Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!

Публикувано от Продавач 
Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
15-06-2007 - 15:57:26
avatar
Тъй като става все по-трудно да разберем кои са "туристите", които може и да не купят в близките две години, но ние приемаме всеки като потенциален клиент и се борим да остане доволен, но ми се струва, че е време да има малко ред.

РЕД който да притисне авантаджийте, които искат да ги заведа на оглед и после да се върнат за да не си платят за моя явно възприемащ се като безплатен труд! И тъй като той не е безплатен е добре хората да го разберат още от самото начало!!!!!!!
Веднъж за да се научат да ценят времето, което им се отделя и веднъж ако разглеждат с опознавателна цел - ок плащаш и гледаш.

По този начин поне тези измамници, които още от самото начало искат да те прескочат поне да си запатят времето и разходите отделени за тях в случай, че успеят да измамят разбира се. Ако има сделка приспадаме от комисиона всички такси за огледи!

Такса оглед - 1.99 лв минимум на имот - ако искаш фактура или разспика моля заповядай 2.50 лв с ддс.

За огледите за наеми мисля, че вече е абсолютно задължително и наложително да има такса за оглед пък дори и 1 лв да е тя !

Който иска да гледа безплатно имоти - моля заповядайте достъпа до имоти.нет е напълно безплатен и можете да го ползвате денонощно и неограчен брой пъти.
Безплатните услуги са тези - да отида да заснема имота, който продавам и да проверя документите му. Качвам информацията за свободно ползване в интернет и списанията и до тук с безплатните услуги.

[forum.imoti.net]

Ако хората тук имаха култура нямаше да се налагат подобни глупости, но всички до един брокери много добре знаем за какво иде реч! Като идеята на тези такси за оглед не е да спечеля аз днес 15лв, а да знам, че човека на среща е наистина сериозен. Който не пожелае да ги даде - ясно каква е неговата цел - мерси да си губя времето с хора, които искат да ме използват за проучване на пазара или за да "видят какво се продава"!

:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-11-21 21:09 от Продавач.
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
15-06-2007 - 16:19:09
Като клиент нямам нищо против, но като искам къща за живеене, да не ме водят на барака без баня и да ми губят 3-4 часа. Никога не се пазаря за комисионна и плащам без да ми мине през ум да хитрувам, но искам и този който ми губи времето да ми плати моята часова ставка като ме заведе на имот който няма нищо общо с това което търся.
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
15-06-2007 - 16:20:23
Prodawach, преди година попаднах в Канари уорф , новото сити на Лондон на един семинар. Понеже англичаните са практични хора, са се сетили, че градинките между билдингите на банките там са отлично място за търговийка (не за платен паркинг или гащи с дантели, слава богу). Та за мой късмет, точно тогава имаше едно от големите автошоута, за всички големи и скъпарски марки автомобили на които имах невероятния късмет да ПОКАРАМ Порше, просто така, зяпайки, спрях до мацката която раздаваше брошури и на въпроса - Искате ли да го пробвате естествено казах Да, очаквайки, че ще ми отвори само вратата, а тя изчезна и след 10 сек се върна с ключа и седна до мен. Обиколих, пита дали ми е харесало и почна да ме залива с утра-мега-супер промоционални еспешали фор ме и важащи само сега оферти.
Така се продава, май френд.
Тя и работодателя й със сигурност са предвидили тези разходи - транспорт на колата до там, застраховка, измиване, амортизация всеки ден....
Просто пример.
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
15-06-2007 - 16:26:14
avatar
Продавач,

подкрепям изцяло - няма безплатен обяд. Сега какво става - плаща този, който сключи сделка и за туристите.

Освен това да има и такса за продавачите - заснемане на имота, реклама и т.н.. Може и малка сума (например 50 лв), но ще действа възпиращо да се пуска на 20 агенции.

Блондинка по душа
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
15-06-2007 - 16:26:59
avatar
Да разбирам ли,че трябва да се отпускат по няколко часа пребиваване в даден имот,за да го пробва клиентът? confused smiley
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
15-06-2007 - 16:36:22
avatar
Имаме сделка!

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
15-06-2007 - 16:37:04
avatar
да нещо такова

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
15-06-2007 - 16:39:59
Виж, Камелия, сигурен съм, че разбираш това, което разбираш, а то, поне според мен не е да живееш в имота.
Макар че в САЩ, може би знаеш, че в рамките на определен срок можеш да върнеш ВСЯКА стока в магазина (е, големите магазини), откъдето си я купил с простия аргумент - ами отказвам се и ти връщат парите.
Искам да кажа, че търговците, каквито са и продавачите на услуги - дилърите, брокерите, маклерите, ако щеш, общо казано търговците, дори и прекупвачите. те така калкулират. ценообразуват стойността на своята услуга, че вкарват ПРЕДВАРИТЕЛНО разходите си в цената, като залагат пробабилитет на извършените продажби.
Простичко - бай Джон или Ян или Жан днес ще продава банани. Той се качва ранко на старичия Додж или Ситроен или Волво и докато се движи за борсата си прави сметка - аз ще взема на 2 евро (долари)от там бананите и ще стоя цял ден. Е, ясно, че за да продава е добре да резне един-два банана да се опитват. От топлото няколко ще изгният. 10 процента евентуално ще останат. Значи за да е на кяр и да си избие времето и бензина, водата и храната за деня, той ще заложи своите разходи не в такса оглед на сергията, а в цената на бананите.... И то така, че 10 души да купят по кило, да е добре. А и да успее да ги убеди, че е най-добрия и утре пак да дойдат при него. Абе да са доволни.
Това визирам.
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
15-06-2007 - 16:41:33
avatar
Разбира се - ти сам го каза май френд това е станало в ЛОНДОН нали?
А и с врътване на едно кръгче за 5 минути с порше или баварец от автосалона с двете коли, които са за тест драйв до отделянето на 2-3 часа за един оглед има огромна разлика. Ако става въпрос за качествен сървиз аз знам, че в Лондон има АНИ, които те водят на оглед с чисто нови автомобили и никой не обелва и дума и за уан юро бът ин булгериа съмтаймс ис дифрент...smiling smiley

Андрешко още поне едно поколение ще е жив в сърцата ни :} това е проблема.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
15-06-2007 - 16:44:53
Ако всеки, който влезе при теб ти оставяше комисионна нямаше да те оставят на спокойствие да си развиваш дейността.
Радвай се - каквото за теб, такова и за конкуренцията.
По-скоро мисли начин как да отсееш повечето туристи, а не да взимаш пари за оглед.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.