Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

А цените на търговските площи?

Публикувано от amam 
А цените на търговските площи?
05-01-2012 - 01:23:17
Отдавна чета форума, но рядко пиша, понеже на тепиха сте все от по-тежка за мен категория и забелязвам, че обсъждайки тук имотите, винаги става въпрос за апартаменти. Бих бил много благодарен за няколко мнения относно търговските площи, предполагам, че и тяхната съдба е подобна на жилищните имоти, но все пак е друго да се чуе от вас.
Re: А цените на търговските площи?
05-01-2012 - 09:26:41
Съдбата им е горе-долу същата, но разликата между магазин на Витошка и магазин в Левски-Г е по-голяма, отколкото между апартаменти на същите места. Тоест хубавият магазин си остава добра инвестиция дори в криза.
Re: А цените на търговските площи?
05-01-2012 - 12:17:43
да добра инвестиция е ако си го наследил. иначе не носи повече от 3-4% годишно
Re: А цените на търговските площи?
05-01-2012 - 13:10:41
Е, на някои хора им носи, на други -не. Иначе животът щеше да е много прост, не мислиш ли?
Re: А цените на търговските площи?
05-01-2012 - 16:45:04
Към момента съм намерил, един магазин с предполагаема доходност от около 12-13% и понеже търся от около 3 години, до сега не бях попадал на такава оферта изпадам в съмнения за това къде е скрит ключа за бараката. А иначе от първата си инвестиция в търговска площ съм си много доволен, доходноста ми е 15%, но това се случи през 2004г.
Re: А цените на търговските площи?
05-01-2012 - 17:20:57
Ключът от бараката вероятно е в това, че или става дума за цена до 25000-30000 евро, или наемът не е този, дето си го мислиш.
Re: А цените на търговските площи?
05-01-2012 - 17:46:32
Цената е малко по-височка, но близо до твоята предполагаема. По вероятно е наемът да не този който предполагам, но не ми е известен друг начин да го проверя, освен да проуча, наемите в съседство и наоколо и да науча колко са плащали последните наематели.
Re: А цените на търговските площи?
05-01-2012 - 18:00:27
По скоро виж в нета какви наеми се искат сега наоколо. "В съседство" не е много меродавно мерило, освен ако не са с еднакви лица, изложение и площ. И, най-важното според мен, опитай се да прецениш дали има достатъчно видове бизнес /цветя, алкохоли, плод-зеленчуци и прочие/, от които би могло да се изкарва търсения наем. Ако "да", мераклии ще има, ако "не" или "трудно" ще се сменят през месец-два, а ти само ще сваляш, докато не отидеш на 4-5% годишна доходност. Което си е нормалната доходност.
Re: А цените на търговските площи?
09-01-2012 - 23:50:21
И така, след щателно пручване доходноста наистина се оказа 4-5% и понеже мен това не ме задоволява, предложих 50% от исканата цена.smiling smiley
Естествено продавачът не се съгласи, но ми направи впечатление че реакцията му не бе никак остра. Явно ще трябва още да се чака.
Re: А цените на търговските площи?
10-01-2012 - 01:39:36
Quote
nradev
да добра инвестиция е ако си го наследил. иначе не носи повече от 3-4% годишно

хахаха +1

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход