Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

И пак за цените smiling smiley

Публикувано от Joan 
Re: И пак за цените smiling smiley
22-01-2007 - 09:50:10
Peter_K,

Мисля, че не е народопсихолгия, а наличие или отсъствие на избор. Ако имаш избор да продадеш на загуба или да чакаш, тогава опираме до психология. Ако обаче си принуден от обстоятелствата да продаваш на загуба, независимо от желанието ти, за каква психология става дума? В този смисъл наличието на ипотекирана собственост е ключов момент, според мен.
Re: И пак за цените smiling smiley
22-01-2007 - 10:32:23
Аим продай си имотите, след време ще си ги откупиш на по-ниска цена.
Re: И пак за цените smiling smiley
22-01-2007 - 10:46:07
Няма, те са уникални.
Re: И пак за цените smiling smiley
22-01-2007 - 12:25:18
Ама то и от уникалните ще изкара добри пари:
"Top rajonite pri top kachestvo shte sa dosta po-skypi - nad 600 evro, moge i poveche. Pod top kachestvo njamam vpredvid novite bokluzi deto protichat pri pyrtija dydg.
Top kachestvo v momenta sa 1-2 prozenta ot gilishtata v Bg."
Значи в момента ако са му уникални да ги пусне на 1000 евро на кв.м. и да чака да купува на 650 евро на кв.м., като си вземе и лихва за времето докато чакаsmiling smiley
А пък сметките му за обезлюдяване на БЪлгария направо ме карат да се смея. Раждаемостта в България е по-висока от тази в Германия и в последните години расте. А той чете и се радва на статистики , които не отчитат този фактор.
Re: И пак за цените smiling smiley
22-01-2007 - 12:39:40

[www.cia.gov]

Виж място 199.... 1.38 си е обезлюдяване по общоприетите мерки.
Re: И пак за цените smiling smiley
22-01-2007 - 12:51:18
Kuku,

Петрола в Saudi Arabia и мазута в Alberta са несравними неща. Направи си един Google search за EROEI да видиш за какво става въпрос, и не излизай на дъската неподготвен smiling smiley
Re: И пак за цените smiling smiley
22-01-2007 - 12:53:47
НЕ знам дали живееш в България, ако не значи не оценяваш факта, че цяло поколение реши да се възпроизвежда не на 20, а на над 30г. Което естестевно направи дупка в раждаемостта, но следва увеличение. За пример миналата година има 2000 новородени повече отколкото през 2005. Освен това имахме 2 върни на емиграция - веднага следпромените и след кризата, та третата няма да е голяма, ако въобще я има.
Re: И пак за цените smiling smiley
22-01-2007 - 13:30:28
Да, наличието на ипотекирана собственост е ключов момент; Но избор има.

Можеш да продадеш панелката (ако ти е втора разбира се) и да инвестираш в образованието на децата си, в това където ти си специалист (това важи за почти всяка дейност)

Или в по-спокоен живот.

Все пак, доброто на този ценови галоп е, че се научихме да ценим какво имаме.
Re: И пак за цените smiling smiley
22-01-2007 - 13:58:01
t1p-t0p,

Интересен линк, благодаря. Бих искала само да отбележа, че тълкуването на демографските показатели никак не е просто, а прогнозите там са още по-рискови от имотните smiling smiley.

Това, което посочваш, е "коефициент на плодовитост" - ако разгледаш страните около нас, по този показател сме си съвсем на мястото сред развити страни - след нас са Словения, Гърция, Унгария, Италия, Испания. Преди нас само на 1-2 позиции - Япония, Германия, Хърватска. При това с минимални разлики - от порядъка на 1.25-1.40. Та не виждам как имотите в Испания са станали по-евтини от това, че имат коеф. на плодовитост 1.28. Интересно как ЕС има показател 1.47, когато болшинството страни от него са след нашия 1.38??

Палмата определно я държи Африка smiling smiley Както и преди съм казвала, в целия развит свят текат сходни демографски процеси. Да го кажа иначе - демографски бъдешето на бялата раса е, меко казано, силно проблематично. Но това не значи, че развитият свят ще обезлюдее - има достатъчно мераклии от развиващите се страни да ни заемат мястото. Просто ще се промени расовата му структура - една мургава испанка от арабски произход се майтапеше с един датчанин наскоро, че след 100 г на земята няма да има хора от неговата боя (рус и синеок smiling smiley). И това изобщо не важи за България само, ами за ЕС, САЩ, Канада... (за Австралия не знам).

Няма да се спирам на въпроса този коефициент 1.61 за Канада от кого е формиран - канадските китайци, канадските индийци, канадските "афроамериканци" (че "негри" е мръсна думичка smiling smiley) или канадските "канадци" - предполагам, че такава статистика не се води, щом всички са граждани. Както и нашият 1.38 от кого е формиран smiling smiley Само един пример - лятото ни гостуваше канадско девойче (чиста англосаксонка - висока, синеока, руса и с лунички) и като я предупредих на центъра в Пловдив да внимава за "мургави бригади", които се блъскат и в тарапаната оставаш без портфейл, тя каза "ама аз не ги различавам, не съм свикнала да обръщам внимание на по-черни или по-мургави" Казвам й - как така, те се отличават забележимо. Да, казва, ама аз съм свикнала да не обръщам внимание на това, ние имаме толкова много черни, мургави, изобщо различни, че не ми правят впечатление".

Населението на дадена държава (умишлено не казвам нация) се формира от 3 явления - раждаемост и смъртност (естествено движение), и механично движение на населението. Този коефициент отрязява само 1 от тези 3 явления, така че не може да ни даде представа за населението и структурата му, а от там и нуждата от НИ. Особено в наши дни, когато миграцията е основният от тези 3 процеса, що се отнася до развития свят. Какво се получава - раждат по много деца в слабо развитите страни, растат в мизерия и в търсене на по-добър живот отиват в развитите.

Това е само маркиране по въпроса за демографията и влиянието й в/у цените на имотите. Анализът би бил много интересен, но иска време.
Re: И пак за цените smiling smiley
22-01-2007 - 14:11:03
t1p-t0p,

Само още нещо (май по-скоро се отнася за Куку заради темата за циганите) - цените на НИ се определят от платежоспосбно търсене, а не от етническа или расова принадлежност на купувачите. Напълно е възможно нашите цигани след 20 години да купуват имоти, да не говорим за бъдещите имигранти. Те и сега сирийци, китайци и пр. купуват имоти в София.

В Англия пакстианци и индийци (поколенията им, разбира се, родени в Англия) купуват цели квартали от някои градове, например.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход