Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колеги време е за ТАКСА огледи (2-ра част)! ТЕМА САМО ЗА БРОКЕРИ!!!

Публикувано от Продавач 
така е колегаsmiling smiley))
01-09-2007 - 09:33:14
avatar

>
> "Боже,колко мъка има по този свят"!!!
> Трябва да бъдем толерантни към хората с
> проблеми.
>

И аз се убеждавам в това почти всеки ден:crazy:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Колеги време е за ТАКСА огледи (2-ра част)!
01-09-2007 - 13:28:48
A ako ne iskam dqa oglegdam imota, a da razbera tochnoto mu mestonahogdenie kakva taksa ste trbqva da plashtam?!
A ako iskam da rabera samo etaga, ste bude li po-malka taksata? A za istinska kvadratura kolko ste mi zemat? Trqbva da napravish menu - iskash da znaesh nesto za imota deto ste kupuvash - tolkova ste struva. Taka pone ste moge da se zaplasta samo za chast ot informaciqta koqto mi e naj-vagna.

Megdu drugoto i na men taka ste mi e po-udobno stoto vremeto deto me vodqt po-razni mesta mi e po-skypo otkolkoto da si platq, za da razbera che mi haresva.



Re: Колеги време е за ТАКСА огледи (2-ра част)!
04-09-2007 - 12:32:41
много добра идея е таксата "огледи"!

Моментално след това трябва да се въведат подобни както следва: такса "вход" във всеки мол. Ако си харесаш дрешка - такса "пробна" за да мериш - лелка с рибарско столче и порцеланова чинийка седи на входа на пробната.

За нов автомобил ако ще изнагляваш да си пазаруваш - хайде гепи такса "тест драйв" + бензина + консумативи.

Въобще, пълни палячовци сте всичките до един в НИ посредничеството. И след 15 години откакто нашумя тая новата технология, интернета, не се научихте да качвате читави снимки на имотите. Ама такси за огледи да събирате ще ви хрумне - то манталитета на провинциално крайпътно заведение с такса 20 ст. за тоалетна не е лесен за надживяване.....
Първо чети, а после пиши...ако можеш да четеш разбира сеsmiling smiley)))
04-09-2007 - 13:32:11
avatar
dedepene Написал:
-------------------------------------------------------
> много добра идея е таксата "огледи"!
>
> Моментално след това трябва да се въведат подобни
> както следва: такса "вход" във всеки мол.


За "влизането" в магазини, молове, хипермаркети и т.н. съм обяснил подробно и описателно в началото на темата. Хубаво е първо да попрочетеш, а после да правиш сравнения с пропътуване на 20км и влизане в магазин...


Ако си
> харесаш дрешка - такса "пробна" за да мериш -
> лелка с рибарско столче и порцеланова чинийка седи
> на входа на пробната.


Абсурдното ти сравнение оставям без коментар това първо - второ темата не е за мнения на клиенти, а на брокери - няма клиент който да пожеале да си плати нещо ако има възможност да не го плаща. Трето обикалянето с хора, които незнаят какво искат не може да се срвани отново потретвам в влизане в магазин, автокъща или кенеф ок????


>
> За нов автомобил ако ще изнагляваш да си пазаруваш
> - хайде гепи такса "тест драйв" + бензина +
> консумативи.


И за приспадането на таксата за огледи съм написал ама де да имаше кой да чете. Ще го повторя специално за теб - плащаш такса оглед и ако купиш тя се приспада от комисиона на агенцията ако не купиш обаче и си ми загубил 3 часа в обикаляне, което иначе съм можел да отделя на човек, който знае какво иска ще си платиш крупната сума от да речем 5лв на оглед. Ако те за теб са проблем значи няма смисъл изобщо да тръгваме на оглед, защото ако нямаш 5лв няма да имаш и 50 000Е за имот... Надявам се схвана начина за отсяване на клиенти от туристи???


>
> Въобще, пълни палячовци сте всичките до един в НИ
> посредничеството. И след 15 години откакто нашумя
> тая новата технология, интернета, не се научихте
> да качвате читави снимки на имотите.

Нямам НИТО ЕДИН имот без снимки качен в интернет и не продавам НИЩО което не съм видял предварително. Описвам си рекламата максимално подробно и ако някой иска да ме разходи въпреки, че е видял снимките и описанието и не купи през мен този или друг имот аз ще поискам компенсация за загубеното си време!


Ама такси за
> огледи да събирате ще ви хрумне - то манталитета
> на провинциално крайпътно заведение с такса 20 ст.
> за тоалетна не е лесен за надживяване.....


За манталитета твоя специално се вижда от писанията ти...другите глупости за палячовци и тоалетни ще оставя някой колега на който му се занимава да ти отговори. На мен ми е омръзнало.




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Промоция в УНСС три изпита за двеста макрки и едно прасе...smiling smiley
27-09-2007 - 12:46:57
avatar
Ми колеги да вземем да даваме по 10 лв на всеки потенциален купувач, който ни се обади за оглед за някой имот :} вие гледате ние плащаме на принципа на www.bgreporter.comsmiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Колеги време е за ТАКСА огледи (2-ра част)! ТЕМА САМО ЗА БРОКЕРИ!!!
27-09-2007 - 13:55:31
Според мен, който смята, че заслужава такса огледи трябва да сложи!
Например Продавач е съвестен, отива до имота, снима, проверява документите и накрая, когато аз отида при него ми предоставя много подробна информация. Аз ако намеря подходящ имот разбира се, че ще искам да го видя, за което е нормално аз да си платя, като при покупка или трябва да си взема обратно парите за огледа или да няма комисионна за Продавач.

А тези, които не си правят труда дори да водят имота, а и дума да не става за снимки, то за тях е по-добре да не искат такса оглед, защото ще фалират.

Тук разбира се остава въпроса дали Продавач ще има по-голяма печалба от някой друг като него, който не взима такава такса. Все пак ние българите даваме стотици хиляди за имот, но ни се свидят 20 лв за оглед. (Май приказката беше: "Богати на брашното бедни на триците" или нещо от сорта...)

---Извинявам се, не прочетох, че е само за брокери. Кажете ако трябва да изтрия мнението.---



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-09-27 13:57 от Petyr.
Re: Колеги време е за ТАКСА огледи (2-ра част)! ТЕМА САМО ЗА БРОКЕРИ!!!
27-09-2007 - 19:08:02
avatar
Е аз не говоря за тези, които приемат за продажба имот по телефона и ги мързи да отидат да направят снимки и да видят все пак какво ще продават на "живо"smiling smiley)
Тях аз лично не ги приемам за брокери дори да се обидят колегите - сори, но заради такива колеги форума е пълен с ругатни и го отнасям и аз. Не че аз съм перфектния брокер и с огромен опит, но не мога да пусна в реклама имот, който ми е описан по телефона от собственика му. Има хора, които незнаят в епк или в обикновен панел живеят, други незнаят къде им е нотариалния акт, трети незнаят, че не може да се продаде имот без съгласието на съпруга/съпругата, а някой ръб с извинение ще го пусне в реклама без да е проверил тези елементарни неща и когато се намери желаещ за оглед и реши да купи той тогава се задейства с документите... Тогава всъщност и разбира, че всички са си губили времето поради неговата некомпетентност. Е в такива случаи не само, че не може да се иска такса оглед, но може и бой да изяде някой който нарича себе си брокер.
Аз съм с опит в недвижимите имоти от 2 години, а се интересувам ежедневно от тях от около 4-5 години и имам да уча още много. Странното е че има хора с по-дълъг стаж от мен, които са се научили да работят по този ужасно мързелив начин - тях ги изключваме от "групата" на тези, които могат да поискат такса за оглед - доуточних се все пакsmiling smiley

Такса оглед можем да искаме колеги само ако сме описали подробно имота и сме направили много снимки когато сме го видяли на място предварително, а не да се пращат снимки от собствениците, че да не се разкарваме ниеsmiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Колеги време е за ТАКСА огледи (2-ра част)! ТЕМА САМО ЗА БРОКЕРИ!!!
04-10-2007 - 10:25:14
Не съм колега, но ви моля да започнете да обявявате цени на кв. м. използваема площ.Мен това ме интересува.Общите части няма как да ги контролирам.
Анонимен потребител
Re: Колеги време е за ТАКСА огледи (2-ра част)! ТЕМА САМО ЗА БРОКЕРИ!!!
04-10-2007 - 10:54:36
Ти имот ли купуваш или квадратни метри. Според мен цялото това нещо с цена ма м2 трябва да се махне. Трябва да се каже колко са стаите, с какви размери са, какво е разпределението и каква е цената. Защото съгласи се едно нещо дето е 120 м2 може да не толкова функционално колко нещо 100 м2. Ти само заради цената на м2 ли ще вземеш това дето е 120м2.
Re: Колеги време е за ТАКСА огледи (2-ра част)! ТЕМА САМО ЗА БРОКЕРИ!!!
04-10-2007 - 11:44:01
Естествено не само цената е важна. Но нещо функционално 100 м2 с 25-30% общи части също би ме притеснило.Просто не виждам защо е необходим да се дава цена с общите части, освен с цел подвеждане. Колко са общите части е важно от гледна точка на икономично проектирана на цялата сграда.
И последно: ти в общи части ли живееш или в честа жилищна площ. Шегичака.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.