Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Лека-полека и Южното Черноморие си заминава

Публикувано от Petar(Peter) 
Joan, ne znam kak se razviva turizam s obiasnenia za tova kak horata triabva da si promeniat navitsite, prosto ne mi se vizhda udachna strategia, mozhe i da gresha.
A az lichno mnogo obicham nasheto chernomorie i smiatam tam da zhiveia niakoga sled pensia (ako dozhiveia). I zatova me interesuva kak se stroi i kade se izlivat pomiinite vodi.
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
14-03-2006 - 12:21:37
Ами Kote, ти дали си се замисляла, че синьото сирене, което вие така обичате с мъжа ти (пък не си го позаволявате) е всъщност полуразложени белтъчини с плесен по тях?

И къде мислиш, че отива канализационната вода на софия (след пречистване, разбира се)? Искам да кажа, че лайната са естествен отпаден човешки продукт и са био-разградими за разлика от пластмасите, например. И отдавна са измислени начини за тяхното разграждане и пречистване. Доколкото съм запозната, има естествен механизъм за това, който се затруднява само при големи струпвания на хора (както са градовете), за което хората са измислили пречиствателните станции за отпадни води. Пък аз не знам къде е заустена канализацията на Слънчев бряг или Несебър, но не помня да съм виждала плуващи органични човешки отпадъци в морето и на плажа там. Виж пластмасовуи бутилки и торбички - да! И съм умирала от яд ада видя да ги хвърлят летуващите. Проблемът е, че това явно е навик не само у нас - в гърция плажът ставаше на нищо вечерта и рано сутрин минаваха с едни машини да го чистят и заравняват.

Kote, а ти откъде знаеш какво става с канализацията там, където си почивала ти? Интересувала ли си се дали иам пречиствателна станция и как става пречистването и къде отива обратната вода? Или просто си се настанявала в хотела и си ходел ада си правиш кефа насам-натам? И си се сещала за тези неща само ако някои ти ги напише във вестника?
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
14-03-2006 - 12:25:20
Ами с подходяща реклама, мисля аз - така се развива туризъм "елате и опитайте нещо, което до сега не сте опитвали - нещо ново - да лежите вместо на шезлонг, на пясък, и да се къпете вместо в басейн, в морето"

Само дето не виждам защо да им отваряме очите smiling smiley ами ако вземе че им хареса?! Ние къде - на камънаците при акулите ли?
Joan,
Последните ти думи ме накараха да си припомня едни интересни спомени и наблюдения от лятото на 2004.
Поводът беше личен и имах личен ангажимент да съдействам на група германци след известно пребиваване в София да отидат и да изкарат една седмица в Слънчев бряг. Бяха си купили ваучери за почивката в Германия, но поради ангажименти в София, пътуването София-морето и обратно следваше да стане "по общия ред".
С групата пътуваше и една българка, с която можех да обменям и по-подробна информация. По възраст бяха предимно младежи - студенти и работещи. Имаше и едно дете.
Пътувахме с коли, имаше и хора с автобуса, настанихме ги в хотела - доста прилично реновиран, но от старата "слава" на курорта. Пожелахме си приятно изкарване и ние отпрашихме надолу на юг. Аз съм разказвал вече, къде обичам да върлувам. Май нещата отиват на "обичах", но то ще си покаже.
След 4-5 дни минахме отново през Слънчев Бряг за да прекараме една вечер заедно.
Първо, групата се събра само на половина, защото се оказа, че доста от германските каки са фасцинирани от вниманието, което им се обръща и от много дискотеки и подобни взели, че разменили мястото на деня и нощта.
Това беше прието с адмирации, какво да се прави, били сме млади и помним, как стават тези неща.
Изненадите ми започнаха след това !
Ние, като любезни "домакини" искахме да научим повече за прекарването, за пясъка, водата, слънцето и т.н. Оказа се, че на плажа са ходили само на разходка и само една двойка, но не помня по кое време (когато не било твърде наблъскано). Майката беше завела детето си за половин час (под чадъра), но не му разрешила да ходи по пясъка (не било много чисто). Слънцето било твърде опасно и ги плашело ! Никой не беше влизал в морето, защото водата изглеждала много съмнителна ! Рекох си - така е по-добре, че ако пипнат и медузи и водорасли, кой знае какъв ужас ще настане ... Уточнихме, че те германците така са си "научени" и предпочитат да лежат под чадъра около басейна на хотела и едентуално да се киснат в богатия на химически съединения басейн.
Изненадите не спряха дотук.
Единият от мъжете сподели, че особено една от нощите била ужасна, въобще не били спали и се наложило чрез рецепцията да викат полиция. И ми пошепна : "Да знаеш, че цяла нощ по коридора се разкарваха полуголи момичета ! В две от стаите имаше смъртно пияни, които лежаха по подовете, а вратите въобще не били затворени. И въобще през цялото пребиваване се създавало впечатление, че имало един сериозен контингент, които е дошъл очевидно с намерението, да не изтрезнее! И през останалите нощи имало изпълнения, но без извънредни неща !"
Не посмях да попитам за повече.
Joan, muhliasaloto sirene zashto da ne si go pozvoliavam? Neshto ne shvanah...I kakvo obshto ima s exkrementite sasht :crazy: .
Az te pitam kato vidish reportazh che v Sinemorets se izliva mrasnata voda direkno v moreto (bez prechistvane) i vaobshte ama hich li ne te trogva? Estestven protses, kakvo tolkova...Ot deto doshlo tam otishlo...
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
14-03-2006 - 12:33:23
Naceff,

Аз пък тук ще споделя с тебе впечатления от мое пребиваване на остров Оланд (по средата на балтийско море) - който е с автономен статут финландска територия и заради това - безмитна зона. И където за уик-енда се събират шведи и финландци на рояци! Там не в хотелите и по стаите - по улиците се търкаляха мъртвопияни! И колите ги заобикаляха внимателно - иамше изпаднали на платното чак. Жалко, че не го снимах, че да го показвам на възмутени от пиенето на българите граждани като тебе :} :} :}

Само че това не направи острова по-малко красив като природа - единствената забележка на местни, с които разговарях, беше - вие сте ужасни късметлии - обикновено по това време на годината (началото на септември) тук вече са ветрове и дъждове - нищо нямаше да видите от красотата на природата.
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
14-03-2006 - 12:37:17
Ами защото спомена, че сте на диета - нищо обидно не съм вложила, ти самата го беше написал в предише постинг. И общото е, че е по-разложено от лайната smiling smiley - то е отпадък от дейността (разбирай - екскрементите) на тия гъбички ли са, плесени ли са......

Ами не знам - ако видя такъв репортаж и наистина ми пука - първата ми работ аще е да ида и да разбера за какво всъщност сатав дума. И дали мога нещо да направя. Защото отдавна съм спряла да вярвам на сензционни репортажи на нашите журналисти.

Колкото до това, аз пак те питам - ти сигурна ли си, че в Гърция не се е изливало пак там, само дето никой грък не е такъв глупак да си го каже? По-скоро ще те излъже за обратното...
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
14-03-2006 - 12:46:24
Навсякъде по света е така, ама нейсе. Хубавото е на показ. Един мой познат, скоро завърнал се от САЩ спомена, колко е разочарован : фасадата е бляскава, но дупките в крайните квартали - колкото метеорити. Два часа седиш на бара, за да се освободи маса за хранене - и това в елитно заведение. smiling smiley
Нямало е необходимост да го снимаш, нищо ново не ми казваш. От повече от 20 години познавам тази практика. Германците ходят да се напиват в Холандия и обратно. Скандинавците отскачат за по един безпаменет запой в Ленинград и т.н.
Така е защото не смеят да го направят у дома, защото видят ли ги ..... !!
А и там никой не си позволява дори да си мисли за пиене в неделя защото, както е известно, след неделята иде понеделник и още никой не е решил този проблем :-)))

Виж - за този остров не съм чувал и наистина ми е интересно !

Я, вземи, че напиши, как я виждаш ти целевата група на туризма ни !
Аз катопредставител на група "възмутени граждани" не искам да виждам тук любителите на евтин алкохол! Ама, може и нещо да съм се объркал :-)))))
Bozhe! Az se chudeh za kakvo govorish. Viarno che biah kazala taka, no to beshe za da izredia bezsmisleni i nenuzhni neshta, koito mazhete kupuvat. Ne sme na dieta i ne si pisha postingite v izblik na gladonevroza.

Az tochno za tova govoria - nie sme sviknali da si kazvame - navsiakade e taka. I tova reshava problema. Spored teb e logichno gartsite kato go praviat da go pravim i nie, a ne da si kazhem - da ne sme marliovtsi kato gartsite.

Iskam da te pitam ti kato vidish na ulitsata kupchinka bokluk hvarliash li si i ti tvoito bokluche tam (taka i taka e bokluchavo veche) ili reshavash da si go hvarlish kadeto mu e miastoto bez da te interesuva dali niakoi prostak ne e reshil da hvarlia kedo mu skimne.Kakva e razlikata s pomiinite vodi?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход