Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колеги време е за ТАКСА огледи (2-ра част)! ТЕМА САМО ЗА БРОКЕРИ!!!

Публикувано от Продавач 
Re: Колеги време е за ТАКСА огледи (2-ра част)!
22-07-2007 - 13:32:47
avatar
Продавача май го настъпаха по мазолите, хихи
Re: Колеги време е за ТАКСА огледи (2-ра част)!
22-07-2007 - 16:27:26
Смешници инастъпени сте вие - само общи приказки и обиди - то анонимно и баба ми може... а нищо по същество; домати, картофи и тем подобни глупости. Навън, та навън, то ако някой е наел веднъж в живота си стая или някоя гарсониера в чужбина чрез посредник, значи целия техен бизнес му е ясен. Имам братовчедка в Гърция - търсеше си едностаен, но никой не се вдига от офиса да те води по огледи , без предварително да си оставил някакво капаро. ...
хаsmiling smiley
23-07-2007 - 04:23:56
avatar
zlostyr Написал:
-------------------------------------------------------
> Продавача май го настъпаха по мазолите, хихи

Е няма щоsmiling smiley)) По-скоро някой беше сритан, но не бях азspinning smiley sticking its tongue out

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Колеги време е за ТАКСА огледи (2-ра част)!
23-07-2007 - 23:01:34
Eи смешковци кви такси бре а защо да не си ги икономисам тези такси а и % от наеми или продажби. Защото нахитряхте от наемодателите да не взимате такси ли само от наемателите аз лично ще се въздържа от вашите услуги.А за продажбите тази работа която се биете в гърдите че я вършите един свестен адвокат също може да ми я свърши С ТАЗИ РАЗЛИКА ЧЕ НЯМА ДА МИ ВЗЕМЕ 5% комисиона за услугата да ми посредничи.Има една приказка че посредника ми е лайно- това важи за вас с пълна сила.Има и свестни хора от вас но като подписа на колегата ви брокер количеството не води до качество за вас важи с пълна сила.Във всяко стадо има мърша ама при вас мършата е повече и бих добавил че по скоро вие трябва да давате на клиентите си по някои лев за дето им губите времето.
Don
Re: Колеги време е за ТАКСА огледи (2-ра част)!
23-07-2007 - 23:21:31
„За мен най-лошото в България, е чудесното наслаждение,
което имат тук хората да се преследват един друг
и да развалят един другиму работата.“

Константин Иречек (13.12.1881)
Re: Колеги време е за ТАКСА огледи (2-ра част)!
24-07-2007 - 07:37:55
Лайно си ти и ти личи;когато вземе този твой толкова свестен адвокат да ти прави извака от ежедневниците - всеки ден дали е излязло нещо ново на пазара, по твойте критерий - една страшно приятна дейност, уверявам те!!! да прозвънява всяка оферта и да ти урежда огледи, за да те слуша как му мрънкаш - тук има малко на север, там няма панорама, ама леля ми миналата година си купи тристаен на тази цена.... :} , и накрая решиш, че вместо двустаен в Обеля, ще купуваш парцел в Подгумер; е!!! когато намериш адвокат да заеме с тази точно дейност.....
сподели сподели сподели
27-07-2007 - 14:20:27
avatar
THEGAME Написал:
-------------------------------------------------------
> Eи смешковци кви такси бре а защо да не си ги
> икономисам тези такси а и % от наеми или продажби.
> Защото нахитряхте от наемодателите да не взимате
> такси ли само от наемателите аз лично ще се
> въздържа от вашите услуги.А за продажбите тази
> работа която се биете в гърдите че я вършите един
> свестен адвокат също може да ми я свърши С ТАЗИ
> РАЗЛИКА ЧЕ НЯМА ДА МИ ВЗЕМЕ 5% комисиона за
> услугата да ми посредничи.Има една приказка че
> посредника ми е лайно- това важи за вас с пълна
> сила.Има и свестни хора от вас но като подписа на
> колегата ви брокер количеството не води до
> качество за вас важи с пълна сила.Във всяко стадо
> има мърша ама при вас мършата е повече и бих
> добавил че по скоро вие трябва да давате на
> клиентите си по някои лев за дето им губите
> времето.

Сподели приятелю от кой си недоволен и защо да видим все пак дали посредника ти е бил лайно или ти си бил...winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Колеги време е за ТАКСА огледи (2-ра част)!
03-08-2007 - 13:20:12
брокерите да не откачат,половината не са от софия,настига че нищо не правят,и взимат комисионна,трябва да се въведе такса комисионна 100лв.другото е спекула
сигурно е от жегите нещо...задух или много цигари незнам...
04-08-2007 - 01:13:56
avatar
mtetva Написал:
-------------------------------------------------------
> брокерите да не откачат,половината не са от
> софия,настига че нищо не правят,и взимат
> комисионна,трябва да се въведе такса комисионна
> 100лв.другото е спекула


Добре би било човек като няма никаква представа от работата на брокера да не дава абсурдни препоръки за да не става смешен - в тази връзка моля ви не ставайте смешнаeye popping smiley :crazy: :!: :!: :!:
Имам предвид - брокер, а не студентка в 1-ви курс, която незнае къде е руски паметник, сточна гара, Банишора и да бърка Красно село с Красна поляна. И на мен ми се вижда, че момичето в кентъки, което ми подава табличката със зингера и пепсито нищо особено не прави и някак си не ми се иска да и давам 10лв и да си остана гладен, но ако искам да ям баничка за 0.60лв щях да отида в баничарницата. Ако бях пък още по-стиснат щях да си кажа - абе тия какво толкова са сложили в тази баница та тя реално струва 0.15лв не мога ли да им ги дам тях и да ме пуснат от зад в кухнята да си наточа две кори и да си опека сам баничката? Ееее тц тц тц не ме пускат ами да взема тогава да си препека две филийки сам вкъщи и да си ги увия във вестник с малко сиренце и половин домат май хем ще се наям хем ще ми излезе много евтино налиeye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley moody smiley: :crazy:
Та който не желае да ползва услугите на агенция за недвижими имоти да гледа офертите в нета само на частни лица и да не иска услуги от брокерите, които трябвало да работят за 100лв - или пък обадете им се и им кажете да ви заведат еди къде си на оглед, но им кажете, че според вас труда им се оценява на не повече от 100лв пък вие можете да им дадете максимум 75лв защото имате едни 25лв вноска за лизинга на пералнята сигурен съм, че ще ви влезнат в положението eye popping smiley може и отстъпка да ви дадат на промоция само сега за 50лв комисион - всичко от - до дори и с превоз на агенцията.
Чудех се дали не мога да платя на един таксиметров шофьор от Борово до Надежда горивото - а то е метан - 6лв на 100км да ме закара, но понеже все пак от Борово до Надежда не са 100км, а има няма 15 значи си мисля, че услугата би трябвало да ми струва не повече от 1.40лв дори мога да оставя 0.10лв бакшиш заради тънката услуга...тц тц тц дали ще ме качи някой? Все пак има голяма конкуренция между такситата и дори половината стоят наредени в колонки значи нямат работа - съответно някой трябва да ме качи за такъв курс и такова заплащане. Дори мога да им предложа сам да се закарам да не ангажирам хората, а пък те да ми дадат 2лв защото им върша работатаsmiling smiley Страшна идея нали? :crazy:
С тези 100лв идете да пиете един фреш, а спестените пари инвестирайте в курс за брокери - подбийте цените (комисион 75лв) и ще смачкате конкуренцията та нали толкова струва тази услуга - и успех ама после да не забравите да разкажете колко по 75лв сте спечелила ок moody smiley:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-08-04 12:59 от Продавач.
Анонимен потребител
Re: Колеги време е за ТАКСА огледи (2-ра част)!
12-08-2007 - 23:08:12
Quote

;когато вземе този твой толкова свестен адвокат да ти прави извака от ежедневниците - всеки ден дали е излязло нещо ново на пазара, по твойте критерий - една страшно приятна дейност, уверявам те!!! да прозвънява всяка оферта и да ти урежда огледи

Поредния пример за това колко неефективна е работата на брокерите.
Хора, вземете си оптимизирайте работата вместо да се опитвате да избиете неефективния си труд.

Питам, ако:

1) един имот не се рекламираше от по 10 агенции със сменени я някой етаж, я някой квадрат
2) офертите бяха добре описани със снимки и т.н.
3) офертите освен в печатните издания се пускаха и в нета - всички вестници имат и сайт
4) пусне се един нет брокер като в имоти.нет да върши работата вместо брокера

ще се налага ли брокера да върши споменатата от Иво75 работа?

Значи какво излиза клиентите трябва да плащат за неефективността на брокерите. Пак ще дам примера: Аз не мога да правя банички, ама отварям баничарница и правя по 1 баничка на ден - трябва ли да я продавам за 150 лева, защото видите ли голям труд съм положил за да я направя?
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.