Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Лека-полека и Южното Черноморие си заминава

Публикувано от Petar(Peter) 
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
15-03-2006 - 10:39:14
Kote,

От местен партиотизъм ще ти кажа "браво" на това изявление clap:, но чувството ми за справедливост се обажда.... Борисовата градина в "цивилизованата си част" е също така поддържана, както Градската градина в Пловдив. Освен това в Пловдив по-внушителен и лично за мен по-приятен като парк е "Острова" - паркът около Гребния канал и Братската могила в Пловдив. Там има мног красиви и редки ботанически видове, вкл. магнолии.

И аз като 4ovek обаче смятам, че природно-образувания парк си е по-хубав от изкуствения. И освен това си мисля, че един "стар" парк винаги ще е по-хубав и приятен от един "нов" - дърветата и храстите искат време да се развият, все пак.
Я, ама ние землячки ще излезем! Аз също сам родена в Пловдив макар винаги да съм живяла в София, по бащина линия сам пловдивчана, но дето викаш - отклонение. И Пловдив е много красив и добре поддържан град.
А за парк имах предвид ПАРК - тук там цветни лехи, поддържани зелени площи, окосени ливади, детски катове, фонтани и чисто. Борисовата градина би могъл да бъде такъв при усилие, но сега не е. Нито Южния парк. Градинката пред Народния теакар се опитва, но има какво да се желае. Виж градската градина в Пловдив е образец!
И не казвам, че ни е лошо морето, просто трябват УСИЛИЯ за да не се съсипе и на хората да им пука. А като не им пука става лошо...
А че водите на ривиерата не се изливат непречистени в морето сам сигурна! Дори в Охрид имат много строги мерки относно отпадните води, защото езерото е от най-бистрите в Европа и ще си го съсипят иначе. А мен японци са ме питали дали на Черно море му викаме така защото е много мръсно. Те така учели в училище - че е много силно замърсено.
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
15-03-2006 - 10:59:00
Да де - ама защо си сигурна, че на Слънчев бряг се изливат непречистени - това не разбрах...

Ами ето ти още един пример за това, дето му викат "ти кажи, че сестра му била к....., пък той нека доказва, че няма сестра". За себе си мога да кажа, че къпейки се в егейско море, в тиренско море, в атлантика (там само джапах, че ми беше студена водата smiling smiley и в черно море, разлика във чистотата на водата не усетих. И ти казах какво пишат нашите журналисти - сега, да не бях отишла в несебър само два дни след това, и аз щях да припявам сега - ами там без вода седят, заради тия строежи....

И мога да ти гарантирам, че ако някъде в гърция имат проблем с пречистването на водите, не само че няма да се пише за него, ами и някой ако вземе, че каже нещо, гърците с парцалите ще го изядат!

Колкото до японците - ами и аз си мислех (така сме учили в училище winking smiley, че живеят в кутийки 1х2 метра и работтят като роботчета без личен живот или забавления... Ама ти казваш, че не е така.
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
15-03-2006 - 11:01:13
Е че е замърсено - това е вярно. Само дето не само от нас - Дунав минава през половин Европа, вливат се реки от Украина, Русия, Грузия, Турция..., а единствената връзка със световния океан е Босфора.
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
15-03-2006 - 11:05:47
Япончетата спят в чекмеджета, с оправданието, че са изпуснали влакаsmiling smiley И така всеки денsmiling smiley
За кутийките не е вярно, особенно спрямо БГ стандартите, но за роботчетата без личен живот си е вярно!
Права си че се позовавам на репортаж на btv за Синеморец и показаха тръба и казаха че съжаляват че няма как да предадат и вонята - стори ми се доста образно и им повярвах. Не съм проверила, но не мисля че е нещо абсурдно, даже по-скоро е вярно имайки предвид "някои особенности на българся предприемач" ако мога да перефразирам.
Но много се отплеснахме от темата - явно и двете за себе си сме решили проблема с морския отдих. Аз все пак си мисля че нещата на юг ще се ориентират повече към вилни селища и няма да се стигне до жънгли от бетон, стъкло, хром и никел.
Прашни пътечки в детството си не помня, според мен сега прахоляка е повече от мнoгoто строежи, но Алеята на Смокините в Созопол е станала на една много дълга кръчма - ей това развали душевния ми мир задълго...
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
15-03-2006 - 11:11:48
А посред райския залив са изтипосали хотел. На мен пък това ми развали душевния мир. ДА им се срути дано и те да са вътре по това времеsmiling smiley
Petar(Peter)
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
15-03-2006 - 11:23:45
А аз ще се запиша багерист-доброволец. С кеф ще "почиствам" бетонни останки.
Ще ми строят по Черноморието. То стана градски туризъм?! Дано една по една да изпопадат всички грандомански постройки по морето и да "разчисти" малко територия smiling smiley smiling smiley
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
15-03-2006 - 11:27:32
Сега се замислям, че в Египет всъщност може да не са ислямисти, а еколози терориститеsmiling smiley Нали там отстрелват западни туристи за да намалят приходите от туризмаsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход