Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

И пак за цените smiling smiley

Публикувано от Joan 
Re: И пак за цените smiling smiley
23-01-2007 - 09:26:31
Този Куку имам чувството, че като малък са го били с дръжката на нациналното ни знаме. Че не е цъфнала и вързала БГ действителността не е, но тая мизерия, дето я има на места в прехвалената Севера Америка тука още не сме я видеи изпълно и изцяло. Толкова крайна позиция като неговата трябва да има наистина дълбоки корени!
Re: И пак за цените smiling smiley
23-01-2007 - 10:19:50
Абе 'що му обръщате внимание на Куку-то smiling smiley - това май го радва най-много - да има кой да му се вързва на писанията, с които лекува някакви психологически травми. Обърна форума на стая на психотерапевт!
Re: И пак за цените smiling smiley
23-01-2007 - 10:33:38
Missi,

И аз си помислих нещо такова за оценката на емиграцията, но пък тя не е само към САЩ, има и към Европа, и към Канада, сигурно има и към Австралия. Има и към Япония. Трябва да имат достъп до всички подадени молби за пребиваване. Освен това не знам каква дефиниция са приели за "емиграция" - мисля, че у нас се приема "престой за повече от 1 година извън страната".

Освен това има и имиграция - освен чужденците, подаващи молба за пребиваване у нас (което се регистрира и е достъпно като информация) има и емигранти, които се връщат да живеят в БГ (сещам се за поне 3-ма такива, които познавам лично) - тях как ги оценяват? Те мисля, че никъде не регистрират/декларират това.

Не че се съмнявам в данните на ЦРУ, просто ми е интересно как ги получават. От това могат да се направят много изводи.
Re: И пак за цените smiling smiley
23-01-2007 - 10:34:53
Освен това сигурно има и нелегални емигранти, които никъде не се регистрират.
Re: И пак за цените smiling smiley
23-01-2007 - 12:25:40
Браво Куку
Хубаво е от време на време някой да провокира и да сваля на земята
собственици на повече от 1 апартамент, дето сънуват 1000-2000 евро на квадрат за панелките в Обеля clap:

Като гледам Joan е способна да запълни целия форум като сама си задава въпроси ии им отговаря smiling smiley, това обаче ме кара вече да скролвам всики нейни постинги и да чета само тези с име различно от Joan, предполагам че доста други правят това smiling smiley
Re: И пак за цените smiling smiley
23-01-2007 - 14:03:05
ами може би точно в това че и скролваш постингите е проблема, от всички теми за цени във форума, не помня Joan някога да е подкрепялата тезата за ръста в цените на панелките в крайни квартали, даже обратното -за справка вадя нейна реплика от друга тема :

"Признавам, прогнозата ми не се сбъдна в частта за намаляване цените на панелите (поне за м.г.), но пък поскъпване с 33 % и то на по-голяма база, е доста по-сериозно от това на панелите в крайните квартали с 20 %"

За разлика от други драскачи тук, нейните постинги са винаги много цифрово подплатени и обосновани и май единствените които дават прогноза на базата на собствени наблюдения и изчисления и опита и в сферата на икономиката, а не на това кой какво и къде е прочел защото за по-малко от минута могат в нета да се намерят 2 статии (както бг така и чужди), описващи нечия "експертна оценка"; първата статия естествено ще предрича небивал ръст в цените от порядъка на 70 % за 5 год , напълно противоречаща на втората, обещаваща абсолютен срив на пазара....

И за да не изляза накрая пристрастна ще кажа че не поддържам нито една от версиите, била тя за спукани балони или пък за 2000 евро на квадрат за панелка в банишора; моите очаквания са за сигментиране на пазара, като едни цени ще растат, други ще падат а трети ще си се задържат... може и това на някой да му звучи като обсъжданата тук метеорологична прогноза, но съгласете се че не можем да говорим за общи тенденции при офис-помещенията, панелите, новите апартаменти за живеене и ваканционните имоти и да се опитваме да изготвим обща тенденция за всички тези различни типове имоти; на мен пък това ми звучи все едно да правим обща метеорологична прогноза на Кайро, Лондон и Москва например- ами да, ще бъде слънчево и топло, на места облачно и ще вали, като в отделни райони даже ще има снеговалеж... :crazy:
Re: И пак за цените smiling smiley
23-01-2007 - 16:11:17
Само за протокола:

"Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
Изпратено от: kamikadze (IP съхранено)
Дата: October 2, 2006 01:37PM


Аз мога да дам следния съвет:

Ако не бързаш изчакай 5-6 месеца /и без това процедурата по една сделка отнема около 3 м, в масовия случай/

и ще си вземеш нещото което си харесала на ПОЛОВИН ЦЕНА

има и междинен вариант - срещу 5% от цената запазваш нещото което си харесала
и го купуваш по цена сле 6 месеца/ продавачите са готови на всичко вече.../ "

От тогава са минали горе-долу 4 месеца - окт., ноември, дек., януари. Е, ще почакаме още един-два месеца, за да видим как ще се сбъдне прогнозата на колегата Kamikadze за имоти на ПОЛОВИН ЦЕНА.
Re: И пак за цените smiling smiley
23-01-2007 - 16:33:07
tally,

Благодаря за оценката smiling smiley истината е, че имам професионално изкривяване - признавам си smiling smiley Дори мъжът ми се сърди, когато ми каже нещо дребно/домашно и аз кажа "докажи го!" smiling smiley

Не съм свързана професионално с НИ, нямам особен интерес от никоя бъдеща тенденция, форумът ми е интересн и затова пиша тук. А като пиша, съм свикнала да доказвам това, което твърдя и очаквам и от другите същото.

Иначе разбирам, че и ти защитаваш подобно на моето мнение за бъдещото развитие на цените на НИ в БГ. И в разсъжеднията ти има много логика. Но все пак трябва да имаме предвид "скачеността на цените" - например между панели и ново в един и същи район. Искам да кажа, че макар и по-разделечени от сегашните, бъдещите криви на цените за различните сегменти не могат и да бъдат много раздалечени. Защото "разтварянето на ножицата" в един момент ще свали интереса от по-скъпите имоти и ще го насочи към по-евтините, които вследствие на това ще поскъпнат и т.н. Като принципа на скачените съдове от физиката. Изключвам много скъпите и луксозни имоти или тези на топ места (които горе-долу се покриват). Съзнавам, че не съм конкретна и това "много" и "малко" са относителни понятия, но мисля, че основната ми идея е ясна.
Re: И пак за цените smiling smiley
23-01-2007 - 18:02:35
Куку,

Точно от посочения от теб линк се вижда, че по отношение на oil sands в Албърта, тип-топ всъщност е прав smiling smiley

Тези полета са съставени от битуми, които пък явно са получени от суровия нефт в естествени условия, защото по принцип битумите се получват при н.нар "крекинг" или разлагане на петрола на фракции и са най-тежката му фракция. Крекинга се прави в рафинериите, но може да се получи и в естествена среда, ако са налице съответни условия. Битумите не се използват за гориво, ползват се за асфалт основноя, мисля, докато мазутът се ползва в големи котли, макар че се води голям замърсител на околната среда заради емисиите си и напоследък е подменен (поне в България) от природния газ (който също е въглеводород, метан)

цитат от уикипедия: "Bitumen is a mixture of organic liquids that are highly viscous, black, sticky, entirely soluble in carbon disulfide, and composed primarily of highly condensed polycyclic aromatic hydrocarbons."

Bitumen is the residual (bottom) fraction obtained by fractional distillation of crude oil.

Мазутът не е страничен продукт, а една от следващите фракции от крекинга, мисля, че само тежкото корабно гориво е между него и битумите. След това са нафтата, после бензина, керосина и т.н. Има си справочници относно това коя фракция с какви параметри е - вискозитет, енергийно съдържание и пр.

Не съм специалист по обработката на суровия нефт, но явно и той има разлчини качества в различните находища, което искаше дати каже тип-топ.
Re: И пак за цените smiling smiley
23-01-2007 - 18:05:52
пак цитат от уикипедия:

"Тhe Athabasca Oil Sands are a large deposit of oil-rich bitumen located in northern Alberta, Canada." Вероятно тези находища от битуми със свъременните технологии могат да се използват за извличане на суров нефт от битумите (не ми е ясно това), щом са преценили, че ще ги разработват. Или пък ще правят от тях асфалт smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход