Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моят сценарии

Публикувано от greenbul 
Re: Моят сценарии
03-07-2008 - 23:35:56
виждам че си доста ЕнтЕлЕгЕнтЕн и псувните ти идват отвътре тъпак смотан
колкото по възпитано се държи човек с такива като теб толкова повече му се качват на главата
и като си много отворен не ме цитираи тук във форума -ела да ми кажеш очи в очи
безхабернико там кудето ти си тръгнал аз от там се връщам
очаквам да напишеш професията си -за образование няма да те питам -явно нямаш
Re: Моят сценарии
03-07-2008 - 23:49:59
и за тъпак като теб ще обясня ...за продавачката и доктора имах предвид , да се даде пример с неините кредити и начин на живот -смотаняк тъп олигуфрен нещастен....

като ти казвам че не можеш да се сравняваш с америка тъпако ,гледам развитието от към исторически план питаи куку , асен и джулиус да ти обяснят за голямата депресия или прочети ремарк шматурок нещастен изрод тъп смотан

а като ти казвам че в бг има и читави хора ..съм нямал предвид теб мекотело нещастно паразит такъв
ако си мислиш че си по знаещ от мен , по можещ от мен , по отворен от мен ела да се изнясним
или аз да доида и те набия на пилоните на ндк за назидание на всички
ах че ме ядоса........
Re: Моят сценарии
04-07-2008 - 00:14:25
Барбароне, върна ме в детските ми години. smiling smiley

Майка ми, като се изнервеше на някой самозабравил се казваше: "Вижте ме, аз съм принц по рождение и боговете ми са братя...",
а също и Пази боже сляпо да прогледа

Май, всеки трябва да обърне внимание на посвещението:

Посветено на всички, които ще кажат:
"Това не се отнася до мене!"

Re: Моят сценарии
04-07-2008 - 00:34:39
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> и за тъпак като теб ще обясня ...за продавачката и
> доктора имах предвид , да се даде пример с неините
> кредити и начин на живот -смотаняк тъп олигуфрен
> нещастен....
>
> като ти казвам че не можеш да се сравняваш с
> америка тъпако ,гледам развитието от към
> исторически план питаи куку , асен и джулиус да ти
> обяснят за голямата депресия или прочети ремарк
> шматурок нещастен изрод тъп смотан
>
> а като ти казвам че в бг има и читави хора ..съм
> нямал предвид теб мекотело нещастно паразит такъв
>
> ако си мислиш че си по знаещ от мен , по можещ от
> мен , по отворен от мен ела да се изнясним
> или аз да доида и те набия на пилоните на ндк за
> назидание на всички
> ах че ме ядоса........

ако има лекар тука (ем ди smiling smiley ) да му изпише един бета блокер на дивал-а... или поне накой да му забърше пяната
:}
Re: Моят сценарии
04-07-2008 - 00:40:03
ти още си ли си тук ? не те ли прибраха на 4 ти километър? ако имаш да казаш нещо смислено по темата казваи , ако не -просто затвори вратата от външната страна
Re: Моят сценарии
04-07-2008 - 00:43:01
Solaroid
Проблема е че никой нищо не прави за нея, или ако тръгне да прави всички останали дружно го прегазват с глупостта и незаинтересоваността си


Barbaron
Приказка за стълбата
Посветено на всички, които ще кажат:
"Това не се отнася до мене!"
Аз съм принц по рождение и боговете ми са братя! О, колко красива е земята и колко са щастливи хората!



Combat
Ей затова и европейците се отвратиха от нас, ни социална държава, ни здрав капитализъм, нито нещо средно, просто една джунгла с много безгръбначни и малко доволно ухилени тарзановци по лианите.
.................
Лошото е, че такива хора има, но са твърде малко, твърде заети и твърде изморени от изхранването на армиите чиновници, цигани, лумпени, мутри и дебелогъзи политици.
Държавата ни се крепи на тези хора, но не и т.нар. ни елит, той разчита на лумпенизация, затъпяло население, чалга, малко хляб и много зрелища. Тоест има пълно разминаване между селско-мутренско-партийния ни елит и мъничката средна класа, която без европейска подкрепа няма шанс да пробие политически.


Status
Че за тези работи трябва да се говори защото и в социалната практика има правила - говоренето прави количествени "натрупвания" на които крайният резултат може да са"качествените изменения" изразяващи се в действия по промяна на вредните социални и икономически практики .
..................
А НА ДЪРЖАВАТА ПЛАЩАМЕ !!!
и всъщност държавата по дефиниция е възникнала и съществува за да осигури и гарантира груповите интереси на обществото .Защо да съм длъжен да плащам данъци, да се подчинявам на законите и пр. а да нямам право да изисквам държавата -олицетворена от всички свой чиновници/хрантутници начело с президента и премиера да ми върне срущу парите ,които ми прибира съответните услуги и комфорт.
И каква е тази робска алиенация по отношение задълженията на държавата към гражданите. Мнооого удобно за управляващите - захапят ли кокала - няма пускане и наяждане и никаква отговорност . И това било "нормално" а ние хем да си плащаме хем да се спасяваме поединично. Обаче не е възможно защото човечествето е оцеляло и се е развивало групово . Склада за резервни части ,колкото и скъпи и лъскави да са не са лек автомобил -нужна е сглобка ! Затова националното благополучие е грижа наистина на най-голямата и легална групова организация - държавата!


Huba
Пак повтарям - държавата прибира над 50% от нашите доходи а разни групи по интереси прибират още 20-30 % от доходите ни. Така напрактика доходите ни са ограбени и не може да се развиваме за сметка на определена група чиновници и кръгове.



Combat
Просто ми писва от идиоти по пътищата, циганията навсякъде, данъците ми да отиват в тлъсти гуши и да се чудя за во да правя деца като утре я има детски градини и училища, я не....
..........
Въпросът е принципен. Ти сама казваш, държавата не е майка, всички сме държавата, и ние, и ония дето са призвани да бъдат слуги на народа си. И когато не го правят, да им търсим сметка, но не само на 4 години, по изборите, а всеки ден. Всеки ден натиск върху властта да си върши задълженията, кой както може. Дори и говоренето по форумите е натиск. Както каза един колега по-горе, това рано или късно ще доведе до нагласи, нагласите ще доведат до действие.


Аз бих добавила: непримиримост и пълно пренебрежение към "героите" на Смирненски и Ал. Константинов. Отношението към тях - с насмешка, нетърпимост и пак повтарям, с подчертано пренебрежение.
Re: Моят сценарии
04-07-2008 - 00:44:11
avatar
Huba-Buba Написал:
-------------------------------------------------------

> Много си прав, аз това се опитвам да обяснявам на
> камилчето, но явно тя е на държавната трапеза и за
> това така благо си говори.
> Че то, кой идиот ще рита срещу хляба си?
> Проблема на камилчето е, че като се разсмърди
> много положението тя ще е сред първите, които ще
> го отнесат.

Хи,хи! Ти наистина си дебил. Когото и да попиташ ще ти каже, че съм брокер. А те не са на държавна ясла, ще се пробваш ли да запомниш? Не е като да разтягаш дъвки, но и не е формула от висшата математика.....

> Пак повтарям - държавата прибира над 50% от нашите
> доходи а разни групи по интереси прибират още
> 20-30 % от доходите ни. Така напрактика доходите
> ни са ограбени и не може да се развиваме за сметка
> на определена група чиновници и кръгове.

На кривата ракета и Космосът й пречи. Само дето си минал покрай ракетата. Ако вместо да рИвеш по форумите от сутрин до вечер, се опиташе семки да продаваш, пак щеше да се оправиш. Явно и за това не те бива.
Дали да не те направим активен борец срещу капитализма? Ще си единствения, на когото държавата прибира 80% от драгоценната заработка.............:} :} :}
Развива се този, който има потенциал, смешнико!:}
Re: Моят сценарии
04-07-2008 - 00:58:19
Ама много ме впечатли това посвещение:

Посветено на всички, които ще кажат:
"Това не се отнася до мене!
"

Аз, верно, си мисля, че не се отнася до мен. А дали е така?
Ех, че не мога да се погледна отстрани................smiling smiley
Re: Моят сценарии
04-07-2008 - 01:58:57
status Написал:
-------------------------------------------------------

> За "плановата икономика" и "пазарната икономика "
> отнесени към цените на стоките и услугите АМА
> ИЗОБЩО НЕ СИ ПРАВ. Гарантирам ти че нашата бивша
> соц.плановост е нищо в сравенение с плановостта в
> големите западните фирми и икономики.Я виж сега
> какви планове и намеса се прилагат в САЩ и ЕС във
> връзка с кризата - що не оставят всичко на самотек
> а ? Думата "план" е мръсна дума май само в
> България.И ако беше само търсене/предлагане
> тогава как аджеба ще обясниш борбата за висока
> производителност и ниска себестойност и изобщо
> как става хватката с конкуренцията- на каква база
> ?

Производителност се постига с иновации и образование. И двете изискват среда и дългосрочни инвестиции, следователно и планиране. Предходните се базират на обществен консенсус, какъвто в БГ липсва. За справка - обществената реакция при учителската стачка както и дяловото разпледение на последния бюджетен излишък.

> а и от минималната цена, която търговците могат
> да предложат учудва ме това мнение защото
> търговци занимаващи се с благотворителност мисля
> ,че в САЩ няма .И как мислиш те формират тази
> "минимална цена " - без печалба , без значение
> колко струва производството и пр.....

Това е малко офтопик, но американския бизнес наистина инвестира благотворително в образование и култура - най-често под формата на тръст фъндс дарявани на университети. В тази плоскост - някой чувал ли е черепа, илия павлов, братя диневи или други крупни местни бизнесмени да са дарили нещо за образование?!

> Нещо бъркаш темите . Маркс не е живял при
> социализъм и икономическата му теория касае
> изцяло капиталистическата организация на
> икономиката . В бившите соц.страни се практикуваше
> маркзизъм-ленинизъм ,което е нещо съвсем
> различно.
> А Маркс продължават да го изучават в
> най-престижните западни университети и защо ли все
> още не се е намерил теоретик икономист ,който да
> напише нещо по-вярно и смислено от него което да
> анализира и обяснява системата!

И Хитлер го изучават. На мене майн кампф ми беше задължителен прочит.

> За това кое върши работа ... ще поживеем и ще
> видим - никой не е отменил нито гражданските
> бунтове ,нито "революциите ,нито публичните
> линчове . Да ти припомня ча властта в БГ 1989 г
> падна с чист държавен преврат кумуфлиран с
> "народно недоволство" предвождано от"вътрешно"
> назначена,съгласувана и финансирана от ЦРУ
> опозиция.Даже после от ЦРУ се похвалиха ,че в БГ
> им излязло наи-евтино .

Моля те дай източник за това с ЦРУ. Мерси предварително.







Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-07-04 02:04 от dedepene.
Re: Моят сценарии
04-07-2008 - 02:26:40
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> тези цени в Париж включват ли всичко - и
> апартаменти и къщи или са само за апартаменти?

В Париж има сравнително малко "къщи". Има по периферията в 20, 14,15, или16 квартал (arrondissement)...oбикновенно са малки "махали" както е в 20ти, около ул Мouzaïa...(бивши работнически квартали) или в 16 (бивши и сегашни богаташки) кадето живее например г.жа Карла Бруни- Саркози smiling smiley . Иначе повечето Парижки сгради са тип "кооперация" и са строени между 1750 - 1900 год. етественно има и по-"нови" но почти винаги се запазват фасадите. Изключвчм недоразумението наречено Front de Seine намиращ се срещу сградата на Radio France. Представлява кули строени през 70 години...в които БГ посолство има около 40 апартамента. През 1974 год. Жискар д,Естен забрани строенето на сгради надвишаващи 38 метра в града. Данните на Барбарон са точни.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход