Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

стъпки и процедури при покупката на имот

Публикувано от Potential_Buyer 
Re: стъпки и процедури при покупката на имот
13-10-2010 - 16:46:49
Kom_Emine, опитвам се съвсем простичко да обясня защо няма нито едно основание да връщам комисион, толкова е просто, че вече се уморих да го повтарям. Явно не е ясно точно от кой път ще го схванеш, затова ето ти пак - след като е подписал ПД, купувача е приел, че всичко е наред с имота, уточнена е собствеността, проверен е имота и собственика, плаща 10 % от цената , в ПД е написано, че
"ПРОДАВАЧЪТ ДЕКЛАРИРА, че върху имота, предмет на настоящия договор няма учредени вещни права, имотът не е обременен с тежести, ипотеки и не е предмет на спор в рамките на висящо исково, изпълнително или обезпечително производство, както и че върху имота няма, каквито и да е права на трети лица." /апропо, RE_Master не открива топлата вода/ и ако се окаже, че продавача откаже сделката, или някое от горните подробности се окажат неверни до времето за изповядване, той дължи връщане на капарото в двоен размер. Не вярвам, че не можеш да сметнеш, че ако купувача е платил примерно 5000 евро капаро и 1000 евро комисион, то ако продавача е неизправна страна, купувача ще получи 10 000 евро, т.е. нищо не губи, какво и на кого да връщам, ако не се осъществи сделката по вина на някоя от страните, къде е моята вина ? Същата е сметката и за продавача - ако няма сделка по вина на купувача, той задържа капарото, т.е. получил е 5000 евро, платил ми е 1000 евро, разликата остава за него.Пак питам - виждал ли си нотариус или брокер досега ?
Re: стъпки и процедури при покупката на имот
13-10-2010 - 16:50:31
Quote
Kom_Emine


Скъпи Дичо!
Прочети ако обичаш какво съм написал. Прочети го пак, помисли и пак заповядай....

Дай пак: Каква услуга извършваш ти за купувача до подписването на ПД за да заработиш комисионната от него? Обясни това накратко ако обичаш и стига бяга по тъча. Като посочиш с/у какво очакваш да получиш комисион от купувача недвусмислено ще докажеш на всички колко съм глупав и колко тъпо е това което съм казал по-нагоре. А именно -

"Тук трябва да уточним за какво взимаш комисионна от купувача...
Ако е (1) за да провериш вместо него тежестите, да предвижиш документите и т.н. , мисля че е повече от очевидно защо ТРЯБВА да му върнеш парите....

или (2) за да го запознаеш с продавача. В такъв случай съм съгласен че няма причина да му връщаш каквото и да е било, след като той сам си е виновен, че не е проверил преди да даде капаро или комисионна дали всичко е наред от страна на продавача."


Наистина не мога да те разбера - мастит професионалист, работиш 10 пъти по-малко от мен - печелиш 10 пъти повече, успял в живота и т.н., а изпадаш в дива ярост при задаването на най-прости въпроси. Това не е изолиран случай, всеки може да се разрови да види колко " добронамерен съфорумец" си...
Успелите хора обикновено не правят така, ти явно си изключение smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-13 16:51 от Kom_Emine.
Re: стъпки и процедури при покупката на имот
13-10-2010 - 17:13:56
Мислех, че съвсем случайно се подвизаваш тук с името на мъничък селски футболен отбор, не би.
Re: стъпки и процедури при покупката на имот
13-10-2010 - 17:17:10
С две думи отказваш да отговориш на този толкова прост въпрос :

Каква услуга извършваш ти за купувача до подписването на ПД за да заработиш комисионната от него?

Относно новата ти порция съждения в стил "мургав третокласник" ясно е че няма да падна на нивото ти, нали smiling smiley

Защо този въпрос толкова те затруднява, ех мама му стара.... :ami:



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-13 17:21 от Kom_Emine.
Re: стъпки и процедури при покупката на имот
13-10-2010 - 17:23:09
Quote
Potential_Buyer
RE_Master: Лирическият герой Potential_Buyer се опитва да се ориентира в една доста мътна и нерегламентирана сфера, с която неминуемо ще се сблъска отново (за трети път ми се налага да го пиша и да се обяснявам - това си е форум за имоти в крайна сметка). Лирическият герой Potential_Buyer изживява тежко българската действителност и липсата на правила.

Potential_Buyer декларира, че не работи с или за българи и според български закони.
В този смисъл намирисването ти за "партизански buzz маркетинг по форумите" е напълно грешно.
И последно - опитвам се да спра да пиша в този форум, но все някой успява да ме провокира лично, че да започна да се обяснявам.
Ох, и друго забравих: в ролята на продавач съм, който в последствие ще купува друго.
Всичко най-хубаво!

Предвид че и на мен ми се наложи да изживея тежко българската действителност преди 5-6 годинки , ти съчувствам.
Ако имаш някакви въпроси пиши на лични. Първите 5 консултации безплатно, после ще видим smiling smiley

Хайде със здраве!
Re: стъпки и процедури при покупката на имот
13-10-2010 - 17:51:12
Ти си като изтъркана ,стара, досадна грамофонна плоча, знаеш ли ? Моите задължения са прилежно описани в посреднически договор, подписан от мен и купувача, простичко/като за теб/ казано, това означава да му намеря имот, какъвто търси, да го купи при условия, каквито иска и да му предоставя всичко, свързано с имота - документи, история, други въпроси ?
Ти някога да си виждал жив брокер или нотариус?
Re: стъпки и процедури при покупката на имот
13-10-2010 - 18:03:41
Скъпи Дичо smiling smiley

Наистина не виждам какво общо има твоя въпрос " Ти някога да си виждал жив брокер или нотариус?" с каквото и да било. Ясно е какво целиш с него, но е тъжно че такъв мастит и успешен брокер като теб трябва да прибягва до такава зле обмислена ирония, за да прикрие очевидната си липса на аргументи и логика. За да ти опресня паметта , тук не говорим за какъв да е купувач , а купувач който е дошъл сам на крака, след като се е обадил по обява пусната от теб за имот на твой клиент продавач. И за да не хукнеш пак по тъча ето ти цитат от задачката :

Quote
Kom_Emine
По въпроса за комисионната.
Цялата хипотетична ситуация разглежда случая в който ти продаваш имота на продавача и идва купувач. Човека идва и както ти преди беше казал пита " не защо, а колко".

Сега изреди ми ако обичаш каква услуга си извършил на купувача извън заплатените ти вече действия от продавача?

Целия пример илюстрира колко е абсурдно / да не използвам по-груба дума/ да очакваш комисионната ти да бъде платена при подписване на ПД. От страна на продавача - ако сте имали такава уговорка/договор предварително - това си е ваша работа и не коментирам.
Но от страна на купувача?!?!?

Тук трябва да уточним за какво взимаш комисионна от купувача...
Ако е (1) за да провериш вместо него тежестите, да предвижиш документите и т.н. , мисля че е повече от очевидно защо ТРЯБВА да му върнеш парите....

или (2) за да го запознаеш с продавача. В такъв случай съм съгласен че няма причина да му връщаш каквото и да е било, след като той сам си е виновен, че не е проверил преди да даде капаро или комисионна дали всичко е наред от страна на продавача.

Ха сега ако обичаш по същество - какъв договор имаш с въпросния купувач, каква услуга си му доставил и на какво основание задържаш комисионната...
И не спринтирай по тъча - това е доста често срещана ситуация, любимата ти - за "двоен комисион" , та какво казваш..... smiling smiley
Re: стъпки и процедури при покупката на имот
13-10-2010 - 18:34:59
Много хубава и полезна тема. Аз днес имах разговор, в който брокерът ми каза, че тъй като продавачът бърза, вече е изкарал необходимите документи, като му остава само данъчната оценка. Искам да попитам редно ли е да се вадят документите предварително, в смисъл, че до подписването на договора може да се променят обстоятелствата, тоест изведнъж в последния момент имотът да се окаже с тежести.
Re: стъпки и процедури при покупката на имот
13-10-2010 - 18:49:31
Наистина отчитам като абсолютна загуба на време да общувам с теб, язвителността ми се дължи на това, че вече на знам на какъв език да ти се обяснявам, относно моите задължения към купувача ти написах поне два пъти срещу какво получавам комисион от него. Дали купувача предварително ми е поставил задача да му търся имот, или се е обадил по платена от мен обява и е дошъл в офиса, няма никакво значение и в двата случая той иска едно и също нещо, аз също правя едно и също нещо. Кое точно не ти е ясно ? "Двоен комисион" няма повече да обяснявам, на който главата на раменете му не е само архиттектурна особеност, отдавна е разбрал.Ако продължаваш да питаш на какво основание задържам комисиона, то отново ще докажеш колко съм прав да бъда язвителен с теб, справка - предишното изречение. Повтарям въпроса си относно твоите сделки до този момент, защото от всичко изписано от теб личи, че не си виждал нито брокер, нито нотариус, но с менторския си ти тон искаш да покажеш знания.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-13 19:11 от dicho.
Re: стъпки и процедури при покупката на имот
13-10-2010 - 19:13:36
Quote
dicho

Дали купувача предварително ми е поставил задача да му търся имот, или се е обадил по платена от мен обява и е дошъл в офиса, няма никакво значение и в двата случая той иска едно и също нещо, аз също правя едно и също нещо. Кое точно не ти е ясно ?

I rest my case....

Да, в този случай наистина си прав - няма нужда да връщаш каквото и да било. Ти нямаш нищо общо с проверката на документите в полза на купувача. Следователно не носиш отговорност при издънки - прав си. Единственото за което си отговорен както си онбяснил по-горе е да представиш купувача на продавача. Така е. Прав си.

Хубава тема стана, доволен съм. Всеки може за себе си да прецени кой крив, кой прав. Уважаеми купувачи и продавачи smiling smiley внимавайте за какво си давате парите и каква услуга получавате насреща. *book*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход