Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?

Публикувано от vania81 
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
04-10-2006 - 14:55:06
А защо си мислиш, че само 10% трябва да е отстъпката за този, който се навие да направи компромис? Погледни го от обратната страна.
Ами тя ако е 10% никой няма да купува другите апартаменти - 10% все ще се намерят отнякъдеsmiling smiley
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
04-10-2006 - 14:55:23
Ако исках да надскоча възможностите си да съм го направил вече :crazy: И кой е твоя "трети път"?
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
04-10-2006 - 14:58:03
Ама как ме награбихте само smiling smiley Ами мисля си че 10-15-20% е нормално, защото такава е разликата която съм виждал при различните строители!
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
04-10-2006 - 15:03:42
Ами явно е малка щом много бързо свършват и ти не можеш да си намериш.
Е чак пък награбили - оплакваш се, че не ти стигат парите, аз пък много добре знам, че има и по-евтини апартаменти, не е много трудно да стигна до извода, че имаш определени изисквания, които не се покриват със сумата , която си решил, че трябва да отделиш. НАй-интересното е, че упорито отказваш да се подчиниш на нормалната пазарна логика, а вкарваш своя - използваш излрази "според мен", "аз мисля"... Не се мисли отвносно пазарните цени - пазарът сам не можеш да го пребориш. Единственото, което може да направиш е да влезеш или излезеш от него- другото носи само нервиsmiling smiley
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
04-10-2006 - 15:07:53
Е какво и е на Обеля? Защо трябва да пълниш гушите на предприемачите, които и без другото ти искат безбожни пари за куци апартаментиsmiling smiley
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
04-10-2006 - 15:11:50
Ле-ле, Joan,

Дано не сме се засичали в споменатите кафета ! Няма да мога да си простя, че съм пренебрегнел някакви силни флуидни потоци, които неизбежно биха протекли :-))).

Да, говориме за същото място! Само в "лъвчетата" не ходя.

Не съм силно обнадежден, че може да получим сравнителна информация и данни за продажбите, но при наличие на такива, може да се правят някакви изводи.

Иначе, може и да помниш, разказах, че към началото на строежа на "куличката" говорих с чорбаджията и никак не ми беше трудно да отсека категорично :
С този - никога повече и при никакви обстоятелства не желая взимане-даване.


Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
04-10-2006 - 15:12:30
Значи строителни компании при които разликата е между 10 и 20 % за теб не са фирми! А това, че отказвам да се подчиня на "пазарната" логика е много вярно! И това е по простата причина, че когато има конкуренция-цените падат Но явно това не важи за пазара на имоти, което значи че има нещо гнило! СПОРЕД МЕН
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
04-10-2006 - 15:23:49
Въпрос на гледна точка - има и друго обяснение - щом цените не падат значи няма конкуренция. Не казвам, че това е мое мнение, просто ти представям друга гледан точка
Предлагам ти да стъпиш на обективни факти, не на емоции. Какви са фактите към този момент - ти си решил да дадеш 80К евро за апартамент, имаш определени изисквания. НЕ можеш да откриеш такъв за толкова пари - значи или трябва да увеличиш парите ( намалиш критерия) или да продължиш да търсиш с надеждата, че ще намериш. Т.е оферираш, ч даваш 80К евро и чакаш да откликнат на офертата някой ден.
ДА се опитваш да убеждаваш продавач, че апартаментът му трябва да е с 10-15-100% по-скъп от друг е наливане на пусто в празно.
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
04-10-2006 - 15:34:16
Е как да няма конкуренция, след като всеки втори строи! Аз не се опитвам никого да убеждавам! Казах, че такава разлика в цените между кофти и сносен апартамент съм виждал не при една и две фирми! Но сносните са продадени и на пазара са само непривлекателните за мен! И точно това са обективните факти smiling smiley
Re: Вярва ли някой че цените на новите апартаменти в София някога ще паднат?
04-10-2006 - 15:44:27
И какъв е извода щом при разлика от 15% сносните са продадени, а другите не са? Значи, че разликата е малка - ако беше точна щеше да има по еднакъв брой свободни и от едните и от другите.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход