Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Движи ли се по план спадът на цените?

Публикувано от greenbul 
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
30-12-2011 - 14:29:47
avatar
Quote
Naskata
Quote
Брокеръ
Айдеееее, 40 еврака данък на кв.м в Гърция eye popping smiley Гърците ще посрещнат Нова година с по-високи данъци
баси ужаса.....*sos*

Това е еднократен данък-при придобиването на имота, а не ежегодишен. Тук също при придобиване има местен данък.

Еднократен - Да, ... но е за ВСИЧКИ собственници и идва със сметката за тока ... ?!?!? Ако не платиш ти спират тока - в пряк и преносен смисъл!

Преди 6 м имаше пак еднократен от 20 Е/кв.м. и вече са събрани 80%....

За колите е почти същото ...

така че не се опитвайте да п... срещу вятъра smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-12-30 14:30 от palamud.
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
30-12-2011 - 15:21:43
avatar
Не би било зле този добър пример да бъде приложен и в БГ. Да увеличат местните данъци и такси с около 70-80% и отделно да бъде плащан данък доходност върху пазарната оценка на притежаваните имоти.
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
30-12-2011 - 15:44:41
Quote
TZARS
Quote
bota156
Quote
камелия
Никога формулата не е била 3 годишният доход на семейство, нищо че много ти се ще да е така.

През комунизма ВИНАГИ един апартамент е бил 3х годишния доход, даже и по малко.
през 76 един апартамент беше 6700лв в Сливен (това майка ми и баща ми са го купили), през 81г - беше 12 000лв в София това вуйчо ми. Да не говорим, че той го взе с 1 годишен доход = беше герой на соц, труд и вземаше над 1000лв., през 86г в Сливен беше 13к лв двустаен, тристаен 16к, 4-стаен 19к лв. В София братовчед ми също си купи - бяха с 1000лв повече. Друг е въпроса че нямаше за всички.
........................
През 2000-2002г пак бяха по 3 годишен доход - пак 2 си купих ...

Bota, за пазар на имоти и цени по времето на социализъма не трябва да се говори.
Тогава се "купуваха" само имоти от общини, заводи, кооперации, ........... и т.н.
Подписваха се договори, че ще се работи в даден завод 10 и повече години, и тогава след ред (по списък), връзки, натегачество и късмет определени хора "закупуваха" имот. А другите чакаха, и завиждаха на "печелившите".
За онези времена можем да говорим за себестойност за новопостроен дом.
Моите родители са построили къща през 1970 г. върху своя земя за 12.000лв при общ годишен семеен доход 2.400лв. Коефициент 5 (по формулата).
..........................
Периода 2000-2002г. бе наистина времето за покупка. Държавата прохождаше след зверската хиперинфлация, народа беше останал без пари и които имаха - удариха кьоравото, купиха на тънки цени.

А какво ни очаква в близките 2 - 3 години е трудно да се прогнозира.
Царю честити за пазар съм съгласен но за цени защо да не говорим.Аз отдавна питам как така за един панел купен за 12000лева през 1985г сега ще искат по 70000 евро?Или за 100квадрата тухла в Лозенец купена или построена за 25000 лева сега искат по 150000 евро?Аз няма да дам такива пари и няма да пълня гушите на софийски комунистически дришльовци-тарикати.Да си държат копторите во веки веков.
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
30-12-2011 - 15:52:19
Quote
PER0
Quote
batko

Перко още по добра идея е агенциите за недвижими имоти да бъдат обложени с допълнителен данък като за начало 90% от комисионната която взимат.

batko, ти ли беше с влогът от 130000Е че подскачаш като ощипана девица? Ами виж сега, първо суми над 100000Е не са гарантирани от банките, второ 30-40 % от 100000Е са само 30-40 000Е, и ще ти останат 60-70000 Е. Това не е малко пара, ей !! Тъй като кризата е всеобща, редно е и притежателите на влогове да усетят тежеста и да са един вид съпричастни, така както имотите изгубиха част от стойността си. От имота не можеш да отрежеш няколко квадрата, но от влоговете мммммм ... става много лесно да клъцнеш някаква част. Доста апетитно е, нали?
Перко не ми бери грижа на парите.В България отдавна има повече от една банка.А освен това семейството ми е повече от един човек.Тъй като кризата е тежка редно е всички брокери да приберат безплатно в една стая от апартамента си по двама студенти от провинцията безплатно.Или по един клошар.И понеже инфраструктурата е в окаяно положение имотния данък трябва да е поне един % от данъчната оценка.А такса смет отделно.Парите ми като сложат данък моментално ще напуснат България но имотите остават тук.Тях не може да ги изнесеш или скриеш.
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
30-12-2011 - 15:55:23
Quote
Imotko
Той Батко със 130-те хиляди не може да си купи добро жилище, та с 60-70 хиляди направо ще прокопса.
Стига си се гаврил с влогарите, сал тая надежда едничка им остана.
Сладур с тези пари мога да си купя три коптора.Щото в София имоти няма.Ако на кимизарника казваш имот то тогава мога да си купя три имота и то без пазарлък.С пазарлък 4.А ако реша да е панелка в Люлин мога и пет.Но не ми трябват.
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
30-12-2011 - 16:54:20
avatar
Хора, стига сте давали идеи за нови данъци, малко ли са ни...*huh* smiling smiley
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
30-12-2011 - 16:59:26
Quote
Брокеръ
Хора, стига сте давали идеи за нови данъци, малко ли са ни...*huh* smiling smiley
http://novatv.bg/news/view/2011/12/26/24920/%D0%9A%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B2:-%D0%9F%D1%80%D0%B5%D0%B7-2012-%D1%82%D0%B0-%D1%89%D0%B5-%D0%B1%D1%8A%D0%B4%D0%B5-%D0%B1%D0%B8%D1%82%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D0%BF%D0%B0%D1%81%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BE%D1%82-%D0%B4%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%8F-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC/
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
30-12-2011 - 17:52:46
Quote
batko
Quote
PER0
Quote
batko

Перко още по добра идея е агенциите за недвижими имоти да бъдат обложени с допълнителен данък като за начало 90% от комисионната която взимат.

batko, ти ли беше с влогът от 130000Е че подскачаш като ощипана девица? Ами виж сега, първо суми над 100000Е не са гарантирани от банките, второ 30-40 % от 100000Е са само 30-40 000Е, и ще ти останат 60-70000 Е. Това не е малко пара, ей !! Тъй като кризата е всеобща, редно е и притежателите на влогове да усетят тежеста и да са един вид съпричастни, така както имотите изгубиха част от стойността си. От имота не можеш да отрежеш няколко квадрата, но от влоговете мммммм ... става много лесно да клъцнеш някаква част. Доста апетитно е, нали?
Перко не ми бери грижа на парите.В България отдавна има повече от една банка.А освен това семейството ми е повече от един човек.Тъй като кризата е тежка редно е всички брокери да приберат безплатно в една стая от апартамента си по двама студенти от провинцията безплатно.Или по един клошар.И понеже инфраструктурата е в окаяно положение имотния данък трябва да е поне един % от данъчната оценка.А такса смет отделно.Парите ми като сложат данък моментално ще напуснат България но имотите остават тук.Тях не може да ги изнесеш или скриеш.

Абе ти остави 30-40% от твоите пари в полза на бюджета и тогава заминавай. И гледай да не стане така, че да забранят износа на големи суми. Давам просто идейки така, какво ще кажеш ?
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
30-12-2011 - 18:58:47
Quote
камелия
....
"Един ми даваше 1000Е/ кв.м., ама ме домързя да продам"
....

Не по 1000 а повече - сметни си сама.
65к евра - 55кв площ чисто - гарсониера лукс се е водило 70-та година, по "новите стандарти" тристаен.
Да те запозная с човека - щото аз и сега си пия с него и се базикаме за това, че не съм му го продал.

Айде почвай да злобееш = аз си имам 2 хапартамента, имам кеш за още 2 - догодина ще станат за още 3. Боли ма ...
Наздравеее - че леля има рожден ден, утре братчеда, после Васил .... - дано оживея, че ще ми изгори поредното круизче.
Ками и тебе мога да взема - да видиш и ти свят.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-12-30 19:01 от bota156.
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
30-12-2011 - 19:21:13
avatar
Quote
bota156
Не по 1000 а повече - сметни си сама.
65к евра - 55кв площ чисто - гарсониера лукс се е водило 70-та година, по "новите стандарти" тристаен.
Да те запозная с човека - щото аз и сега си пия с него и се базикаме за това, че не съм му го продал.

Айде почвай да злобееш = аз си имам 2 хапартамента, имам кеш за още 2 - догодина ще станат за още 3. Боли ма ...
Наздравеее - че леля има рожден ден, утре братчеда, после Васил .... - дано оживея, че ще ми изгори поредното круизче.
Ками и тебе мога да взема - да видиш и ти свят.

Нямам причина да злобея, но ти пак не си спомняш- според твърдението ти, иде реч за голям тухлен апартамент..............:]
Както и да е, щом фантазиите ти те правят щастлив, фантазирай на воля.
А, за злобата- в грешка си- ценностната ми система е по- различна.
За какво ми са куп апартаменти, като мога да имам свежи пари за разни глезотийки?
Що си мислиш, че не се връщам от там, дето ти не се знае дали ще отидеш?winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход