Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Движи ли се по план спадът на цените?

Публикувано от greenbul 
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
30-12-2011 - 19:47:09
avatar
Quote
batko
Quote
TZARS
Quote
bota156
През комунизма ВИНАГИ един апартамент е бил 3х годишния доход, даже и по малко.

Bota, за пазар на имоти и цени по времето на социализъма не трябва да се говори. Тогава се "купуваха" само имоти от общини, заводи, кооперации, ........... и т.н. Подписваха се договори, че ще се работи в даден завод 10 и повече години, и тогава след ред (по списък), връзки, натегачество и късмет определени хора "закупуваха" имот. А другите чакаха, и завиждаха на "печелившите".

.... за пазар съм съгласен но за цени защо да не говорим. Аз отдавна питам как така за един панел купен за 12000лева през 1985г сега ще искат по 70000 евро? Или за 100квадрата тухла в Лозенец купена или построена за 25000 лева сега искат по 150000 евро? Аз няма да дам такива пари и няма да пълня гушите на софийски комунистически дришльовци-тарикати. Да си държат копторите во веки веков.

Ако обсъждахме цени на имоти в Западна Европа закупени 1985г. и днес - проблем няма.
Аз лично предпочитам историята на имотния пазар да я обсъждаме след 1990г.
Преди това беше извратен пазар и извратени цени.
Апартамент 100 кв.м. стара тухла в кв.Лозенец винаги ще държи цена, без значение кой комуняга за какви жълти стотинки го е придобил. Пазарната логика е в полза на собственика на такъв имот - европейска столица, топ локация, тухла, и т.н.
Челси също е собственост на "млад милиардер", но това не пречи на милиони хора да се кефят на добър футбол.



Ако не искаш да се занимаваш със тухли в кв.Лозенец, ето ти една вила в Австралия - топло, цивилизация, поддържана, ходиш си за рибка и си гледаш кефа.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-12-30 19:55 от TZARS.
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
30-12-2011 - 19:55:59
avatar
Quote
batko

Царю честити за пазар съм съгласен но за цени защо да не говорим.Аз отдавна питам как така за един панел купен за 12000лева през 1985г сега ще искат по 70000 евро?Или за 100квадрата тухла в Лозенец купена или построена за 25000 лева сега искат по 150000 евро?Аз няма да дам такива пари и няма да пълня гушите на софийски комунистически дришльовци-тарикати.Да си държат копторите во веки веков.

А, отдавна ли питаш, защо за един хляб, дето по онова време е струвал 15ст., сега даваш лев?
Или за тока, парното и каквото още се сетиш?
Питаш ли, защо банката сега ти отпуска заем с 10% лихва, вместо с 2%?
И що не питаш банката, с какъв акъл ти дава над 7% лихва за влога, вместо 1%?
Дришльо си ти, защото искаш с трици- маймуни да ловиш и да печелиш от въздуха, а другите, които имат имоти, да губят.
Ама, не става.:]
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
30-12-2011 - 19:56:08
*drink1*Пичове милионери,да знаете ,че първия инфаркт е някъде между 40 и 50,а втория обикновено е и последен!*drunk*Пожелавам ви повече радост,мъдрост да ви споходи и удовлетворение през новата 2012 год.Специално пожелавам на Маргото-бившата собственичка на този сайт да преоткрие красотата на живота: ведрия секс и качествения алкохол*drunk*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-12-30 19:58 от фло.
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
30-12-2011 - 21:37:24
*drink1*
*beer*
Наздраве Фло и да ти се връща по пожеланията !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-12-30 21:38 от status.
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
31-12-2011 - 09:24:27
avatar
Quote
ivorad
Quote
Камито
]
Quote
големо жувотно
г-да ипотекари и имотикари,

Не влогарите трябва да се притесняват за налози върху лихвите по депозитите, а вие. Ще се запитате защо? Ами защото влогарите много бързо ще намерят други нови убежища за кеша, най-лесното е износ извън БГ. След това обаче БГ банките оставени без кеш ще трябва много бързо да разпродават имотките на длъжниците и ще стане една.... да не ви разправям. Пък бедните ипотекари при такова стечение на обстоятелствата не ща и да си представя как ще ги щавят и ще им одират по 3 кожи.

Нали не сте забравили, че освен гражданите и фирмите имат влогове. А избягат ли и последните работодатели, производители и инвеститори то тогава ви препоръчвам да избягате от БГ по най-бързият начин за да не ви изядат живи огладнелите и освирепели цигани. Оставете имотите зад гърба си, бягайте и не се обръщайте назад. Просто забравете за тухлите.

Не мисля че има една работеща рецепта за всички. освен това никой съвет не е трайно добър.
Толкова много хора си задават този въпрос - от простата Камелия до Уорън Бъфет. Парите вече са толкова много и толкова бързи, пазарите са глобални - всеки актив се балонира бързо, няма сигурен задълго.
Зависи от конкретния човек. От целите му, от финансовата му култура и обезпеченост - както се казва каква му е хавата.
За човек с по-малко средства, според мен най-важното е да няма дълг. Особено дълг за потребление, в т.ч. ипотека над наемните нива.
Важно е да запази мобилността си и да се стреми да повишава квалификацията си за да си реализира уменията където се търсят платежоспособно.
Човек трябва да се учи да инвестира. Няма да има пенсионери, така смятам аз. Това Понци ще рухне. Политиците на деня ще обвинят 'спекулантите', банкерите, илюминатите, марсианците...но да живееш от пенсия няма да го бъде.
Най-добре е да имаш (дял от) бизнес с вътрешна възвращаемост поне няколко пъти над инфлацията. Това е реалност обаче за относително малко хора. Кризата според мен е време да се мисли и гради бизнес.
Обикновеният човек, както се казва, няма как да се спаси напълно. Инфлацията е скритият данък на държавите. Тя е основно средство на правителствата да прехвърлят проблемите на следващите поколения и да финансират губещи начинания. Спестителите се наказват лесно в днешно време.
Независимо от инфлацията, човек според мен трябва да има кеш (респ. депозит) за няколко месеца базов минимум на зависещите от него, най-добре ако може за година живот. Не е лошо да има и малко злато. Много е важно да контролира потреблението си преди пазарът да го е принудил.






Цоп-Моп


Открийте разликите!

:}

Приятелю , мислех те за малко по-интелигентен*yes* Да не мислиш ,че във всички форуми , в които пиша , пиша под името " Камито" ?!? *sos*
Пожелавам ти весели празници и поумняване през Новата 20012 Година. *drink2*
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
31-12-2011 - 09:33:32
avatar
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
31-12-2011 - 09:55:31
Quote
камелия
Quote
batko

Царю честити за пазар съм съгласен но за цени защо да не говорим.Аз отдавна питам как така за един панел купен за 12000лева през 1985г сега ще искат по 70000 евро?Или за 100квадрата тухла в Лозенец купена или построена за 25000 лева сега искат по 150000 евро?Аз няма да дам такива пари и няма да пълня гушите на софийски комунистически дришльовци-тарикати.Да си държат копторите во веки веков.

А, отдавна ли питаш, защо за един хляб, дето по онова време е струвал 15ст., сега даваш лев?
Или за тока, парното и каквото още се сетиш?
Питаш ли, защо банката сега ти отпуска заем с 10% лихва, вместо с 2%?
И що не питаш банката, с какъв акъл ти дава над 7% лихва за влога, вместо 1%?
Дришльо си ти, защото искаш с трици- маймуни да ловиш и да печелиш от въздуха, а другите, които имат имоти, да губят.
Ама, не става.:]
Преди време ти казах да не коментираш мои думи,но ти си тъпа бабичка и не помниш.Що не вземеш да вървиш на найка си у миризливата путка.
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
31-12-2011 - 09:57:54
Quote
PER0
Quote
batko
Quote
PER0
Quote
batko

Перко още по добра идея е агенциите за недвижими имоти да бъдат обложени с допълнителен данък като за начало 90% от комисионната която взимат.

batko, ти ли беше с влогът от 130000Е че подскачаш като ощипана девица? Ами виж сега, първо суми над 100000Е не са гарантирани от банките, второ 30-40 % от 100000Е са само 30-40 000Е, и ще ти останат 60-70000 Е. Това не е малко пара, ей !! Тъй като кризата е всеобща, редно е и притежателите на влогове да усетят тежеста и да са един вид съпричастни, така както имотите изгубиха част от стойността си. От имота не можеш да отрежеш няколко квадрата, но от влоговете мммммм ... става много лесно да клъцнеш някаква част. Доста апетитно е, нали?
Перко не ми бери грижа на парите.В България отдавна има повече от една банка.А освен това семейството ми е повече от един човек.Тъй като кризата е тежка редно е всички брокери да приберат безплатно в една стая от апартамента си по двама студенти от провинцията безплатно.Или по един клошар.И понеже инфраструктурата е в окаяно положение имотния данък трябва да е поне един % от данъчната оценка.А такса смет отделно.Парите ми като сложат данък моментално ще напуснат България но имотите остават тук.Тях не може да ги изнесеш или скриеш.

Абе ти остави 30-40% от твоите пари в полза на бюджета и тогава заминавай. И гледай да не стане така, че да забранят износа на големи суми. Давам просто идейки така, какво ще кажеш ?
Как искаш да ги оставя на стотинки или на цяло.Айде посънувай още малко щото новия данък имоти хлопа на вратата ти.
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
31-12-2011 - 11:16:38
avatar
Quote
batko

Царю честити за пазар съм съгласен но за цени защо да не говорим.Аз отдавна питам как така за един панел купен за 12000лева през 1985г сега ще искат по 70000 евро?Или за 100квадрата тухла в Лозенец купена или построена за 25000 лева сега искат по 150000 евро?Аз няма да дам такива пари и няма да пълня гушите на софийски комунистически дришльовци-тарикати.Да си държат копторите во веки веков.

Quote
камелия
А, отдавна ли питаш, защо за един хляб, дето по онова време е струвал 15ст., сега даваш лев?
Или за тока, парното и каквото още се сетиш?
Питаш ли, защо банката сега ти отпуска заем с 10% лихва, вместо с 2%?
И що не питаш банката, с какъв акъл ти дава над 7% лихва за влога, вместо 1%?
Дришльо си ти, защото искаш с трици- маймуни да ловиш и да печелиш от въздуха, а другите, които имат имоти, да губят.
Ама, не става.:]

Quote
batko
Преди време ти казах да не коментираш мои думи,но ти си тъпа бабичка и не помниш.Що не вземеш да вървиш на найка си у миризливата путка.



Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...


Re: Движи ли се по план спадът на цените?
02-01-2012 - 12:56:13
Quote
камелия
Разбира се, има други от старите квартали, в които можеш да си купиш, които се водят престижни, но и там условията са като в Люлин.............само цените са различни.

Бурсук, само беден аутсайдер социопат, като теб, може да не знае какви са раликите и да си мисли, че хората плащат в ПЪТИ повече, само и само да не живеят в аутсайдерско гето като Люлин, защото са глупави.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-01-02 14:37 от javcho.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход