Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защо по света цените падат, а у нас имотите поскъпват рекордно?

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Защо по света цените падат, а у нас имотите поскъпват рекордно?
03-02-2008 - 11:47:41
avatar
А "вие" да не вземете да прокарате закон държавата да "контролира" цените и да няма имоти с цени над 20 000 евро? :}
Аз съм на работа и днес понеже брокерите нямали работа...оставям ви да си мечтаете аз отивам да работя. Наздраве на всички, които са на масата и чакат новини за крахаsmiling smiley))

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-02-03 11:57 от Продавач.
Re: Защо по света цените падат, а у нас имотите поскъпват рекордно?
03-02-2008 - 12:13:40
Към Продавач: ИмотиТЕ и цениТЕ не могат да бъдат слагани под общ знаменател разберете го.
Напълно съм съгласен с теб,защото за Нова година бях и видях безумията по Слънчев бряг и Влас и гледайки ги ме обхвана страх и ужас.Видях и цени продава от 480 евро в Слънчев бряг.
Виждам и офиса на "Адрес" в квартала.От началото на декември не публикуват месечни брошури за продажби и наеми, а са извадили тези за месец октомври.Никой не влиза в офиса.Като са високи цените,не са ли те тези,които да обяснят реалностите на продавачите и строителите.
Re: Защо по света цените падат, а у нас имотите поскъпват рекордно?
03-02-2008 - 13:41:24

Продавач, ще ти дам един съвет, които преди малко дадох на "Екватор" тъй като диагнозата ви е сходна.


СМЕНИ СИ ПСИХИАТЪРА!!
ТОЗИ , КОЙТО ПОЛЗУВАШ В МОМЕНТА ТЕ НАБУТВА ЗАДРАВО...

Аз не съм заинтересован от падането на цените, тъй като притежавам 4 апартамента, два от които в центъра- в така наречените "престижни квартали"
Това снобско определение го измислиха твоите колеги, които гледат на София като на лъскава или по-малко лъскава играчка , защото повечето са от провинцията и не познават чара на градския живот на мноооого места в столицата.

Както уточних, като притежател на 4 апартамента не съм заинтересован от падане на цените, но като психически уравновесен просто не виждам друг изход...
Re: Защо по света цените падат, а у нас имотите поскъпват рекордно?
03-02-2008 - 22:50:23
асене,

може и да има смисъл да се инвестира в сребро.
гледах преди малко Robert Kiyosaki по CNN , това беше неговия съвет...

проблема е че докато златото е основната алтернатива на долара и сонвония скъпоценен метал (+платина,...) среброто не е толкова търсено (поне в момента) въпреки че се ползва много в куп производства а не се добива толкова много че и цената му не е толкова висока.

Re: Защо по света цените падат, а у нас имотите поскъпват рекордно?
04-02-2008 - 00:38:27

Куку,не Асен а мои беше въпроса за Сребро,Платина и Паладиум и въпроса е не само към теб?

Re: Борсата
Изпратено от: javor (IP съхранено)
Дата: February 2, 2008 05:29PM


Куку,бъди сигорен,че си четен не от един-двама.Мерси,тъй като и аз намерих доста интересни неща,но бих попитал нещо.


Цитат:
Златото ще скочи в разумни граници.

Повечето аналисти го определят към 1000-1500$ /унция за тази година и над 2000-2500$/унция за 2009г при нормалния вариант?И ти ли така мислиш?
И другото е ,че резервите от Злато са 250 пъти(били) повече от Среброто,което може да се тълкува ,че няма резерви,но и то,както Платината и Паладиума,не пропускат да правят рекорди в повдигане на цената и се предполага,да се окажат по-добра инвестиция от Златото дори.Проблема е,че при купуване на същите,се плаща и ДДС(20%),за разлика от Златото и незнам ,дали си заслужава?Иначе много се коментират.[rohstoffe.onvista.de]


Бих се радвал и ако някой друг също сподели идея или инфо. към изброените благородни метали или CHF


Quote

Re: Защо по света цените падат, а у нас имотите поскъпват рекордно?
04-02-2008 - 10:20:48
Kiyosaki, the name, it burnses us!

Куку, моля те, не го слушай тоя идиот и не се излагай във форума, като го цитираш. И той не знае какво да съветва- преди 10 дни по Yahoo! файненс се изцепи, че вече е късно за сребро, а преди една година каза, че всяко сребро под 20 долара е изгодно (сега е 15).

Едновременно съветва, че акциите са най-тъпата инвестиция, но че е излязъл на фондовия пазар през август миналата година (не знам дали с къси позиции, ама според него акциите били евтини- ми оттогава индексите на Уолстрийт паднаха още бая).

Айде, Куку, кажи 10 пъти Аве Мария и разтърси из нета що Кийосаки е измамник. (Остави 10-те Аве Марии.) :g:
Re: Защо по света цените падат, а у нас имотите поскъпват рекордно?
04-02-2008 - 17:19:03
Защо като си сигурен, че цените ще паднат не продадеш апартаментите сега, а като паднат цените да си купиш подобни на по-ниска цена и да реализираш печалба.
Сега ще ти кажа какъв е моя извод - 50% от населението мисли, че цените ще паднат, 50% мисли, че ще се вдигнат. Тези, които мислят , че ще паднат не продават и не купуват. Тези котито мислят, че ще се вдигнат - една част купуват , а друга част продават, като калкулират в цената и повишението, което предполагат , че ще има в бъдеще.
Re: Защо по света цените падат, а у нас имотите поскъпват рекордно?
05-02-2008 - 20:26:29
Който иска да продаде имот за да купи нещо по голямо, има изгода да са по ниски цените, защото би доплатил по малко smiling smiley
Re: Защо по света цените падат, а у нас имотите поскъпват рекордно?
06-02-2008 - 02:02:32
ако случайно ви е омръзнало от супер мега уникалния лукс в лозенец,ето къде ще ви е двойно по евтино,по екзотично -с палми по плажовете,вместо чадъри на кока кола и бира загорка:
[news.expert.bg]

от бг медия,да не кажете,че аз ви лъжа.

чудно ми е къде ще купи някой световен инвеститор в НИ(ако още има такива)-във флорида или по бг ЧЕРНОморието.........
Re: Защо по света цените падат, а у нас имотите поскъпват рекордно?
06-02-2008 - 03:04:02
Kiyosaki е известно име сред мас медиите. Той е повече популярен като автор, споменах го защото го чух по СНН същия ден в който ми зададоха въпроса.
Ако пуснат печатницата здраво човекът може и да се окаже прав.
Според мен обаче не могат да си го позволят (пускането на печатницата)
ако не я пуснат пък ще има стагнация и в някакъв степен кеш старвейшън. параграф 22.

сегашната криза не е съвсем точно както 80-те, има някой влошаващи фактори
като липсата на кеш и кредит. затова и златото скача модерейт а не рязко.
Това къде ще отиде златото и кога зависи от това какво ще направи Федералния резерв. Гледайте какво правят и реаирайте спрямо ситуацията.

за мен борсата в момента е много интересна такова волатилити не е нещо нормално.
имотите при каквото и да са рзавитие са най-неизогодната инвестиция в момента и в лонг рън, по зле от борсата.



Редактиран 5 път(и).Последна редакция на 2008-02-06 03:49 от kuku.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход