Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Лека-полека и Южното Черноморие си заминава

Публикувано от Petar(Peter) 
Joan,
Вицът ти е хубав и правилен и не ме обижда ! Не върви на черното да кажеш бяло !

Ама за другиете неща не съм съгласен, но сега май нямам време да ти кажа, защо !
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
14-03-2006 - 16:48:48
По същата логика, като някой минава по тротоара пред блока ми трябва да платиsmiling smiley Поне докато съм жив все ще има местенца по света без шезлонгиsmiling smiley Ще си ги намеря и там ще си ходяsmiling smiley
Все пак не съм мазохист да ходя на места на които не ми харесваsmiling smiley
А пък ще паля свещи да не печелят инвеститорите на нашето Черноморие та да не ми се налага да ходя далечsmiling smiley
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
14-03-2006 - 16:59:24
Абе нали и аз това казах - натам е тръгнало, че само ще се регулира :] И ти казах - мг имаше най-малко хора, откакто ходя аз там. Надявам се тг да има още по-малко smiling smiley

Естествено, че ще ходиш, където ти харесва - само дето в гърция и турция май има повече асфалт от при нас. Та ще трябва далечко да ходиш, пък и Kote така и не ми каза друго място по света като нашето море (като специфика, не че е най-хубаво smiling smiley. Та не знам и къде ще ходиш....
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
14-03-2006 - 17:33:50
Ами няма да ви кажа къде ще ходя, та да не се разприказвате и да довлечете навлеци и там да асфалтиратsmiling smiley
Май ми се струва че много се отклонихте от темата ,но нищо.Искам да кажа ,за соленоста на морето и плажовете колко хубави били, ами че донякъде сте прави. Но след някоя друга година нашето море ще се превърне в най-голямото блато на света по простата причина че е затворено, а в него следствие на застрояването се изсипват тонове непречистени боклуци на ден. Накратко капацитета на станцията обслужваща Несебър и Слънчев бряг и не помня още кое е 20 тона на ден.Капацитета на легловата база в момента е 70 000 и това е без квартирите къщите и персонала обслужващ курорта. Тоест стават някъде към 120 000. Представете си за един ден какво количество вещества отделя един човек всеки ден. Умножете го по 100 000 средно и по 120 дни, и ще получите количеството само човешки отпадъци(фекалии), които отиват в морето покрай Слънчев Бряг и Несебър за сезон. Лично аз съм от 7 години там по цяло лято и през последните 3 въобще не съм влизал в морето. Съжалявам ,но в тази мизерия ми е гадничко.Затова и аз предпочитам басейнчета или поне да си лежа покрай тях на спокойствие, а не да крещят по мен да си купя безалкохолно,семки,закуски или да си направя снимки с магарета на неопределена възраст. :g:
По темата за туристите и как сме се отнасяли с тях, и че не знам си кой професор какво бил казал. Ами аз мога да кажа без да съм професор и да съм завършил туризъм,че за 7летни и 6 зимни сезона това което хората са учили от разни професори няма нищо общо с това което е на практика. И от това че някой се опитват да прилагат наученото на практика ,кашата става още по-голяма и хората се чувстват наистина зле и не само балканската кухня не им понася. Обаче положението е такова че в момента у нас голяма част от туристите са "социалки" и с помощта която получават в родината си идват на почивка у нас. Така че ниското качество и ниво специалисти не е проблем защото вече няма кой да го забележи. За българи е скъпо,но за чужденци по нашите курорти въобще не е.Разликата за чужденец (цена на стая 8-16е) е в пъти по голяма от тази за българин(16-32).Имам познати в Германия които почиват за 2 седмици за 220 евро и това е със самолетния билет. Ние Българите ли сме по-големи баровци че аз за да отида до Дортмунд с автобус плащам 180 евро? Не търсете култура у туристите в момента.Повечето от тях за пръв път виждат море и пясък или ски писта. Просто това че се построиха толкова много хотели и направи курортите ни в градове ,прецака целия бизнес. Изгуби се качеството и хотелите ни приличат на общежития,но доста луксозни.И рано или късно ще станат такива.Това което съм видял и изпитал на гърба СИ Е ЧЕ ПРЕДИ ХОРАТА БЯХА МНОГО ПО-МАЛКО ,НО МНОГО ПО ПЛАТЕЖОСПОСОБНИ. И много от дългогодишните гости на България,хора които посещаваха страната ни поне от 10год. и водеха други хора със себе си за да им покажат колко е хубаво тук, още 2003 споделиха с мен че вече няма спокойствие за тях и повече няма да идват. А знаете ли как нарекоха курортите ни ,"ЛЕГОЛАНД". Това заради бързото построяване на хотели с хиляди легла само за няколко месеца. Чарът на нашата страна с малките и хотелчета по на 2-3 етажа отделени помежду си с горички и зеленина за съжаление е вече невъобратимо изгубен. А това беше което караше качествени туристи,но вече го няма. Природа и спокойствие.
Минете в момента по крайбрежната алея на който и да е наш курорт. Не можеш да видиш морето ,а си на 5 м. от него. И всичко това от сергии и магазини пълни с ментета и турски боклуци. sad smiley А от баровете заели всичкото място по плажовете дъни музика с такава сила че не можеш да чуеш човека до теб. Е това ако е представата на някой платежоспособен човек за приятна почивка.....
Tattoo, za sazhalenie si absoliutno prav....Edinstvenata nadezhda ostava kato naistina nikoi ne idva v obshtezhitiata im da sprat da gi stroiat nai-setne!

Joan, ti sashto prilichash na babata ot vitsa ti - ot Iskaro po-dliboko nema, ot Vitosha po-visoko nema, ot nasheto more po-ubavo nema!!! Ama che go prezastroiavali, ama che go osirali...goliama rabota, choveshtinka, kato ti podmirishe shte si predstaviash che iadesh sirentse i gotovo! Zashto da si razvaliame nastroenieto!
Pitash me ima li na sveta podobni uslovia na pochivka. Naprimer vav Frantsia - dalga kraibrezhna ivitsa s vsiakakvi plazhove - ki mi ti skali, kimi ti kamacheta, kimi ti piasak (nasipan v povecheto sluchai, no kakvo ot tova, varshi sashtata rabota). Na plazhovete ima sablekalni i toaletni (ti zamisliala li si se na nashite plazhove kato ima 1000 choveka i 200 ot tiah iako konsumirat bira ne im li se dopishkva i kade li ia varshat taia rabota...). Ima i dushove za da se izplaknesh ot shtipeshtata solena voda kato izlezesh ot moreto. Zastroeno e pochti po tselia briag, no ima zeleni ivitsi, golemi parkove i dosta prostranstvo, zashtoto si imat infrastruktura, a ne kato nashite "chichkoparichkovtsi", koito mogat da prodavat po 1000EUR m2, no im se svidi da napraviat 200 metra kanalizatsia i ulitsa che da ne se gachkat hotelite edin v drug.Toplo e, no ne uzhasno, ima vinagi sredizemnomorski vetrets da te razhlazhda i sezona e dva pati po-dalag otkolkoto v BG. Ima mesta za vsiakakvi hora - bedni ,sredi, bigati, mrasno bogati...

Ti mi kazhi za edin park po nasheto chernomorie - hubav, zelen, goliam, dobre poddarzhan, kadeto mozhesh da jogvash, da si pravish piknik, da lezhish na trevichka pod senkite i t.n. To ia vzemi i mi kazhi za takav park kadeto i da e v BG.

Az nasheto more go vizhdam riadko, na po-dalgi otriazatsi ot vreme i vseki pat razlikata e goliama i me shokira, mozhe da sam po-emotsionalna ot neobhodimoto, no pozitsii ot sorta na "que sera sera", niama da si razvaliame nastroenieto me ubezhdavat, che u nas mnogo neshta sa obrecheni...
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
15-03-2006 - 09:20:35
ЗА Парковете - Парк Рила и Парк Пирин са доста големи и красиви. Много по-красиви от Лазурния бряг. Ама както е тръгнало няма да са smiling smiley
Че са красиви - красиви са, но не са паркове в смисъл на човекосъздадени и поддържани зелени зони в населено място. Градската градина в Пловдив е единствения добре поддържан парк, които съм видяла в БГ, а новопостроени такива няма - скъпо е и от него не се печели.
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
15-03-2006 - 10:10:39
Аз пък си предпочитам не тези, създадени то човекsmiling smiley Искам си истинските! Човек не може да създаде красота, каквато създава природата - стои изкуствено, като животните в клеткаsmiling smiley
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
15-03-2006 - 10:26:20
Kote,

Ако ти приличам на някого, не е на бабата от моя виц (защото не оплаквам изгубените младини на Южното черноморие), а на шопа от оня виц за Искаро... Но аз лично не съм шоп по произход, ами съм филибарка (това само за протокола winking smiley.

Ами във Франция е средиземно море с по-висока соленост, така че не е подобно като условия. А и цените на френската ривиера не виждам къде ги бъркаш с нашето черноморие. Нашето може да се разглежда като "конкурент" на Турция (най-вече) и Гърция. Иначе крайбрежни ивици по средиземно море има по цялото протежение на европа (испания, франция, италия, гърция, турция - като борим и отворените морета, де - титенско, адриат., йонийско, егейско). Говорехме за по-слабо солено море като Балтийско, но топло като Средиземно.

Колкото до тоалетни - ами интересно къде отиват водите от тоалетните на плажа на френската ривиера smiling smiley А и на плажа на слънчев бряг има тоалетни - лично съм ги ползвала и бяха изнендващо чисти. И съблекални (кабинки) има - и тях съм ползвала. Макар че аз обичам да си съхна с банския на пясъка smiling smiley, но тов ае друга тема. Колкото до душовете - ами солеността на черно море не налага да тичаш всеки път до душа, след като излезеш от водата. И солеността е неудобство, докато плуваш и се гмуркаш - поне за мен. Ама разбира се, и с това се свиква. Въпросът е - защо да свиквам, ако мога да имам друго.

Ами аз пак казвам - не знам как работят преичствателните станции на Несебър и Сл. Бряг - лайна не съм усетила на плажа и в морето. Колкото до изпилите бири - мога да те уверя, че и сто тоалетни да има на брега - който си иска да си върши работата в морето, няма как да го спреш. Даже и на ривиерата smiling smiley

Но пък аз съвсем взех да си мисля - ами хубаво, който му харесва средиземно море повече, нека си ходи там. Така ще има по-малко летуващи на нашето, от там, по-малко отпадък и няма да има нужда от нова пречиствателна станция.

Ами в устието на камчия стара планина "слиза в морето" - не е парк, а истинска гора. ММЦ-то на приморско и то си е в гора. Ама пък комарите...smiling smiley Няма угодия!

Колкото до парковете - ами не знам за какъв парк говориш - ако е за градски - софия иам поне 4 такива - борисовата, сверения, западния и южния. Ако е за извънградски - най-близо е витоша, малко по-далеч - рила и пирин, родопите и стара планина. Ама явно не ти стигат те...

Пък щом на тебе душевното състояние ти е такова, отчаяно, аз какво да кажа?! Ами тъгувай си.........
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход