Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Живот на имота и колко е изгодно купуването...

Публикувано от DDonkey 
Живот на имота и колко е изгодно купуването...
28-06-2011 - 22:01:50
Здравейте, запътил съм се за нов апартамент и се замислих за живота, вселената и всичко останало. Следейки наемите и цените на апартаментите в едни и същи квартали води до някакъв вид притеснение - ниска цена за 100кв тристайка е около 150000 лв, наем за подобен - 450 на месец. Живот под наем в такъв би "изплатил" цената на апартамента за 28 години. Да, но ако теглиш 150к за да си го купиш този, ще върнеш двойно, т.е наема го изплаща за 56 години. Като се добавят разходите по апартамента, ако е твой - таксите и ремонтите и факта, че ако си под наем реално събраните пари също ти трупат лихва, почва да отива към 80+ години за да надделее купуването над живот под наем.
Та това довежда до въпроса - колко реално ще преживее даденото жилище? Чувам ужасяващи неща за новото строителство последните няколко години, но пък стара тухла дали ще може да извади 80-100 години та да е рентабилна инвестиция?
Re: Живот на имота и колко е изгодно купуването...
29-06-2011 - 11:41:42
Смятай една средна ипотека за 20 години.
Почти всичко на пазара ще ги преживее без проблем.Дори най-старите панели..


Но точно към "старата тухла",особено ако е от предвоенните години...съм силно скептичен.Трябва да си живял в подобна сграда,за да разбереш колко е амортизирана и колко не става за нищо.Горе-долу читави стават към 60-те години,но цената е една,защото по-добрите са вече и извън центъра.При най-старите качеството се компенсира с разположението и цената остава същата.
Изобщо не съм фен на старата тухла.Отживяло е времето си.Няма имот,чиито живот да надхвърля 40-50 години.Дори технически да си е ОК...функционално остарял е и за нищо не става.Просто стандартите се променят.Това,което е вършило работа на теб,за децата ти вероятно ще е напълно безполезно и няма да искат и да го погледнат.
Re: Живот на имота и колко е изгодно купуването...
29-06-2011 - 12:53:51
Тогава излиза, че е много, ама много неизгодно да се купува жилище изобщо. При ипотека от 20 години и заем за 75к евро, върнатите са около 150к (моитепари.бг). С тея пари можеш да си живееш на квартира 55 години (или около 70 ако смяташ и парите, които ще хвърлиш в ремонт и такси, ако апартамента си беше твой), ще трупаш допълнително пари от депозитите и да си се местиш веднъж на 20 да речем в нова квартира, или ако ти е по-удобно за работа.
Ясни са недостатъците на квартирата и риска от държане на пари в банка - ядохме го веднъж, ама чак пък такава разлика е доста фрапиращо.
Re: Живот на имота и колко е изгодно купуването...
29-06-2011 - 17:47:32
Ами...грешката започва от там,че на покупката на имот се гледа като на някаква далвера.Никаква далавера няма.Живо набутване си е и за това човек трябва да прецени дали трябва да го прави.Предимството на ипотеката е,че тя е предвидим риск.Знаеш колко дължиш.Това при наема го няма.Наемите показват доста сериозни движение и в двете поски.За нашия пазар това не е толкова определящо,но приеми,че при растящ пазар,наемите има потециал да растат с повече от продажните цени на имотите и сметката горе,макар и вярна към момента,много бързо се поменя.При спад-обратно-да паднат с повече.
Re: Живот на имота и колко е изгодно купуването...
29-06-2011 - 20:25:53
Виж сега.... то е по-евтино и да си купиш карта за градския транспорт и да пътуваш с него вместо с личен автомобил. Защото колата трябва да я купиш да я поддържаш че и гориво трябва да и наливаш.
Като сметнеш и колата е един вид товарене и ако сметнеш цената на картите за 5 години, а от друга страна парите за автомобил, бензин, поддръжка и полза от колата няма. Ама си е удобство мамка му. И с жената е така ако и сметнеш мурафетите... а и ако ти се падне някоя като леля ти камелия да плюска като невидяла... По изгодно ти идва да си плащаш за курва.

Купуваш жилище ако имаш нужда от него и можеш да си го позволиш, или ако искаш да си го купиш и можеш да си го позволиш.
Но във всички случаи с твои пари, без заеми и робство. Ако не можеш да си кушиш така, живей си под наем ида не ти пука мамка му.
Струва ли си да си роб цял живот за един камион тухли...
Re: Живот на имота и колко е изгодно купуването...
29-06-2011 - 23:26:57
avatar
Quote
DDeli
. По изгодно ти идва да си плащаш за курва.

Да, за вмирисан индивид като теб, това е единствения изход, защото читава жена никога няма да ти върже.
Курвата ще те изтърпи, ако имаш пари да й платиш, разбира се.
Нещо, което е много съмнително при теб.
Ти си ясен- показа го вече на два пъти.
Зобаш, оправяш се сам, а после скачаш върху форума- да покажеш, че можеш да се опиташ да го срутиш.
Не успяваш, ама това не ти пречи отново да се появяваш, много прозрачно и условно скрит зад нов ник.
Ако схванеш колко си жалък, ще се метнеш от по- височко.:]
Re: Живот на имота и колко е изгодно купуването...
30-06-2011 - 10:22:41
Quote
камелия
Quote
DDeli
. По изгодно ти идва да си плащаш за курва.

Да, за вмирисан индивид като теб, това е единствения изход, защото читава жена никога няма да ти върже.
Курвата ще те изтърпи, ако имаш пари да й платиш, разбира се.

Добро утро злобарке smiling smiley
Хубавото е че дори и някога да ми се наложи да плащам за курви... то със сигурност няма да са дебели, дърти и гнусни люлински курви като теб!

Друг е въпроса че ти без пари би направила 50 свирки само и само да прекараш поне един час на мястото на което аз живея и да се почустваш човек... Уви времето ти за свирки е минало преди мнооого, мнооого години и излишни килограми... Затова стой си в люлинския коптор по БДС с леки пост комунистически подобрения и си мечтай за по-добър живот пред компютъра.
Re: Живот на имота и колко е изгодно купуването...
30-06-2011 - 11:05:15
avatar
Quote
DDeli

Добро утро злобарке smiling smiley
Хубавото е че дори и някога да ми се наложи да плащам за курви... то със сигурност няма да са дебели, дърти и гнусни люлински курви като теб!

Друг е въпроса че ти без пари би направила 50 свирки само и само да прекараш поне един час на мястото на което аз живея и да се почустваш човек... Уви времето ти за свирки е минало преди мнооого, мнооого години и излишни килограми... Затова стой си в люлинския коптор по БДС с леки пост комунистически подобрения и си мечтай за по-добър живот пред компютъра.

Хи,хи!
Ще ти се да съм такава, че да ти подхождам, но не мога да ти помогна.spinning smiley sticking its tongue out
Ще ти се и да се чувстваш като бял човек, но явно, не ти се получава.
И не аз или някой друг ти е виновен.
Каквото сам си направиш и Господ не може, неудачнико.
И зад колкото и ника да се скриеш, пак същия си оставаш.
Re: Живот на имота и колко е изгодно купуването...
30-06-2011 - 19:22:09
Май не можеш да четеш...
само плюскаш и сереш,
Проста люлинска свиня,
мри от злоба там в калта.

Не си постигнала и 1/1000 от това което аз съм успял краво.
Изпреварваш ме и то многооооооооооооо само по кубатурата
на лайната които си изсрала и по броя на постовете си.
Re: Живот на имота и колко е изгодно купуването...
30-06-2011 - 19:57:43
avatar
Quote
DDeli
Май не можеш да четеш...
само плюскаш и сереш,
Проста люлинска свиня,
мри от злоба там в калта.

Не си постигнала и 1/1000 от това което аз съм успял краво.
Изпреварваш ме и то многооооооооооооо само по кубатурата
на лайната които си изсрала и по броя на постовете си.

О, да!
Сега остава пак да почнеш с опитите да срутиш сайта и да публикуваш снимки с любимата ти тема- екстрементите.:]
Много начесто те хващат пристъпите..................та искрено те съжалявам.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход