Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моят сценарии

Публикувано от greenbul 
Re: Моят сценарии
04-07-2008 - 09:16:06
До Dedepene .
Моля те дай източник за това с ЦРУ. Мерси предварително.
Съжалявам ,че не мога да посоча точения линк или библиографията.
Източнои на тази информация беше пресата и по-конкретно интервюта и изказвания на американски посланици в България през миналите години.както и статии в американския специализиран печат.Впрочем те всички посланици до един бяха "хора от кариерата "- "уж бивши" военни разузнавачи.
Схемата на "легално братско финансиране" е минавала през една от големите гръцки партии Нова демокрация под формата на "канцеларски материали , офис оборудване,автомобили и пр. вкл. и суми "кеш".Впрочем ,подобни схеми за финансиране са прилагани във всички бивши соц.страни по различни канали .В Полша например активна роля е играла католическата църква. Имам и лични наблюдения - "студентските бунтове на Кошлуков и пр. осигуряваха масовост на събитията чрез запалащана на участниците срещу 10 долара на ръка за един ден. Предлагали са и на мои близки за участие в импровизирани барикади на пътищата. А инструкциите и тогава /че и досега/се получават пряко от натовските посолства в София. Случайно ако следиш изявите и изкаванията на американските посланици в София ще забележиш ясно, че поведението им е далеч от "дипломатичното" по скоро е генерал-губернаторско .И това е което често явно се демонстрира.Не мога да си представя какво и как си говорят с нашите марионетни политици когато са насаме. А някой разбра ли защо точно отиде и какво точно свърши "на ползу роду " / по жорж ганчев/другаря Станишев при последното си посещение при Буш !? confused smiley
Re: Моят сценарии
04-07-2008 - 09:24:18
Дивал,

няма смисъл да се джафкате с Депенде, и двамата сте прави в някои неща, но типично по български се захапахте. Сега той гледа по реалистично на нещата, същото се опитвам да правя и аз. Ти си здрав оптимист-индивидуалист. Има нужда и от двата типа хора в България. Ти можеш да бъдеш генератор на енергия, а такива като нас с Депенде да бъдем клапана на парата и да я изпускаме по-малко, за да не гръмнем от много оптимизъм.

Защо ги приказвам тия работи? Ами ти сам го каза - туризъм и земеделие, две от основните пера в икономиката. Така е, но аз мисля, че не можем да бъдем просперираща държава само с тях. Наред с това са високите технологии, енергетиката, логистиката заради благоприятното ни географско положение, леката промишленост. Това са основните пера. И уж всички умници го знаят, а нищо не правят, румънците ни изпревариха в това отношение.

Всичко зависи от личната бизнес инициатива, викаш. Не си съвсем прав тука. Всичко зависи от теб, когато си в една нормална пазарна конкурентна среда. Ей гледай туризма и земеделието. В първия отрасъл се настаниха отдавна мутрите и старите партийни кримки, а втория го подариха на ДПС. Първите се настаниха там, за да перат пари, а Доган влезе в нивите, за да налапа европарите. Тия ако не ги разкараме или поне да им ограничим консумацията ще ни съсипят рано или късно. А си настъпил нечии "силови" интереси, а си изял дървото. Накрая държавата ще те довърши като ти спретне едно бързо поръчково наказателно производство или данъчна ревизийка, пък ти доказвай после, че нямаш сестра. Докато стигнеш до европейското правосъдие и вече ни бизнес ще имаш, ни нерви. Затова не подценявай ролята на държавата. За мен първото, което трябва да се направи е да се вкара в ред тя, с помощта на ЕС и после в една по-нормална среда да се прави европейски или американски тип бизнес.
Печалбите по курортите също са ми ясни, още като ученик съм продавал сладолед по сънито, дребен бизнесмен разбираш ли. cool smiley
И какво от това, като всеки ден си играя на хазарт с живота си и този на приятели и близки по "отсечката на смъртта" Поморие - Слънчев бряг, или по целия път Бургас - Варна. Защото сума народ направи пари, купи скъпи коли и вдигна къщи, но никой не направи един нормален път по най-натоварената отсечка лятото в България. Това е, когато няма баланс между обществен и личен интерес. То всъщност "обществен интерес" в Бг е мръсна дума.
Re: Моят сценарии
04-07-2008 - 09:29:55
status

а как тъй Кондито реши да отскочи ей така импровизирано, в последния момент, до България?
Като знам как се уреждат такива воаяжи, особено с участието на висши щатски политици. Има някво зайче в храстите тука. :]





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-04 09:30 от Combat.
Re: Моят сценарии
04-07-2008 - 09:54:20
комбат
не се джафкам аз с никои просто не обичам да ме класифицират по какъвто и да е начин без да ме познават
относно мнението да много си прав и за мутрите и дпс и за държавата , а така изброени са и взаимно свързани
чак оптимист не знам дали съм по скоро съм релист, това че се въздържам да прогнозирам крах на пазара за имоти , не означава че съм си заровил главата в пясъка, просто винаги съм казвал да нека да падат панели , и общежития по морето
но има още много хляб в парцели и земи ...в смисъл такъв че стоят малко в страни от пазара , а не че биха скочили 4 пъти
позволявам си да изразявам мнение във форума , но ако не ви е приятно , просто няма да пиша
Re: Моят сценарии
04-07-2008 - 10:15:26
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> тези цени в Париж включват ли всичко - и апартаменти и къщи или са само за апартаменти?

само апартаменти. Пратих ти подробна информация в лично съобщение smiling smiley
Re: Моят сценарии
04-07-2008 - 10:23:56
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> Huba-Buba Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > Много си прав, аз това се опитвам да
> обяснявам на
> > камилчето, но явно тя е на държавната трапеза
> и за
> > това така благо си говори.
> > Че то, кой идиот ще рита срещу хляба си?
> > Проблема на камилчето е, че като се
> разсмърди
> > много положението тя ще е сред първите, които
> ще
> > го отнесат.
>
> Хи,хи! Ти наистина си дебил. Когото и да попиташ
> ще ти каже, че съм брокер. А те не са на държавна
> ясла, ще се пробваш ли да запомниш? Не е като да
> разтягаш дъвки, но и не е формула от висшата
> математика.....
>
> > Пак повтарям - държавата прибира над 50% от
> нашите
> > доходи а разни групи по интереси прибират
> още
> > 20-30 % от доходите ни. Така напрактика
> доходите
> > ни са ограбени и не може да се развиваме за
> сметка
> > на определена група чиновници и кръгове.
>
> На кривата ракета и Космосът й пречи. Само дето си
> минал покрай ракетата. Ако вместо да рИвеш по
> форумите от сутрин до вечер, се опиташе семки да
> продаваш, пак щеше да се оправиш. Явно и за това
> не те бива.
> Дали да не те направим активен борец срещу
> капитализма? Ще си единствения, на когото
> държавата прибира 80% от драгоценната
> заработка.............
> Развива се този, който има потенциал, смешнико!
>
>


Погледни си клиентите и ще разбереш защо си на държавна ясла.
За процентите вземи моливче и сметни (ако можеш разбира се).
Re: Моят сценарии
04-07-2008 - 10:26:23
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> и за тъпак като теб ще обясня ...за продавачката и
> доктора имах предвид , да се даде пример с неините
> кредити и начин на живот -смотаняк тъп олигуфрен
> нещастен....
>
> като ти казвам че не можеш да се сравняваш с
> америка тъпако ,гледам развитието от към
> исторически план питаи куку , асен и джулиус да ти
> обяснят за голямата депресия или прочети ремарк
> шматурок нещастен изрод тъп смотан
>
> а като ти казвам че в бг има и читави хора ..съм
> нямал предвид теб мекотело нещастно паразит такъв
>
> ако си мислиш че си по знаещ от мен , по можещ от
> мен , по отворен от мен ела да се изнясним
> или аз да доида и те набия на пилоните на ндк за
> назидание на всички
> ах че ме ядоса........
(Професионален киллар от Брайтън биич/Атлантик сити в Усата)
"Професионално и дискретно имаш моята подкрепа-ще ме намериш в малките обяави ,ако дошло е време dedepene да се утрепа." p.s. Payment in cash ONLY.
cool smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-07-04 11:15 от @anas.
Re: Моят сценарии
04-07-2008 - 11:50:48
Привет Банда!

Виждам, че вече се забавлявате добре!

Камелче, супер си! Без такива като теб нямаше да усещаме хубавото!
Поздрави на мърморкото вкъщи! smoking smiley


Спешно въпросче до всички знаещи и можещи, Моля smiling smiley

За изповядване на сделка недвижим имот, в случая парцел, какъв процент нормално взема адвокат, за да:

1. провери цялата документация - само
2. Да финализира сделката и дали е необходимо присъствието му. (вераятно да confused smiley )

Re: Моят сценарии
04-07-2008 - 12:42:22
Елди, на адвоката - кой колкото парички му се откъснат от сърцето smoking smiley

Има една наредба за минималните адвокатски възнаграждения, всичко над тях е ДОГОВОРКА, няма статистика "евирейдж велюс"


Дивал, не се впрягай толкова човеко, удари една изпотена заОрка winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-04 12:45 от Combat.
Re: Моят сценарии
04-07-2008 - 12:57:30
елди добре си пита -само за приказки би взел 100 лева поне , но за другото нямам идея ...сега ще излизам и ще питам един познат -тъкмо имам среща по друга работа -дано отговори безплатно че за добро утро пари искат - и маи с право smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход