Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колеги време е за ТАКСА огледи (2-ра част)! ТЕМА САМО ЗА БРОКЕРИ!!!

Публикувано от Продавач 
Re: Колеги време е за ТАКСА огледи (2-ра част)!
15-08-2007 - 16:15:29
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> king_for_a_day Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Защо да има такса огледи? Като влезете в
> магазин
> > за дрехи, вземат ли ви пари на входа?
>
> А като отидеш на дискотека,взимат ли ти на
> входа,или ти дават?
> Сега да не кажеш,че между огледа и дискотеката
> няма нищо общо!

Самото присъствие в дискотеката е продукта, за който си плащам. При покупка на имот, аз не отивам заради удоволствието да общувам с посредника :ami: , а отивам за да си избирам квартира/жилище.
Но като си започнала да даваш примери, защо не се върнеш на моя с магазина за дрехи? Ти колко пъти си давала пари за да мериш някой панталон или пуловер? И нещо ми подсказва, че много по-вероятно ти да облечеш някоя дреха в скъп магазин само за да се видиш с нея, отколкото аз съм ходил на оглед като "турист". Като се замисля, никога не ми се е случвало... да ти кажа има и по-приятни начини да си прекараш свободното време.
Но на "Продвач" явно му се случва често да не купуват... Кофти е днес да водиш клиенти на 10 огледа и да продадеш само 4 апартамента, тц-тц-тц. А може би в обявата малко съм попрекалил със заблудите moody smiley: Знаеш ли, случи ми се преди година да отида на оглед на "луксозно ВИП суперлукс" жилище в Гео Милев и там установих, че няколко квадрата гипскартон в дневната са отлепени, касите на вратите са очукани и с процепи към стената и т.н. и т.н. Кой в случая е потърпевш?
Затова, уважаеми брокери, ако имате много "неплодотворни" огледи, моля потърсете вината и в себе си. И не се самозабравяйте, няма нормален клиент, който да си плаща за да му рекламират/продават каквото и да било.
пич чети преди да пишеш ако е възможно разбира се
15-08-2007 - 16:56:57
avatar
"Но на "Продвач" явно му се случва често да не купуват... Кофти е днес да водиш клиенти на 10 огледа и да продадеш само 4 апартамента, тц-тц-тц. А може би в обявата малко съм попрекалил със заблудите"

Пич прочети първо темата преди да пишеш окsmiling smiley?
А относно заблудите ще ти кажа (да се повторя във форума за хиляден път), че аз не продавам имот, който не съм виждал, а като го видя преди да го пусна в реклама правя колкото се може повече снимки именно за да не се разхождам напразно. И не спестявам информация - ако имота е с преход пиша с големи букви - С ПРЕХОД!
Ако е на последен етаж пиша, че е на последен и нито лъжа нито спестявам информация защото когато скриеш нещо то се разбира после и хем сделка няма хем влизаш в черния списък.

Та по въпроса с укриването на информация прочети тази тема аз съм я писал и виж кога съм я пуснал: [forum.imoti.net]



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Колеги време е за ТАКСА огледи (2-ра част)!
15-08-2007 - 17:00:25
avatar
king_for_a_day Написал:
-------------------------------------------------------
> Защо да има такса огледи? Като влезете в магазин
> за дрехи, вземат ли ви пари на входа? Ако искате
> да вземете 2.5% за услугата си, ще развеждате
> хората. А можете и да не ги развеждате, нищо че
> имотът обикновено е обявен в няколко агенции...
> вие си преценявате Подвеждащи, дори неверни обяви
> можело да се публикуват, защото сте били свободни
> да пишете каквото си искате? В такъв случай, защо
> да съм задължен да купя нещо на стойност 100 000
> лв. (дребна покупка според вас) само защото сте си
> свършили работата да ми покажете имота? Ами ако аз
> поискам такса за разкарването, когато ми обявявате
> една квадратура, а после се оказва с 2-3 квадрата
> по-малко (това се случваше на 3/4 от огледите, на
> които съм ходил). Разбирам 69.5 да се закръгли на
> 70, но 69.5 няма логика да се закръгли на 72,
> нали? Но, прощавайте, няма да ви отегчавам с
> логика.


Пичага когато попаднеш на неактулана оферта тук в този портал просто даваш линк към нея ако не си чел тази тема: [forum.imoti.net]
Просто я прочети и когато има неактуални или неверни оферти покажи кой ги пуска, а не говори в множествено число окsmiling smiley?



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: пич чети преди да пишеш ако е възможно разбира се
15-08-2007 - 17:27:12
Продаваш, споменах теб, защото си автор на темата, а не защото твърдя че нямаш снимки или подвеждаш в обявата. Може да не влизаш в категорията на некоректниет брокери, но аргумент в спора не може да бъде колко добър брокер си конкретно ти. Дори да е така, доброто описание и снимките не са всичко - ти представяш ли си как някой ще купи само по снимки? Нормално е да ходиш на много огледи без да купуваш, дори да имаш сериозно намерение. Преди да купя, отидох на поне 15-тина огледа, все пак не си купувам обувки. В повечето случаи дори не знаех кой е блока, където съм на оглед - как мога да имам предварително изградено мнение? Ако блокът е точно до булеварда или с 30 метра навътре, това не е ли огромна разлика?
А много се впрегнах на темата, защото си е нахално да се мислиш за Бог, или поне за папата, на който клиентите губят времето. Какво време ти губят, като ще вземеш после 1500 евро (10 учителски заплати) за една сделка? Ако 10 човека не са загубили времето на брокерката, от която купих, защо и давам толкова много пари? Няма проблем и по 10 лв да се дава на оглед, обаче после да взема 1% за услугата. Ще имаш 3 пъти по-малко разкарвания и 3 пъти по-малко печалба. Съгласен ли си? Или искаш да не вършиш никаква работа, а същевременно да вземаш огромна комисионна?
smiling smiley))) tc tc tc
15-08-2007 - 17:39:50
avatar
king_for_a_day Написал:
-------------------------------------------------------
> Продаваш, споменах теб, защото си автор на темата,
> а не защото твърдя че нямаш снимки или подвеждаш в
> обявата. Може да не влизаш в категорията на
> некоректниет брокери, но аргумент в спора не може
> да бъде колко добър брокер си конкретно ти. Дори
> да е така, доброто описание и снимките не са
> всичко - ти представяш ли си как някой ще купи
> само по снимки?

Ти представяш ли си наистина да смятах, че някой може да си купи имот по снимките само smiling smiley)))))) Виж сега не смятах, че трябва да обяснявам подобни неща, но щом трябва няма проблем - снимките се слагат за да добиеш максимална представа за имота и ако видиш нещо на тези снимки, което не те устройва да не ходиш на оглед да си губиш времето. Разбира се, че ако пък те заинтригува имота ще отидеш да го видиш преди да си го купиш все пак по цял ден говоря с хора, които това правят - търсят си имоти и някак си нямам необходимост някой да ми обяснява точно товаsmiling smiley


Нормално е да ходиш на много
> огледи без да купуваш, дори да имаш сериозно
> намерение. Преди да купя, отидох на поне 15-тина
> огледа, все пак не си купувам обувки.

Нормалното си има граници - 15 огледа - ок, но ако станат 115 тогава не е ок сещаш ли сеsmiling smiley? Но спора идва от това, че всеки си гледа от неговата камбанарияsmiling smiley

В повечето
> случаи дори не знаех кой е блока, където съм на
> оглед - как мога да имам предварително изградено
> мнение? Ако блокът е точно до булеварда или с 30
> метра навътре, това не е ли огромна разлика?
> А много се впрегнах на темата, защото си е нахално
> да се мислиш за Бог, или поне за папата, на който
> клиентите губят времето.

Виж сега на земята можеш да ми казваш и Продавач, а на небето вече съм си Господ smiling smiley)))) Шегичкаsmiling smiley) не се впрягай толкова първо защото тази тема беше насочена към колегите брокери, а не към клиентите, защото клиентите няма как да искат да си плащат за услугата - ако може всичко да е безплатно щеше да е рай, но уви...сиренето е с пари.

Какво време ти губят,
> като ще вземеш после 1500 евро (10 учителски
> заплати) за една сделка?

Виж аз ЩЕ взема ако има сделка с този човек ако няма за него моята услугата си остава безплатна сващаш ли?

Ако 10 човека не са
> загубили времето на брокерката, от която купих,
> защо и давам толкова много пари? Няма проблем и по
> 10 лв да се дава на оглед, обаче после да взема 1%
> за услугата.

Хайде да го направим 1.5% и си стискаме ръцетеsmiling smiley

Ще имаш 3 пъти по-малко разкарвания и
> 3 пъти по-малко печалба. Съгласен ли си? Или искаш
> да не вършиш никаква работа, а същевременно да
> вземаш огромна комисионна?


"Огромна" може да бъде ако цената на имота е огромна! И незнам защо си мислите, че работата свършва с намирането на имота????? Тя всъщност тогава започва - тогава започва трудното не си мислете, че брокерите са екскурзоводи!
Говоря за брокери, а не баба Пена от Банишора с офис на третия етаж в ляво до асансьора на панелката където обръща тролея...smoking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Колеги време е за ТАКСА огледи (2-ра част)!
15-08-2007 - 17:41:32
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
а
> Пичага когато попаднеш на неактулана оферта тук в
> този портал просто даваш линк към нея ако не си
> чел тази тема:
> Просто я прочети и когато има неактуални или
> неверни оферти покажи кой ги пуска, а не говори в
> множествено число ок?

Пичага, а ти недей да говориш за клиентите в множествено число и да обобщаваш. Когато имаш некоректен клиент, вземи му напиши името, ок, пичага?

Май ти паднах на нивото (не че моето е много високо, ама и ти се постара). Ако искаш конструктивен спор, можем да го направим. Ако си търсиш с кой да се напсуваш за разтоварване, мога да ти предложа по-добър форум winking smiley
Re: Колеги време е за ТАКСА огледи (2-ра част)!
15-08-2007 - 17:48:15
avatar
king_for_a_day Написал:
-------------------------------------------------------


> Самото присъствие в дискотеката е продукта, за
> който си плащам. При покупка на имот, аз не отивам
> заради удоволствието да общувам с посредника , а
> отивам за да си избирам квартира/жилище.

Много мъдро!Плащаш на входа,плащаш и вътре,но само заради удоволствието.А ако са ти разредили питието,спрели климатика и музиката е кофти?Кво прайм тогава? Искаш си парите обратно,те ти ги връщат в двоен размер като обезщетение за разваления кеф?

> Но като си започнала да даваш примери, защо не се
> върнеш на моя с магазина за дрехи? Ти колко пъти
> си давала пари за да мериш някой панталон или
> пуловер? И нещо ми подсказва, че много по-вероятно
> ти да облечеш някоя дреха в скъп магазин само за
> да се видиш с нея, отколкото аз съм ходил на оглед
> като "турист". Като се замисля, никога не ми се е
> случвало... да ти кажа има и по-приятни начини да
> си прекараш свободното време.

Аз не съм започнала да давам примери.Винаги съм твърдяла,че посредническата услуга не може да се сравнява с търговията в магазина.Но и ти реши да го направиш,за да подсилиш тезата си.Затова ти предложих друго сравнение........
> Но на "Продвач" явно му се случва често да не
> купуват... Кофти е днес да водиш клиенти на 10
> огледа и да продадеш само 4 апартамента, тц-тц-тц.
> А може би в обявата малко съм попрекалил със
> заблудите Знаеш ли, случи ми се преди година да
> отида на оглед на "луксозно ВИП суперлукс" жилище
> в Гео Милев и там установих, че няколко квадрата
> гипскартон в дневната са отлепени, касите на
> вратите са очукани и с процепи към стената и т.н.
> и т.н. Кой в случая е потърпевш?

Купуването на жилище не е като купуването на домати.Различните хора имат различни критерии за хубаво,грозно,лукс и т.н.Разбира се,че има калпави и заблуждаващи оферти.Но да разчиташ,че ще си харесаш имот от пръв поглед,е прекалено оптимистично.Не че и такива случаи не е имало.
Колкото по-безхаберно подходиш към търсенето,толкова по-разочарован ще бъдеш.Което не значи,че всички брокери не са професионалисти,както и че всички клиенти са туристи.


> Затова, уважаеми брокери, ако имате много
> "неплодотворни" огледи, моля потърсете вината и в
> себе си. И не се самозабравяйте, няма нормален
> клиент, който да си плаща за да му
> рекламират/продават каквото и да било.

Няма и нормален брокер,който да ходи от оглед на оглед от любов към спорта.Остава само "нормалните" да се срещнат със себеподобните........ smiling smiley
Re: Колеги време е за ТАКСА огледи (2-ра част)!
15-08-2007 - 17:50:23
Работата започвала с намирането на имота... хайде не ми казвай, че събирането на документите ти отнема повече от 2 дни сумарно...
Айде, ще продължа утре, че се увлякох в темата и май ще стоя по нощите.
И дотогава реши как да ти викам - пичага или Господи winking smiley
Re: Колеги време е за ТАКСА огледи (2-ра част)!
15-08-2007 - 17:56:10
камелия Написал:
Което не
> значи,че всички брокери не са
> професионалисти,както и че всички клиенти са
> туристи.

Ааааа, и аз това се опитвам да кажа, ама що ни трябваше толкова много време smiling smiley
Айде, със здраве!
Re: Колеги време е за ТАКСА огледи (2-ра част)!
16-08-2007 - 08:25:58
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
> Понеже попрекалихме с над 300 мнения само за една
> ..........................................................
> МОЛЯ НЕ БЪРКАЙТЕ ТУРИСТИТЕ С КЛИЕНТИТЕ!
>
> РЕД който да притисне авантаджийте, които искат да
> ги заведа на оглед и после да се върнат за да не
> си платят за моя явно възприемащ се като безплатен
> труд! И тъй като той не е безплатен е добре хората
> да го разберат още от самото начало!!!
> Веднъж за да се научат да ценят времето, което им
> се отделя и веднъж ако разглеждат с опознавателна
> цел - ок плащаш и гледаш.
>
> По този начин поне тези измамници, които още от
> самото начало искат да те прескочат поне да си
> запатят времето и разходите отделени за тях в
> случай, че успеят да измамят разбира се. Ако има
> сделка приспадаме от комисиона всички такси за
> огледи!
>
> Такса оглед - 1.99 лв минимум - до 10-20лв за
> втори и трети оглед на един и същи имот когато
> втория път решиш да заведеш половинката да го
> види, а третия път бащата и майката за
> окончателно одобрение - ок. Ако има сделка след
> това разхождане приспадаме от комисиона тези
> 3/41.99лв но ако няма такава ние не сме
> туристическа агенция нали?
>
> За огледите за наеми мисля, че вече е абсолютно
> задължително и наложително да има такса за оглед
> пък дори и 1 лв да е тя !
>
.......................................
>
>
> Редактирано 4 пъти, последният път 08/15/07
> 09:23AM от Продавач.




Struva mi se che si sbarkal businessa v koito si vliazal. Napravo e smeshno da iskash taxa ogled. Ne samo, che e smeshno no i neprofesionalno.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.