Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?

Публикувано от vania81 
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
04-10-2006 - 15:50:41
ОК, приемам мнението ти макар че не съм съгласен! Значе според теб в една и съща сграда ако лошите апартаменти са 600 евро/м2, то хубавите трябва да са по 1000?
Ако има такъв случай, то той може да се охарактеризира единствено и сама като БЕЗУМИЕ!!!И именно заради това твърдя, че са продадени, ама друг път!
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
04-10-2006 - 15:54:28
И защо да е безумие? Аз лично ако ще си купувам апартамент, в никакъв случай не искам да съм в северни стаи, където никога няма да влиза слънце, да имам некачествен покрив над себе си и кой знае още колко кусури, ако ще и да е на половин цена. В края на краищата това са важни неща, за мен лично по-важни от "престижа" на квартала, това би било моя дом, а не някаква безлична инвестиция. smiling smiley
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
04-10-2006 - 15:55:48
Тодоре, аз нищо не твърдя - просто ти казвам каква е логиката на пазара. И не по 600, а може и на 500 и 400 да паднат ако всички решат, че са лоши и не искат да ги купуват, а другите може и на 2000 да отидат ако всички решат, че са единствени и неповторими.
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
04-10-2006 - 16:00:17
Ей как се хвана за тоя престиж! Жалко, че не се познаваме лично-щеше да имаш друго мнение за мен! Но както и да е!Аз под престиж нямам предвид изток, лозенец и център!Имах предвид южните квартали, но не и тези около околовръсното! За северните стаи и покрива си прав, но цените за които говорите с Човек са нереални и никъде няма такава разлика в една и съща кооперация! И много добре го знаете smiling smiley
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
04-10-2006 - 16:05:23
да ти кажа честно ако трябва да ти оферирам услуга на теб ще бъде 200-300% над средната цена с надеждата да те изгоняsmiling smiley ТА е възможно като си отвориш устата и да решават, че такъв клиент не им трябва - по-добре фалитsmiling smiley
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
04-10-2006 - 16:09:23
Браво Човек, мерси за мнението, което си си създал за мен! Това е идеалния начин на работа- да гониш клиентите с висока цена! Много умно-няма що!
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
04-10-2006 - 16:12:40
Nacheff, не знам smiling smiley текли са флуиди сигурно, ама сме се правили, че не ги забелязваме, че то пред толкова свидетели и все приятели (семейни smiling smiley) и комшии.....

Вече все ще се оглеждам, като ходя да си пия кафето, и като усетя флуидите, ще знам, че си ти :}

Помня много добре поста ти по повод разговора с "чорбаджията" - много намахан беше и каза, че на зелено не продава, 'щото парици си има бол.
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
04-10-2006 - 17:00:10
Тодоре, нека да споделя и моите впечатления от пазара на имоти. Не мисля, че има някаква конспирация добрите имоти да се крият. По скоро пазарът се състои от 2 вида оферти:

1. половината са нереални оферти, т.е. оферти които да опипат пазара, но до реални сделки не се стига, защото продавачите никога не са искали истински да продадат имота.

2. Втората половина е за апартаменти с дефекти, недостатъци и т.н., които си стоят на пазара и никой не ги купува. Тук влиза и психологическият момент, ако апартамент не се продаде примерно до 3 месеца, всеки започва да си мисли, че нещо не е наред.

3 Малка част, от апартаментите, които излизат на пазара и са наистина свестни заминават веднага. В този случай купувачът изхожда от позицията, че това е вложението, сделката на живота му, и апартамента се купува незабавно, без оглед на цената. В този случай, ако спестените пари са точно определена сума, то кредитът, който се тегли за събиране на крайната сума винаги може да бъде променлив, което и компенсира повишената цена.

Успех
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
04-10-2006 - 17:21:33
А какво мислите за някои други фактори, който влияят (или още не влияят) на пазара, като ЕС, "мръсни" пари и лошо строителство confused smiley
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
04-10-2006 - 18:24:36
А според теб как се гони проблемен клиент - с тояги лиsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход