Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защо по света цените падат, а у нас имотите поскъпват рекордно?

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Защо по света цените падат, а у нас имотите поскъпват рекордно?
02-02-2008 - 21:44:40
между другото явно само в България се оказва пълно са пари в тези времена и което най-важното: само хората там са такива сербези че хич не им дреме колко ше дадат за имот.

Да се чуди човек какъв шанс имат бедните араби/японци/руцнази/марсианци да се конкурират с българските крезове. Никакъв...

Re: Защо по света цените падат, а у нас имотите поскъпват рекордно?
02-02-2008 - 21:46:06
днес само до 10 ли си на работното си място (да пишеш глупости по сайтовете)?
колко ти плащат на час?
Re: Защо по света цените падат, а у нас имотите поскъпват рекордно?
02-02-2008 - 21:46:58
avatar
kuku Написал:
-------------------------------------------------------
> то сещаш ли се колко струваше през пролетта на
> 1997 един квадрат там?
>
> щото кризата през 1997 ще ти се стори песен в
> сравенние с това дето се задава.


Това защо ли ми се струва, че го чета написано от теб май за около 20-ти пътsmiling smiley?
Ясно ясно успокой се ЩЕ дойде ЩЕ се зададе ЩЕ ни залеее - ок.
Айде лека вечер и наздраве утре ще чета бисерите на някои хора отново.


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Защо по света цените падат, а у нас имотите поскъпват рекордно?
02-02-2008 - 21:47:59
на всеки пазар този с парите има думата..
то затова е и пазар.
Който плаща поръчва музиката.
Re: Защо по света цените падат, а у нас имотите поскъпват рекордно?
02-02-2008 - 22:02:07
Аз у вас ли влязох Яворе...о извинете ами ъъъ чук чук...може ли да вляза и да ви разваля жмичката ъъъ
Наздраве и на теб.

Добреде добре,знам,че си домакин и си извинен!


Кое казваш ще усетя? "скоро" май е доста ооооообширно понятие за много хора тук...

Яворе навсякъде където строежите изпреварват с много инфраструктурата цените ще падат. В някои части на Банско и Слънчев бряг който отдавна е изпуснат ще има много разочаровани спекуланти. Не бъркайте обаче цените на някои ваканционни имоти с цените на жилищата в големите градове - при тях търсенето и инфраструктурата са съвсем други...най-вече търсенето.

Продавач,преди няколко месеца се твърдеше,че цени на НИ в Бг въобще няма да падат!!!!
После беше,ами то само в някои презастроени курорти на морето.
След това се оказа,че били засегнати и някои зимни курорти.
Сега,последните опълченци София бранят,но аз няма да настъпвам,защото тя сама ще падне!!!
Както забелязваш може би,когато пиша нещо,вмъквам и по някои link,за да бъде подплатено,това за което пиша.
Хубавото е ,че още пишеш дори,но както и преди споменах,защото си зависим от това.

И понеже ме обвиняваш отново, че съм зависим - би ли ми споделил от кое точно съм зависим? Защото аз ще избързам с отговора - не съм зависим от нищо приятелю.

> Ти продавач ли си или брокер?


Брокер съм

Прочети още веднъж ,как сам го написал от началото!
Струвами се ,че сам си одговаряш на въпросите(не ОБВИНЕНИЯ),които съм споделил с теб.

Държиш се,като \"гузен негонен бяга\"
Спокойно!

Наздраве!

:}
Re: Защо по света цените падат, а у нас имотите поскъпват рекордно?
03-02-2008 - 02:58:57
продавач, след всичките аргументи около платежоспособното търсене (англичани, марсианци, руснаци (те защо ли спаха и не купиха по евтинкото ами сега така удобно се активираха..) и всичките дискусии относно това ше падат ли или не имотите в момента основните аргументи на привържениците за постоянен растеж остават:
1. българина има пари
2. в София цените няма да падат.

Това е все пак някакъв прогрес.
Бавно и сигурно се продвигжаме в посоката коато отдавна предвидих (и не само аз). прочети някъде по-назад какво ще следва.

Това дали българина има пари ще го разберем съвсем скоро. Българите в България определено пари нямат. Убедих се в това (за кой ли път) през последното лято като си идвах. Какви ли не приказки се изприказваха за хубавите коли в България, паралиите и прочее. купува се предимно на кредит (и според статистиката е така).

Вместо щастливите и богати хора видях куп смачкани от цените хорица. 1 процент от хората в Бг всички ги знаем кои са имат пари и не са ги изкарали от почтен бизнес.Естествено след като местния кредитен и паричен ресурс е изчерпан останаха емигрантите.

Това което се не е ясно на кандидат милионерите в Бг е че в момента цените в Бг са в пъти по-високи от много по-качествени имоти в много по-хубави места в УС, Канада, Европа.

Има някакъв стремеж да се мерят 'луксозни' за България места който всъщност са си гета с имоти по пъпа на Лондон, Ню Йорк, Париж.

В момента в Бг е много по-скъпо от Германия или Австрия.
Разликата между Виена и София е от земята до небето.
Германия и Австрия са на светлнинни години пред България като общества, уреденост, инфраструктура, стабилност.

Ти ако си руснак с пари къде ще ди купиш имот - в София или Виена (където е по-евтино), в Банско или Залцбург?
за качеството няма въобще да коментирам както и за триковете с идеалните части, измамите и прочее.

това с опитите да се пързалят емигрантите е много комично, в момента една къща на Лонг Айлънд е много по-евтина от еквивалента във вилните райони на София където няма канализация. И една къща в старите установени райони във Флорида струва 2-3 пъти по-евтино от еквивалента на българското крайбрежие. Тука за сравняването на инфраструктура и дума не може да става. Там храните, бензина са в пъти по-евтини.

едно мога да ти гарантирам - луди с пари в чужбина няма.
сто пъти е по-разумно да си влогиш парите в установени и богати дъргжави при по-ниски цени от Бг.

сега останаха да се развенчаят тези последните 2 мита (забележете че по-рано твърдяха че в София (че и навсякъде) цените все ще растят сега всички дори и продавача смениха тезата и вече твърдят че нямало да падат и то само в София...) с което всъщност се случва всичко което писах ще се случи и то точно във фазите за който твърдях че ще се случи.

краша на имотния пазар навсякъде е сходен по етапи, просто скоростта на сриване е различна в завсимост от раздуванет на балона.

това което е особено неприятното е че този крах идва е много неподходящ момент, в световна криза и затова прогнозите ми са толкова черни. Всъщност всичко което съм твърдял за България на по-ранните етапи се случи изненадващо с по-голямо северити (тоест по-лощо) отклкото предвиждах...

Дали и сега ще е така? ще видим, България е много уникална страна...
дето казват хората - стигнали сме дъното и продължаваме да копаем надолу.





Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-02-03 03:04 от kuku.
Re: Защо по света цените падат, а у нас имотите поскъпват рекордно?
03-02-2008 - 03:39:28
Прочетете Алека и си спомнете Бай Ганьо.....ще помогне на много от НАС!!!!
Re: Защо по света цените падат, а у нас имотите поскъпват рекордно?
03-02-2008 - 11:11:20
Здравейте.Чета с огромен интерес форума от няколко месеца.Снощи 02.02.2008 г във вечерните новини 19.30 ч на БТВ имаше интервю с г-н Орлин Владиков на тема
"Държавата абдикира от скока на НИ". Той каза ,че има имоти, които са надценени
5 пъти Каза,че в момента предлагането е 6-7 пъти повече от търсенето. Но това последното е отрязано от написаното в интервюто в сайта на БТВ и публикувано в още една информационна агенция. Интересува ме вашето мнение.
всеки ден едно и също от едни и същи хора...
03-02-2008 - 11:40:43
avatar
nassky Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте.Чета с огромен интерес форума от няколко
> месеца.Снощи 02.02.2008 г във вечерните новини
> 19.30 ч на БТВ имаше интервю с г-н Орлин Владиков
> на тема
> "Държавата абдикира от скока на НИ". Той каза ,че
> има имоти, които са надценени
> 5 пъти Каза,че в момента предлагането е 6-7 пъти
> повече от търсенето. Но това последното е отрязано
> от написаното в интервюто в сайта на БТВ и
> публикувано в още една информационна агенция.
> Интересува ме вашето мнение.


Да гледах го и аз. А Орлин от както не е прецедател на НСНИ от няколко месеца мисля постоянно прави подобни изказвания. На скоро беше казал, че строителите наемали хора да пускат лампите по непродадените апартаменти да изглеждали обитаеми и т.н.smiling smiley Явно връща на някои нещо незнам и аз.
А като гледа новините по БТВ направи ли ти впечатление освен изказването на Орлин и това на Миглена Кунева и на още един човекsmiling smiley?
Винаги е имало имоти надценени 6-7 пъти, а има и такива надценени 10 пъти.
Това за пореден път казвам не означава, че всички имоти са надценени както им се иска на много хора. Цена на кв.м на мезонет в Слънчев Бряг чийто прозорци гледат директно в съседната кооперация на 7 метра...не може да бъде сравнена с търсенето и цената на един двустаен апартамент в София...

Тука гледам някой си пише едни и същи неща - марсианци, руснаци, шейхове, англичани...

ИмотиТЕ и цениТЕ не могат да бъдат слагани под общ знаменател разберете го.

Едно е земеделска земя в чепръчене друго е парцел в регулация на първа линия на морето.
Едно е апартамент в Банско в недовършена сграда без улици и канализация друго е апартамент в Младост или Люлин - едното се търси за почивка, а другото за живеене.
Едно е офис или магазин в мол, бизнес сграда или чисто нова кооперация в голям град на добро място - друго е апартамент пригоден за офис на 3-ия етаж в стара мизерна кооперация без паркинг...
Едно е къща или апартамент в затворен комплекс друго е къща в село на 20 км от Пловдив 500кв.м РЗП с цена на кв.м като апартамент в затворен комплекс до София...


Такова нещо като цениТЕ на имотиТЕ ЩЕ паднат СЪС СИГУРНОСТ до еди какви си нива са пълни ама пълни ГЛУПОСТИ!

ЦениТЕ на кое по-точно ще падне...на всичко?
Добре да предположим, че е така...кога ще паднат на имотиТЕ цениТЕ казвате?
До няколко месеца до няколко години или все някогаsmiling smiley?
Никой не казва, че и тази година ще се качат цениТЕ на имотиТЕ с 30% може и само с 10% да е в някой сегмент да е не съм гадател.

Моля всички гадатели да споделят МВФ, ЕЦБ, анализатори от САЩ и форумни ясновидци да споделят и да спасят този заблуден и ослепял народ КОГА, какво и къде ще паднеsmiling smiley?

Не ми се четат дежурните глупости - марсианците, руснаците, англичаните и т.н. какво щели или нямало да купят. Не ми се четат въпроси: "Продавач с 40% ли ще скочат цениТЕ а?". След като всичко ви е ясно и сте до такава степен убедени кога и какво ще се случи - споделете и на нас тези, които не сме толкова сигурни в бъдещето.




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Защо по света цените падат, а у нас имотите поскъпват рекордно?
03-02-2008 - 11:40:57
nassky Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте.Чета с огромен интерес форума от няколко
> месеца.Снощи 02.02.2008 г във вечерните новини
> 19.30 ч на БТВ имаше интервю с г-н Орлин Владиков
> на тема
> "Държавата абдикира от скока на НИ". Той каза ,че
> има имоти, които са надценени
> 5 пъти Каза,че в момента предлагането е 6-7 пъти
> повече от търсенето. Но това последното е отрязано
> от написаното в интервюто в сайта на БТВ и
> публикувано в още една информационна агенция.
> Интересува ме вашето мнение.


Да сега ще излезне, че държавата е виновна за това, че някой не си е направил сметката. Да не вземе да прокарат сега едно законче - всеки български гражданин е ДЛЪЖЕН да купи апартамент. И който няма да бъде облаган с безимотен данък (аналогичен на ергенския някога).
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход