Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колеги време е за ТАКСА огледи (2-ра част)! ТЕМА САМО ЗА БРОКЕРИ!!!

Публикувано от Продавач 
Re: Колеги време е за ТАКСА огледи (2-ра част)!
29-06-2007 - 18:00:06
Как обаче да отсеем брокерите-туристи......разни неудачници, които се занимават с това, само защото няма какво друго да правят? Дали да не предложим брокерска правоспособност?
За пет месеца се нагледах на смешници и на безумно изглеждащи имоти....а май не бях турист...защото и на мен ми се налагаше да излизам от офиса....да пътувам....да отделям време...което на практика е време за преговори.....моята цена е 29 Евро за човекочас.
отново...
29-06-2007 - 19:13:59
avatar
canus lupus Написал:
-------------------------------------------------------
> Как обаче да отсеем брокерите-туристи......разни
> неудачници, които се занимават с това, само защото
> няма какво друго да правят? Дали да не предложим
> брокерска правоспособност?

Предлагай - чувствай се като у дома сиsmiling smiley

> За пет месеца се нагледах на смешници и на безумно
> изглеждащи имоти....а май не бях турист...защото и
> на мен ми се налагаше да излизам от офиса....да
> пътувам....да отделям време...което на практика е
> време за преговори.....моята цена е 29 Евро за
> човекочас.

Не си могъл да си избереш имот - защото за сумата с която разполагаш се продават само кофти имоти или какво точно искаш да кажеш? Ако си недоволен от работата на някой би ли споменал от кой или кои точно за да има смисъл от писането ти?
А кой е неудачник нямам представаconfused smiley eye popping smiley може би ти знаеш moody smiley: :!:
И като "твоята цена е 29 евро за човекочас" какво предлагаш!?smiling smiley :]

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Колеги време е за ТАКСА огледи (2-ра част)!
29-06-2007 - 22:44:41
avatar
canus lupus Написал:
-------------------------------------------------------
> Как обаче да отсеем брокерите-туристи......разни
> неудачници, които се занимават с това, само защото
> няма какво друго да правят? Дали да не предложим
> брокерска правоспособност?
> За пет месеца се нагледах на смешници и на безумно
> изглеждащи имоти....а май не бях турист...защото и
> на мен ми се налагаше да излизам от офиса....да
> пътувам....да отделям време...което на практика е
> време за преговори.....моята цена е 29 Евро за
> човекочас.

Ти си олицетворение на туриста.Няма сериозен купувач,който да обикаля 5 месеца и да не купи.Решил си с трици маймуни да ловиш.Вече не става..........
:} :} :}
пп Все пак,ще ти дам безплатен съвет.Влез в някой сайт за имоти,купи си издания с оферти.Напиши си на един лист какво искаш да купиш-ама с подробностите.После виж,дали въобще има оферти с подобни характеристики.Ако няма,най-глупавото е да мислиш,че АНИ крият "изгодни" оферти за приятели.Приеми тъжната истина,че парите са ти по-малко от желанието.И се разпростри според чергата си.............
:}
Re: дали някои чете преди да пише се чудех...
29-06-2007 - 22:59:20
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз искам да имам свободата да си избера дали ще
> работя с теб, Камелия или сам. Ако кажа - няма да
> работя с теб, съответно нищо няма да искам от теб.
> Ако ти смяташ, че нещо искам трябва изрично да ми
> кажеш - ако искаш да направя това - струва ти
> толкова и толкова иначе пръста си не мърдам.

Имаш тази свобода в пълен обем.Ако решиш да работиш с мен,казваш ми какво да ти търся;ако решиш да работиш с този,който ти е осигурил реклама и описание на това,което търсиш-обаждаш му се и работиш с него;ако искаш да работиш сам -тръгваш по входовете и търсиш..........толкова е просто,толкова години ти се обяснява,че чак става смешно............
:}
Re: Много точно казано!
01-07-2007 - 10:59:51
Не се прави на ударен! Отнася се към подкрепяните от теб твърдения на Де да знам, че таксата била 05-1,5% там в белите страни. Е, за ваше съжаление такава такса се оказа, че има само в мечтите ви. :}
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
01-07-2007 - 11:08:53
Колежке, не само сме го чели, но някои и изпити сме държали на него, но за разлика от някои други, го и прилагаме. Я, да те попитам какъв точно е проблемът, ако се разберем да го плати купувачът? Сделката е нищожна или какво? Нали това минава, като увеличение на цената от продавача? Нали на всичко отгоре, това не се и записва в нотариалния акт?

в крайна сметка...на тайна вечеря решихме:
02-07-2007 - 15:40:56
avatar
Стигнахме до извода, че трябва да сложим такса оглед 10лв в случай, че клиента няма договор с брокера, който го води по огледи!
Въпроси smoking smiley ?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
02-07-2007 - 21:02:00
другата страна Написал:
-------------------------------------------------------
> ... Нали на
> всичко отгоре, това не се и записва в нотариалния
> акт?
>
>


А всъщност това е един нелош нюанс на въпроса... къде въобще се записва и колко от тези комисионни се отчитат въобще пред държавата? Какви данъци плащат АНИ и колко от тези суми просто отиват по джобовете? Защо АНИ не издават касови бележки, ако не и фактури, за всяка заплатена комисионна, за да е всичко чисто и законно, както се опитват да го изкарат?
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
02-07-2007 - 22:03:02
avatar
Chilio Написал:
-------------------------------------------------------
> другата страна Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > ... Нали на
> > всичко отгоре, това не се и записва в
> нотариалния
> > акт?
> >
> >
>
>
> А всъщност това е един нелош нюанс на въпроса...
> къде въобще се записва и колко от тези комисионни
> се отчитат въобще пред държавата? Какви данъци
> плащат АНИ и колко от тези суми просто отиват по
> джобовете? Защо АНИ не издават касови бележки, ако
> не и фактури, за всяка заплатена комисионна, за да
> е всичко чисто и законно, както се опитват да го
> изкарат?
>

Можеш да си сигурен, че данъците, котио плащат не са и половината от това, което трябва да плащат.
За касовите бележки и аз питах (на страница 27 от тази дискусия), но никой не каза, че ще дава такива.

Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
02-07-2007 - 22:28:51
Скъпи ми, Chilio!

Ставаше въпрос за това кой плаща ДЪРЖАВНИТЕ И НОТАРИАЛНИ ТАКСИ ЗА ПРЕХВЪРЛЯНЕ на имота, а не комисионните за посредническа услуга. Влял си се в редиците на пишещите, но не и четящите, ама нищо. То това е обща болест по форумите smiling smiley

Що се отнася до отчитането на приходите и плащането на данъците, в този бизнес е като във всеки друг. Който знае как и може си отчита всичко и си има бели пари. Който не е на ясно и се стиска да си плати за консултация, кара през просото, докато изгори.

Аз лично имам намерение да ги харча тези пари, а не в дюшек да ги държа, така че ми е по-лесно да си ги отчитам и да си плащам данъците. В края на краищата данъците не са кой знае какви :]
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.