Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колеги време е за ТАКСА огледи (2-ра част)! ТЕМА САМО ЗА БРОКЕРИ!!!

Публикувано от Продавач 
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
27-06-2007 - 11:11:27
Тинки,
Да си призная, не съм прочел и страница от тази тема. Но, след толкова години във форума - знам, какво пише и без да чета.
Май си се захванал с една непосилна задача. Както и да "завърши" приказката, бъди сигурен, че след 3 до 6 месеца ще се появят нови деятели, с които ще се наложи да започнеш пак отначало.

А нещата май са простички. Искат да се събира такса за оглед. Ако преди сключването на договор, това е било предложено на клиента, тои го е приел, сключил е договор при тези условия и след това го заведат да види обект, които отговаря на критериите на търсенето му / той трябва да си плати. При други условия - не.
Анонимен потребител
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
27-06-2007 - 11:11:39
Съгласен. Щом отказва да получи информация, ами иска да гледа с очите си - да си плаща.
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
27-06-2007 - 11:49:59
Tinki,
I az mislia 4e si gubi6 vremeto.Pone za sega!!!Ne moje6 da nakara6 niakoi da te razbere ako toi samija ne iska!!!Tuk ne vijdam i begal opit za tova ot strana na oponentite ti. smiling smiley
Анонимен потребител
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
27-06-2007 - 12:00:46
Що, виж че се разбрахме с Продавач за почти всичко. Остана само да се разберем какво става при обаждане от купувач на обява пусната от брокер и интересът е само към тази обява.
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
27-06-2007 - 14:15:14
другата страна Написал:
-------------------------------------------------------
> И ти смяташ, че такъв "сблъсък на интереси" пречи
> да има един посредник, защото той ще ... какво ще
> направи с едната страна? Как по-точно няма да
> защити интересът на купувача, ако е бил първо нает
> от продавача? Какво точно ще направи, за да
> прекара купувача? Ще му опре пистолет на челото,
> че онзи да се съгласи да плати цялата сума по
> прехвърляне ли? Какво ще направи?
>
> Цялата ти грешка, и на теб, и на Тинки е, че някак
> си прехвърляте решението за цени, такси и т.н. на
> брокера. А той не взема тези решения. Той предлага
> на двете страни и те САМИ си вземат решенията.
> Неговата добросъвестност се изчерпва с това да
> обясни на всяка от страните точните последствия за
> въпросната страна, а за това да бъдеш
> добросъвестен и към двете страни не виждам
> абсолютно никаква пречка.
>
> Това е изобщо работата на консултанта и
> посредника, в която и да е сфера- да консултира и
> предлага различни условия, а собственикът на
> парите или имота САМ ВЗЕМА РЕШЕНИЕТО.
>
> Останалото са общи приказки на хора, които сделка
> не са помирисвали през живота си.

Къде съм казала, че пречи да има един посредник? Казах, че ИМА конфликт на интереси. На мен лично това не ми попречи (един посредник), защото брокерката беше много читава и подхождаше с разбиране и към двете страни, въпреки, че бе наета от продавачите. А аз търсих сама и така попаднах на този имот. Но си платих комисионата на брокерката, защото бях доволна от работата й. Ако сега Продавач ме пита за име и агенция, честно, не я помня smiling smiley

Но аз не отдавам чак такова значение на броя на посредниците, мисля, че и двама посредника да са, т.е. да има и мой представител, пак ще направя аз това, което смятам за най-добро за себе си. Напълно си права, че и собственикът, и купувачът сами си вземат решенията. Даже мен лично ме устойваше да е един брокер, нает от продавачите, защото те му вярваха, а бяха възрастни хора, доста мнителни и уплашени. И се вслушваха в съветите й (на брокерката). А смятам, че аз мога да се погрижа за себе си и да преценя кога отсрещната страна е почтена и честна и кога се мъчи да ме "преметне".

И за добръсвестността съм съгласна - пречка има само ако имотът има проблем, а продавачът в съгласие със своя посредник иска да го скрие от отсрещната страна. Това е, от което се опасява купувачът и затова Тинки настоява за "свой" посредник, различен от този на продавача. Което не е гаранция за избягване на фалове, разбира се.
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
27-06-2007 - 14:57:13
avatar
Joan Написал:
-------------------------------------------------------

>
> И за добръсвестността съм съгласна - пречка има
> само ако имотът има проблем, а продавачът в
> съгласие със своя посредник иска да го скрие от
> отсрещната страна. Това е, от което се опасява
> купувачът и затова Тинки настоява за "свой"
> посредник, различен от този на продавача. Което не
> е гаранция за избягване на фалове, разбира се.

Радвам се,че се намери един човек,разсъждаващ безпристрастно.На Тинки и през ум не му минава,че ако "неговия" брокер разбере за някакъв порок на имота,може да го скрие,пък след сделката да се оправдае с измамника-продавач и неговия посредник. Когато двете страни са с един брокер,този номер не минава........
smiling smiley
Анонимен потребител
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
27-06-2007 - 15:11:19
Quote

На Тинки и през ум не му минава,че ако "неговия" брокер разбере за някакъв порок на имота,може да го скрие,пък след сделката да се оправдае с измамника-продавач и неговия посредник

Като дойде до там работата ще хвана Продавач за мой брокер
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
27-06-2007 - 15:23:35
другата страна Написал:
-------------------------------------------------------
> Нали прочете обяснението из някоя от темите, че
> тези 0,5-1,5% от продавача е само едната от
> таксите, които се плаща и не е цялата комисионна.
> Цялата комисионна е 6%.


Druga strana,
Komisiona na agentsiite v Ireland e m/u 0,5 i 1,5 %-tova e tselija komision i se vzema samo ot prodava4a!!! Ima i drugi taksi ama te niamat ni6to ob6to s agentsiite!!! Pla6ta se na advokat koito var6i rabotata deto ja var6at notariusite v BG.Tsenata e 1000-2000 euro.Ako potarsi6 moje i po evtino da nameri6 a ima i po skapi.Pla6tat se i darjavni taksi,koito pak povtariam niamat ni6to ob6to s agentsiite!!!Ako imota e nad 317 000 euro se pla6ta taksa ot 3% do 9% v zavisimost ot tsenata.V zavisimost ot tova dali 6te jivee6 v ka6tata koiato kupuva6,dali ti e parvata ka6ta i tn.-polzva6 razli4ni dana4ni oblek4enia.Ako iska6 moga da ti izpratia vsi4ki podrobnosti otnosno taksi,danatsi i komisioni,no samo ako potvardi6 v pismen vid 4e si pro4ela i razbrala po gore napisanoto!!! smiling smiley
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
27-06-2007 - 15:36:52
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> de da znam? Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
>
> > Ако искаш може да направиш една разбивка на
> > услугата ти по компоненти та да видят
> евентуалните
> > клиенти за какво точно и колко плащат!!!Да
> кажем
> > примерно ако аз продавам имо за 50 000-за
> какво
> > точно ще ми вземеш 1500? пусни го в отделна
> тема
> > на подходящо място!!! Ако искаш разбира се!!!
>
> > Някъде беше поменал че ще го направиш!!!
>
> Аз имам дркуго предложение.Нали все към "белите"
> държави се стремим и от тях се учим. Защо не ни
> разкажеш в подробности как работи една АНИ в
> Ирландия. Как и къде рекламира,как се свързва
> клиента с нея...........АБСОЛЮТНО ВСИЧКО-стъпка по
> стъпка. Нека да направим сравнение.
>
>


Kamelia,ti bi li napravila po gornoto-a imenno-razbivka na tezi 1500 euro???6te sam ti zadaljen!
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
27-06-2007 - 17:13:21
avatar
Както вече писах,посредничеството при покупко-продажба е специфична услуга-комплексна.За разлечни сделки се извършва различна по обем работа,за да се стигне до крайния резултат.Разбивка не може да има. Нещо като "он инклузив". smiling smiley
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.