Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Metodi za sigurnost

Публикувано от Katrin 
Сашенце
19-01-2006 - 16:00:44
avatar
Саше на колко годинки си ако не тайна?
Понеже гледам фул от критики по мой адрес веднага ще ти дам една бърза и елементарна обосновка:

1. Знаеш ли коя страна влезе в рекордите на Гинес през 2004г. по най-бърз ръст на цените на имотите?

2. Като разбереш коя е тази страна се помъчи да си отговориш защо е станало така!

3. Да имаш магазин в центъра и да ти капе наемче от него по 1000лв не тежест :}

4. Председателя на НСНИ се казва Орлин Владиков, а не Владимиров winking smiley

5. Обади се пак да говорим за логика smoking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-01-12 12:55 от Продавач.
Re: Дали това ще помогне confused smiley
19-01-2006 - 16:03:34
Че що за инвестиция би било това - 870 000 / (12 х 1750) ~ 41 години период на изплащане! eye popping smiley На всичко отгоре някои консумативи може да са включени в наема, има и данъци и кой знае какво още които ще докарат изплащането на бог знае колко години...
Дори да приемем че някой отпусне на 3% лихва 25 годишен заем за 870 000 (100%) - вноската би била 4 126 CHF месечно. Очевидно това не е никаква инвестиция освен ако някой смята да живее още 100 години или разчита на някакво повишение, знам ли...

ПП. Ако тези съотношения са верни, то очевидно за средния швейцарец, или британец или вероятно и други от Западна Европа покупката на жилище се превръща в доста неразумно начинание, дори и невъзможно за много случаи. Чудно ли е тогава че много от тях искат да се купят евтин дом в някоя по евтина и топла страна, просто като резерв. Никой, колкото и добра да е осигурителната система не може да е 100% сигурен, че винаги ще може да плаща наем, дори и да е по принцип много по изгодно от изплащането както виждаме в този пример... Може би това обяснява мерака на британците да си купуват жилища по Южна Европа...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-01-19 16:08 от Boby.
Ех този акцент
19-01-2006 - 16:21:07
avatar
На български и казваме Ипотека, а не хипотека :} :} :}


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-01-12 12:56 от Продавач.
Re: За p_nachev - Без коментарp
19-01-2006 - 16:22:47
Сашко, ами то в Ботунец знаеш ли какви са цените. Ти кога ще разбараш от дума - минималните цени искам да сравниш и в двете страни.
Re: Ех този акцент
19-01-2006 - 16:23:40
spinning smiley sticking its tongue out smiling smiley
а откога казвате на български "Набългарски"
spinning smiley sticking its tongue out
а това беше чиста шега :}
p_nachev
Re: За p_nachev - Без коментарp
19-01-2006 - 16:24:32
Чакай сега,
Ти нали си в позицията на потенциален продавач на имот. Ако това е вярно, всякакви твои тези, че цените на НИ в Бг са надути хич, ама хич не ми изглеждат фотогенични. Така стоят нещата при хората! Другото е от Лукавия !

Аз в момента не съм нито от едната, нито от другата страна, та в по-голяма степен ме интересува, какво е действителното положение, колкото и трудно да е го опишеш надеждно с пестеливи думи и да го рамкираш в числа.
Признавам си, че не бях гледал от много дълго време данни за НИ в Атина и ти писах не за да влизаме в полемика, а по-скоро ...... е, то е ясно защо. Все пак се базирах главно на свободното мнение на един грък от това лято. Ама човекът беше от Солун и си призна, че не знае много за Атина. Все пак каза някакви широки граници (много зависело). Със сигурност се спомена и 3000 Е м2 за хубави имоти.

Така, сериозно затормозен от перспективата да се наредя сред дървените глави, взех че се притесних и попитах чичо Гого. И ето какво каза той за има няма 5 минути.

[www.propertygr.com]
[www.merkouris-nikolaki.com]
Ако все пак трябва да кажем нещо - простичко, семпличко, средничко - то по-скоро е 2000 Е м2.

И това :[www.greeceestates.com]

- приблизително 2200 Е м2 го потвърждава.

А иначе, да ти кажа, все ми е тая колко е м2 в Атина.
Продаваченце
19-01-2006 - 16:31:37
Продаваченце,

ти нещо много лично и болезнено приемаш всичко.

Изглежда или си продал много зле или по-вероятното си купил зле.

Понеже въпреки всичките ти опити да обясниш ,че не си брокер, аз
наблюдавайки нескопосаните ти и елементарни обяснения на пазара стигам до извода, че си точно такъв и си пред истерия , от това което виждаш на пазара
и което никак не ти харесва. Работил съм с 7 брокера от 5 агенции и
техните думи са като твойте едно към едно, повтаряте като роботи едни и същи глупости.

Сега поредната ти истерия може би е че чисто и просто
посъветвах госпожата от чужбина да не си губи като мен времето и парите с
брокери (като теб ), а да даде пари на адвокат лично обвързан с нея да и
извърши цялото документално оформяне на сделката+ проверките.
Купувачи бол, във всеки форум и вестник може да се намери не е за нея по-голям проблем отколкото за агенцията.Да не говорим ,че си спестяваш и време за всякакви огледи и т.н., просто пращаш на евентуалния купувач вътрешни снимки на жилището той гледа и си преценява.

Лично за мен , аз продавам другия месец на 880 ЕUR
на купувач намерен по указания начин. По-добра реална/сериозна цена за изминалите месеци не бе предложена.
От Явлена брокера също ми намери купувач на 880 , но трябва да им платя комисионна 2400 лв. , а на адвоката ми му плащам 1000 лв. и съм далеч по-спокоен и сигурен. ,
на твоите въпроси

1. Ако е BG какво от това ?! Мене даже лично ме притеснява ако е вярно и съм доволен ,че продавам сега .
2. Ако е BG , обяснението е масовата психоза създадена от банките ,за да си раздадат кредитите.
3. Не е тежест но зависи както казваш от магазинчето
и колко струва самото то. Не забравяй, че повечето хора имащи пари за
магазинче едва ли са пенсионери и ще си завъртят парите , а и най-малкия бизнес ще ти носи повече пари от тези. Така ,че да си затваряш капитала по този начин е глупаво, добре - пенсионерско.
4. Владимиров ОК, това не променя казаното от него.
5. За рогика с теб е безсмислено щото при теб липсва!
Нещата казани от мен се старая да ги докажа и ги доказвам ти втова отношетие те няма никакъв
А, години 35 , що ти да не си на 55 , та си сдал така багажа?
Към Катрин
19-01-2006 - 16:43:58
Катринче, Катринче (позволявам си така да те нарека, защото малката ми дъщеря също се казва Катрин smiling smiley надявам се да не те "обиждам" казвам го с най-добри чувства)

Направо си те представям, как гледаш и се блещиш, и се чудиш какво става, в кой "филм" си :} Нееее не си на "погрешната програма" а си в "живота" :]

Какъв ти беше ВЪПРОСА, до къде а докарахме, ама ЧАКАЙ още ще прочетат очите ти! Още нещата не са "загрубели" съвсем (може би това да се случва точно в този момент...)
Най-добре е ако имаш ХУМОР (защото само това спасява) да се включиш! Дали ще "проумееш" от тази дискуся е второстепено winking smiley . Пък откъде да знаеш.... може и с "неочаквани идеи" да те обслужим!

:} :} :}
Re: Продаваченце
19-01-2006 - 16:46:23
НЕ може да имаш купувач на 880 - та той за 1300 ще си купи в Атина и ще реализира 2-3 пъти по-висока доходност от наем. Лъжеш като дърт циганини - повече от 250 евро за гарсионера в София няма кой да даде и то в луксозен блок, обзаведена със собстевн гараж безплатно. Хората щяха да умират от глад по улиците, ако случайно минаващите чужденци не си изхварляха полуизядените хамбургери в тях. Няма българин дето да не бърка в кофите - вече като се роди дете и роднините единственото нещо дето могат да си позволят да му продадат е пръчка с пиронче (ръждиво, намерено на улицата и изправено с камък и чукове не останаха в хорат вече) та да има с какво бърка по контейнерите като проходи.....
Ти си брокер и с лъжите си искаш да манипулираш пазара - 880 евро на кв.м. ама друг път. Лозенец 250,..... Обеля 30 евор на кв.м.!
За статистиката на Сашо
19-01-2006 - 17:02:36
Преди време той каза, че :
"Та аз продавам без отново да се хваля супер гарсониера на 910 , но не ми ги дава никой.
Най-високата цена ,която съм чул за момента е 780-800 EUR и от евентуален клиент и от брокерите с които работя.
За мене това е реалното ниво 800 EUR и предполагам,че на него ще продам след 3-4 месеца, когато ще трябва да се пренеса в новто си жилище."
Сега вече е намерил двама клиенти на 880 евор на кв.м., което означава, че Сашо отчита 10% ръст на цените в Лозенец. И то за кратък периодsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход