Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?

Публикувано от vania81 
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
05-10-2006 - 09:40:19
Peter_K,

Изглежда примамливо и близко до ума, ....smiling smiley винаги има едно "обаче".

За млади и активни хора е направо абсурдно, според мен. Защото трябва да работят, а в китното селце освен с кравеферма или зеленчукова градина, друго не виждам с какво ще се занимавам. Да не говорим ако наистина имаш земя и решиш да се занимават със селско стопанство, с какви проблеми се сблъскваш. Имам братовчед - инженер по професия, реши да си вземе всичката наследена земя и да я обработва - разбира се, с наемен труд, защото не е малко (някъде 100 дка) - е, за 4-5 години направо откачи и се пропи.

За пенсионерите е по-различно - и знам такива случаи. Напускат жилищата в града и се заселват постоянно на село - ако погледнеш данните на НСИ, те бяха немалка част от вътрешната миграция (някъде 30 % май).
Само че 1) не си продават жилищата в града, а оставят децата си да живеят в тях. Ползата за децата е двойна - хем имат безплатно получено жилище, хем имат здрава връзка със село, откъдето редовно се снабдяват с хранителни продукти - пак безплатно smiling smiley Изобщо, любовта на българина към децата си е пословична, според мен. 2) не си купуват къщата на село (с малки изключения), защото си я имат от своите родители или от "Тошово време". Тази схема обаче, не предполага спокойно съзерцаване на изгрев над планината, ами здрав труд в двора и на нивичката. Ръчен и тежък. Май не е точно това, което ти питаш. Но е един от факторите да сме по-богати, отколкото изглежда с официалните доходи по статистика.

Има обаче много пенсионери, които стоят в града да гледат внуци - "бабин дом" все още е популярен наичн за гледане не деца smiling smiley, или поне стоят, за да водят и вземат децата от ясли/градина/училище и да се грижат за тях в отсъствието на родителите. Има и много пенсионери, които работят и пак не могат да си позволят спокойните старини в къщичката на село.

Не визирам хора като Kote и Nihonjin, за мен те не са от тази група, защото просто са си купили имот в провинцията, но няма намерение в близко бъдеще да живеят постоянно там.
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
05-10-2006 - 10:04:30
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> А за мен не са. Аз съм на мнение, че има някой
> неща, които не могат да се купят с пари и затова
> нямам еднакво отошение към клиентите.
> А ти естествено , че си проблемен клиент по моите
> разбирания - обикаляш, виждаш, че го няма това
> което търсиш и решаваш, че вместо да се замислиш
> за моментното положение на пазара ще почнеш да ме
> убеждаваш, че въпреки, че моята услуга е много
> по-добра от другите на пазара, пак е некачествена
> и не трява да ми платиш И трябва да ти оферирам
> колкото на някой който е в час и ще оцени
> качеството - абсурд.


Такаааа

Уважавам всяко едно мнение и всяка една философия, така че щом си решил, че не всички клиенти са равни, дерзай и успехи в бизнеса!smiling smiley
Но да ме наричаш проблемен клиент, без да ме познаваш и дори без да съм ти бил клиент(не че ще ти бъда) е липса на уважение!
И кога съм те убеждавал, че твоята услуга е некачествена и нетрябва да ти плащам? :crazy:
Изказах една хипотеза за пазара на новото строителство, при която вместо да бъда оборен с факти, получих етикета проблемен клиент и сноб
clap:
Но както и да е, свикнал съм в България да се боря за всичко и да се сблъсквам с трудности, така че една повече няма да ми навреди
smiling smiley
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
05-10-2006 - 12:42:28
Ами да кажем, че оставяш такова впечатление - напълно отхвърляш възможността да направиш компромис с квартала, както и да направиш компромис с апартамента, като не желаеш да увеличиш парите, които да дадеш. Т.е. компромиси нула от твоя страна, значи вероятността да възникне спор с теб по време на изпълнение на договорът и ти да не си склонен към компромиси е много висок, а клиенти, които не са склонни на компромиси при възникване на спорове е много вероятно да се запънат като магаре на мост за нещо за което не са прави - ето това ги прави проблемни.
Идеални условия няма и има доста проблеми, които се решават с добрата воля на страните - пише го по договоритеsmiling smiley
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
05-10-2006 - 12:50:23
Права си само ако се отнася за хора, решили да прекарат живота си като наемин работници. Аз лично предпочитам да имам кравеферма, пред това да се заробя в някакъв офис.
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
05-10-2006 - 12:54:34
Абсолютно съм съгласен с това, че няма идеални условия и съм склонен да правя компромиси! Приемам всичко което си написал в тази тема за чиста монета, с изключение на квалификациите които раздаваш като дъвки winking smiley
Ще се опитам да си избия теорията от главата и да чакам по-светли бъднини!
Благодаря ти за дискусията и остани със здраве! smiling smiley
ven
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
05-10-2006 - 13:43:49
Какво мислите за новата промяна в закона за банките?

[www.dnevnik.bg]

Дали е просто съвпадение smiling smiley И какво говори това за процента просрочени ипотечни кредити? Малък/Голям, тенденции?

Защо банките правят такъв защитен ход?
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
05-10-2006 - 14:06:49
Ето нещо в тоя ред на мисли:

Има условия за появата на пазар на ипотекирани имоти у нас

11:13, 05.10.2006

Част от банките вече са натрупали апартаменти с просрочени ипотеки



В началото на следващата година ще се появи пазар на ипотекирани имоти. Част от банките вече са натрупали апартаменти с просрочени ипотеки и това буди сериозни притеснения.

Данните на финансистите и банкерите показват, че 4-5 години след бума на кредитирането, се наблюдава и ръст на необслужваните заеми. Това каза пред Дарик радио Орлин Владиков, председател на Националното сдружение "Недвижими имоти".

Все още няма яснота по какъв начин ще се продават ипотекираните жилища, но очакванията на брокерите са, вторичният пазар да доведе до намаляване на цените на апартаментите най-вече в София. /Дарик радио

Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
06-10-2006 - 09:09:57
Nacheff,

Извинения, снощи минах покрай въпросната сграда и наистина плакатът казва "продава апартаменти, гаражи" - значи съм се заблудила, че е офиси. И друго - прав си, че втората на калкана изглежда доста по-долнопробна като строителство, ама пък там такава табела не виси - специално загледах.

Всъщност не помня този на колко ги предлагаше навремето - ти беше споделил нещо, би ли ми припомнил?

Имаше и малко събиране "при Жоро", но не дойде приказката до въпросната сграда. Нищо, аз не губя надежда smiling smiley
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
06-10-2006 - 09:15:00
4ovek,

А ти кога си имал кравеферма smiling smiley то си иска познания, както всеки друг бизнес. Все едно аз да почна да строя smiling smiley

Не е само за наемни работници - и ти с твоя бизнес не виждам как ще се заселиш на село в китна къщичка. Не знам, може би само за творческите професии да може - писатели или художници. Или за преводачи - и то пак наблизо до големия град трябва да е.
Макар че познавам един куп художжици, от които нито един не ще smiling smiley
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
06-10-2006 - 09:34:55
Ако трябва ще се преквалифицирам. Предпочитам го пред това да се оплаквам, че доходите ми не отговарят на квалификацията и някой трябва да ми дава повече - като нещо не ми изнася ще се опитам да си изкарам.
Засега съм си добре , но ако реша, че на село има повече възможности - заминавам без да се чудя. Изобщо не се притеснявам, че някой ще ми каже селянинsmiling smiley
И всъщност едва ли бих правил точно кравеферма на село ама да не се разводняваме за детайлите. Идеи дал господ - желание за развитие у хората нямаsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход