Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защо по света цените падат, а у нас имотите поскъпват рекордно?

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Защо по света цените падат, а у нас имотите поскъпват рекордно?
02-02-2008 - 19:53:25
avatar
kuku Написал:
-------------------------------------------------------
> той затова продавача с половин уста споменава
> инфраструктурата, важното било търсенето.
>
> забрави да споменеш че става дума за
> платежоспособното търсене продавачо.
>

Постът под теб показва,че независимо от "липсата на инфраструктура", апетити има и то,от доста платежоспособни ......
Вярно,авторът сега реве,че поредният чужденец/ глупак? по вашите разбирания/,ще изкупи града.Като че ли,там където сте,всичко е собственост на местните жители!
Случайно да си чел НЕБЪЛГАРСКОТО обследване на резултата от краха в Америка върху страните от ЕС? Току-що имаше пространно предаване за това-в новините на BTV.
Ще ти е интересно да се запознаеш,уверявам те!

Re: Защо по света цените падат, а у нас имотите поскъпват рекордно?
02-02-2008 - 20:04:59
Колко красиво и романтично е написано,браво!!!
След като ни изкупиха Англичани,Руснаци и.т.н. сега дойде ред и на принц Файсал бин Ал Мешал бин Сауди бин Абдул-Азис, наследникът на короната на Саудитска Арабия.
Асене,ти предупреждаваше за подобни розови статии,нали?

Kamelia,нали прочете и края,на поста под Куку?
Прочети и цялата статия,както и начина по които е написана!!!
Re: Защо по света цените падат, а у нас имотите поскъпват рекордно?
02-02-2008 - 20:08:04
Яворе,к'ва романтика и красота бе брат , тая статия е толкова тъпа и неграмотно написана , че не си заслужава коментара .
аз ли съм ви крив пакsmiling smiley?
02-02-2008 - 20:16:52
avatar
javor Написал:
-------------------------------------------------------
> Продавач,преди няколко месеца се твърдеше,че цени
> на НИ в Бг въобще няма да падат!!!!
> После беше,ами то само в някои презастроени
> курорти на морето.
> След това се оказа,че били засегнати и някои зимни
> курорти.
> Сега,последните опълченци София бранят,но аз няма
> да настъпвам,защото тя сама ще падне!!!
> Както забелязваш може би,когато пиша нещо,вмъквам
> и по някои link,за да бъде подплатено,това за
> което пиша.
> Хубавото е ,че още пишеш дори,но както и преди
> споменах,защото си зависим от това.
>


Яворе - кой какво е твърдял преди еди колко си месеца мен слабо ме вълнува. Понеже се обръщаш към мен - ще ти кажа аз общи неща не обичам да говоря като брокериТЕ, имотиТЕ, цениТЕ, балониТЕ...
Аз ако съм казал къде и какво ще стане със сигурност - ок ама знаеш че не съм. Други са хората, които еждневно бълват прогнози във форума "СЪС СИГУРНОСТ" и доста от тях не само на познаха за 2005, 2006 и 2007г. но даже сбъркаха фатално като казаха "СЪС СИГУРНОСТ" цените ще падат. Аз не съм им спорил възможно е да съм ги питал кога както и сега питам и така и цените не са паднали и СЕГА.

Аз работя в София и наблюдавам пазара на предлагане и търсене тук за това ако кажа нещо то ще касае най-вече София. Мога да ти покажа моя прогноза от мисля 2006г. тук във форума където прогнозирам спад на цените на панелките в София и непознах. Е от тогава не се правя на умник каквито тук изоблистват изглеждаsmiling smiley

И понеже ме обвиняваш отново, че съм зависим - би ли ми споделил от кое точно съм зависимsmiling smiley? Защото аз ще избързам с отговора - не съм зависим от нищо приятелю. Не съм инвеститор вложил милион евро в кооперация в Банско с очакваща се улица съществуваща само на проект... И още нещо ще ти кажа - ще пиша тук и след 5 години, защото не "защитавам тези" и не смятам да се "доказвам" на някой.
Който се смята за велик анализатор, умник даващ съвети на хората да прогледнат и да правят това или онова - давайте пророци никой не ви спираsmiling smiley

Но не ме бъркай с човек, който обезателно има "полза" цените да паднат или да се качат - изобщо не ми пука и го казвам за около 20-ти път, но изглежда ще трябва да си удължа подписа. А вече друг е въпроса колко от пишещите тук пък имат изгода цените да паднат на нива удобни за техния джоб. Това е техен проблем не мой, а че съм удобен човек за хулене, защото не ръкопляскам на писаници, които някои хора смятат за достойни за библията на недвижимите имоти не значи, че съм еди какъв си...

И да не останеш с грешни впечателния - не ти се обяснявам просто се опитвам да бъда любезен, защото долавям някаква омраза и ми се иска да не бъда нападан и никой да не се заяжда с мен.

Ако ще спорим ок - ако ще има лични нападки и обвинения значи някой има някакъв друг проблем за решаване...това е форум за имоти, а не форум за препирни.
Честно казано почва да ми писва и дори бих ви подкрепил - хайде нека цените да паднат че да си купят хората на който каквото му се иска и да спре заяждането във форума...ей голям зор голямо чудо. Продавача ви е виновен, че баба пена иска 20000000000000 евро за нивата си - еееееееее ок извинявам се от името на баба пена... Но не забравяйте че аз не съм баба ви пена sad smiley

Дайте да видим как да ви се реши най-накрая проблема и да мирясате confused smiley moody smiley:

Защото ако проблема е че аз съм тук и не се съгласявам че цените ще станат 300 евро за "топ локейшън"...ами да струва ми се меко казано несериозно. И ако те не станат на такива нива аз ще съм тук да ви го напомня...е сори winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Защо по света цените падат, а у нас имотите поскъпват рекордно?
02-02-2008 - 20:18:02
камелия,
Мисля си че нещо не си разбрала чувството за хумор на Явор.

човекът пародира простотиите който се бълват в България за ирландци (много бързо забравихте...), англичани, марсианци, руснаци, сега литовци и естонци изкараха на преден план (нищо че и техните икономики крашват), сега арабите...

на какво ли не е способна фантазията на бедняка...

Не мисля че някой се притеснява ако дойде някой шейх с милиардите и изкупи София. Аз обаче си мисля че има поне 100 други по-евтини и по-перспективни столици и поне 500 града по света в който е по-перспективно да вдига шеийа небостъргачите си.
Вярно е че българските панелки и софийската инфраструктура са особено привлекателни...

Според мен това е поредното активно мероприятие и то не добре обмислено.
По простата причина че Саудитска Арабия няма абослютно нищо общо с Обединените Арабски емирства (където е Дубай).

Всичко на което пише 'Емирейтс' (авиокомпанията, строителния холдинг в Дубай) е асоциирано с Обединените Арабски емирства (емирейтс) и няма абсолютно нищо общо със Саудитска Арабия.

На фона на тези факти да намесваш по какъвто и да е начин някакъв принц от Саудитска Арабия с шейха на ОАЕ и да го изкарваш собственик на 'емирайтс' компаниите е смешно.

Намерете някой арабист от хорицата дето ги изпосъкратихте от институтите да ви консултира че да не се излагате.

Явно на голям зор са били като са поръчвали статията...
Не знам дали премиерът изобщо е замесен в децинформацията или просто някой е платил на парцалите да пишат каквото им се иска.

И какво като вдигне някой един небостъргач в София,
Доналд Тръп строи в момента десетки небостъргачи по крайбрежието на Маями което не пречи цените в Маями да се сгромолясват.

Каква е връзката между небостъргача и копторите който наричате жилища?

Аз ще се радвам накрая накой да построи нещо свястно и модерно в този град в който сградата на бившата Бълбанк още се води от най-известните 'архитектурни чудеса'















Re: Защо по света цените падат, а у нас имотите поскъпват рекордно?
02-02-2008 - 20:21:03
300-400 евро за топ локейшън може да се окаже оптимистична прогноза.

Re: Защо по света цените падат, а у нас имотите поскъпват рекордно?
02-02-2008 - 20:23:17
Калоянчев,ти като ходиш на риба(предполагам,че ходиш),какво червейче слагаш на кукичката,особено ако знаеш,че не е останала много риба???
Дълго или късо???
Като гледам дължината на името на принца а и желанието на същия да се реализира на толкова места в Бг,дали използват кукичка тройка или аз от червея нещо сам се объркал???
Re: Защо по света цените падат, а у нас имотите поскъпват рекордно?
02-02-2008 - 20:23:28
avatar
kuku Написал:
-------------------------------------------------------
> 300-400 евро за топ локейшън може да се окаже
> оптимистична прогноза.
>
>

Куку спокойно ще поживеем ще видим да не се окаже не за топ ами и за крайни квартали че няма да има такива цениsmiling smiley Няма смисъл да те питам кога очакваш това да стане...може би до 2 месецаsmiling smiley?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Защо по света цените падат, а у нас имотите поскъпват рекордно?
02-02-2008 - 20:29:44
avatar
igra4 Написал:
-------------------------------------------------------
> Продавач къде е видя тази инфраструктура в София
> щото аз за две години прекарани там не я видях
>
> София и след 20 год. няма да има инфраструктура
>
> вервай ми


Ееее не ми изкривявай думите деsmiling smiley Нали правиш разлика между калните подобия на улици, които са в проект дори още на места в Банско (точно там където цените паднаха) и тези в София. Не твърдя, че в София всичко цъфти - дупки има доста, а има квартали където улиците са без коментар - Витоша, Западен парк, Манастирски ливади...

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Защо по света цените падат, а у нас имотите поскъпват рекордно?
02-02-2008 - 20:32:15
Яворе,ето кво бях пуснал в един друг форум:
Re: Чао Кремиковци!
Изпратено от: acen1975 (---.hsd1.il.comcast.net)
Дата: January 30, 2008 02:21AM

ехееееееееееее,
те го и станишката се включи:

"....Според премиера въздействието на Столична община пред ЕК е не толкова загриженост за състоянието на околната среда в София и здравето на столичани, колкото конкретни икономически интереси. Има инвестиционни намерения от катарски фонд за сериозни инвестиции в жилищно и офис строителство или ново сити в София, което силно се лансира от столичния кмет и от главния архитект, което неизбежно предвижда закриването на "Кремиковци", допълни Станишев....."

малеееее, сега пък от Катар щели да строят върху кремиковци.............

утре сигурно първанов ще се изкаже,че уорън бафет и бил гейтс ще се преместят да живеят в кремиковци.....
-----------------------------------------------------------------------------------------------
тва беше преди 4 дни.сега и твойта статия........
и станишев почна да взема участие в дезинформацията.
вчера от катар ще строят
днес от дубай.........

щом премиер на една държава за 4 дни два пъти по вестниците пъква да говори смешки,работата не е на добре....

поизплашили са се вече сериозно,щом и станишев се включи.
ама а да видиме като се прават на палячовци по медиите,тва ще помогне ли?

в близките дни очаквам и първанов да се включи-до сега само той не е почнал да илюзионира.надявам се скоро и целия холивуд да го пратят в бъдещия кремиковци.....

да,Яворе,предупреждавах за наглите статии,и както виждаш стават все по нагли.
обаче не очаквах,че и премиера ще се включи.
щом и той почна,значи циркът започва-представяш ли си как са се оплашили?
а трябва да управляват до 2009 eye popping smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход