Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Движи ли се по план спадът на цените?

Публикувано от greenbul 
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
30-12-2011 - 01:58:12
avatar
г-да ипотекари и имотикари,

Не влогарите трябва да се притесняват за налози върху лихвите по депозитите, а вие. Ще се запитате защо? Ами защото влогарите много бързо ще намерят други нови убежища за кеша, най-лесното е износ извън БГ. След това обаче БГ банките оставени без кеш ще трябва много бързо да разпродават имотките на длъжниците и ще стане една.... да не ви разправям. Пък бедните ипотекари при такова стечение на обстоятелствата не ща и да си представя как ще ги щавят и ще им одират по 3 кожи.

Нали не сте забравили, че освен гражданите и фирмите имат влогове. А избягат ли и последните работодатели, производители и инвеститори то тогава ви препоръчвам да избягате от БГ по най-бързият начин за да не ви изядат живи огладнелите и освирепели цигани. Оставете имотите зад гърба си, бягайте и не се обръщайте назад. Просто забравете за тухлите.
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
30-12-2011 - 08:25:00
Quote
камелия
.....
Никога формулата не е била 3 годишният доход на семейство, нищо че много ти се ще да е така.
И въпросът, който дискутирам с теб, не е колко ще струва двустаен в Люлин, а дали ще се срутят цените на нивото, което ти се иска.
Сега се оказва, че прекалено висока цена определяш за Люлин- къде са 149 долара на жълтите павета, къде са 385Е за " гетото".:]


камелкееее,
Внимавай с думата НИКОГА, след това твърдението ти е винаги НЕВЯРНО.
През комунизма ВИНАГИ един апартамент е бил 3х годишния доход, даже и по малко.
през 76 един апартамент беше 6700лв в Сливен (това майка ми и баща ми са го купили), през 81г - беше 12 000лв в София това вуйчо ми. Да не говорим, че той го взе с 1 годишен доход = беше герой на соц, труд и вземаше над 1000лв., през 86г в Сливен беше 13к лв двустаен, тристаен 16к, 4-стаен 19к лв. В София братовчед ми също си купи - бяха с 1000лв повече. Друг е въпроса че нямаше за всички.
През 2000-2002г пак бяха по 3 годишен доход - пак 2 си купих ...
Като станат пак 3х ще си взема пак 2 за наследниците. Ама не от моите доходи, че трябва по 300к да са, вместо по 50к лв.
Вече не сме и много далеч - познат си взе двустаен панел(кочина) в дружба за 27к евра.
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
30-12-2011 - 08:53:27
avatar
Quote
bota156
Quote
камелия
Никога формулата не е била 3 годишният доход на семейство, нищо че много ти се ще да е така.

През комунизма ВИНАГИ един апартамент е бил 3х годишния доход, даже и по малко.
през 76 един апартамент беше 6700лв в Сливен (това майка ми и баща ми са го купили), през 81г - беше 12 000лв в София това вуйчо ми. Да не говорим, че той го взе с 1 годишен доход = беше герой на соц, труд и вземаше над 1000лв., през 86г в Сливен беше 13к лв двустаен, тристаен 16к, 4-стаен 19к лв. В София братовчед ми също си купи - бяха с 1000лв повече. Друг е въпроса че нямаше за всички.
........................
През 2000-2002г пак бяха по 3 годишен доход - пак 2 си купих ...

Bota, за пазар на имоти и цени по времето на социализъма не трябва да се говори.
Тогава се "купуваха" само имоти от общини, заводи, кооперации, ........... и т.н.
Подписваха се договори, че ще се работи в даден завод 10 и повече години, и тогава след ред (по списък), връзки, натегачество и късмет определени хора "закупуваха" имот. А другите чакаха, и завиждаха на "печелившите".
За онези времена можем да говорим за себестойност за новопостроен дом.
Моите родители са построили къща през 1970 г. върху своя земя за 12.000лв при общ годишен семеен доход 2.400лв. Коефициент 5 (по формулата).
..........................
Периода 2000-2002г. бе наистина времето за покупка. Държавата прохождаше след зверската хиперинфлация, народа беше останал без пари и които имаха - удариха кьоравото, купиха на тънки цени.

А какво ни очаква в близките 2 - 3 години е трудно да се прогнозира.
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
30-12-2011 - 09:06:25
avatar
Quote
PER0
Quote
Imotko
Той Батко със 130-те хиляди не може да си купи добро жилище, та с 60-70 хиляди направо ще прокопса.
Стига си се гаврил с влогарите, сал тая надежда едничка им остана.

Чудя се какво ли е да си влогар и да се будиш всяка сутрин с мисълта дали да не прескоча до банката, където са ми парите. Може да има неприятни изненади: струпване от вложители, които си теглят парите, или още по лошо: хлопнати кепенца. Абе все едно, че не съм го казал, да не дърпаме дявола за опашката.

Чудиш се защото си беден като църковна мишка :]
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
30-12-2011 - 09:50:53
avatar
Quote
bota156
камелкееее,
Внимавай с думата НИКОГА, след това твърдението ти е винаги НЕВЯРНО.
През комунизма ВИНАГИ един апартамент е бил 3х годишния доход, даже и по малко.
през 76 един апартамент беше 6700лв в Сливен (това майка ми и баща ми са го купили), през 81г - беше 12 000лв в София това вуйчо ми. Да не говорим, че той го взе с 1 годишен доход = беше герой на соц, труд и вземаше над 1000лв., през 86г в Сливен беше 13к лв двустаен, тристаен 16к, 4-стаен 19к лв. В София братовчед ми също си купи - бяха с 1000лв повече. Друг е въпроса че нямаше за всички.
През 2000-2002г пак бяха по 3 годишен доход - пак 2 си купих ...
Като станат пак 3х ще си взема пак 2 за наследниците. Ама не от моите доходи, че трябва по 300к да са, вместо по 50к лв.
Вече не сме и много далеч - познат си взе двустаен панел(кочина) в дружба за 27к евра.

Бота, защо не престанеш да се заяждаш?
Защо не си насочиш енергията към осмисляне на това, което пишеш, а държиш винаги да разсмиваш аудиторията?
Мислиш ли, че някой ти вярва на надувките и забрави ли какво ми отговори на въпроса, защо като си знаел, че балонът ще се спука, не си си продал жилището в пика, че да купиш след това на далавера?
"Един ми даваше 1000Е/ кв.м., ама ме домързя да продам":]
Ей, това ти беше отговора- намери си го..........
Това, че ти, както и няколко екземпляра- надувки, не помните с какво се хвалите, говори само, че лъжете като разпрани.
Продължавай, не ми пречиш- пък и, не си единствения, който с тъга си спомня какви са били цените по времето на соца. Всички цени бяха такива- символични, на фона на днешните, ама тая вече свърши.
А, през 1982г., двустаен струваше 15000лв. на партера. Това, в София.
Нали не твърдиш, че по соц. време, за една година, цените са скочили с 2 бона?:]
И последно- за теб, семейството се състои само от двама души, че да ти излезе сметката?
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
30-12-2011 - 10:10:39
Quote
Брокеръ
Quote
PER0
Quote
Imotko
Той Батко със 130-те хиляди не може да си купи добро жилище, та с 60-70 хиляди направо ще прокопса.
Стига си се гаврил с влогарите, сал тая надежда едничка им остана.

Чудя се какво ли е да си влогар и да се будиш всяка сутрин с мисълта дали да не прескоча до банката, където са ми парите. Може да има неприятни изненади: струпване от вложители, които си теглят парите, или още по лошо: хлопнати кепенца. Абе все едно, че не съм го казал, да не дърпаме дявола за опашката.

Чудиш се защото си беден като църковна мишка :]

Хе, хе, що за извод???? Нима парите могат да бъдат само в банка???
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
30-12-2011 - 10:11:23
avatar
]
Quote
големо жувотно
г-да ипотекари и имотикари,

Не влогарите трябва да се притесняват за налози върху лихвите по депозитите, а вие. Ще се запитате защо? Ами защото влогарите много бързо ще намерят други нови убежища за кеша, най-лесното е износ извън БГ. След това обаче БГ банките оставени без кеш ще трябва много бързо да разпродават имотките на длъжниците и ще стане една.... да не ви разправям. Пък бедните ипотекари при такова стечение на обстоятелствата не ща и да си представя как ще ги щавят и ще им одират по 3 кожи.

Нали не сте забравили, че освен гражданите и фирмите имат влогове. А избягат ли и последните работодатели, производители и инвеститори то тогава ви препоръчвам да избягате от БГ по най-бързият начин за да не ви изядат живи огладнелите и освирепели цигани. Оставете имотите зад гърба си, бягайте и не се обръщайте назад. Просто забравете за тухлите.

Не мисля че има една работеща рецепта за всички. освен това никой съвет не е трайно добър.
Толкова много хора си задават този въпрос - от простата Камелия до Уорън Бъфет. Парите вече са толкова много и толкова бързи, пазарите са глобални - всеки актив се балонира бързо, няма сигурен задълго.
Зависи от конкретния човек. От целите му, от финансовата му култура и обезпеченост - както се казва каква му е хавата.
За човек с по-малко средства, според мен най-важното е да няма дълг. Особено дълг за потребление, в т.ч. ипотека над наемните нива.
Важно е да запази мобилността си и да се стреми да повишава квалификацията си за да си реализира уменията където се търсят платежоспособно.
Човек трябва да се учи да инвестира. Няма да има пенсионери, така смятам аз. Това Понци ще рухне. Политиците на деня ще обвинят 'спекулантите', банкерите, илюминатите, марсианците...но да живееш от пенсия няма да го бъде.
Най-добре е да имаш (дял от) бизнес с вътрешна възвращаемост поне няколко пъти над инфлацията. Това е реалност обаче за относително малко хора. Кризата според мен е време да се мисли и гради бизнес.
Обикновеният човек, както се казва, няма как да се спаси напълно. Инфлацията е скритият данък на държавите. Тя е основно средство на правителствата да прехвърлят проблемите на следващите поколения и да финансират губещи начинания. Спестителите се наказват лесно в днешно време.
Независимо от инфлацията, човек според мен трябва да има кеш (респ. депозит) за няколко месеца базов минимум на зависещите от него, най-добре ако може за година живот. Не е лошо да има и малко злато. Много е важно да контролира потреблението си преди пазарът да го е принудил.



Re: Движи ли се по план спадът на цените?
30-12-2011 - 10:50:27
Quote
Камито
]
Quote
големо жувотно
г-да ипотекари и имотикари,

Не влогарите трябва да се притесняват за налози върху лихвите по депозитите, а вие. Ще се запитате защо? Ами защото влогарите много бързо ще намерят други нови убежища за кеша, най-лесното е износ извън БГ. След това обаче БГ банките оставени без кеш ще трябва много бързо да разпродават имотките на длъжниците и ще стане една.... да не ви разправям. Пък бедните ипотекари при такова стечение на обстоятелствата не ща и да си представя как ще ги щавят и ще им одират по 3 кожи.

Нали не сте забравили, че освен гражданите и фирмите имат влогове. А избягат ли и последните работодатели, производители и инвеститори то тогава ви препоръчвам да избягате от БГ по най-бързият начин за да не ви изядат живи огладнелите и освирепели цигани. Оставете имотите зад гърба си, бягайте и не се обръщайте назад. Просто забравете за тухлите.

Не мисля че има една работеща рецепта за всички. освен това никой съвет не е трайно добър.
Толкова много хора си задават този въпрос - от простата Камелия до Уорън Бъфет. Парите вече са толкова много и толкова бързи, пазарите са глобални - всеки актив се балонира бързо, няма сигурен задълго.
Зависи от конкретния човек. От целите му, от финансовата му култура и обезпеченост - както се казва каква му е хавата.
За човек с по-малко средства, според мен най-важното е да няма дълг. Особено дълг за потребление, в т.ч. ипотека над наемните нива.
Важно е да запази мобилността си и да се стреми да повишава квалификацията си за да си реализира уменията където се търсят платежоспособно.
Човек трябва да се учи да инвестира. Няма да има пенсионери, така смятам аз. Това Понци ще рухне. Политиците на деня ще обвинят 'спекулантите', банкерите, илюминатите, марсианците...но да живееш от пенсия няма да го бъде.
Най-добре е да имаш (дял от) бизнес с вътрешна възвращаемост поне няколко пъти над инфлацията. Това е реалност обаче за относително малко хора. Кризата според мен е време да се мисли и гради бизнес.
Обикновеният човек, както се казва, няма как да се спаси напълно. Инфлацията е скритият данък на държавите. Тя е основно средство на правителствата да прехвърлят проблемите на следващите поколения и да финансират губещи начинания. Спестителите се наказват лесно в днешно време.
Независимо от инфлацията, човек според мен трябва да има кеш (респ. депозит) за няколко месеца базов минимум на зависещите от него, най-добре ако може за година живот. Не е лошо да има и малко злато. Много е важно да контролира потреблението си преди пазарът да го е принудил.






Цоп-Моп


Открийте разликите!

:}



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-12-30 10:51 от ivorad.
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
30-12-2011 - 10:53:14
avatar
Quote
Камито
]
Quote
големо жувотно
г-да ипотекари и имотикари,

Не влогарите трябва да се притесняват за налози върху лихвите по депозитите, а вие. Ще се запитате защо? Ами защото влогарите много бързо ще намерят други нови убежища за кеша, най-лесното е износ извън БГ. След това обаче БГ банките оставени без кеш ще трябва много бързо да разпродават имотките на длъжниците и ще стане една.... да не ви разправям. Пък бедните ипотекари при такова стечение на обстоятелствата не ща и да си представя как ще ги щавят и ще им одират по 3 кожи.

Нали не сте забравили, че освен гражданите и фирмите имат влогове. А избягат ли и последните работодатели, производители и инвеститори то тогава ви препоръчвам да избягате от БГ по най-бързият начин за да не ви изядат живи огладнелите и освирепели цигани. Оставете имотите зад гърба си, бягайте и не се обръщайте назад. Просто забравете за тухлите.

Не мисля че има една работеща рецепта за всички. освен това никой съвет не е трайно добър.
Толкова много хора си задават този въпрос - от простата Камелия до Уорън Бъфет. Парите вече са толкова много и толкова бързи, пазарите са глобални - всеки актив се балонира бързо, няма сигурен задълго.
Зависи от конкретния човек. От целите му, от финансовата му култура и обезпеченост - както се казва каква му е хавата.
За човек с по-малко средства, според мен най-важното е да няма дълг. Особено дълг за потребление, в т.ч. ипотека над наемните нива.
Важно е да запази мобилността си и да се стреми да повишава квалификацията си за да си реализира уменията където се търсят платежоспособно.
Човек трябва да се учи да инвестира. Няма да има пенсионери, така смятам аз. Това Понци ще рухне. Политиците на деня ще обвинят 'спекулантите', банкерите, илюминатите, марсианците...но да живееш от пенсия няма да го бъде.
Най-добре е да имаш (дял от) бизнес с вътрешна възвращаемост поне няколко пъти над инфлацията. Това е реалност обаче за относително малко хора. Кризата според мен е време да се мисли и гради бизнес.
Обикновеният човек, както се казва, няма как да се спаси напълно. Инфлацията е скритият данък на държавите. Тя е основно средство на правителствата да прехвърлят проблемите на следващите поколения и да финансират губещи начинания. Спестителите се наказват лесно в днешно време.
Независимо от инфлацията, човек според мен трябва да има кеш (респ. депозит) за няколко месеца базов минимум на зависещите от него, най-добре ако може за година живот. Не е лошо да има и малко злато. Много е важно да контролира потреблението си преди пазарът да го е принудил.

Хи,хи!
И на теб не ти е лесно- с толкова личности и гласове в главата, пък всеки иска да си каже мнението................:]
Как определяш кой е шефа, или побеждава тоя, дето в момента се чувства най- велик?
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
30-12-2011 - 10:53:31
Quote
ivorad
Quote
greenbul

Ако спекулирайте, спекулирайте с това дали ще се случат бъдещите фази, а не с тези, които вече се случиха и има неоспорими доказателства.

Де ги тези "неоспорими" доказателства за вдигане на цените с 5-7 процента в началото на лятото на 2010-а, бре, пиле кукащо?
Де?
:]

Кой скри бултрапааааааааа?????...........
Как така не си спомняте, че в началото на лятото на 2010-а е имало скок от 7%?????
Ненормалници !
:}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход