Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Файлетони от времето на имотният балон...

Публикувано от bender 
Файлетони от времето на имотният балон...
22-04-2009 - 17:10:10
Навремето имаше индийски филмчета във форума. Много готини бяха, но трябва и да се чете.....
Затова ще си позволя да пусна няколо файлетона....
Re: Файлетони от времето на имотният балон...
22-04-2009 - 17:10:45
Файлетон по Ерих Мария Ремарк

- Ела при мен - каза банкера.
Брокера наля две чаши коняк и седнаха до бюрото и вдишваха познатия дъх на коняка. В този аромат имаше тъга и умора - тъгата и умората на гаснещият имотен балон. Конякът беше самият живот.
- Свършено е вече - каза брокера. - Нямам вече на какво да се надявам повече. Аз нямам бъдеще.
Банкера мълчеше. Той беше съгласен с него
Re: Файлетони от времето на имотният балон...
22-04-2009 - 17:11:02
Имотно балонна приказка по Йордан Радичков

- Ще стана и ще го убия този брокер, драги ми господине. Да не ми е името Спиридон, ако не го убия.
- Ще го убие! - говореха другите ипотекари. - Лани сума брокери дойдоха от шопско и от други места. Имаше и да убиваш, и да гониш, и пак да останат. А тоя взе, че ги уби всичките. А брокерите от своя страна взеха, че умряха.
А последната брокерка беше седнала и шиеше на една шевна машина "Сингер" , хем да изкара за цигари, хем като я види Спиридон да си рече: "Брей, то не било брокер, мамка му брокерска, а чиляк работен".
Да рече тъй и да си иде.......
Re: Файлетони от времето на имотният балон...
22-04-2009 - 17:11:36
Виц на Илф и Петров

Вариант.1
Банкера се ухили
- Аз няма да го удрям по главата с наган, няма да го душа с възглавница....Той сам ще ми донесе 30 годишният си доход в чинийка със синя линийка отсрани.
-
Вариант. 2
- Няма да платя – запротестира ипотекаря Воробянинов
Банкера се ухили, нагло.
- Какъв алфонсизъм. Уредих ти просторен апартамент от 40 м2, уредих ти скромна лихва от 15% и смешна вноска от 600 евро. А сега ми протестираш. Избирай или ще ми плащаш или автоматично те изключвам от числото на нашата концесия.....
Re: Файлетони от времето на имотният балон...
22-04-2009 - 17:12:04
Файлетон по Максим Горки

Щом видя наемателя на прага, тя се изправи - силна, смела кат богиня - се загледа в него с изпепеляващ огнен взор. Зърнал този огнен поглед, наемателя с ужас си помисли, че таз хазайка /от Банишора/ е тъй смела, затова, че е Човек.
- Какво искаш, бедни наемателю? – каза хазайката безстрашно и понеже бе Човек, думите й прозвучаха гордо..
Re: Файлетони от времето на имотният балон...
22-04-2009 - 17:12:21
Имотно балонна приказка, Ярослав Хашек

- Е, и какво направих? - мърмореше си банкерът - едно голямо лайно напpавих, това е...
Re: Файлетони от времето на имотният балон...
22-04-2009 - 17:12:41
Брокерска приказка, Ги дьо Мопасан

Клиента с кеш я срещна. Той я изгледа с оня особен поглед, който опитният парижки развратник хвърля на провинциалната кокетка, която все още се преструва на невинна, ала той вярва на невинността й не повече от самата нея и вече сякаш виждаше как тя се разсъблича, как фустите й една по една падат и тя остава само по риза, под която се очертават сладостните форми на тялото й.
Re: Файлетони от времето на имотният балон...
22-04-2009 - 17:13:03
Роман от Иван Вазов

...накрая народът се умири.
Сега най-малкото човече - момиченце което спеше на ръцете на старата брокерка, разбудено от шума, изплака.
- Спи, бабината, спи, че апокалиптиците ще дойдат да те грабнат - казваше му баба брокерка, като го люшкаше на коленете си.
Старата чорбаджийка се навъси.
- Мале - каза той, - стига си плашила с тия апокалиптици детето! Ще му оживей страхът на сърцето.
- Ех, така зная аз - отговори старата брокерка, - и нази са с апокалиптици плашили, че и аз тебе малко съм те плашила.. та и не са ли за плашене, да ги порази господ! Седемдесетгодишна жена съм и ще умра, дето го рекли, с отворени очи: нема да дойде един юнак да ни отърве от тия пущини, що се навъдиха тъдява!
- Бабо, аз, кога пораста, ловджийка ще стана! - извика с пламнали очи момиченцето. - Ще тръгнем аз и бачо Васил, и бачо Георги, ще вземем тейковата кремъклийка и всичките апокалиптици ще ги опушкаме!
- Оставете баре един жив, бабината!
Re: Файлетони от времето на имотният балон...
22-04-2009 - 17:13:28
Имотно балонна приказка, Йордан Йовков

Като вълча глутница се спуснаха апокалиптиците надолу в равното. Напред беше Асенъъ Чалмали с дружината си, а след него, с диви викове и пламнала стръв за кървища и побои, наваляха без ред табуните на Куку бинбаши, Маранди Авджиоглу, Барбарон Чифчията и други главатари.
Рядко се беше виждало такова страховито сборище: американофили, демократи, свободнодумци и празнословци, пица разносвачи и капсъзи - все хора от кол и въже, едни в дрипи, други - облечени в сърма и гайтани се изсипаха накрай селото и запряха пред форума на имоти нет......
Re: Файлетони от времето на имотният балон...
22-04-2009 - 17:13:57
Имотен балон по Джон Р. Р. Толкин

Ипотекаря захленчи и се заизвива в краката на банкерът като куче, ударено от господаря си. Той го изгледа строго, след което погледът му омекна. Бенкерът прибра под плаща си елфическия кинжал и договора за ипотека.
- Стани, - каза тя с уморен глас. - Никакво зло не си ми сторил и не ще отмъщавам. Можеш да рефинансираш.
- Мръсссен ссстар вещер! - изсъска задавено ипотекарят. - И последното удоволствие ми отне, удоволствието да ти върна обезцененият имот! Но предричам, че и банката ти не ще живееш дълго! Защото дълги са ръцете на кризата и не една злина ще бъде отмъстена.....
.
В този момент в далечината се разнесе мощната песен на рог и заехтя над хълмове и гори. Конници от МВФ идваха! Тропотът на копитата им разтърси земята и дружната им песен възрадва сърцето на банкерът, а в душата на ипотекаря всели страх и ненавист. Банкерът изправи рамене и сякаш израстна. И сякаш не бе обикновен Унсовец с костюмче, а велик владетел човешки като че се бе завърнал от древните времена сред тази финансова обител.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход