Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?

Публикувано от vania81 
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
06-10-2006 - 12:38:07
Joan,
Предложение така и не получих. Аргументът беше: Аз (ние) пари си имам, нищо не ме притиска да продавам ! Щото !!! нали виждаш какво става с пазара !?!!
Като построя - тогава ще продавам !
Беше (ако не се лъжа) някъде около Коледа 2003. Софбилд стартираха сградата си на Драган Цанков в началото на 2004 при далеч по-човешки условия. Знаеш мнението ми и по този въпрос.
В интерес на истината, накрая смънка нещо - май : За по-малко то 1000 въобще няма да става дума, но аз вече загубих всякакъв интерес да си говорим, независимо, че го търсих по молба на близки, аз нямам тръпка към Лозенец :-((((((

Е, както се казва : На печелившите : ЧЕСТИТО !
Нямам нищо против въпросният плакат, който си видяла да си виси до момента, в който пазарът ще въздаде справедливост :-))))
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
06-10-2006 - 15:08:09
4ovek,

Не до притеснението да ти каже някой нещо. Просто логистично е трудно за млади и активни хора, освен ако не се захванат с "местен" бизнес на село (дали е кравеферма, няма значение). А и винаги го има момента с децата - правилно посочи Nihonjin (всъщност - тъста му smiling smiley). Имаш ли идея какво представлява едно селско училище, да не говорим за детска градина? Всъщност аз не разбрах това ли е имал предвид въпросният тъст или по-скоро да не си продават апарамента в града, за да го оставят на децата. Но така или иначе въпроса с училишето/градината си стои на село.
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
06-10-2006 - 15:10:11
Nacheff,

Благодаря, сега разбирам злорадството ти по повод тази сграда и висящия там плакат smiling smiley
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
06-10-2006 - 16:17:42
И за децата не съм съгласен - не можем да знаем какво ще бъде добре за детето - да наследи преуспяваща кравеферма или да учи в големия град нещо, което в последствие се окаже безполезно. Всъщност какво пречи ако учението му се отдава да ходи на частни уроци и като му дойде времето да учи в града, чужбина или където го приемат. А пък ако говорим за датските години - няма база за сравнение тичането из горите с живота в бетонната джунгла.
И изобщо мисля, че оправаднието с децата си го измисляме, защото не можем да живеем с мисълта, че не ни стиска да рискуваме и всъщност за всичко сме си винавни самите ние.
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
06-10-2006 - 17:15:25
Хей 4овек,

Хубаво ги редиш, но с частните уроци на село навлизаш в сферата на фантазията. smiling smiley А и мисля че три месеца тичане из горите през ваканциите стигат. Трябва и за учим де, няма само да тичаме.
Иначе наистина преуспявяща кравеферма/плантация на село е по-добре от работа в "престижна западна фирма".

Джоан, тъста ми имаше пред вид че продажбата на апартамента с цел изяждане на парите е предателство спрямо поколението. Те парите с които купих са си мои с изключение на 4,000 евро помощ от него - значи 4,000 евро давам на децата и съм чист. smiling smiley
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
06-10-2006 - 21:59:57
Не става въпрос за кравеферми на село, поне не ми беше това идеята. Малка овощна градина + леха домати най-много. А също не е задължително село, може нещо като Троян или Карлово например

С навлизането на интернет все повече професии ще имат възможност да практикуват отдалечено - не само художници и писатели

Проблеми с детските градини и училищата наистина е голям, затова визирах хората над 50 години. Просто ми е жал как се блъскат по автобусите и карат на малка пенсия, когато могат да си организират живота по-различно.
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
07-10-2006 - 17:07:56
avatar
В Selo.bg имаше анкета "Искате ли да живеете на село".Около 80% от отговорите бяха "да",но с допълнение-"след пенсия" и "когато децата порастнат".Явно,най-трудната част е нагласата за преместване...... smiling smiley
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
18-10-2006 - 09:51:54
Според мене новото строителство при всички положения ще се задържи най-малкото на тези нива, а може и да се вдигне драстично!
Работната ръка в България е кът. А като влезнеме в Европа, поне първата година си мисля, че всичко дето сега се юрва в София, по море и планини да строи /имам предвид дюлгерите/ ще се юрне да се пробва по Европа. А като има глад за работна ръка, заплатите на същата се вдигат!!! Не знам, да поживеем, да видим!
Аз лично ако имам спестявания моментално ще ги вложа в имот- все още данъците на са високи, може да се дава под наем ако е жилище, а ако е парцел- ни хляб иска, ни вода, както казват старите хора. :]
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
23-10-2006 - 15:21:57
Quote

Според мене новото строителство при всички положения ще се задържи най-малкото на тези нива, а може и да се вдигне драстично!

Да очакваме новите апартаменти да станат като в центъра на Париж.
ХА ХА ХА ХА ХААА
Само дето, тука на новото строителство след 2 години почваш да наблюдаваш мухълчета, покнатинки, вадички дъждовна вода под прозорците ти.
Но ти си щастлив - живееш насред кочинката в нов апартамент и другите като теб ти завиждат.

Последното ти осмисля живота и те прави човек и половина в собствените ти очи.
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
29-11-2006 - 18:52:26
Ваня купувай сега . После ще трябва да платиш повече.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход