Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моят сценарии

Публикувано от greenbul 
Re: Моят сценарии
03-07-2008 - 16:49:47
ааа за доктора и къщата историята беше много увлекателна , а дали по същич начин стои въпроса със продавачката в супермаркета?
защото както казах и по рано просто е безмисленно да се сравнява сащ с бг
нито сме с такава територия нито с толкова жители , а още по малко можем да се наречем някаква сила в света
много ви моля бъдете малко по умерени в изказванията си към българите и българия защото не всички българи са чалгари или баи ганя .....бачкал съм като идиот и по 18 часа на ден..ималое дни в които дори не съм спал , но исках да работя за себе си
и го постигнах.....
пак ви казвам има в бг читави хора , а не излизат навън всеки по своите си причини ...моите са икономически ...стоя защото има работа за фирмата ни , но не стоя на всяка цена
успех момчета и момичета
Re: Моят сценарии
03-07-2008 - 17:30:44
greenbul - това за равнището на заплатите го "мярнах" в статийка относно нивата на осигурителен доход в частния и държавния сектор и съм склонен да му вярвам . не бих се съгласил с тезата за "сивите плащания " щото в другия сектор освен държавната заплата има доста "корупционни плащания".
През 1997 цените на НИ паднаха защото и тогава бяха силно балонирани . Това обаче не се отнася за всички други цени.!!!
За "плановата икономика" и "пазарната икономика " отнесени към цените на стоките и услугите АМА ИЗОБЩО НЕ СИ ПРАВ. Гарантирам ти че нашата бивша соц.плановост е нищо в сравенение с плановостта в големите западните фирми и икономики.Я виж сега какви планове и намеса се прилагат в САЩ и ЕС във връзка с кризата - що не оставят всичко на самотек а ? Думата "план" е мръсна дума май само в България.И ако беше само търсене/предлагане тогава как аджеба ще обясниш борбата за висока производителност и ниска себестойност и изобщо как става хватката с конкуренцията- на каква база ?
а и от минималната цена, която търговците могат да предложат учудва ме това мнение защото търговци занимаващи се с благотворителност мисля ,че в САЩ няма .И как мислиш те формират тази "минимална цена " - без печалба , без значение колко струва производството и пр.....
Нещо бъркаш темите . Маркс не е живял при социализъм и икономическата му теория касае изцяло капиталистическата организация на икономиката . В бившите соц.страни се практикуваше маркзизъм-ленинизъм ,което е нещо съвсем различно.
А Маркс продължават да го изучават в най-престижните западни университети и защо ли все още не се е намерил теоретик икономист ,който да напише нещо по-вярно и смислено от него което да анализира и обяснява системата! smoking smiley
За това кое върши работа ... ще поживеем и ще видим - никой не е отменил нито гражданските бунтове ,нито "революциите ,нито публичните линчове . Да ти припомня ча властта в БГ 1989 г падна с чист държавен преврат кумуфлиран с "народно недоволство" предвождано от"вътрешно" назначена,съгласувана и финансирана от ЦРУ опозиция.Даже после от ЦРУ се похвалиха ,че в БГ им излязло наи-евтино .
Не ме разбирай погрешно - не изразявам политически пристрастия а само излагам факти за които има много писано ,признато и доказано.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-03 17:39 от status.
Re: Моят сценарии
03-07-2008 - 17:56:43
Джулиус, не знам дали във Австрия имат статистика като цени за квадратен метър и то апартаменти, каквито се водят може би само в Бг.

Това което знам от мой приятел живеещ във Виена е че в централните и хубавите части цените са 1800-2000 евро на реален квадрат като може да намериш и за 1500. В предградията цените са по-ниски.
Пусни един интернет сърч и ще видиш цените продава на уеб сайтовете какви са, реалните са по-ниски. В момента такива че и по-високи са цените в т.нар южни райони в София, върха на престижа за Бг. но за реални части в блокове на 2 метра един от друг.

та така, става дума за реални части, за качеството и инфрастукрурата както и за степента на завършеност няма изобщо да сравнявам.

Та като сравняваш цените имай в предвид горното както и доходите.

И като вземеш предвид и тези фактори се оказва че Виена е по-евтина или сравнима по абсолютни стойности като цени със София. според мен и дума не може да става за сравняване като качество и инфраструктура. за доходите няма и да говоря.

абсолютна манипулация е твърдението че средните цени за Европа били 3-4 000 че и 5-6000 евро на квадратен метър. Такива цени от последните има само в Манхатън, Лондонските и Парижките топ райони.





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-03 18:00 от kuku987.
Re: Моят сценарии
03-07-2008 - 18:09:12
dival

има много читави българи, и за това си прав, за някои от тях стоя в държавата все още, а не съм хукнал да мия чинии, защото със сигурност мияч на чинии в Канада живее доста по-спокойно и сигурно от много "проспериращи" професии тук. Просто ми писва от идиоти по пътищата, циганията навсякъде, данъците ми да отиват в тлъсти гуши и да се чудя за во да правя деца като утре я има детски градини и училища, я не....

Грийнбул,

Статъс е прав, армията от чиновници е много по-добре платена в България отколкото хората в частния сектор, които са истинският двигател на икономиката. Заплатите на чиновниците са еднакво високи в цялата страна т.е. има работници и служители, които изнемогват в Търговище например, а ченгето, катаджията, магистрата и рпочие вземат колкото колегите си в София. Второ, същите тези професии разполагат с привилегии, за които частните наемници не могат и да си мечтаят - гарантирано работно време, пълни осигуровки, пари за храна, дрехи, пътни, т.е. за тях се спазва цялото трудово-осигурително законодателство. Трето, същите тези публични служители, особено разполагащите с оперативна самостоятелност на 90% прибират подкупи, рушвети, както и да го наречем, странични пари, защото нуждаещият се от услуга ще си умре прав докато я получи, а горните инстанции, които трябва да контролират тези чиновници крадат повече и от тях. Това е сбърканото в цялата система - нямали хубави заплати публичните длъжности, пък си стоят на тях, що, а?


Камелия,

ти май си от тарзановците, дето са накацали на софийския клон и си мислят, че той е вся и всьо. На останалата България - майната й. Аз съм живял в София и печелех добре. Сега живея на морето и пак не се оплаквам. Но не мога да гледам само моята заплата и доходите на хората по морети и да не виждам как из останалата част на България само мъждука някаква икономика, а села и градове са като ударени от чума. Хайде сега посочи ми някакъв важен продукт с експортна стойност, който се произвежда в София и какъв дял заема от БВП на страната?
Re: Моят сценарии
03-07-2008 - 18:37:23
avatar
Combat Написал:

> Камелия,
>
> ти май си от тарзановците, дето са накацали на
> софийския клон и си мислят, че той е вся и всьо.
> На останалата България - майната й. Аз съм живял в
> София и печелех добре. Сега живея на морето и пак
> не се оплаквам. Но не мога да гледам само моята
> заплата и доходите на хората по морети и да не
> виждам как из останалата част на България само
> мъждука някаква икономика, а села и градове са
> като ударени от чума. Хайде сега посочи ми някакъв
> важен продукт с експортна стойност, който се
> произвежда в София и какъв дял заема от БВП на
> страната?


Не мисля нищо подобно! Много добре виждам разликата между големия град и провинцията. Виждам и по- малки градове, които почнаха да си стъпват на краката. Нищо не възхвалявам, просто отбелязвам раздвижването, за което всички ние тук имаме принос. Та, нали нищо не ни идва отгоре? Ето и ти- живял си тук, отишъл си на морето- не си скръстил ръце и да ревеш, а драпаш и търсиш по- доброто за теб.
Не съм тарзановец. Ако преценя, че вече не мога да се справям тук- ще отида на друго място- като теб.
Колко хора зарязаха къщите си на село да се рушат и се наблъскаха в София, за да са на заплата? А колко останаха и развиха селски туризъм,например, за да бъдат самостоятелни?
Ще почнеш сигурно да ми обясняваш как е трудно, несигурно, как им се пречи от властта. И ще си прав, но и не- след като има такива, които не се уплашиха и го реализираха..........
Колкото по- рано изтрием от главите си спомена за държавата- майка, дето трябва да ни обгрижва, толкова по- добре ще е за нас и децата ни.
Така мисля и така действам. Пък, нека да не съм права. smiling smiley
Re: Моят сценарии
03-07-2008 - 18:52:12
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> Ще почнеш сигурно да ми обясняваш как е трудно,
> несигурно, как им се пречи от властта. И ще си
> прав, но и не- след като има такива, които не се
> уплашиха и го реализираха..........
> Колкото по- рано изтрием от главите си спомена за
> държавата- майка, дето трябва да ни обгрижва,
> толкова по- добре ще е за нас и децата ни.
> Така мисля и така действам. Пък, нека да не съм
> права.


Какво лошо има държавата да си е на мястото и да се грижи за хората като "майка"? Не би ли трябвало основната и функция да е да създаде условия за развитие а не да пречи и рекетира?
Каква трябва да функцията на държавата според теб?

Re: Моят сценарии
03-07-2008 - 19:00:51
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> абсолютна манипулация е твърдението че средните цени за Европа били 3-4 000 че и 5-6000 евро на квадратен метър. Такива цени от последните има само в Манхатън, Лондонските и Парижките топ райони.

Само за информация (по абсолютно верни данни на нотариусите април 2008):

Париж (район, средни цени EUR):
Notre Dame: 10649, Saint-Germain des-Pres: 9635, Saint-Victor: 9333, Hales: 7524, Champs-Elysees: 9809, Palais-Royal: 8272, Madelaine: 7403, Monceau: 6849, Invalides: 8994, Montparnasse: 7049, Montmartre: 6167, Saint-Denis: 5677, Clignancourt 5430, Goutte d'Or (циганската махала): 5430
В Париж купуват хора с доходи от 5000 до 1 000 000 евро/месец нагоре.

В предградията е от 2000 до 4000 EUR. Там купуват с доходи от 2000 до 8000 евро/месец.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2008-07-03 19:21 от barbaron.
Re: Моят сценарии
03-07-2008 - 19:01:19
Хм, за несправянето не си права. В София щях да вземам повече пари, но нямаше да имам време да ги изхарча най-малкото. Пък и не ми харесва кой знае колко като град, че да ме задържи единствено финансово. Когато съм бил на много места и в България, и навън, мога да сравнявам нещата и повярвай ми, София е светата мизерия smoking smiley

Въпросът е принципен. Ти сама казваш, държавата не е майка, всички сме държавата, и ние, и ония дето са призвани да бъдат слуги на народа си. И когато не го правят, да им търсим сметка, но не само на 4 години, по изборите, а всеки ден. Ти ако си съдружник в ООД и управителят и счетито гепят парите какво ще ги правиш, ще чакша да им изтече мандата/трудовия договор ли? Всеки ден натиск върху властта да си върши задълженията, кой както може. Дори и говоренето по форумите е натиск. Както каза един колега по-горе, това рано или късно ще доведе до нагласи, нагласите ще доведат до действие.
Re: Моят сценарии
03-07-2008 - 19:04:24
Барбароне, къв е тоя Париж, бе? София е световен град, а Докторската градинка - пъпа на света, той тръгнал с Париж да ни сравнява, парижанин такъв. Къде сме ний, къде сте вий smoking smiley
Re: Моят сценарии
03-07-2008 - 19:14:42
Combat Написал:
-------------------------------------------------------
> Барбароне, къв е тоя Париж, бе? София е световен
> град, а Докторската градинка - пъпа на света, той
> тръгнал с Париж да ни сравнява, парижанин такъв.
> Къде сме ний, къде сте вий

Taka e :}
Затова си продавам замъка, за да си купя това: [www.imoti.net]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход