Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?

Публикувано от vania81 
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
04-10-2006 - 18:50:00
Преди три години" n" човек от "x" компания от Западна Европа , работещ точно в бранша за дългосрочни инвестиции , къде, как по света и т.н.(това се прави на държавно ниво, нямам представа дали може да си представите за какво говория ) ......ми описа точно какво ще се случи в Америка с кредитирането и недвижимите имоти, което с тогавашна дата ми се струваше невъзможно, но ето че вече е факт и доста от строителните компании там сега жънат плода на разочарованието,та по думите му и тук скоро ще се усети сътресението в цените- търсене, предлагане, кредити и т.н. за радост на едни и жалост на други :]
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
04-10-2006 - 19:16:59
Чудя се нещо - доколко хора, които има апартамент за 60-80к, не си го продадат и си купят хубава къща в провинциата за около 15-20к- има много приятни места.
С останалите пари, имат пожизнена рента.

Знам за децата и приятелите и не говоря за всички; Въпросът ми е: забелязали ли сте такава група хора?
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
04-10-2006 - 19:18:09
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> А според теб как се гони проблемен клиент - с
> тояги ли


Значи съм проблемен клиент, така ли? Да съм имал бизнес отношения с теб, че ми лепваш такъв етикет??? Ти можеш да си гониш клиентите и с камшик ако искаш, но аз не ги гоня-за мен всички са равни, умко!
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
04-10-2006 - 19:36:31
avatar
Тодор,
Може и този момент да го има,но ако строителят е взел кредит,нали трябва да го обслужва?Значи,трябва да продава.Изкупува се на чертеж,защото,първо е по-евтино и на разсрочено плащане и второ,защото в стремежа за повече апартаменти в една сграда,тези,с хубаво изложение,съвсем не са много и трето,това показва,че съвсем не се строи толкова много,колкото се говори. smiling smiley
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
04-10-2006 - 19:42:23
Да Камелия, права си че трябва да се продава за да се обслужва кредита, но че се строи много, за мен спор няма! Аз вярвам на очите си, а те виждат строеж до строеж!!!
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
04-10-2006 - 20:02:58
avatar
Тодор
Казват,че всяка година в София се заселват 80 000-100 000 души.А една сграда се завършва минимум за 18-22м./ако не бъркам/.Мисля,че само изглеждат много строежите.
ven
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
04-10-2006 - 23:25:29
Ми те хубаво се заселват, ама дали всички идват с по 70К евро да си купят апартамент?

Всъщност ако са продали къщата на село на англичанин е напълно възможно smiling smiley
ама дали всички 80-100К души са си продали селския имот на "баровци" от англия.
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
05-10-2006 - 03:30:05
Здравей Петър_К,

Мислил съм по този въпрос и бих се причислил към тази група хора. Къщата в провинцията съм я осигурил вече. Проблема е наистина в мисленето. Като споделих идеята си в семейството, и жена ми и баща и казаха "не мислиш за децата си".
То има много време до тогава - около 30 години, но все пак няма да е лесно.
За децата мисля че да им осигуриш добро образование стига; аз това съм получил от родителите си, а не апартамент.
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
05-10-2006 - 05:45:10
Peter_K,
Az shte sam ot tazi grupa, no i az kato nihonjin sled vreme - partsela e osiguren, va aktivna vazrast vse oshte mi e nevazmozhno, makar da mi se shte. Shte ima mnogo takiva hora v badeshte. Lichno za men e neobiasnimo zashto pensioneri biha zhiviali v Sofia?!?
Todor,
napalno razbiram bolkata ti, uvi, tova sa nabliudenia na mnogo hora, moi sashto i tova naistina spored men potvarzhdava fakta, che predlaganeto ne e chak tolkova goliamo. KNaskoro govorih s edni stroiteli ot koito sam mnogo dovolna i gi pitah zashto niamat poveche obekti. Ta te mi obiasniha kolko trudno se namira chitav partsel - koeto e uslovie za chitavi apartamenti. Ta kato pochnesh oshte ot partsela - da ne e na takava tsena che da triabva da prodavash na bezumni tseni zhilishtata, da e s takava forma i izlozhenia che da se poluchat hubavi apartamenti, da ima infrastruktura a da ne e v livadite (v bukvalnia smisal), da ne e nadjichkano naokolo, da ne sa dva kalkana i edin sever ot ednata strana....i to stana maiko mila oshte sme na partsela samo!!!!No tova koeto te mi kazaha e che neshta koito sa gledali predi vreme i sa othvarlili se zastroiavat s biasna sila - eto ti izobilie ot "kutsi" apartamenti, tseli sgradi dazhe.A vseki savesten stroitel, koito ne pravi kompromisi si ima klienti - ili veche kupili vednazh ili preporachani ot dovolni klienti i naistina oshte na chertezh hubavite neshta se izkupuvat. I kato slozhish i fakta, che ima stroiteli, koito ne razgranichavat tsenite vaobshte - toptan 620 EUR - firma F-tur v Mladost. Mi mnogo iasno che shte se prodade nai-hubavoto parvo.
Pravilnoto bi bilo da se razgranichava spored etazh i izlozhenie i da si ima klienti za vsichko - az naprimer na dva pati sam kupuvala apartamenti "kuti" za niakoi hora - vednazh sas skosiavania no perfekna panorama i izlozhenia a vtoria pat na parvi nad parter i sveroiztok-iugoiztok izlozhenie no naistina na mnogo dobra tsena i s dobro razpredelenie. Taka che - za vseki vlak si ima patnitsi!

Hiliadi izvinenia za latinitsata.....
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
05-10-2006 - 08:52:04
А за мен не са. Аз съм на мнение, че има някой неща, които не могат да се купят с пари и затова нямам еднакво отошение към клиентите.
А ти естествено , че си проблемен клиент по моите разбирания - обикаляш, виждаш, че го няма това което търсиш и решаваш, че вместо да се замислиш за моментното положение на пазара ще почнеш да ме убеждаваш, че въпреки, че моята услуга е много по-добра от другите на пазара, пак е некачествена и не трява да ми платишsmiling smiley И трябва да ти оферирам колкото на някой който е в час и ще оцени качеството - абсурд.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход