Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

стъпки и процедури при покупката на имот

Публикувано от Potential_Buyer 
Re: стъпки и процедури при покупката на имот
13-10-2010 - 11:15:26
Никой не ти е казал, че на ПД имота не се проверява, само че не се вади специално удостоверението за тежести. И кой ти каза, че има значение дали ПД е нотариално заверен, сигурно братчетката, дето учи първи курс право в НБУ.
Айде направи някоя и друга сделка с имот, а после пиши. И не гледай в чуждото канче.
Re: стъпки и процедури при покупката на имот
13-10-2010 - 11:32:35
Боже колко мъка има по този свят, Боже....

Друже, вметката за незаверения ПД целеше да демострира трудностите пред които ще се изправи купувача ако някой компетент-брокер го засили на ПД без да е ясно има ли тежести или не. Дичката милия, точно това "обясняваше"....

Относно нотариалната заверка те оставям сам да си помислиш има ли значение колко бързо ощетената страна ще получи справедливост или не smiling smiley
Re: стъпки и процедури при покупката на имот
13-10-2010 - 12:15:27
Kom_Emine , знам, че на теб няма смисъл да се обяснява, пиша заради другите, дето все нещо ще разберат.
В предварителня договор пише, че ако имота се окаже с тежести, продавача държи връщане на капарото в двоен размер, освен това явно не знаеш, че предварителния договор заверен при нотариус в никакъв случай не е гаранция за нищо, там драги се заверяват подписи, нищо друго. Не знаеш и това, че факта, че един имот има тежести, не го прави непродаваем, нито е пречка за сключване на сделка, ако например имота е ипотекиран. Няма да връщам капарото защото нито съм го взимал, нито имам ангажимент по този договор.Всъщност ти освен да мразиш брокерите , нещо във връзка с търговията с имоти знаеш ли ? Някога виждал ли си жив брокер, нотариус ?
Re: стъпки и процедури при покупката на имот
13-10-2010 - 12:37:51
Дичинка, не ми отговори на въпроса ще върнеш ли КОМИСИОННАТА която си получил от купувача.

Сега да изясним кой какво казва :

Аз казвам, че при подписване на ПД е в интерес на купувача да е ясно има ли тежести или не. Защото ако това не е проверено и после се окаже, че всъщност има непреодолими тежести, купувача остава да разчита на ПДто да си вземе парите. Да, правилно отбеляза че нотариалната заверка доказва истинността на подписите под договора. Добре е да се замислиш кой договор е по-лесно доказуем в съда - с или без НЗ. smiling smiley

Намери ми моля те къде казвам че всички тежести правят имота непродаваем? Дичка, приятелчинка.... моля те чети какво е написано и тогава отговаряй. За омразата ... абе хората сами могат да си направят изводите кой-какво.
Re: стъпки и процедури при покупката на имот
13-10-2010 - 13:28:54
Kom_Emine , самият факт, че задаваш толкова тъп въпрос- "не ми отговори на въпроса ще върнеш ли КОМИСИОННАТА която си получил от купувача", показва, че никога не си правил сделка с недвижим имот. Нали съм добър, ще ти отговоря - не, няма да я върна, защото нямам нито едно основание за това. Ако не се осъществи изповядване на сделката, вината по никакъв начин не можеда е моя, моите ангажименти са предмет на друг договор, в който аз нямам задължението да поемам чужди вини. По въпроса с доказуемостта в съда ще ти кажа, че самият факт, че никой, или почти никой не заверява ПД при нотариус би трябвало да бъде отговор на този въпрос.
Re: стъпки и процедури при покупката на имот
13-10-2010 - 13:33:36
Мхм, с 2 думи да обобщим. Купувача ти плаща комисионна, защото си го запознал с продавача и от там нататък ако продавача е некоректен
по някакъв начин купувача да се спасява. Ти не си виновен за това и си си свършил работата по запознанството на 2те страни. Така кажи бе човек, да те разбере всеки.... smiling smiley
Re: стъпки и процедури при покупката на имот
13-10-2010 - 13:58:19
Kom_Emine , като казвам, че си само един поплювко и не си правил сделка през живота си, то дано разбираш защо го правя. Тази тема би била полезна, ако ти не се опитваш да превърнеш и нея в тема за оплюване на брокерите. Даже и да не ти харесват, моите отговори са факт, ти обаче не ми отговори, затова ще повторя - виждал ли си жив брокер и нотариус през нелекия си живот ? И още - плюеш, а не си посочил нито една причина да ми обясниш защо трябва да върна комисиона ? Ако ми обясниш защо, обещавам да се замисля дали и доколко си прав.
Re: стъпки и процедури при покупката на имот
13-10-2010 - 14:05:57
Не се бях замислял преди над тези въпроси....
Дам.. полезна тема, с ясни изводи....
Re: стъпки и процедури при покупката на имот
13-10-2010 - 14:07:47
да, благодаря ви момчета. Изясниха ми се нещата. Благодаря ти Дичо! smiling smiley Лек ден на всички! smiling smiley
Re: стъпки и процедури при покупката на имот
13-10-2010 - 14:26:46
Дичо , хайде моля те стига с това плюене вече. Наистина ставаш банален. То не бяха епитети, то не беше чудо.
По въпроса за комисионната.
Цялата хипотетична ситуация разглежда случая в който ти продаваш имота на продавача и идва купувач. Човека идва и както ти преди беше казал пита " не защо, а колко".

Сега изреди ми ако обичаш каква услуга си извършил на купувача извън заплатените ти вече действия от продавача?

Целия пример илюстрира колко е абсурдно / да не използвам по-груба дума/ да очакваш комисионната ти да бъде платена при подписване на ПД. От страна на продавача - ако сте имали такава уговорка/договор предварително - това си е ваша работа и не коментирам.
Но от страна на купувача?!?!?

Тук трябва да уточним за какво взимаш комисионна от купувача...
Ако е (1) за да провериш вместо него тежестите, да предвижиш документите и т.н. , мисля че е повече от очевидно защо ТРЯБВА да му върнеш парите....

или (2) за да го запознаеш с продавача. В такъв случай съм съгласен че няма причина да му връщаш каквото и да е било, след като той сам си е виновен, че не е проверил преди да даде капаро или комисионна дали всичко е наред от страна на продавача.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход