Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Лека-полека и Южното Черноморие си заминава

Публикувано от Petar(Peter) 
4ovek,

Признавам си, че на мене лично туристи не ми трябват ! Тука си прав !
Но определено нямам и нищо против тях ! Стига нещата да не се случват диво и хаотично и стихийно. А у нас те се случват точно по този начин. Какво да се прави, детските болести не отминават никого, май.
Хубав повод да се замислим за истинското ни ниво. Въпреки басните, които се приказват за нас .

Ние отдавна сме споделяли за вижданията си относно пътя и случващото се на тази страна. И какво от това ?! Така или иначе, няма да стане твоята или моята !!
Ще бъде волята на тези, които никога няма да се уморят да грабят и упражняват власт и знаят, как точно да го постигнат. А нима някога или някъде е било различно ?!
Е, добре де, има значение и формата, чрез която се реализира тази същност на нещата !

A zashto da e razlichno s otpadnite vodi? V smisal zashto tova da ne te drazni?

Nacheff, nie sme edni romantitsi s teb, iavno imame mnogo santimenti kam iuga i si go haresvame takav kakavto si e. Az samo iskam da ne se promenia, no znaeiki che e nevazmozhno pone iskam da se promenia kam po-dobro.

Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
14-03-2006 - 13:59:11
Naceff,

Ами като живеят в полицейски държави със строги порядки, така ще е :} А пък местните на острова да не мислиш, че им беше много хубаво от тия пияни по улиците?! Ама и те от това живеят - туризъм, основно. Макар че морето за къпане не става - по моите критерии - водата беше 18 градуса, като бяхме там. Едни смелчаци от нашите взеха яхта да се повозят - и единия падна във водата - щяха да му се строшат зъбите от тракане, и добре, че не се удави!

Иначе е такава красота природата, че свят да ти се завие - типична северна красота, обаче.

Ами аз напоследък взех да се присъединявам към мнението на 4ovek :} - няма да им дадем НАШИТЕ СИ ЯГОДКИ! Никакви разни неориентирани туристи, дето не знаят защо са тука - басейни им се приискали - при това море на две крачки! Жените са ни грозни, пиенето е кофти, хотелите - без басейни, пясъкът на плажа влиза в д...то, я си ходете другаде! "Колкото сме по-малко, толкова по повече ще има" :} :} :}

Ами да ти кажа- мислиш ли, че богатите, които могат да си позволят скъп алкохол, не се напиват или пък са по-различни, когато са пияни? И защо мислиш, че богатите са по-свестни като хора от бедните? Аз лично имам точно обратното мнение!
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
14-03-2006 - 14:20:29
Kote,

Давах примери (доколкото разполагам с такива, де) за това, че където има струпване на много хора на едно място, неизбежно (не само в БГ) се стига до "малки еколкогични кризи" - целта на примерите беше да предотвратя излияния от сорта "ние българите, сме прасета, виж немцитееее, ехей, какви са културни" Моите наблюдения са, че масово, където и да съм била, хората нямат тази култура на поведение на обществените места, с която аз съм възпитана. И че ние не сме изключение като нация. Само дето в "онези" страни много строго и солено ги накават, пък ние тук малко "свободия" им даваме smiling smiley

Примерът ми беше за това, че гърция плащаш еди си колко, пък не знаеш къде и как се излива канализацията. И не си питала, преди да си купиш ваучъра, предполагам. А за боклуците- казах ти, че си ги има и там. Но това не пречи Гърция да е рекламирана по цял свят като супер туристическа дестинация.

По повод дразненето - миналата година, точно преди да тръгнем за несебър, във всички наши ежедневници гръмна като супер новина "несебър и равда се задъхват от липса на инфарстуктура - има режим на водата - на летовниците им я спират в пиковите часове! Това на какво прилича, ние така ли ще влизаме..... (там където вече ушите ме заболяха да слушам, че влизаме smiling smiley Тези туристи сега какво ще кажат за БГ?!" И прочие - и си беше новина Но 1! Аз викам - абе ние къде сме тръгнали? Ама сме платили предварително - и решихме - каквото е, това е! Отиваме и ако не се трае без вода, си се прибираме. И си изкарахме супер! Нямаше толкова хора, колкото предишните години - вода и топла и студена - бол. Къпехме си се и в морето, и хотелчето без проблеми. Принавам си, че ми се искаше да се обадя в редакцията на стандарт да ги питам как и откъде имат тази информация за Несебър.

Това имах предвид, като ти казах, че бих отишла да видя как стоят нещата.

Не знма тия на Начев в кой хотел са били, ние обикновено държим на малко смейно хотелче - стаи с бани или апартаментчета, но без да се набутваме по големите хотели. И досега проблеми с пияни или шум вътре не сме имали. В последните години се случваме и на тихи улички, та нощем се спи на отворен прозорец. Нещо, което в Гърция не можехме да си позволим - дискотеката беше на плажа до нас.
Joan,

izobshto ne sam kazvala vizh gi nemtsiteeee, samo deto nemtsite si sortirat chinno bokluka a v Bg vse oshte se uchim pone v konteinera da go hvarliame, a ne do nego. I tochno v tia "svobodiiki" e kapana - nikoi ne iska da se otkazhe ot tiah. Kato sam si govorila s bulgari za prav pat stapvashti v Japan vinagi se zapochva ot tova - "ama navsiakade li e tolkova chisto!?!", no sled kato im obiasnia tochno kak se postiga taia chistota 99,9% kazvat - aaaa ne, ne mi triabva takova neshto! Spored men na chovek sartse triabva da ne mu dade da slozhi trabata s pomiata da se izliva v moreto, no...
Ti yavno predpochitash da ne se kritikuva s "nie bulgarite" a da se vdigat ramene i "na koito ne mu haresva...". Hubavo, priemam, no skoro i na samite bulgari niama da im haresva, togava...?
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
14-03-2006 - 14:45:06
Искаш да кажеш - такъв какъвто бешеsmiling smiley
Joan,
Хич не си ме разбрала ! Не се натискам за много туризъм, особено многоброен (без дори да акцентирам върху социалния статус). Ако трябваше да изказвам предпочитания, то те щяха да са съвсем в друга посока. Опасявам се, че влаковете заминаха.
Ама като работата е докарана до там, че освен туризът, шивашки цехове и манджа, друго няма в тази страна :-))) И тях ли да махнеме, защото не са много готини. И тогава !

Наистина малко (пък може и да не е малко) профанизирам нещата, но нещо взех да се паля! Де я визията ?! Де са плановете за бъдещето, надеждите !
Къде ни е мястото в световното разделение на труда при използване на сравнителните ни предимства и "високообразования" ни народ :-)))
Или ни е гот да сме обслужващ персонал !

Е, май не съм много прав!
Има и една енергетика, дето и търсят и на нея "колая", щото е трън в нечии очи.
Малко фармацевтика (в чужди ръце), финанси (в чужди ръце), ютилити общо (в чужди ръце). Всичко друго е поломено и разпиляно, доколкото въобще е имало нещо.
Ама не му мислете много, то и без това голяма част от собствеността е в ръцете на едни лоши батковци, дето си мислят предимно за сделка на exit. Пък може да имаме късмет и след това да дойдат едни добри чичковци (И КАКИ) дето ще подредят кочината :-)))
и пак ще си купуваме от бабите по Южното черноморие месести и "сладки" градински домати ! :-))
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
14-03-2006 - 15:10:18
Няма ги плановете за бъдещето, няма визияsmiling smiley затова не се ядосвай, а помисли лично за себе си.
Не може да се опитваш да помогнеш на общество, което не иска да му се помагаsmiling smiley
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
14-03-2006 - 15:23:23
Naceff,

За енергетиката не ми се говори - трън е и още как!

Натискаш се и ти за богати туристи - а защо, питам аз? Те повече пари ли ще оставят - особено ако са такива, каквито 4ovek все ме убеждава, че са? И съм забелязала, че най-много пари оставят не богатите, а бохемите - незвисимо от каква нация са.

И стига с тази "визия", казвам аз! Все един стратегии развиваме, визии градим, пък накрая който държи парите, той поръчва музиката! И то не от нашите чичковци - да не мислиш, че те си правят каквото си искат?!

Без да искам да те обиждам, от сърце ще ти разкажа виц - една баба веднага след 9-ти внукът ремсист решил да я подкове идеологически. И й заобяснвал той за победата на социализма като по-прогресивен строй, и за братството и равенството, и за "експроприация на експроприаторите" (как не му се изкълчил езика smiling smiley - и накрая решил да доведе приятели да се похвали каква подкована политически и идеологически баба си има! И надошли момчетата, и я питали "Бабо, кажи, че сега е най-хубаво". А бабата казал "Нее, чеда, не е сега най-хубаво." Внукът изтръпнал "Ама бабо, нали аз ти обяснявах и ти всичко разбра, как така сега?!" "Виж какво, чедо - отсякла бабата - най-хубаво си беше под турско!" "Ама как така?! - недоумяват младежите - нали там кланета, обезчестявания, грабежи....". "Най-хубаво си беше, защото бях на 18 и всички ергени ме заглеждаха мене на хорото. А сега какво - никой не ме поглежда! Така че аз си знам кога беше най-хубаво - когато бях МЛАДА" smiling smiley))))

Та мисля, че при тебе тази носталгия по прашните улички на юга и по сладките градински домати ще да е като на онази баба :} Не че те сравнявам с нея, нашето море е свързано с прекрасни спомени от детството и ранната младост на всички нас. Просто светът се променя - върви напред. И не всяка промяна е за лошо. Твоят син тича по асфалт вместо по прашна уличка, ама от теб в голяма степен зависи да има и той прекрасни спомени от нашето море - не относно това, къде точно се излива канализацията, все пак! Поне моят се старая да има такива!
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
14-03-2006 - 15:40:23
Kote,

Ами ще си сортират немците - като ги одрусват със солени глоби, ако не го правят.... Като почнат и нас да ни друсат - а ще почнат, аз в това не се съмнявам, ама хич! и ние ще го правим.

А пък колко пари за поддръжка и почистване се дават, нищо, че глобите за замърсяване са солени. В Брюксел в едно ЕПК с 200 апаратмента месечната такса за поддръжка е 50 евро на апаратмент - ами ще е чисто, я! Ние тук 2 лева за чистачка не можем да съберем ! Като почнат да изселват принудително такива съкооператори и да им продават имота на търг, тогава ще дават!

А пък аз предпочитам да не се критикува БЕЗ ПОЛЗА ! Ако можем да направим нещо - да го правим! Аз лично виждам само като начин да не мърся аз и да възпитавам детето си по същия начин. Когато виждам, обаче, че интересите са прекалено могъщи (разбирай, богати smiling smiley, пък и като виждам, че никъде по света не се е разминало това (затова бяха тия примери за тук-там), ами да става тогава. То все пак стихийно ще си се урегулира, след като обществото не може да го регулира процеса заради силни интереси на тоя и оня. Тогава защо да се оплакваме, питам аз?! Само си разваляме настроението, обхваща ни носталгия "по турско" smiling smiley, а промяна - никаква!
Затова ти дадох примера със сиренето - и аз го обичам, не само ти smiling smiley Ама някой път както си го хапваш с кеф, замисли се, че всъщност ядеш разложен белтък и екскременти на микроорганизми (май процесът е подобен на това, което се случва с човешката плът след смъртта) - да видиш как ще ти се отрази това на апетита:}

И все пак на мен в Несебър си ми харесва :} Не съм видяла канални води в морето, къпя си се и се пека, купонът с децата си тече, всички са доволни - защо да плача тогава?!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход