Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моят сценарии

Публикувано от greenbul 
Re: Моят сценарии
04-07-2008 - 23:49:08
бай дъ уей Дивал (в стила на камелия и джулиус) да не се ядосваш че ти се нахвърлят хората, много емигранти асоциират Бг именно с недоразумяния от рода на камелия.

аз се мъча да пазя някаква безпристрастност обаче ми е много трудно.

на мене лично ми се случи например следното:
преди няколко години дадох безвъзмездно пари на един приятел да си плати парното че много я беше втасал.

по-късно същия 'се замогна', тегли кредит и започна 'аргументирано' да ме убеждава
колко съм задръстен че не купувам още имоти в Бг че малко съм имал.
та така, благодарност от Бг никой да не чака. (храни куче да те лае).





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-04 23:50 от kuku987.
Re: Моят сценарии
04-07-2008 - 23:55:29
avatar
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------

> та така, благодарност от Бг никой да не чака.
> (храни куче да те лае).

Хи,хи! Благодетелят на на нацията!

Ще ти пратя лавров венец, само ако ми обещаеш да стоиш на сянка, щото маниите ескалират при пряко напичане........ :} :} :}
Re: Моят сценарии
05-07-2008 - 00:15:22
Познавам хора в строителния бизнес и те си признават че има стагнация. Очакват застой.
Обаче е смехотворно да се смята че цените ще спаднат до 300-400 евро за добър имот /мразя и аз топ локейшън като израз/. Разчетът за м2 за да почнеш да стоиш е към 400-450 с малки резерви.
А по принцип вярвам в спад на цените - защото го и виждам /не говоря за оферти/.
Но си има граници. Просто ще се приложи механизма на чичко Дарвин - естествен подбор. 300-400 евро могат да станат цените в центъра ако едновременно има:

- експлозия в АЕЦ Козлудуй
- Косово ни нападне и ни присъедини към Велика Албания / тя още е на етап "идеен проект"/
- извънземни отвлекат всички фолкпевици
- извънземни отвлекат Азис /не противоречи на горното/

Изводи:
Не се е*аваме с АЕЦ
Извънземните не са дошли още
Не се е*аваме с Косово /първо да видим сърбите/

Мечти:
Елате извънземни и отвлечете всички фолпевици
България на 3 морета
БСП се саморазпуска и заминава в Китай/идия/Корея
Всеки, който иска, си пазарува имот за 300 евро/м2 до НДК
Re: Моят сценарии
05-07-2008 - 00:34:13
ООО, Джулиъс е метъл!!!

Браво, пич!!!
Re: Моят сценарии
05-07-2008 - 00:53:42
mundi Написа:
Просто ще се приложи механизма на чичко Дарвин - естествен подбор. 300-400 евро могат да станат цените в центъра ако едновременно има:

- експлозия в АЕЦ Козлудуй
- Косово ни нападне и ни присъедини към Велика Албания / тя още е на етап "идеен проект"/
- извънземни отвлекат всички фолкпевици
- извънземни отвлекат Азис /не противоречи на горното/
.............................................................................................................................................
Ще допълня още:

-Рейтинг на БГ:НЕГАТИВЕН!
-Нежелание за инвестиция от страна на чужди инвеститори.
-Високи цени-мизерни условия за живот.

Квадрата в БГ и 9000? да стигне и до 20? да падне,все тая!
Има и по-важни неща от цената на квадрата.





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-05 00:54 от gorje.
Re:Julius & kuku987
05-07-2008 - 04:15:38
(Извинявайте за кирилицата, ама ми е слабост. Нищо че не я избраха за БГ-символ!) Ай грю вери фаунд ъф ю гайс-ю сиим ту хаев ъ уей уитх пиипъл. winking smiley Уай ар ю снаппинг ает ийтч отхер? Ю ар драй бихайнд тхи ийрс мен! confused smiley Айв нотисд ,ботх ъф ю донт тейк ъ шит фръм енибъди, ю ниид ту риълайз тхат наудейз туу мъч гоуз он ин тхис уорлд ,уи ол шуд стик тъгетхер,нот файт ийтч отхер!Пей ноу майнд то тхе игнорантс аенд донт старт ъгейн тхат смарт-асс толк. Бифоур ю оупен юр маутх ,би шур тхат ,тхис из тхъ райт тхинг ту ду. Аенд ду нот билийв тхъ нююз! Тхъ нююз олуейз трай ту мейк ол ъф ъз юзфул идиотс аенд донорс. Лайк ъ хуукър сад,афтер шив меид ъ бънч-пънч уитх тхо гайс:"Тхейв гот ми смокинг фръм ботх ендс." :loveu: Луук ает юрселф,анълайз юр лайф ,итс нот туу леит ту старт тхинкинг поузитив!Уан лайф из ол ю хаев ,соу гет ит райт.Ениуей ,итс гууд мейкинг юр оун G"s (мъни), ай сташед ъ фю бъкс дуинг тхат. smiling smiley Лет ми тел ю съмтхинг ,ю олреди ноу( ай хоуп)-тхъ уърлд айнт олл съншайн аенд рейнбоуз, итс вери миин аенд наести плейс аенд но маетер хау тоуф ю ар ,ит уил биит ю то юр ниис аенд киип ю тхеър пърманентли иф ю лет ит.Ю аенд ми ор ноубъди из гоинг ту хит аес хаард аес лайф.Бът ит айнт ъбаут хау хард ю хит- итс ъбаут хау хард ю кеан гет хит аенд моувинг форуард,хау мъч ю кеан тейк аенд киип моувинг форуард!Тхатс хау уиннинг из дън.Нау ,иф ю ноу,уат ю ар уортх,гоу аенд гет уат ю ар уортх! :] p.s. Айм нот шуур уат из гоинг он уитх ю ту ,бът айм шуур юлл уорк ит аут. :!:
Re: Моят сценарии
05-07-2008 - 07:07:34
Анас-вече няма с кой да се спори-не е като доброто старо време,когато като кажеш,че имотите ще падат и 20 брокера+10 строители скачаха да те оборват и псуват.

предвещавам времето,когато спора ще е спор....... заради спора,а не заради смисъла.....
като не си забелязал-тва е нещото,което повечето ни крепи тук.хората,които използват форума за информация са болшинство,но те само четат и ги мързи да пишат.
много ме накефи дразгата м/у дивал и дедепене-отдавна изчезнаха здравите цинизни и плюене.жалко.имаше бая хъс във форума,но почва да умира.аз съм ценител на цинизма и противник на културата.смятам,че двете неща нямат нищо общо с интелигентността.
важно е хората да са реални-циниците да са циници,а културните-културни.
мен специално ме кефи да съм циничен,обаче ми е нужна противниковата срана да е такава.
циниците нещо в последните месеци се изпокриха и няма кой да напсувам,мамка му стара.
а беше време-брокера с многото единици,батето,смехурко.... и да ме извиняват останалите,с които съм се псувал,но съм ги забравил.

дано не стане време,когато в сайт за запознанства ще има повече конфронтация отколкото в този.

писна ми да пиша апокалиптизми,без никой да не захапва срещу мен.

нещо отбора на добрите съвсем изтъня.само лошите останахме.

охххх,немъ как-ще продължавам да лошувам,белкем се появи некой добросъвестен защитник, който да е като спасител на добрите(кадровиците) от империята на злото(разносвачи на пици и миячи на клозети).

все пак вселената се крепи на теорията за баланс-дори и материята има антиматерия.
та немъ да е зле най накрая да се пъкне някой добродетел,който да балансира мойто лошинствувателствуване с доброборствие.

а,даааа,забелязахте ли го станишката?щял да раздава квоти за износ на зърнени култури.
хъм.нищо ново-тая далаверка от тати и мама е научил.
са,да почакаме да видиме изкупните цени на житото и реалната им цена на световните борси,за да пресметнеме колко стотици милиона ще преберат някои за сметка на бедните бг фермери.
а,ако фермерите изнедоволстват-ще се повтори миналогодишната фиеста-АРЕСТ.
някой във форума спомена за тва-благодаря му,напомни ми за една от стандартните кадровишки стратегии.
дали ще доживее бг фермера да му се дава реална цена за продукцията му?
не и докато в бг има една монополна борса и то с държавно участие.

а дали някога ще се даде квота за износ на фермера,който е произвел тази продукция,или ще продължаваме да изкупуваме без пари и раздаваме квотите на нас си и на нашите другари по оръжие?
даааа,ролята на униформата за бойния дух на войника

някои разносвачи на пици ,обаче тази година ще набюдават процеса със захлас.

ехххххххх,българия- страната на кадровишкия бизнес и матрьошковски маркет норми.

Re: Моят сценарии
05-07-2008 - 11:55:28
Асене, ела да видиш какво става на пристанище Бургас - ечемика още не е изсъхнал, а камионите са в километрична опашка на входа на порта... изнася се яко. после по старата схема с олиото - износяме, разтоварваме в турско пристанище, поседява малко там стоката и после "внос" в България... няма по-гнусно управление от българското.
Re: Моят сценарии
05-07-2008 - 15:31:22
2000-та година продадохме на $230 на бул. Витоша точно срещу главния вход на НДК. Наистина не разбирам защо според някои това няма да се случи отново. Положението в България (икономическото и политическото) никак не е розово.И все повече ми заприличва на периода преди 1997-ма. И тогава имаше един такъв оптимизъм, че видиш ли прехода вече е завършил и тръгваме напред и нагоре... Да ама си го платихме с лихвите... И тогава като почан хиперинфлацията масово хората си мислеха че това е временно и курса на лева ще се върне... Да ама не.
Re: Моят сценарии
05-07-2008 - 16:28:27
avatar
baba Написал:
-------------------------------------------------------
> 2000-та година продадохме на $230 на бул. Витоша
> точно срещу главния вход на НДК. Наистина не
> разбирам защо според някои това няма да се случи
> отново. Положението в България (икономическото и
> политическото) никак не е розово.И все повече ми
> заприличва на периода преди 1997-ма. И тогава
> имаше един такъв оптимизъм, че видиш ли прехода
> вече е завършил и тръгваме напред и нагоре... Да
> ама си го платихме с лихвите... И тогава като
> почан хиперинфлацията масово хората си мислеха че
> това е временно и курса на лева ще се върне... Да
> ама не.

В периода преди 1997г. България обяви фалит и спря плащането на външния си дълг.
Новите банки си бяха кухи структури,създадени с пари назаем от "старите". Поне така са ми обяснявали разбиращите. Целта е била да се дадат невъзвращаеми кредити на "наши хора" / срещу солиден процент/. Без обезпечение, разбира се. "Бизнесмените" залагаха в няколко банки "ценни" "стоки", като декоративни рибки, стари машини от източени предприятия........и теглеха кредити на кило.
Мислиш ли, че сега е възможно подобно нещо?
През 2000г. курсът $- лев е бил 2,12лв. за 1 долар.
Средната работна заплата за страната- 242лв.
Не мога да намеря средна заплата за София- при всички положения ще е по- висока.
Ще ми се да видя какво е било съотношението й към тези 230$/ кв.м.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход