Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моят сценарии

Публикувано от greenbul 
Re: Моят сценарии
05-07-2008 - 17:46:40
tsekata Написал:
-------------------------------------------------------
> Асене, ела да видиш какво става на пристанище
> Бургас - ечемика още не е изсъхнал, а камионите са
> в километрична опашка на входа на порта... изнася
> се яко. после по старата схема с олиото -
> износяме, разтоварваме в турско пристанище,
> поседява малко там стоката и после "внос" в
> България... няма по-гнусно управление от
> българското.
----------------------------------------------------------------------------------------

аааа,изнасят вече.бързат значи.ква е изкупната цена на ечемика?знаеш ли?
Re: Моят сценарии
05-07-2008 - 19:40:51
те го бе-човека оракул:

-------------------------------------------------
Оракул Орешарски: Предвиждам едноцифрена инфлация
21.06.2008 14:04 32

"Ако допуснем, че няма да бъдем свидетели на външни или вътрешни шокови ситуации, запазвам прогнозата си за едноцифрена инфлация за тази година", каза министърът на финансите Пламен Орешарски, който е в Шумен заедно с БСП министри и депутати.

-------------------------------------------------------------------------------------

ъъъъъъ,без коментар confused smiley
Re: Моят сценарии
05-07-2008 - 20:58:11
Асене ,ако ти се теглят маини тегли-кво му мислиш
ще ти кажа...въпросният съфорумец си позволява да бичи квалификации по мои адрс без дори да ме познава, аз пък от своя страна малко дивак си падам....
сигурен съм че в моята материя си имам повече от отлични познания(пък скромен)
ако не беше така отдавна да съм изпаднал от часния сектор и понеже съм си борбенна натура и не се оставям да ме мачкат-естественната ми реакция е да отвърна макар да зная че е безмисленно и глупаво....форума се разсъхна...не заради цените , а просто имам чувството че на много от учасниците им писна
Аз не съм комфликтна личност, но ако ми ударят шамар не обръщам другата буза(направо ставам......).......
сега понеже отворихте дума за продукцията..аз да ви кажа какво виждам с очите си
тази година реколтата е рекордна, а данните ще бъдат занижени поне със 150 килограма
и другото което виждам е ,че на пристанище балчик яко се товари и изнася..виждам и камиони за румъния...предричам трудна зима и цена на хляба поне 10-20% по висока
а наистина реколтата е добра
сега джулиус е на концерт в каварна и тук е мястото да му кажа че днес ми беше лудница а вече е 21.00 и не знам дали изобщо има смисъл да тръгна натам - та джулиус ще мине точно покраи полета с реколта - попитаите го
уникално висок добив...обаче за бг средно пръсче ...това е положението другари и другарки
Re: Моят сценарии
05-07-2008 - 22:53:53
Комбате.бургас и варна според мен са градовете,къдетонай малко ще паднат цените,а софето е едно от местата,където най ще се сринат.
бургас и варна имат индустрия,както и потенциял за привличане на индустриални инвестиции,тъй като са пристанищни градове.
бургас има и нефтохимл,варна-девня.
отделно и приходи от туризъм и риболов.
софето няма нищо освен администрацията.кризата кат стегне и набързо ще се опразни софето.
дирижорите и тарикатите,които в момента се опитват със сетни усилия да задържат цените високи,не мом ги мисли,кво ги чака.
как софянци забравиха 1995-2000 не знам.аз като щипнах в чужбина,половината блок вече беше празен.
в софия никой не строеше в продължение на близо десетилетие,докато по морето никнеше тук там по нещо.
не могат хората да мислят в бъдеще и гледат моментното състояние и мислят,че така ще е вечно.
банско беше най скъпия град-и преди 10 години и преди 2 години.
сега го спелват като мръсна думичка.ще дойде време и на софето.
нещо не виждам как милионен град ще се изхранва от таксиметрови шофьори и сервитьорки.

тия 20 милиарда,дето се наляха са в голяма част в софия.единствения начин е банките да продължават да набират дълг,и да го раздават за ипотеки,което е невъзможно.

Спиро,в другия форум мисли,че Куку се майтапи за 300 евро в софето.
нъкък не се майтапи,нито пък аз.
ако средната цена в софия беше спряла на 600 евро-можеше и да стане.
но тва абсурдно балониране до 1000 евро доведе до презастрояване,което отсамосебе си ще залее маркета с празни апартаменти,а заемите,с които е строено ще ударят икономиката,защото трябва да се връщат.
300 евро,ако чакате в младостите и надеждите и люлинците,немъ да е толкоз.ще паднат под 300 евро.
тва няма да стане утре-ще стане постепенно,но не смятам,че ще е повече от 2 години.
най вече зависи от срива в икономиката,както и положението на банковата система,което тая зима ще почне да става критично.първите признаци на липса на ликвидност ще са тогава.а следващата зима цяла софия ще се продава-както сега е банското.
Re: Моят сценарии
05-07-2008 - 23:10:12
А изведнъж морето стана пак атрактивно...... :}
Re: Моят сценарии
05-07-2008 - 23:17:29
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> А изведнъж морето стана пак атрактивно......
-----------------------

в сравнение със софия то винаги е било и винаги ще бъде.
аз,като софянец(бивш),смея да твърдя,че най голямата селяния съм виждал в софия,както и ,че като се прибрах в бг преди 2 години,най-гадния,грозен и мръсен град,който видях е софия.
достатъчно е да кацнеш на летището и да изкараш отсечката през дружба,за да си помислиш,че е като филм на ужасите след 3-тата световна война.

центъра го бива,но тва са няколко улички и градинки и дотам.




Re: Моят сценарии
05-07-2008 - 23:20:51
dival: ти като си в час със земеделския бизнес,кажи:Защо житните култури се изнасят на момента а не зимата когато цената е най висока?
Re: Моят сценарии
05-07-2008 - 23:33:40
това са нека куку да ти каже англиислия термин за бъдещи сделки има и други фактори ...а кои ти каза че зимата цената е наи висока , а влажност, съхранение , сушилни ...има фактори...
Re: Моят сценарии
05-07-2008 - 23:38:41
dival:сигурно знаеш че зърнените култури се съхраняват във съоръжения,наречени силози--които в БГ след 1989 в голяма степен не съществуват (поради разграбване).Значи, земеделска държава без база!
На сватба без хуи!
Re: Моят сценарии
05-07-2008 - 23:50:16
dival:И значи тези които сега внасят БГ житото,просто го съхраняват до зимата .След това отново го продават на БГ,но вече на двойна цена. То далавера то чудо!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход