Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колеги време е за ТАКСА огледи (2-ра част)! ТЕМА САМО ЗА БРОКЕРИ!!!

Публикувано от Продавач 
Re: Колеги време е за ТАКСА огледи (2-ра част)!
29-06-2007 - 00:45:44
avatar
de da znam? Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия,
> Нали виждаш че съм Андрешко!!!Питам и за банките и
> за строителите!!!Виждам че не искаш да коментираш
> това и те разбирам!!!Като не искаш - няма! ок

Не че не искам да коментирам,а е невъзможно да се правят бакалски сметки.Всеки ден е различен и разходите са различни.Толкова ли е трудно да разбереш? Днес има х броя огледи,които са на игрек посоки и разстояния.Един ден търсиш едно-може да се наложи да прозвъниш 10 телефона,а колегата-100.После е обратното.Спирам,смятам че ти стана ясно............. smiling smiley

пп Нищо общо няма посредничеството с ресторантьорството,освен дето кръчмарите взеха терк от АНИ.Днес на обяд, отдолу на сметката ми се кипреше 2% за обслужване. spinning smiley sticking its tongue out
Анонимен потребител
Желанието ти е удовлетворено
29-06-2007 - 10:16:20
Т.к. много настояваш, пък явно никой от брокерите няма да го направи, та реших аз да се пробвам smiling smiley

[forum.imoti.net]
дали някои чете преди да пише се чудех...
29-06-2007 - 13:42:24
avatar
zlostyr Написал:
-------------------------------------------------------
> Това за таксата огледи естествено са пълни
> глупости и ако ходя на оглед няма да я платя в
> никакъв случай.

Ако сключиш договор няма да плащаш - ако не сключиш и не желаеш да платиш за разходката няма да се разхождаш да видиш тези имоти, а ще ходиш да гледаш другиsmiling smiley


Приказките за "туристите" спадат в
> същата графа, не разбирам защо брокерите си
> мислят, че само тяхното време се губи в огледи. На
> всеки му е ценно времето...

Аз мисля, че съвсем подроно съм описал защо се губи моето време и нямам намерение да го повтарям. Ако ви е ценно времето ще тръгнете на огледи когато имате възможност да си купите нещо, а не 2 години преди това, когато всичко е безмислено ето ви пример: [forum.imoti.net]


> И като толкова искат да вземат такса да попитам -
> ще издават ли касова бележка и ще плащат ли данъци
> върху тези такси....

Обясних 150 пъти защо се иска такава такса - прочетете и пак задайте същия въпрос... Ще издаваме касова бележка спокойно и ще приспадаме от комисиона тези такси ако има сделка - а ако няма екскурзията ще бъде платена.




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Колеги време е за ТАКСА огледи (2-ра част)!
29-06-2007 - 13:44:16
avatar
de da znam? Написал:
-------------------------------------------------------
> Prodava4,
> Ti nali obe6ta da se obosnove6 za kakvo to4no mi
> vzema6 1500 euro.Napravi mi molia te edna
> razbivka!Kakto smetkata v restoranta-vsiako jastie
> s tsena!Salata-5lv,rakija5 lv ,parjola6lv i
> tn!Reklama ,ogledi,konsultatsii,tejesti !!!

Ако дойдеш в моята агенция да ми станеш клиент ще ти направя разбивка ако държишwinking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Анонимен потребител
Re: дали някои чете преди да пише се чудех...
29-06-2007 - 13:47:08
Ако съм си платил "екскурзията" на какво основание след това ти ще ми искаш комисиона ако реша да закупя имота? Разглеждаме случая в който след огледа аз не искам никакви услуги от теб. Да кажем харесал съм си Камелия и искам тя да ми е брокер, за което ще и платя естествено.
Re: дали някои чете преди да пише се чудех...
29-06-2007 - 13:53:31
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Ако съм си платил "екскурзията" на какво основание
> след това ти ще ми искаш комисиона ако реша да
> закупя имота? Разглеждаме случая в който след
> огледа аз не искам никакви услуги от теб. Да кажем
> харесал съм си Камелия и искам тя да ми е брокер,
> за което ще и платя естествено.

Ами нали го обясних - искаш сделка и си дал 10лв за оглед - приспадаме ги от комисона и готово все едно не си ги платил. Ако няма сделка тогава реално ги плащаш, а при сделка не даваш нищо допълнително, че да кажеш аз съм платил "екскурзията" нали така?




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Анонимен потребител
Re: дали някои чете преди да пише се чудех...
29-06-2007 - 14:04:53
Дай да изясниме нещо - идвам гледам ама не мога да взема решение - ти ми издаваш касова бележка за платена екскурзия. Връщам се аз обяснявам на жената - тя казва, на теб може да не ти харесва ама на мен ми харесва. Обаждаме ти се и казваме - уведоми продавача че искаме да купуваме.

Значи аз за каквито услуги съм ползвал дотука от теб имам касова бележка. Е пита се в задачата защо ти ще ми искаш комисиона, ако аз нищо повече не искам от теб? Пак ти казвам - много съм си харесал Камелия и искам тя да движи сделката от моя страна.
Re: дали някои чете преди да пише се чудех...
29-06-2007 - 15:06:55
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Дай да изясниме нещо - идвам гледам ама не мога да
> взема решение - ти ми издаваш касова бележка за
> платена екскурзия. Връщам се аз обяснявам на
> жената - тя казва, на теб може да не ти харесва
> ама на мен ми харесва. Обаждаме ти се и казваме -
> уведоми продавача че искаме да купуваме.
>
> Значи аз за каквито услуги съм ползвал дотука от
> теб имам касова бележка. Е пита се в задачата защо
> ти ще ми искаш комисиона, ако аз нищо повече не
> искам от теб? Пак ти казвам - много съм си харесал
> Камелия и искам тя да движи сделката от моя
> страна.

Ако Камелия ще бъде от страната на купувача т.е. от твоя страна значи тя ще ти свърши работа, а аз работата на продавача и тогава от теб няма да искам нищо повечеsmiling smiley Ако Камелия обаче не ти е брокер и трябва да ти свърша работата по покупката, защо пък да го правя безплатно!? Огледа си струва 10лв и готово, но ако ще купуваш без брокер и аз ще трябва да му върша работата защо да го правя безплатно?



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Анонимен потребител
Re: дали някои чете преди да пише се чудех...
29-06-2007 - 15:38:45
Аз искам да имам свободата да си избера дали ще работя с теб, Камелия или сам. Ако кажа - няма да работя с теб, съответно нищо няма да искам от теб. Ако ти смяташ, че нещо искам трябва изрично да ми кажеш - ако искаш да направя това - струва ти толкова и толкова иначе пръста си не мърдам.
Re: дали някои чете преди да пише се чудех...
29-06-2007 - 17:29:01
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз искам да имам свободата да си избера дали ще
> работя с теб, Камелия или сам. Ако кажа - няма да
> работя с теб, съответно нищо няма да искам от теб.
> Ако ти смяташ, че нещо искам трябва изрично да ми
> кажеш - ако искаш да направя това - струва ти
> толкова и толкова иначе пръста си не мърдам.

Е точно тук се разминаваме с тебsmiling smiley Пазара е приел тези сегашните правила, че не може да те остави някой сам да се правиш на брокер, защото объркаш ли нещо си патят всички и продавача и неговия брокер - а ти ще вдигнеш рамене и ще кажеш еми от къде да знам да не съм брокер все пак за първи път ми е... Ти може и да си научил нещо или да си наемеш адвокат, но ако се приеме тази практика утре ще дойде някой и хем няма да знае хем и пари за адвокат няма да му се дават и ще си пати брокера на продавача! Надявам се сега да сме го изяснили най-после това с комисиона от продавача макар, че имаше друга тема за това, а ние говорихме за таксата за оглед!




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.