Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моят сценарии

Публикувано от greenbul 
Re: Моят сценарии
04-07-2008 - 15:10:15
Combat Написал:
-------------------------------------------------------
> Невинаги е така. Има казуси, където се намесват
> наследствено, семейно право, ЗУТ, търговски
> отношения и дори всичко това да е свързано с
> изповядване на имотна сделка винаги един адвокат
> би бил полезен най-малкото защото повече гледни
> точки са по-полезни от само една. Освен всичко си
> има и преддоговорни отношения, преговори. С една
> дума за по-широк поглед върху нещата при по-сложна
> сделка - адвокат, но наистина с опит в материята.
> Там е въпросът, че много хора разбират, че една
> сделка е проста или сложна едва, когато нещата
> опрат до съд, съдия-изпълнител или просто
> установят, че отсрещната страна ги е "минала"
> законно.

Разбира се, че си прав за по-сложните сделки, но за по-простите нещата не стоят така и нотариуса е напълно достатъчен.

Re: Моят сценарии
04-07-2008 - 15:13:55
Барбароне,
малко са ги приравнили нотариусите на адвокатите във Франс, всеки с личен нотариус. :loveu:
А ако имотът е в района на друг нотариус - и трети такъв smoking smiley
Re: Моят сценарии
04-07-2008 - 15:14:31
еи сега бях на една среща с един приятел адвокат ...човека каза - аз работя на 3% от реалната цена или усна договорка -каквото и да значи това
Re: Моят сценарии
04-07-2008 - 15:49:55
Combat Написал:
-------------------------------------------------------
> Барбароне,
> малко са ги приравнили нотариусите на адвокатите във Франс, всеки с личен нотариус.
> А ако имотът е в района на друг нотариус - и трети такъв

Не е нужен трети.
Какво ти приравняване, тук от 1000 години НОТАРИУСА е първата инстанция след БОГА smiling smiley
Re: Моят сценарии
04-07-2008 - 16:03:51

ха ха, пък у нас до преди 10 години беше главният прокурор

Я дай малко повече инфо, че ми стана интересно, кой от двамата изповядва, има ли връзка местонахождението на имота и района им на действие на нотариуса, кво ще стане ако се сдърпат двамата нотариуси?

Тая вашата работа съвсем ачик ачик ми се струва, трябва да се хармониГАзирате с нашето нотариално законодателство, да реципирате един вид малко опит. smoking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-04 16:04 от Combat.
Re: Моят сценарии
04-07-2008 - 16:07:25
Ей ме отново!

Dival,

Имаш я, ако идваш насам, ако не щеш да идваш - знам, че не те влече наше село smiling smiley като дойда аз наесен ще ти я донеса на гръб с удоволствие smoking smiley

baba,

и аз си мислех точно за това, аз лично така постъпих преди време. Та Камелия е права. Ама става въпрос за фирма и нямам идея дали нещата там са по-различни. Не би трябвало.

Combat,

....С една дума за по-широк поглед върху нещата при по-сложна сделка - адвокат, но наистина с опит в материята.

А, ей туй да избистрят и после по-лесно smiling smiley И ти си много прав. Преди 5 години приятели купиха голям офис в центъра на София. Адвокатът много печен, нотариуската също - една от най-най-известните в страната и с много опит. Да, ама обаче и двамата след това ОПААААА, сори! И те поизпуснали дали неволно дали волно някои доста важни подробности.

Barbaronе,

там братле, всичко е ясно. По-скъпичко е, несравнимо е, но като си наясно с всеки детайл животеца е по лек! Е, поне малко smiling smiley Между другото във Франс адвокатът носи ли някаква наказателна отговорност, ако е пропуснал примерните по-горе 1-2 точки?
Щото тук това го няма май.

И да носиш много здраве на Барбаронката !


Благодарности на всички !


Re: Моят сценарии
04-07-2008 - 16:20:56
що на село бе елди...къде е това

сега да ви кажа ...чета си аз форума и гледам че имотите предизвикват голям интерес...кои от където захване все някоя сделка , имотен казус и др -та се замислих и за падането на цените и изобщо за пазара ...малко ми заприлича като навремето с мобилните телефони, всеки гледа, всеки цъка,а ако няма антена ехеееее нокия 3310 -култов модел, после пазара се ориентира и започна да залага на екстрите, камерка едно -друго ...сега маи няма значение кои с какъв телефон е важното е да може да говори по него
малко ми стана стана смешно като се замислих колко прилики открих но ме мързи да напиша всичко smiling smiley
Re: Моят сценарии
04-07-2008 - 16:24:11
Combat Написал:
-------------------------------------------------------
> Я дай малко повече инфо, че ми стана интересно, ...

Засега (поради липса на време) ти пускам линк: [www.notaires.fr]
Re: Моят сценарии
04-07-2008 - 16:44:37
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> що на село бе елди...къде е това

София, с извинение

:]
Re: Моят сценарии
04-07-2008 - 16:58:13
ооо извини ме не те разбрах в първия момент
софия наистина...леле като се сетя, иначе против хората там нямам нищо ...доста приятели имам от този град
някак си обаче се пренасели , замръси се , завоня...абе незнам понякога ходя по работа и имам чувството че цялото илиянци се е изръсило по улиците...ама от всички кутчета на бг се е събрал народ -пара да изкара-аз разбирам качествени хора а то дошло от такова населено място което и на картата го няма едва говори български...обаче в столицата
започвам да си мисля как по нормалните хора ще се изтеглят или в покраинините или в провинцията ...с тези комуникации сега от всякъде можеш да си въртиш бизнеса
много дълбоко се извинявам на софиянци ако ги засягам ...но така както е сега мисля че не може а и не трябва да продължава
а елди ...тук малко на североизток бирата е по студена и по спокоино се пиива smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход