Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Движи ли се по план спадът на цените?

Публикувано от greenbul 
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
28-12-2011 - 11:09:07
Quote
darkside
Иворадчо, мноу си забавен, майна! Не разбра ли, аз не коментирам,

Ъхъммм, аз съм "забавен" / по-долу в отговора ти - и други неща съм!/, ама ти никога, никого не коментираш........
:]
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
28-12-2011 - 11:25:46
Quote
greenbul
Много пъти съм кавал, че на мен да ми подараят една двустайна панелка в Люлин с единственото условие да живея в нея, любезно ще откажа. Говоря ти съвсем честно!

Много добре си се самообяснил, фала: докарал си го монументално, човек би си помислил, че не си от хората, които по цял ден сънуват из форума 149 на жълтите павета, понеже отдавна си милионер в зелено!
За бултрапа, обаче, нещо си се умълчал.........
Що така?
winking smiley:]
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
28-12-2011 - 12:33:06
avatar
Quote
greenbul


Камелке, гледам поомекна и вече не си ъперски хардлайнер. Първо не е нужно всички собственици на веднъж да тръгнат да продават апартаментите си. Тях просто няма кой да ги купи. Много пъти съм кавал, че на мен да ми подараят една двустайна панелка в Люлин с единственото условие да живея в нея, любезно ще откажа. Говоря ти съвсем честно! Относно пенсионерите те си умират един по един, а наследниците не винаги са един и не винаги могат да се разберат. Причини за продажба на жилища животът дава много - смърт, разводи, тежки заболявания за които трябват пари, емиграция и куп още. Като казвам, че поомекна виждам, че и ти усети на къде е посоката на цените в следващите години. Е сега реши да дрънкаш на струната, че цените ще падат ама никой няма да продава. Ще продават Камелке, ще продават. Не всички, но животът е такъв, че ще принуди макар и малцина да продават, което е предостатъчно защото готовите да купят са по-малко от малцина.

Хубаво гледаш, ама защо чак сега почна да виждаш?
Никога не съм била "ъперски хардлайнер"- постовете ми са във форума и лесно може да се провери.
Като човек без собственост, ти е трудно да разбереш, че човек не си продава жилището ей тъй- просто търговия да върви и пазар да има.
Като човек, дошъл от провинцията, имаш идеализирани представи за дадени квартали и провинциално- отричащо възприемане на други.
Нормално е, среща се при доста народ, преди да си преподреди приоритетите според възможностите си.
Това, което ти твърдиш, е това, което и аз- че, нито всички хора ще тръгнат да си продават жилищата, нито всички пенсионери ще ритнат камбаната наведнъж, нито наследниците им ще хукнат да продават на всяка цена.
Спорадичните продажби, не са пазар и не могат да докарат така чаканите 149$/кв.м. на жълтите павета.
Та, според мен, пазар ще продължи да няма, докато не намалее безработицата и докато икономиката не дръпне напред.
Което не означава, че никой няма да купува, но и не означава, че имотите ще се подаряват по системата: средна заплата Х3 години и.............пей сърце.
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
28-12-2011 - 14:42:38
Quote
камелия
Quote
greenbul


Камелке, гледам поомекна и вече не си ъперски хардлайнер. Първо не е нужно всички собственици на веднъж да тръгнат да продават апартаментите си. Тях просто няма кой да ги купи. Много пъти съм кавал, че на мен да ми подараят една двустайна панелка в Люлин с единственото условие да живея в нея, любезно ще откажа. Говоря ти съвсем честно! Относно пенсионерите те си умират един по един, а наследниците не винаги са един и не винаги могат да се разберат. Причини за продажба на жилища животът дава много - смърт, разводи, тежки заболявания за които трябват пари, емиграция и куп още. Като казвам, че поомекна виждам, че и ти усети на къде е посоката на цените в следващите години. Е сега реши да дрънкаш на струната, че цените ще падат ама никой няма да продава. Ще продават Камелке, ще продават. Не всички, но животът е такъв, че ще принуди макар и малцина да продават, което е предостатъчно защото готовите да купят са по-малко от малцина.

Хубаво гледаш, ама защо чак сега почна да виждаш?
Никога не съм била "ъперски хардлайнер"- постовете ми са във форума и лесно може да се провери.
Като човек без собственост, ти е трудно да разбереш, че човек не си продава жилището ей тъй- просто търговия да върви и пазар да има.
Като човек, дошъл от провинцията, имаш идеализирани представи за дадени квартали и провинциално- отричащо възприемане на други.
Нормално е, среща се при доста народ, преди да си преподреди приоритетите според възможностите си.
Това, което ти твърдиш, е това, което и аз- че, нито всички хора ще тръгнат да си продават жилищата, нито всички пенсионери ще ритнат камбаната наведнъж, нито наследниците им ще хукнат да продават на всяка цена.
Спорадичните продажби, не са пазар и не могат да докарат така чаканите 149$/кв.м. на жълтите павета.
Та, според мен, пазар ще продължи да няма, докато не намалее безработицата и докато икономиката не дръпне напред.
Което не означава, че никой няма да купува, но и не означава, че имотите ще се подаряват по системата: средна заплата Х3 години и.............пей сърце.

Все едно да спориш с радиоточката. Казвам ти, че не е нужно всички да се юрнат да продават. Не е нужно и да е доброволно. Животът поднася достатъчно изненади, когато жилища се продават зорноволно.

Инче формулата е 3 годишния доход на домакинството, а не средни заплати, ама радиоточката само предава без да приема. В Люлин ако това са 600-700 евро на месец (средно), то срената цена ще бъде около 25 000 евро за двустаен. Вземи кажи тоз час черно на бяло, че според теб средната цена на двустайна панелка в Люлин няма да стигне 25 000 евро и да запазим поста да има с какво да те правя а смях след време.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
28-12-2011 - 14:48:57
Quote
ivorad
Quote
greenbul
Много пъти съм кавал, че на мен да ми подараят една двустайна панелка в Люлин с единственото условие да живея в нея, любезно ще откажа. Говоря ти съвсем честно!

Много добре си се самообяснил, фала: докарал си го монументално, човек би си помислил, че не си от хората, които по цял ден сънуват из форума 149 на жълтите павета, понеже отдавна си милионер в зелено!
За бултрапа, обаче, нещо си се умълчал.........
Що така?
winking smiley:]

Бултрапът е в миналото. Той се случи точно както обясняваха теориите на имотния балон. Какво да го коментираме още? Нещо не си в час. Ако искаш да се заяждаш, не питай къде е бултрапа, а къде е отчаянието.

Не разбирам защо трябва да си милионер в зелено, че да откажеш да живееш безплатно в панелка у Люлин.
Не збаравяй, че евтиното винаги излиза по скъпо. Като калкулираш 2 часа в задръствания това са 5 допълнителни работни ни на месец. 60 работни дни за година или 3 месеца в годината работиш само за задръстванията. Добави и бензина на два автомобила и ще видиш, че въобще не говорим за милионер в зелено, а за прагаматизъм.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
28-12-2011 - 14:58:39
Quote
greenbul


Бултрапът е в миналото. Той се случи точно както обясняваха теориите на имотния балон. Какво да го коментираме още? Нещо не си в час. Ако искаш да се заяждаш, не питай къде е бултрапа, а къде е отчаянието.


Кога се случи, бе, Смехурко - от коя до коя дата, с какви параметри?
Де го тоз бултрап, да го видим, ама конкретно, а не на картинките, които сънуваш толкова упорито?
:]
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
28-12-2011 - 15:03:23
Quote
камелия


Спорадичните продажби, не са пазар .
Та, според мен, пазар ще продължи да няма, докато не намалее безработицата и докато икономиката не дръпне напред.
Което не означава, че никой няма да купува, но и не означава, че имотите ще се подаряват по системата: средна заплата Х3 години и.............пей сърце.
Кемъл, усещам некъв прогрес в мисленето ти. Дано не е единично явление, щот си ми ама мноу симпатична!
Гледай ся една бърза ретроспекция:
"Имотите скъпи, заплатите ниски, лихвите високи, хората измират, други бегат навън, половината нови кооперации празни-мухъл и гъбки, а хамавите строители продължават да зидат." И за капак, мирише откъм Иран и Сирия на барут, дагеа.......
На тва му викат игра срещу тренда. На пръв поглед!
Обаче ако е с парите на балъци платили "на зелено", къв е проблема? Печалбата е сигурна за строитела!
Ако строят с вече отпуснати кредити 2009-та примерно, одобрени и платени проекти и обещетения? Що да не строят? Същата работа като на зелено, само че риска е за банката. Ми ще си ги построят криво лево до "супер лукс" на шпакловка и тапа и аре чао!
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
28-12-2011 - 15:03:56
Quote
greenbul


Инче формулата е 3 годишния доход на домакинството,

Отде взе таз чудна формулка, Смехурко? От графиката за бултрапа ли?
:]
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
28-12-2011 - 15:38:00
avatar
Quote
ivorad
Quote
greenbul
Инче формулата е 3 годишния доход на домакинството,

Отде взе таз чудна формулка ?

В някои дебели книги сигурно има дадени формулите за "3-те години" и "100-те наема".
На живо ситуацията е друга.
В България 100-те наема вечно са 180 - 240, а 3-те години вечно са 5 - 10.
Това показва че или книгите грешат или ние сме твърдоглави и правим напук.
Но не само у нас 3-те години не са 3, а е масово явление по белия свят.

Притежаването са собствен дом е трудно постижима цел за милиони милиони хора от работническата класа.
Брат ми сподели преки наблюдения от Австралия. Там е масово явление младите семейства да живеят в каравани, обособени в нещо като нашите къмпинги. Така изкарват по 5 - 10 години докато спестят кеш за истински дом.
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
28-12-2011 - 15:54:33
За 3 години домакинство да изплати жилище в БГ-то??? Ха, ха, това е върховна тъпотия!! Може и да стане, когато:

1. БГ заплатите се изравнят с аналогичните си европейски заплати, които към момента са 10 (десет) пъти по големи от българските.
2. Цените в Европа останат близки до БГ цените, както са в момента
3. Много други неща, ама не ми се пише

Разбирам, че на много хора не им се иска да е така, обаче сори - икономически закони, не зависят от желанията на този или онзи. Затова гледайте да си вдигнете заплатите, дотогава ще плащате жилището доста по дълго време!!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход