Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Лека-полека и Южното Черноморие си заминава

Публикувано от Petar(Peter) 
Анонимен потребител
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
14-03-2006 - 09:28:54
виж сега kote, миналата година в разгара на сезона даваха репортажи от Златни пясъци и възмутени собственици на хотели дето се оплакваха че в задния им двор се строи, много било шумно, туристите си тръгвали че и неустойки искали и т.н. Да кажеш - ами прави са си хората, ама същите тези хора само една-две три години преди това докато са си строили хотелите дали им е пукало от нещо.
Та това е положението в Бг. Всеки си прави какво знае и от нищо не му пука.
Znam! :g:
Zatova kazvam - hak ni e!
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
14-03-2006 - 09:31:32
Повечето хора не могат да устоят на натиска на паритеsmiling smiley Иначе ако ги питаш ще кажат, че не им харесва, но ако имат предложение за забогатяване - ще се възползватsmiling smiley
Мислиш ли, че собствениците на ниви по Черноморието не се натискат да им бъде разрешено точно на тяхната нива да бъде застрояването максимално?
Скоро имаше интервю с гл. архитект на Банско - цитирам " Местните жители първо си продадоха нивите, а сега искат да забраним да се строи на тях"smiling smiley Е не може така - ако банскалии са искали да запазят уюта на малкот градче са могли да не продават ниви, а не да продададт и да се оплакват, че им е шумно, многолюзно и т.н.
Emi zatova kazvam - triabva li da se pravi neshto vaobshte? Ti kazvash - zheliazna raka ot strana na darzhavata - losho.Ot druga strana vseki iska negovata niva da stane na hotel ili vilno selishte. Neshto ni ima na nas bulgarite, mnogo sme samounishtozhitelni. Mnogo dobre znaem koe e hubavo i koe e redno, no ne sme samodistsiplinirani i nikoga ne pochvame ot sebe si - vse ako mozhe v chuzhdata gradinka...
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
14-03-2006 - 09:49:52
Kote,

Ако с израза "...da ima darzhava, koito da niama iasna politika i ne se namesva aktivno po vaprosi kasaeshti priroda, ekologia, razvitie na kliuchovi otrasli i t.n. " визираш ЕС държавите (където има някакъв поглед), мога с две ръце да ти се подпиша, че там отдавна няма капитализъм. Има голяма намеса на държавата в социалната и демографската сфера и огромно преразпределение на фондове чрез данъците и соц. плащания, целящи "изравняване" на нивата на соц. групи. Затова и Борис Бекер искаше да се откаже от герм. гражданство. Самите те, гражданите на ЕС страни, твърдят, че страните им са "социални демокрации", а не кап. държави. Аз наскоро пред една австрийка изявих смайването си от нешо по повод професията ми, което наблюдавам в австрия и казах "имам чувството, че идвам от най-капиталистическата държава в света", а тя ми отговори "ами то си е така, ти идваш от страна с нео-капитализъм".

Не оправдавам това, което става, но мисля, че при дадените обстроятелста само ще се регулира положението - така да се каже, "стихийно пазарно". Колкото до политиките на държавите - ами аз в гърция съм виждала застрояване, което и в слънчев бряг го няма. Просто има по една ивица земя между хотели по на 4-5 етажа, колкото да минеш от там. В соренто положението беше същото. В испански курорти не съм била, но съдейки по статии и информации за там, нямам впечатлението да са се опазили от презастрояването с държавна политика.

Относно уникалността - извадката ми не обхваща целия свят, но сравнявайки с там, за където имам информация, мисля, че нашето море има особености, които там не се срещат. Това исках да изразя с термина "уникален". Морето е вътрешно, с малки прилив и отливи, слабо солено, но топло (24-25 градуса през сезона - атлантика в португалия на т. 35 градуса на сушата повече от 21 не може да вдигне). Температурата на сушата не е прекалено висока, а е поносимо да спиш без климатик цяло лято. Няма отровни животни (както в Индийския океан и в тропическите морета), няма акули или каквито и да били опасности за човека (освен ако не броиш медузите smiling smiley. Има полегата брегова ивица с широки пясъчни плажове и не скачаш директно в 2 метра дълбочина. Може да се плува спокойно, а може спокойно да се пусне и малко дете там, на плиткото - разбира се, не без наблюдение, но спокойно. Е, може да има и другаде по света такава комбинация от качества, но аз не знам къде. Ти ако имаш информация, моля те да ме осведомиш
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
14-03-2006 - 09:52:00
Интересно - ходила ли си в груцки курорт да видиш какви са гърците в това отношение? Моите впечатления бяха, че и на място колкото за гараж исках ада построят хотел. Парите винаги и навсякъде са управлявали света.
Hodila sam i v Gartsia i v Iuzhna Frantsia - mnogo gasto zastroeno v gradovete osobenno. No ima i zeleni parkove, i kanalizatsia (absoliutno sam ubedena che v Gartsia ne mozhe da ima hotel sas septichna iama).
Unikalno e mnogo silna duma. Ima si i pliusove i minusi nasheto Chernomorie i ne mislia che mozhe da se nareche unikalno. Unikalni sa Seishelite i Maldivite, Grand Barea Reaf e unikalen. Iasno e che nie niama s kakvo tolkova da privlechem bogati, istinski bogati turisti. No i sami dopalnitelno da si priniziavame nivoto i dori i na bulgarite da im e nepriatno da pochivat e prekaleno! Mnogo ni e hubavo moreto, no e dosta mrasno, ne stava za podvodni razvlechenia i niskata solenost i hubavia piasak malko kasaiat povecheto chuzhdentsi - te i bez tova pluvat v baseini i si im haresva shezlonga da e na trevichka, dazhe mislia che tova e po-luxozen variant, mnogo po-trudno se poddarzha.
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
14-03-2006 - 10:03:23
Аз откак видях в Солун в няколко кооперации във самия вход направени бензиностанции с маркучи опънати направо на тротоара отпред, не искам да чувам някой да ми ги дава за пример.
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
14-03-2006 - 10:06:07
Йоан,
точно това казах и аз вчера..Права си.
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
14-03-2006 - 10:14:29
Ами честно казано, не съм се интересувала от въпроса за канализацията и септичната яма в гръцкия хотел. Но съм чувала, че ако един хотел не е включен към общинската канализационна мрежа, може да си направи собствена пречиствателна мини-станция за отпадните води и тогава въпросът с общинската инфраструктура да отпадне за него. Единствено въпрос на пари и организация.

Ами аз дефинирах какво разбирам под "уникално" и с какво точно е уникално нашето море - ти не ми каза друго място на света, където да ги има тези условия изпълнени. Малдивите и Сейшелските острови покрай другото, са уникални с n на брой отровни морски змии, електрически змиорки и скатове - много са красиви - нали знаеш, че в природата съществува т.нар "сигнална окраска" - щом е ярко шарено, значи "пази се от него!"

Друг е въпросът, дали на някого му харесва нашата "уникалност" точно - т.е. дали иска пясък вместо скали или трева. Мен са ме питали няколко неща по този повод чужденци, първото винаги беше - а колко горещо става през деня - ами 28 градуса - ууу, супер! Разбира се - това бяха представители на северни народи smiling smiley

Забравих и високата влажност в тропиците и на Екватора, която прави по-непоносими високите температури.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход