Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

И пак за цените smiling smiley

Публикувано от Joan 
Re: И пак за цените smiling smiley
12-02-2007 - 11:51:44
ISO,

Цитат: "А това че някой пази жилище за децата - да не е продавач, но за сметка на това и децата няма да му няма да са купувачи - намалява търсенето"

Всикчо опира до тайминга пак - да, така е за децата, но родителите са купувачи сега(т.е. в близките 2-3 години), а децата не са купувачи след 10-15 години. А прогноза за цените с толкова дълъг хоризонт едва ли някой се осмелява да направи. Аз поне не се осмелявам.


Re: И пак за цените smiling smiley
12-02-2007 - 12:55:46
Джоан: "Иначе и аз мисля като Boby, че живеещите в София са много повече от официално регистрираните."

" С твойте камъни... " Няма статистика за процента.
Емигрантите едвали са отделили време да се отрегистрират в РУ-то.
Децата или детето / не занам кое е по правилно/ ще ползват жилище, но бабите и роднини без наследници често освобождават. Признавам, че част от тях са в прованса, за пропорциите остава само да гадаем.
Доста по-лесно е да оспориш дадена теза отколкото да защитиш такава. Вече споменах за пеперудата и Мърфи.
Това дето се присъедини към визуалните наблюдения на Боби не е ли двоен стандарт. winking smiley

пп "срещу заплащане, наречено наем" Аз ли те изнервих или е следствие от разговора с глобал?
Re: И пак за цените smiling smiley
12-02-2007 - 15:08:03
Boro,

Отзад напред - извинения, ако репликата за заплащането-наем е прозвучала обидно или заядливо. Не това беше целта, по-скоро мислех, че тезата ми е очевидно без вътрешни противоречия и от там дойде известно раздразнение, че трябва да обяснявам видни неща. Но си прав - не е това начинът да се води дискусия и още веднъж се извинявам.

За статистиката на живеещите в София (вкл. под наем) съм напълно съгласна и отдавна признах, че надеждни данни няма - между другото, в много от дискусиите и по други въпроси сме се сблъсквали с подобна пречка. И от там всяко наше мнение е субективно и се основава на лични впечатления. Моите лични впечатления съвпадат с тези на Боби, а твоите са други - ок. Няма проблем всеки да си има различно субективно мнение. Не, не е двоен стандарт smiling smiley - аз не съм маниак на тема данни (макар и понякога да изглежда обратното winking smiley ) и понякога правя изводи и на база субективни наблюдения. Старая се, обаче, да разграничавам изрично субективните си наблюдения от обективни данни. И другото, което се старая, е при поднасяне на данни, независимо от източника, да разбера как и откъде са събрани/получени. Ще се изненадаш, може би, как в зависимост от начина на събиране на данни за една и съща съвкупност в един и същи момент могат да се направят противоположни изводи. Затова и ще призная, че чрез манипулиране на методологията на проучването статистиката може да докаже различни тези и може да бъде използвана за користни цели. Не че аз мога да попреча на това, но поне за себе си мога да съм наясно с нещата.

Не разбрах коя теза оспорвам и коя не мога да защитя?
Re: И пак за цените smiling smiley
12-02-2007 - 15:24:07
Boro,

А всъщност аз не разбрах - ти защитаваш мнението, че в София живеят 1,3 мил. души ли? И че има жилища за всички тях ли?

Защото аз си мисля, че жилища има достатъчно (средно взето smiling smiley), проблемът е в разпределението им и в това, че много (чисто субективно smiling smiley) хора нямат жилища и трябва да плащат наем, а малко (пак чисто субективно smiling smiley) имат по няколко. Говоря в София, Варна, Бургас.... Или по-скоро все още нещата не са съвсем така (да речем, че са в "междинно" положение), но такава е тенденцията.
Re: И пак за цените smiling smiley
12-02-2007 - 15:49:06
Здравейте!

интересуваме какво можете да кажете за предимствата и недостатъците на Обеля и какви са преспективите на тоя квартал, какво би могло да повлияе на цените на НИ в тази част на София
:-)
мерси
Re: И пак за цените smiling smiley
12-02-2007 - 17:20:55
Предимствата са, че е евтино и следователно риск от поевтиняване няма. Има си метро, един ден ще построят Ломско шосе както е по план - широко с локални, като Цариградско и Обеля ще стане като Младост 4. В дългосрочен план ще има печалба от покупка в Обеля. Друг подобен район е Левски.
Re: И пак за цените smiling smiley
12-02-2007 - 17:26:00
Левски и сега има много хубав булевард към него. Защо е подценен според теб? Заради Кремиковци?
Re: И пак за цените smiling smiley
12-02-2007 - 17:34:01
Някой ще реши, че един човек се представя за нас двамата като прочете мненията за Обеляsmiling smiley
Не знам защо е така в момента в Левски, но предполагам, че това в бъдеще ще се промени. Мода най-вероятно.
Re: И пак за цените smiling smiley
12-02-2007 - 17:43:50
ААА, не, аз съм свидетел, че сте двама smiling smiley Нали и двамата ми опонирахте за динамиката на цените на панелките в крайните квартали за 2006smiling smiley, и сега пак с тази теза излизате.

Аз лично продължавам да мисля, че покачването на цените там досега е било ако не по-малко, то поне на същото ниво както и навсякъде другаде в София. И че покупката на панелен апартамент в по-дългосрочен план (над 10 години, да речем) е рискова. И че не мястото, а вида строителство в случая са важни. С развитието на града комплекса Обеля ще се приближава все повече до "същинска" София по същия начин както Лозенец е бил извън София, а сега е на практика в центъра, и както пам. Левски е бил извън, а сега е "на пъпа". Но в Обеля са предимно панели, макар и по-нови, но пък (според твърдения в пресата) по-зле изпълнени и с повече отклонения от технологията и стандарта от по-старите в други комплекси. Виж, селото е по-различно място.
Re: И пак за цените smiling smiley
13-02-2007 - 02:00:17
Kuku i semeisjtvoto mu sa go broili pak v poslednoto prebrojavane (pone spored roditelite mi) . Obshtinite poluchavat dotazii spored broja na gitelite.
Ottam i stremega da se brojat i hora kojto otdavna ne givejat v Bylgaria.

V Bylgaria givejat ne poveche ot 7 miliona dushi.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход