Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Разбивка на "пакетната" цена на комисионата (специално за "De da znam"winking smiley

Публикувано от Анонимен потребител 
Анонимен потребител
Разбивка на "пакетната" цена на комисионата (специално за "De da znam"winking smiley
29-06-2007 - 10:12:45
Т.к. "De da znam" много иска разбивка на разходите на една АНИ реших да му я направя smiling smiley
Разглеждаме АНИ или офис на АНИ, в която работят 5 човека.
Какво им трябва като за начало - да си платим патента - май към 3000 или 3500 беше за София.
Айде от мен да мине 3600 /12 = 300 лева на месец.

После ни трябва офис.
Предлагам този:
[www.imoti.net] - цена 1000 евро на месец.
Хареса ми защото има хол (ще го ползваме за прожекционна и шефа ще стои в нея) и 4 стаи за брокерите.
Дотук добре, но ни трябва обзавеждане.
За всяка от стаите предлагам този комплект
[www.aiko-bg.com] - цена 594 лева.
Според мен това нещо поне 5 години трябва да издържи - значи 5 комплекта * 600 / (5 * 12) = 50 лева месечно
Сега столовете. За всяка стая по 2 посетителски стола:
[www.aiko-bg.com]
и един за брокера:
[www.aiko-bg.com]
Цена общо за столовете - 247 лева. Амортизация на 2 години (все пак много наплив ще има и ще се изтъркат) = 5 * 247 / (2 * 12) = 50 лева месечно.
За приемната едно диванче:
[www.aiko-bg.com]
1709 лева - амортизация 3 години 1709 / (3 * 12) = 48 лева на месец.

Дотук оправихме обзавеждането. Офиса пише, че е след ремонт, така че няма да сменяме паркета и да боядисваме.

Сега техническото обезпечаване.
5 лаптопа:
[hp.most.bg] - 1059 евро (гаранция 3 години)
5 докинг станции
[hp.most.bg] - 179 евро
5 клавиатури
[hp.most.bg] - 15 евро
5 мишки
[hp.most.bg] - 17 евро
5 чанти
[hp.most.bg] - 53 евро
Общо - 5 * (1059 + 179 + 15 + 17) * 1.2 * 1.9558 / (3 * 12) = 432 лева на месец при 3 години амортизация.

Трябва и някое сърверче да вземем:
смятам, че към 2000 евро ще ни оправят - айде на 3 години ще го сменяме - 110 лева на месец.
Някаква програмка трябва, айде да кажем 2000 евро - 110 лева на месец ако ще я ползваме 3 години.

Принтерче + скенер + копир + факс
[hp.most.bg] - 713 евро
Айде 5 годинки за амортизация - смятам че ще издържи толкова
713 * 1.2 * 1.9558 / (5 * 12) = 28 лева на месец

Офис консумативи - хартия, тонери, кафе, минерална вода - 200 лева на човек.
Общо на месец 5 * 200 = 1000 лева.

За чистачка - 300 лева.

Едно LCD + DVD записващо
SAMSUNG LE-32R71B/R72/R73/R74+DVD-HR720
+
-DVD RECORDER
На него ще прожектираме на клиентите, а с ДВД-то ще печем от камерата на дискове.
Цена от Техномаркет 1599 лева
Айде 3 години ще го ползваме - 1599 / (3 * 12) = 45 лева на месец

5 фотоапарата + 5 камери
[www.technomarket.bg] - 289 лева
[www.technomarket.bg] - 379 лева
3 години да ги ползваме
5 * (289 + 379) / (12 * 3) = 93 лева на месец.

Сега за да не ходят пеша брокерите викам по едно Yaris-че да им вземем:
[www.toyota.bg]
5 * (277 лева на месец + (3796 / (4 * 12)) = 1780 на месец за колата
За бензин - да кажем минават по 200 км на ден (те направо като такси). Тоз Yaris го дават 6.4 градско
[www.toyota.bg]
значи по 12.8 литра на ден = 26 лева. За 5-те коли на месец = 26 * 5 * 20 = 2600 лева за бензин.

5 коли по 120 лева Гражданска + 7.3% Каско (за 18000 лева) = 600 лева на масец

Все пак нашите брокери трябва да са издокарани.
Лятно и зимно облекло - да кажем по 600 лева за сезон.

5 * (600 + 600) / 12 = 500 лева на месец за петимата.

Сега трябва телефончета да ви купим:
4 оператора по 25 лева такса и разговори в мрежата на оператора по 15ст. мин
За такси 500 лева на месец.
Айде да кажем че говорите изходящи по 2 часа на ден.
5 * 20 * (2 * 60) * 0.15 = 1800 лева на месец за разговори.


Сега обявите.
Да смятаме така -5 брокера, всеки продава по 3 имота на месец, един имот се продава за 5 месеца средно, и един имот се рекламира от по 5 агенции. Значи за да имаме 5 брокера с по 3 продажби на месец ни трябват 5 * 3 * 5 * 5 обяви = 375 обяви.

в имот.бг вземаме VIP позиции - 2.40 за 2 седмици = 1800 лева.
Едно рекламно каренце - 1500 лева на месец, че да ни се прочуе името.

Айде и за имоти.нет да сложим толкова - 1800 + 1500 = 3300 на месец

За 15 сделки на месец ще ни трябва адвокат - дали ще се навие някой да ни консултира по 1 час на ден за 2000 лева на месец?

След това за всяка сделка по 2 пъти удостоверение за тежести:
15 * 2 * 5 = 150 лева на месец.

Е да правим сметката: общо 21052 на месец.

Сега приходите: 15 сделки * 2.5% * 60000 евро средна цена на сделка = 44000 лева

Махаме разходите и остават около 23000.
Делим на 5 човека = 4600 на човек.
След като се платят данъци и осигуровки = 2500 лева на човек на месец.
Re: Разбивка на "пакетната" цена на комисионата (специално за "De da znam"winking smiley
29-06-2007 - 10:36:16
А АЗ МИСЛЯ,ЧЕ ПРЕКАЛИ!
И настоявам,точно тук, да изложиш пълната характеристика на МОДЕРАТОР,функция,задължения,отговорности,поведение!
Успешен ден,Тинки Уинки!
Анонимен потребител
Re: Разбивка на "пакетната" цена на комисионата (специално за "De da znam"winking smiley
29-06-2007 - 11:13:17
[en.wikipedia.org]
[ru.wikipedia.org]

За разлика от теб аз имам следните опции:
"Изтрии дървото" - никога не я ползвам
"Изтрии съобщение" - никога не я ползвам
"Изтрии съобщението и отговорите" - никога не я ползвам
"Редактирай тема" - махам псувните
"Скрии съобщението и отговорите" - ако след редакцията нищо не остава smiling smiley или ако някой спами.
"Заключи тема" - ако искам по някоя тема да няма отговори - примерно FAQ
"Премести тема" - премествам темата ако не е за този форум, а за друг

Аз съм най-обикновен посетител на форума, не получавам нищо от имоти.нет за работа си и възгледите излагани във форума са си само мои и не обвързват имоти.нет по никакъв начин.

Други въпроси имаш ли?
Re: Разбивка на "пакетната" цена на комисионата (специално за "De da znam"winking smiley
29-06-2007 - 11:13:18
А така - длъжностна характеристика, щат, заповед за назначаване, ведомост и трудова книжка - тука на масата да видиме всички! :}
Анонимен потребител
Re: Разбивка на "пакетната" цена на комисионата (специално за "De da znam"winking smiley
29-06-2007 - 11:17:03
А мотивационно писмо не искаш ли? smiling smiley
Re: Разбивка на "пакетната" цена на комисионата (специално за "De da znam"winking smiley
29-06-2007 - 11:35:18
Тинки, само не разбирам на теб много ли ти се виждат тези разходи или малко.
Сметката ти върши работа ако ще купуваш разработена агенция с повече от 3 сделки на брокер на месец.
Ето сега и грубата сметка набързо нахвръляна по твоите разработки.
Ако същата тази агенцията има 20 сделки на месец, това означава , че има годишно около 180000лв. печалба. Ако приемем, че търсим при такъв тип инвестиция 10-20% доходност годишно, занчи такава агенция струва 5-10пъти годишната печалба. А именно 900хил лева до 1.8 млн. лева.
Интересното в товя пример е, че всъщност брокерите, които работя за 1 сделка на месец работят на загуба и не си изкарват за хляба. Някъде към 1,5 сделки на месец всъщност идва себестойността на услугата.
Анонимен потребител
Re: Разбивка на "пакетната" цена на комисионата (специално за "De da znam"winking smiley
29-06-2007 - 11:47:24
Като няма 3 сделки на месец - няма Yaris и ще пътува с градския транспорт smiling smiley
При второ провинение и лаптоп-а ще му приберем smiling smiley

4ovek, забележи че тази АНИ е изключително коректна и взема комисиона само от едната страна по сделката.

Абе то това като го гледам направо като "Бизнес план". Да взема да ида да искам финансиране по някой от европейските фондове.
Анонимен потребител
ама и аз съм един..., забравих интернета
29-06-2007 - 12:04:34
За всеки по един DATA 5000
[mtel.bg]
А за офиса:
Айде 500 лева на месец да сложим.

Лоша работа - ще трябва да намаля заплатите с около 200 лева бруто, което е около 150 лева нето sad smiley
Re: Разбивка на "пакетната" цена на комисионата (специално за "De da znam"winking smiley
29-06-2007 - 12:21:13
Липсва ти само още две точки - за колко време ще успееш да достигнеш пазарния дял, който ти покрива месечните разходи, и за колко такъв че да почнеш да реализираш печалба.
Точка две - при какъв пазар ще решиш да продаваш бизнеса на друг, защото си достигнал максимума за теб, но има още потенциал, който може да го разработи по-големия от теб.
Ако мислиш, че за 6 месеца можеш да развиеш такъв пазаре дял - значи си инвестирал 256000 лева. Ако за още шест достигнеш до нивото , което коментираме 20 сделки на месец и решиш, че без допълнителни инвестиции това е твоя максимум - продаваш за 1-млн. лева и реализираш съответната печалба - почти 400%.
Така се правят парите в съвременния свят - само ,че не се реализира от едни човек схемата, който е имал в джоба 265000лв. (има банки, има консултанти по преговорите...) и му се е занимавло да ги рискува в такова начинание , не всяка инвестиция е успешна и т.н.
Re: Разбивка на "пакетната" цена на комисионата (специално за "De da znam"winking smiley
29-06-2007 - 12:37:09
Ха сега да те видим, Тинки :} Модератор, а? smiling smiley

А конфликтът на интересите smiling smiley, а пристрастността - я вж како пише в уики-то:

"Some boards require moderators not to moderate any discussion or topic they're involved in, and many moderators on other boards take this upon themselves to avoid conflict of interest and bias." :}

И 4овек, и той е в кюпа :}

Това горе е чиста проба бъзик - казвам го, въпреки че съм сложила хихикащите човечета, 'щото в този форум има и толкова луди да се вържат.

Иначе аз "познавам" Тинки още от времето, когато чакаше гарсониерите в Красно село да се сгромолясат, и мога да заявя уверено, че е честно и почтено форумно другарче, въпреки че го изтипосаха за "модератор". Ами те затова го и изтипосаха де smiling smiley.

И според мен, малко трие - Тинки, в уики-то пише да се трият обидни и нагрубяващи постове, пък ти не ги триеш такива. Я давай с голямата метла smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход