Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колеги време е за ТАКСА огледи (2-ра част)! ТЕМА САМО ЗА БРОКЕРИ!!!

Публикувано от Продавач 
Re: Колеги време е за ТАКСА огледи (2-ра част)!
06-07-2007 - 16:21:18
avatar
zlostyr Написал:
-------------------------------------------------------


> След като си питала, нищо не съм писал, защото не
> съм влизал във форума (имам и по-важна работа...),
> та не виждам какво се нервиш. На мен никой не ми е
> отказвал, а на двама мои познати. Отказаха им от
> "Тайно сдружение на софийските агенции посещаващо
> този форум" - питай Продавач кои са тия

Бъркаш душа,нежна! Не се нервя,питам. Защото нещо много станахте,дето говорите "по принцип"!
spinning smiley sticking its tongue out Като гледам и при теб се оказа така-не ти издали бележка,ама всъщност,то не на теб,а на двама други не били издали..............пък тия,другите ,виждаш ли,са приятели- голямо доказателство за истинност?! :
} clap:
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
09-07-2007 - 23:48:11
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> Chilio Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > другата страна Написал:
> >
> --------------------------------------------------
>
> > -----
> > > ... Нали на
> > > всичко отгоре, това не се и записва в
> > нотариалния
> > > акт?
> > >
> > >
> >
> >
> > А всъщност това е един нелош нюанс на
> въпроса...
> > къде въобще се записва и колко от тези
> комисионни
> > се отчитат въобще пред държавата? Какви
> данъци
> > плащат АНИ и колко от тези суми просто отиват
> по
> > джобовете? Защо АНИ не издават касови
> бележки, ако
> > не и фактури, за всяка заплатена комисионна,
> за да
> > е всичко чисто и законно, както се опитват да
> го
> > изкарат?
> >
>
> На теб,лично,коя агенция отказа да ти издаде
> документ?
>

На мен лично точно две агенции ми се цупеха когато поисках документ за заплатеното от мен като комисионна за извършените услуги по две покупки на апартаменти и след дълго увещаване ми дадоха "разписки" написани на хвърчащ лист с един подпис на брокера... Не фактура... не дори касова бележка. Ако някой ме убеди, че този хвърчащ лист след това е послужил за отчитане на приход пред властите, за да му бъдат начислени и съответните данъжи...
Нужно ли е да назовавам агенции с точни имена, тъй като мисля на всички ви е ясно, че това не е единичен случай и просто ще кажете, че искам да злепоставя някой...

Re: Колеги време е за ТАКСА огледи (2-ра част)!
09-07-2007 - 23:59:33
камелия Написал:
>
> Бъркаш душа,нежна! Не се нервя,питам. Защото нещо
> много станахте,дето говорите "по принцип"!
> Като гледам и при теб се оказа така-не ти издали
> бележка,ама всъщност,то не на теб,а на двама други
> не били издали..............пък тия,другите
> ,виждаш ли,са приятели- голямо доказателство за
> истинност?! :}

Понеже си много нервна... пардон, настоятелна... и питаш наред всеки, който се осмели да не е на твоето мнение... Аз ще си кажа. Да не кажеш, че много станали.
Агенциите, които споменах в по-горния си постинг са Мартан и Адаптконсулт.
А по въпроса кой на каква сделка изповядва сделките си - аз продадох земя на стойността на сделката, която беше около 10 пъти по-висока от данъчната оценка (190 хиляди евро срещу 36 хиляди лева) - защото исках парите ми да са чисти. И после с тях купих два апартамента, също на истинската стойност. При това и при двете покупки нотариалните такси бяха изцяло за моя сметка, докато при продажбата делихме по равно с купувача.

Re: Колеги време е за ТАКСА огледи (2-ра част)!
10-07-2007 - 22:39:06
avatar
Аааа, Chilio, има и такива агенции, дето не дават касови бележки и фактури, ама тази на камелия, както и на другите брокери от форума не са такива. Те винаги всичко си дават, само дето не знаем как се казват. Знае се само, че членуват в "Тайно сдружение на софийските агенции посещаващо този форум"....
:}
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
11-07-2007 - 00:09:20
avatar
Chilio Написал:
-------------------------------------------------------


> На мен лично точно две агенции ми се цупеха когато
> поисках документ за заплатеното от мен като
> комисионна за извършените услуги по две покупки на
> апартаменти и след дълго увещаване ми дадоха
> "разписки" написани на хвърчащ лист с един подпис
> на брокера... Не фактура... не дори касова
> бележка. Ако някой ме убеди, че този хвърчащ лист
> след това е послужил за отчитане на приход пред
> властите, за да му бъдат начислени и съответните
> данъжи...
> Нужно ли е да назовавам агенции с точни имена, тъй
> като мисля на всички ви е ясно, че това не е
> единичен случай и просто ще кажете, че искам да
> злепоставя някой...
Ми,каквото си поискал-това са ти дали! Ако в който и да е магазин не си поискаш бележката-няма и да ти я дадат.Да говорим,че в България всеки не се стреми да скрие доход,значи да се лъжем.Знаеш и защо си платил нотариалните такси при покупките.Платил си на половина до данъчната оценка,а разликата си поел.Защото и продавачът е спестил от такси.....

spinning smiley sticking its tongue out
Анонимен потребител
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
11-07-2007 - 06:20:40
Quote

Ако в който и да е магазин не си поискаш бележката-няма и да ти я дадат

Ти в много "странни" магазини пазаруваш.

Бих казал, че към момента в 75-80% от магазините ти дават касова бележка без да се налага да си я искаш. Такситата, които също здраво руптаеха срещу касовите апарати си издават касови бележки без проблем. Останаха само пазарите за плодове и зеленчуци дето се спотайват с касовите бележки и трябва да си ги искаш.
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
11-07-2007 - 15:55:15
Едно допълнение Тинки: Чувал съм, че амбулантните търговци на битака и Илиенци не издават касови бележки, дори при поискване!
Re: Колеги време е за ТАКСА огледи (2-ра част)!
11-07-2007 - 18:31:32
avatar
Трябва ли да се афишираме!? Ти как се казваш и къде работиш ще ни напишеш лиsmiling smiley?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
THN
Re: Колеги време е за ТАКСА огледи (2-ра част)!
16-07-2007 - 01:02:26
Ей ПРОДАВАЧ - ти си голям смешник бе!

Ти си нещо друго - ти не си брокер.

Ако си виждал как работят хората "навън" ще се откажеш от това което си мислиш че правиш.
Тези мимикрии тук са типичен булгаристански феномен - ще ги напъваме да видим докога може.

Искаш да си седиш в офиса и да те молят да покажеш нещо нали?

1. Я вземи и обиколи всичко което предлагаш и се запознай с всичко което предлагат продавачите а не да ми се разхождаш с клиенти напред назад без хал хабер да си имаш за какво иде реч и да губиш времето и парите и на купувача и на продавача.
2. Вземи да си оправиш отношението към тези които ти дават хляба.
3. Вземи да се пообучиш как се продават имоти назапад. Това не са ти доматите на пазара. Повечето от клиентите са спестявали и ще изплащат цял живот това което се опитваш да им пробуташ.

ПРОФЕСИОНАЛИСТИ...
"бе" и "смешник" ще казваш когато се гледаш в огледалото
16-07-2007 - 08:44:02
avatar
Потребителски профил : THN
Email: Скрит
Дата на регистриране: 07/16/07 12:52AM
Дата на последна активност: 07/16/07 02:11AM

Дали има смисъл да ти отгoварям незнам.
За това ли се регистрира за да напишеш тези глупости?
Първо "смешник" искам да ти кажа, че не ме познаваш за да пишеш подобни простотии по мой адрес.

Второ "бе"

"Искаш да си седиш в офиса и да те молят да покажеш нещо нали?"


Не искам да да дойда у вас и да ти помоля да те заведа на оглед с лимузина за моя сметка и когато си харесаш нещо аз да го капарирам вместо теб, че да ти улесня живота.

"1. Я вземи и обиколи всичко което предлагаш и се запознай с всичко което предлагат продавачите а не да ми се разхождаш с клиенти напред назад без хал хабер да си имаш за какво иде реч и да губиш времето и парите и на купувача и на продавача."

Смешник аз не продавам нищо, което не съм виждал на място. Май ти си нямаш хал хабер как стоят нещата - за това ако обичаш иди пийни една студена вода подишай чист въздух и когато решиш да напишеш отново някоя простотия като тази я адресирай до себе си.

"2. Вземи да си оправиш отношението към тези които ти дават хляба."

Можеш да знаеш какво отношение имам към клиентите си само ако си ми бил такъв. Щом не си е хубаво да даваш съвети когато можеш да го направиш, а не когато предполагаш, че можеш...

"3. Вземи да се пообучиш как се продават имоти назапад. Това не са ти доматите на пазара. Повечето от клиентите са спестявали и ще изплащат цял живот това което се опитваш да им пробуташ."

Радвам се, че ако не беше ти и твоят псевдо съвет никога нямаше да се сетя, че имотите не са като доматите - благодаря за съвета все пак:crazy: clap: :}
И още нещо да ти кажа - аз не "пробутвам" нищо на моите клиенти.
Сега се скрий и не се показвай повече тук да се излагаш, а и ще ме домързи да отделям време да отговарям на смешници като теб.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-07-16 08:50 от Продавач.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.