Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моят сценарии

Публикувано от greenbul 
Re: Моят сценарии
06-07-2008 - 00:13:48
тва са кадровишки стратегии.
евреите-ийст индия къмпани са правели такива магарии на англия преди 300 години.
с борсите тези далавери са обезмислени-точно спекулантите балансират маркетите.
но в бг борсата е георги кирков.явно на някой не му се иска да се развие.
ако имаше установени борсови отношения в бг,цените щяха да са като световните.
а в момента цените са като световните,но не и за фермерите.само за крайния потребител и изкупвачите-тези,дето станишев им раздава квотите.
в сащ цената е балнсирана целогодишно- фермера си продава продукцията и ако смята,че цената ще скочи зимата-просто си купува с част от тези пари кол опшъни.и цената скочи ли-допълнително печели.
бг още е във феодалния строй и българския фермер няма възможност да се хеджва на къмодити маркета.
и следва поредното грабене-квоти на другарите по оръжие.
дали е отпусната квота за износ на някой фермер?дълбоко се съмнявам.
Re: Моят сценарии
06-07-2008 - 01:58:33
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> Къде написах че сравнявам София с горните градове (бел.ред.: Париж и др.)?
> Давам ти ги за пример... за твоя пример и правилото 120!
> И НЕ са само те НЕОТГОВАРЯЩИ на това правило... НЕ СА!
> Иди и им кажи какъв дирижабъл са си сътворили!

Вместо за правилото 120 говорете за правилото 1: 1 м2 струва 1 месечна заплата.
Това правило е в сила в Париж - там купуват нормалните хора със заплати от 6000 до 100000 евро/месец. Има и няколко ненормални купувачи със заплати под 6000 smiling smiley
А за тукашния дирижабъл сме наясно, но започнахме вече да изпускаме въздуха лека-полека. Спират да строят, даже и аз продадох, през декември, готвим се за приземяване. Внимавайте с кацането в София, защото навлизате в турбулентна зона а нямате парашути !
Re: Моят сценарии
06-07-2008 - 02:54:03
той българина за първи път се качва в дирижабъл(маркет отношения).не знае кво е парашут.нито си мисли,че дирижабъла може да падне,защото бог е българин.

браво -поздравления за продажбата ти.в европа само в германия няма балон на цените на НИ.
с франция не съм добре запознат,ама навсякъде покрай французите в гигантски дирижабъл.
покрай сухото гори и мокрото.дори и в германия,където няма балониране,цените се очакват да паднат,в следствие на психологическия ефект.

кога ще се отървете от легалния рекет,наречен нотариат в европата?
в сащ такова нещо няма.
Re: Моят сценарии
06-07-2008 - 03:08:48
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> кога ще се отървете от легалния рекет,наречен
> нотариат в европата?
> в сащ такова нещо няма.

A, това не го разбрах. Тук много неща се правят от нотариуса, без намеса на адвокати които при вас май са доста солени. И нотариуса не е скъп, държавните такси - да. Примери:

За информация (Франция): [www.lesiteimmobilier.com]

Пример 1. Продажба 100 000 евро, ново (до 5 год.)
Комисионна за нотариуса : 1116
ТПС : 219
такса мутация: 510
такса формалности: 305
такси разни : 381
съхраняване хипотека : 100
общо: 2630

Пример 2. Продажба 100 000 евро, старо (над 5 год.)
Комисионна за нотариуса : 1116
ТПС : 219
такса мутация: 5090
такса формалности: 305
такси разни : 381
съхраняване хипотека : 100
общо: 7210

(при заем 80 000 се добавят още 1711 + 492 евро)
Re: Моят сценарии
06-07-2008 - 03:25:05
нотариуса е частен.защо частно лице ще взима комисионна само за няколко подписа?
знам,че не можеш да ме разбереш,защото и с други съм обсъждал този въпрос.
в сащ-независимо от цената на имота-дори и 2 милиона да е-всички разходи по прехвърлянето са около 3000 долара.
ако знаеш къде и по евтино можеш да намериш.

как така нотариус ще взима процент от сделката,след като е частно лице,оторизирано с държавен лиценз.какво допринася?само констатира легитимността на двете страни,както и чете договора.
той не е адвокат и не прави договора-той е кАТО СВИДЕТЕЛ НА СДЕЛКАТА.

в сащ такова лице няма-има тайтъл компания,която регистрира сделката в съвета и се звима твърда сума -независимо от цената на имота.
как така нотариус ще взима такса прямо цената на имот,когато извършва една проста услуга и услугата не зависи от цената на имота?
защо ше плащам по голямо комисионно на нотариуса,когато купувам нещо за 2 милиона,когато той извършва същата дейност,когато купувам нещо за 100 хиляди?

Re: Моят сценарии
06-07-2008 - 08:46:06
Стига бе Асене, ти още малко ще кажеш че и брокерите трябва да минат на твърди тарифи :}
Re: Моят сценарии
06-07-2008 - 10:07:52
gorje Написал:
-------------------------------------------------------
> dival:сигурно знаеш че зърнените култури се
> съхраняват във съоръжения,наречени силози--които в
> БГ след 1989 в голяма степен не съществуват
> (поради разграбване).Значи, земеделска държава без
> база!
> На сватба без хуи!


значи просто не си виждал новите които построиха
първо се информираите , материята не ви е ясна и не виждам смисъл от спорове
разходе се из североизточна бг
успех
Re: Моят сценарии
06-07-2008 - 12:04:36
dival: Един сериозен въпрос.Инвестиция във силоз?:как ти се струва?
[www.bisersystems.com]
Re: Моят сценарии
06-07-2008 - 13:17:07
avatar
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------

> A, това не го разбрах. Тук много неща се правят от
> нотариуса, без намеса на адвокати които при вас
> май са доста солени. И нотариуса не е скъп,
> държавните такси - да. Примери:
>
> За информация (Франция):
>
> Пример 1. Продажба 100 000 евро, ново (до 5 год.)
> Комисионна за нотариуса : 1116
> ТПС : 219
> такса мутация: 510
> такса формалности: 305
> такси разни : 381
> съхраняване хипотека : 100
> общо: 2630
>
> Пример 2. Продажба 100 000 евро, старо (над 5
> год.)
> Комисионна за нотариуса : 1116
> ТПС : 219
> такса мутация: 5090
> такса формалности: 305
> такси разни : 381
> съхраняване хипотека : 100
> общо: 7210
>
> (при заем 80 000 се добавят още 1711 + 492 евро)
>
>

Ето как е тук
Продажба 100 000лв/
Такса вписване 100 лв.
Препис: 3.00 лв.
Община: 2500 лв.
Декларация по член 226: 6.00 лв.
Банкова такса: 2.00 лв.
Нотариална такса: 418.5 лв.
Обща сума: 2529.5 лв.

Re: Моят сценарии
06-07-2008 - 18:27:20
[dariknews.bg]
но по принцип не виждам смисъл да споря с никого
бих искал да се обърна и към само четящите форума
ако хората пишещи тук разбират от имоти толкова колкото и от земя
моля не вземаите мненията им под внимание
за всички които са извън бг и другите които само стоят пред компа -разходете се бе...защо пишете неща с които изобщо не сте наясно седна горже да ми спори за силози...абе авер нали аз им правя смяната на статута за да стане едно парче земя зърнобаза тръгнал си да се изказваш просто не пред когото трябва....асен същата работа не можело било да има рента 50 лева, абе асене първо ти написах конкретни телефони на хора които плащат тази рента,звъниш -питаш, какво друго да ти напрвя снимки на моите договори и да ти ги пратя ли -тогава ще повярваш ли
имам информация за развитивто на земеделските земи -част от това което знам ви написах-какво да ви смеля информацията...просто мислете
седнали тук да изразяват мнение а са просто наблюдатели -някои ви плаща да плюете бг ли, какво хора като мен не виждат слабостите ли.....и за какво след като сте заминали навън пак пишете , чакате да се оправят нещата и да доидете наготово ли ......
говори се тук за дс , за корупция , хора ...доказателства ако някои от вас има пряк достъп до дс да каже , ако някои от вас е е участвеал в корупционна схема да каже ...в противен случаи твърденията ви са повече от смешни ...няколко месеца писах във форума и разбрах тук специалистите са кът ....аз му разправям на асен че имам над 14 годишен опит -сблъсквам се с какво ли не....тои седнал теории да ми развива -точно пък на мен
тука ако има 5 човека разбиращи от имоти -не повече , останалите са нереализирани индивиди с които дори не е нужно да се спори ....пускат се избирателни линкове , но това дори не е маниполация -това е просто евтина демагогия
аз знам и не се съобразявам с мнения които не тежат , точно за това ако някои иска да разбере дали е перспективна земята и кое мнение да слуша може да си направи равносметка -аз от земя в понеделник прибирам 160 хил лева вие си ги смятаите и това не е всичко но ако четящите решат да слушат специалисти като вас ...едва ли ще мръднат на повече от ниво коментари-----абсолютно незнаещи------ нямам друго определение
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход