Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колеги време е за ТАКСА огледи (2-ра част)! ТЕМА САМО ЗА БРОКЕРИ!!!

Публикувано от Продавач 
Re: Тинки
28-06-2007 - 11:07:18
"Например, прочел си обява продава и си я пуснал на друго място, довеждаш купувач, според този закон дължа сумата за реклама (2-5 лв да кажем), а не комисионна 2%, поне 1000 евро. "

Ти твърдиш, че разходите ми са 2-5 лева. Аз ще твърдя и докажа с документи друго.

Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
28-06-2007 - 11:12:23
Офффф, радвам се, че най-накрая се разбрахме! smiling smiley Значи всичко опира до добросъвестността на брокера и умението му да накара клиентите да му вярват, а не до това кой колко брокери ще наеме или няма да наеме с едничкото съображение- сакън да не вземе да забогатее.
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
28-06-2007 - 11:31:29
Хората ти обясниха, че това е такса само за търсене на имот в Ирландия, ти обаче пак разбрал- недоразбрал продължаваш.

Към тебе, към Тинки и към всички, които са пропуснали обясненията на Софиянец ето ги:

"Понеже чета, че много се коментира за това колко много пари правили агенциите в бг в сравнение с тия в Ирландия нека да отбележим няколко факта:

1. Пазарите, правилата и практиките в различните държави са различни:

САЩ - само продавача плаща комисионната (6%), защото има щатски закони, регулиращи сделките и типовете договори. Също така има изградена много ефективна мрежа и технология за дистрибуция на офертите от професионалните организации на брокерите. Излиза по-евтино да се ползват услгите на брокер, защото той/тя има на разположение технология (мултилистинг) да рекламира имота Ви. В много от случаите листинг брокера изобщо не прави огледи, а клиентите (потенциалните купувачи) сами посещават имотите ... итн (дълга тема е)

Гърция - комисионната е 10% твърдо

Англия - има разделение на видовете услуги: цените за реклама на имота Ви варират от 500 паунда до 5000 паунда, огледите (ако искате брокер да показва имота Ви) са допълнително. Ако наемете солиситор да Ви търси имот и на него плащате %%%

Ирландия - подобно на Англия (тези 0.5 - 1.5 % са само таксата на солиситора) има и други комисионни.

2. В България няма закон, който да регулира дейността на АНИ, но повечето АНИ следват едни общо взето хомогенни практитки, което им прави чест.

3. В България има всеобщо неразбирателство към функциите на включените страни, а в повечето случаи АНИ са най-малко виновни:

Адвокати - аз самия съм с юридическо образование. Виждал съм случаи където "близък на семейството" адвокат е привикан да консултира страна по сделка и си измисля такива глупости, че ми е идело да удуша някой ... и за какво мислите? За да измъкне пари от нищо неподозиращите си клиенти. А да не забравяме и класическия номер, че той/тя имали "приятел" нотариус ... сетете се, че нотариуса му дава комисионна за това да му доведе клиент. Как мислите етично ли е? Чии интерес е, този адвокат защитава - вашите (за което му плащате) или собствените си, които често са обратно на вашите интереси. Защо не се оплаквате от алчните и некадърни адвокати?

Банките - защо има такова страхопочитание към банките? Обещават Ви, че ще дадат пари, после се набутвате с маса пари разходи, и накрая Ви дават кофти условия или направо Ви отказват кредит. Защо НИКОЙ не ЧЕТЕ договорите за кредит с банките, а нашите (АНИ) договори за консултантска услуга се четат до буква? Прочетете ги тия банкови договори по дяволите и се вижте какви сте глупаци и как Ви ебат без смазка, а Вие се сърдите на АНИ ... "

линк
Много точно казано!
28-06-2007 - 11:52:29
avatar
Поздрави за колегата clap: clap: clap: clap: clap: clap:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Анонимен потребител
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
28-06-2007 - 11:54:28
Май пак ти си неразбралата:
[forum.imoti.net]

Quote

Комисион м/у 0,5 и 1,5 %
Комисиона се взема само и единствено от продавача или от наемодателя!
Какво търсене на имот какви 5 лева???????????????????

"Другата страна" преди да продължиш да ръсиш бисери по форума що не вземеш да си събереш мислите и преди следващия ти пост да помислиш малко преди да пишеш.

Чесно да ти кажа, мислех, че след този бисер:
[forum.imoti.net]
ще се покриеш в дън земя или най-малкото ще си смениш ника smiling smiley
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
28-06-2007 - 11:55:49
avatar
de da znam? Написал:
-------------------------------------------------------
> All inclusive uslugite sa6to si imat tsena.Vseki
> menager v toia bran6 6te ti kaje olko mu izliza na
> 4ovek da kajem spaneto ,napitkite
> ,hranata,zabavlenijata i tn.dori da e sredno na
> 4ovak.

Не знам дали съм те молила досега да не пишеш на шльоковица?Ако не съм,МОЛЯ те,пиши на кирилица.Почти не чета постовете ти,защото са ми трудноразбираеми.

По темата.Каквото и да знае мениджъра за отделните цени в пакета,то си е за негова консумация.Той продава пакет.Нали не можеш да се пазариш? Не можеш да кажеш,че искаш да не ти включат шезлонг,или тенискот,щото ти тенис не играеш?
Re: Колеги време е за такса ОГЛЕДИ 2-ра част!
28-06-2007 - 11:58:43
avatar
nacheff Написал:
-------------------------------------------------------
> Тинки,
> Да си призная, не съм прочел и страница от тази
> тема. Но, след толкова години във форума - знам,
> какво пише и без да чета.
> Май си се захванал с една непосилна задача. Както
> и да "завърши" приказката, бъди сигурен, че след 3
> до 6 месеца ще се появят нови деятели, с които ще
> се наложи да започнеш пак отначало.
>
> А нещата май са простички. Искат да се събира
> такса за оглед. Ако преди сключването на договор,
> това е било предложено на клиента, тои го е приел,
> сключил е договор при тези условия и след това го
> заведат да види обект, които отговаря на
> критериите на търсенето му / той трябва да си
> плати. При други условия - не.

Аз пък не чета по темите, които имат в заглавието си думата "БАЛОН"smiling smiley)))
Защото споровете се повтарят и никой не познава за балоните, но пък за сметка на това на много хора им се искаsmiling smiley Между другото вместо за да съчувстваш на Тинки съчуствай на менsmiling smiley)) Защото аз съм човека, който води вечните спорове с "клиентите" които профучават през форума като бързия влак. Влизат да попсуват на воля по брокерите (а дали те самите не са дразнители това незнаем) и си заминават. За щастие колегите започнаха да ми помагат докато преди това си бях сам срешу целия форум. А да кжеш, че не съм обективен - такъв съм, защото до скоро и аз бях клиент и продавач и купувач и имам поглед от всички страни. Докато хората с които споря обикновено имат поглед само от едната страна и не желаят да погледнат от друг ъгъл... А нещата както казваш не са простички хич с таксата за огледи за това и толкова спорове има в тази тема.




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Анонимен потребител
Re: Много точно казано!
28-06-2007 - 11:58:47
И какво точно каза "колегата" sofianec, който както знаем е работил зад океана

Quote

САЩ - само продавача плаща комисионната (6%)

Е как това нещо се отнася към твоето предложение "Колеги време е за такса ОГЛЕДИ!"?
Re: Много точно казано!
28-06-2007 - 12:01:50
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> И какво точно каза "колегата" sofianec, който
> както знаем е работил зад океана
>
Цитат:САЩ - само продавача плаща комисионната
> (6%)
>
> Е как това нещо се отнася към твоето предложение
> "Колеги време е за такса ОГЛЕДИ!"?

Нали говорим за такса огледи, а не за комисион от купувача в тази тема. И аз съм съгласен да се взимат 6% от продавача, а от купувача 0%, но пазара не е възприел още тази практика у нас. И всъщност аз не желая да взимам и стотинка от купувача и дори ще го возя с моята кола за моя сметка по огледите ако съм сигурен, че е КУПУВАЧ. Проблема е, че не мога да бъда сигурен и ако такса от 2лв откаже някой - той за мен не е купувачsmiling smiley Така мисля аз.




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
в този случай трябва да има
28-06-2007 - 12:04:09
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Що, виж че се разбрахме с Продавач за почти
> всичко. Остана само да се разберем какво става при
> обаждане от купувач на обява пусната от брокер и
> интересът е само към тази обява.

Да и аз смятам, че почти се разбрахме. Аз мисля Тинки, че този случай за който говориш е единствения при който задължително трябва да има такса оглед.



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.