Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Лека-полека и Южното Черноморие си заминава

Публикувано от Petar(Peter) 
Petar(Peter)
Re: 4овек, Аз навремето те подкрепих
13-03-2006 - 16:49:18
Joan, има някои неща в една държава, които следва да се регулират от самата държава, а не от пазара.
Една неконтролируема леглова база smiling smiley застрашава цялостния облик на Черноморието. Какво е това море, брегът на който е изцяло засипан с бетон?!

Ти пак подхождаш икономически на нещата, като казваш :
"Естествено, трябва да има граници на застрояването, ама пък то се вижда, че пазарът сам ще ги сложи тези граници".
Точно с това не съм съгласен. Тук до известна степен е заложен национален интерес и не може да оставим пазарът да го регулира. Не може една държава, която има толкова много биосферни резервата, която се гордее с уникалната си ( и непокътната) природа, да остави Черноморието да го регулира пазара. Нали автоматично се "принизяваме" един вид до Италия, Испания итн.

Съветът ти майка и баща ми да продават на печалба, го възприех наистина като лека шегичка.

P.S. Ще ходиш ли на концерта на Максим Венгеров? Бях ти писал e-mail, ама ти нещо не би отговори.
Браво на тези които разбират, че с това презастрояване се слага край на туризма. Браво ама малко късно,защото бившите ни курорти и настоящи градове вече на нищо не приличат.Това лято ще ми е 7-ми сезон в Слънчев Бряг и мога да кажа че изпитвам нежелание да ходя вече там.Толкова е грозно и подтискащо и пренаселено за мен, че не искам да стъпвам там, а представям си какво е за туристите. За този проблем сме започнали да говорим от преди 5 години ,но изглежда държавата или някой, изчакваше големите играчи да си достроят хотелите че чак тогава да се повдигне въпроса по този начин и така да се премахнат по-дребните играчи от пазара, ако Държавата разбира се вземе отношение по въпроса. От 2 години се наблюдава тенденцията на превръшането и разпродажбата на хотели на апартаменти и това в сърцето на големите ни курорти. От там се получава че туроператорите идват и казват, че щом техните туристи ще почиват в град цените съответно трябва да бъдат по-ниски. Те и без това са много ниски в сравнение с тези за българи.Как ви звучи 2седмици от01.09-15.09 за "ужасната сума" от 220евро. :g: и това в хотел в самия център на СЪНИТО- оферта за германски туристи. А качеството на туристите е под всякаква критика. Представяли ли сте си беден Английски или Шведси турист?Ако не сте мога да ви покажа, само елате в Слънчев Бряг или Боровец. Там ще видите доста, но като казвам беден имам предвид човек дошъл с 200 евро или паунда за 2 седмици. Не , не си го измислям, и аз си мислех че не може да е вярно, но видът на двойка застаряващи туристи седнали на 2 малки бири (1лв) и поръчвайки си едно кебапче за двамата (45ст.), ме накара да изтрезнея и да осъзная къде се намирам. Тогава се замислих къде е грешката и защо за Българи цените са толкова ужасни по хотелите(а сами знаете нашия сънародник какво прави като се седне на кръчма) и защо позволяваме на най-големите измекяри от цяла Европа да спестяват пари като дойдат на почивка у нас и да се държим с тях като принцове, а те с нас като с просяци. :ami: Оказва се че държавата ни скалъпи някакъв измислен туристически бизнес, от който се покриха норми за ръст на икономиката за членство в Евросъюза,после същите тези хора купиха курортите и ги превърнаха в градове като отново се отбеляза ръст и сега като влезем в ЕС тези същите хора ще продадат хотелите си като апартаменти на високи цени и ще оставят на държавата ни наследство от един съсипан туристически бизнес,обезобразена природа и авторитет.
Но на кой ли ще му пука след като с парите които са изкарали за тези няколко години възползвайки се от безхаберието на държавата,тези хора биха могли да отидат навсякъде по света и да започнат истински туристически бизнес. А тук ще останат тези които все още ще вярват в България и туризма и ще продължат да се мъчат за името на страната ни като атрактивна дестинация. За съжаление аз вече не се сещам какво бихме могли да рекламираме като курорт и да накараме богати хора да го посещават. "Елате в социалния дом на Европа" -е единственото което ми хрумва за реклама, като гледам положението с нашите златни курорти.
Re: 4овек, Аз навремето те подкрепих
13-03-2006 - 17:20:22
Peter,

Естествено, че се шегувах за вашите smiling smiley - много добре те разбирам, просто това е положението!

Това за принизяването много ми хареса :} , но се страхувам, че в това точно отношение сме по-скоро правило, отколкото изключние - пак за съжаление. Къде търсиш ти държава у нас - нали поехме по пътя на "дивия капитализъм"! Всичко се регулира от пазара, даже раждаемостта smiling smiley Искам да каж а- държават се отдръпна изцяло от задравеопазването и социалното осигуряване (е, почти изцяло с тенденция към пълно отдръпване) - демек остави на "пазара" здравето и живота на нацията, ти си мислиш, че за природните дадености ще има по-друго отношение. Аз не казвам, че на мен ми харесва това - май никой не ме е питал по въпроса smiling smiley И аз тъгувам по закътаните мирни заливчета на Юг, ама даже Резово май са го вече "набелязали". Макар че е все още по-запазено - нали беше гранична зона с ограничен достъп.

За мейла - не съм си отваряла пощата - гадна история! smiling smiley изпуснах работата - съжалявам и извинения- отговорих ти, ама късно!
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
13-03-2006 - 17:22:31
Това мнение е преместено в новия "форум за имоти, финанси и всичко останало"



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-24 23:44 от g0g0.
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
13-03-2006 - 17:29:57
tattoo,

само не виждам логиката в тезата ".....и сега като влезем в ЕС тези същите хора ще продадат хотелите си като апартаменти на високи цени и ще оставят на държавата ни наследство от един съсипан туристически бизнес,обезобразена природа и авторитет.
Но на кой ли ще му пука след като с парите които са изкарали за тези няколко години възползвайки се от безхаберието на държавата,тези хора биха могли да отидат навсякъде по света и да започнат истински туристически бизнес...."

На кого ще ги продадат, ако картината на туристическия бизнес у нас е толкова отчайваща? Мислиш ли, че има толкова много глупаци с пари, които да платят за безперспективна тур. дестинация толкова, че с тези пари продавачите да започнат бизнес на Хаваите (например)? И защо ще го правят, ако е безперспективна? А ако няма кой да им ги даде тези пари, значи, "оти са ручали жабетата", така ли е?
Re: 4овек, Аз навремето те подкрепих
13-03-2006 - 18:04:34
Така беше. Всички се натискаха да рекламират, без да се замислят за последицитеsmiling smiley
Петър не може държавата да регулира каквото и да е. Държавата в този си вид, както и обществото (те си вървят ръка за ръка) не могата да направят нищо свястно. Аз за последните години не съм чул обяснение какви са ни целите, ценостите, каква е идеята на ръководителите на държавата. Ако някой е чул може да ми споделиsmiling smiley
И щом няма никаква цел, никаква идея какво правим държавата не може да регулира нищо, по-добре е наистина да остави на пазара, защото иначе ще стане по-страшно.
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
13-03-2006 - 18:11:43
Има. От стотици милиони европейци все ще се намерят 100000, които да решат , че е изгодно да купят апартамент.
Или си мислиш, че те са свръхчовеци, имунизирани срещу рекламатаsmiling smiley Или пък, че могат да се консултират с икономисти? Те не са живели в наши условия, условия при които независимо от произхода си човек познава и е в добри отношения и с по-богати и с по-бедни от негоsmiling smiley
Edinstvenoto "unikalno" neshto v BG e bezhaberieto i na polititsi i na obshtestvo (saglasna sam che te sa skacheni sadove) otnosno badeshteto na turizam, priroda, ikonomika i t.n.

Tipichno v nashenski stil, kakto ne ni puka che kato si sanirame panelkata v svetlozeleno ili oranzhevo shte "oserem" tsialata fasada, taka i ne ni puka che kato izplioskame edna vila na 3 etazha v dvorche ot 250 m2 (i si platim i podkup za da ni ia ozakoniat) razvaliame tselia oblik na kvartala i seltseto - zashtoto ne e samo edin razbira se.

Za spravka - vilna zona Chervenka v Chernomorets. I az imam santimentalni chuvstva kam tova miasto, koeto predi godini beshe kitna vilna zonichka s malki kashtichki sgusheni v zelenina i gledka kam prekrasen zaliv....Minalata godina otidoh tam za prav pat ot 9 godini i mi se doplaka - jungla ot trietazhni hasiendi, manastiri, kolonialen stil kashti, chiflitsi i kakva li ne eklektika nagachkana v malkite partselcheta (golemite sa po 300m2). Dori imashe i hotelche - kupil choveka dva partsela, turil edna progimnazia i klienti posreshta - nezakonno, zashtoto tam vsichko e na septichni yami, no na koi li mu puka...Za Sozopol duma da ne otvariam...

Ne znam tolkova li e trudno da se opredeliat strogi normi na stroitelstvo s malka platnost i kint i da ne mozhe a da se stroi drugo osven vilichki i bungaltsa ili kampingi. Koito iska da pecheli ot turisti - molia, no po reguliran nachin, a ne kakto nameril za dobre.

Ne znam zashto se razviava znameto na "divia kapitalizam" sled kato ne znam da ima darzhava, koito da niama iasna politika i ne se namesva aktivno po vaprosi kasaeshti priroda, ekologia, razvitie na kliuchovi otrasli i t.n. (osven niakoia ot tretia sviat).

A uvi, prirodata ni ne e unikalna i ako na nas ne ni puka dali shte opazim tova koeto e ostanalo ot neia, niama koi drug da se trogne.Prosto shte hodiat drugade na pochivka i tolkoz (kakto i bulgarite).
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
14-03-2006 - 08:36:29
Със закон в който пише, че по предложение на общинския съвет и решение на министъра може да не се спазват необходимите отстояния по-добре да не се натиска държавата да прави каквото и да е. Защото тогава пак ще се застроява като за световно, но парите ще отиват единствено в този , който държи власттаsmiling smiley
Най-лошото нещо, което може да се направи в момента е обществото да натисне държавата за "железни мерки срещу.....".
Razbiram, no ti kakvo predlagash? I sled kato na obshtestvoto ne mu puka i iavno niama chuvstvo za miarka dali izobshto da se pravi neshto?!? I az se iadosvam kato Peter i se chuvstvam bezsilna, no se zamislih - dali ne sme maltsinstvo? Mozhe povecheto hora da misliat che bezvkusni nagachkani sgradi po chernomorieto e "krasivo"? Ako e taka - hak ni e!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход