Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Движи ли се по план спадът на цените?

Публикувано от greenbul 
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
27-12-2011 - 13:41:20
avatar
Quote
darkside

Е, тва е! Каза го най-после! Ми хората които визираш (500лв. мес. заплата) са около 86% от населението! Значи, те трябва да забравят за възможността "покупка на жилище"?
Има и друго, точно те са собствениците на престарелия панелен и тухлен сграден фонд.
И още нещо: точно те, притиснати от нужда ще продават евтино. Вече си залагат жилищата на частни кредитори за смешни пари и мноу сериозни лихви. Тая бомба ще избухне и тя.
А пенсионерите? Давате ли си сметка какъв обем жилища ще се освободи и ще отиде на продан следващите година-две?
Тези бедняци, новите "кредитори" и банките ще натиснат цените надолу! Но раздвижване няма да има, както каза мъдрия Иванофф........на падащ пазар никой сериозен не купува....Твърде необмислено изказване, Иворадчо!

И да напомня, коментираме масовия пазар, масовия тип имоти - селски къщи, холбоксове, спалня, хол, кухня "с усвоена" тераса, едностаен, ма "разширен" и др. творения на прехода!

Хайде да разсъждаваме върху това, което си нахвърлял.........

1. 86% от хората в България получават 500лв. заплата.
2. 86% от хората в България, са собственици на престарял тухлен и панелен фонд и получават месечна заплата от 500лв.
3.Пенсионерите ще измрат и в следващите 1-2 години ще освободят огромен обем жилищна площ.

Сега, пита се, за чий бяс, 86% от населението ще хукне да си продава жилищата, след като знаем, че само 7% от всичките купени жилища през пика, са с клатещи се кредити, а огромната част от тези 86% собственици, нямат ипотеки?
Каква нужда би притиснала някое семейство, в което влизат едни 1000 лева, та да хукне да продава дома си?
И къде в тази картинка са пенсионерите- при получаващите 500лв. ли в останалите 14% от населението?
И като измрат поголовно тия 2.5 милиона пенсионери, дали пък ще стане наведнъж, дали пък няма да имат наследници, имащи нужда от покрив над главата, или имащи нужда от парите, които би носил един наем?
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
27-12-2011 - 14:03:50
"Иф ю синг Пенке ле, ху ю лисън тую!" Тва е стара ирландска поговорка!
Кемъл, къде твърдя, че ще умрат 2.5 млн. пенсионери? Ника ми е Дарки, а не Гьобелс.......
Къде твърдя, че сички с доход до 500 лв. ще продават?
И къде твърдя, че 1000 лева са пари? Ако в некое семейство влизат само 1000 лева, то е на ръба на мизерията. 33 лева на ден са мизерно оцеляване. Аз не моа да ги раздела за най-необходимото, ако моеш кажи кво мое да са купи за деня с теа пари?!
Виждам, че ти смяташ, че семейство с такъв доход е "стабилно" и нема нужда да продава. Направо съм изумен от ниската ти летва, баси..........
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
27-12-2011 - 14:17:34
avatar
Quote
darkside
"Иф ю синг Пенке ле, ху ю лисън тую!" Тва е стара ирландска поговорка!
Кемъл, къде твърдя, че ще умрат 2.5 млн. пенсионери? Ника ми е Дарки, а не Гьобелс.......
Къде твърдя, че сички с доход до 500 лв. ще продават?
И къде твърдя, че 1000 лева са пари? Ако в некое семейство влизат само 1000 лева, то е на ръба на мизерията. 33 лева на ден са мизерно оцеляване. Аз не моа да ги раздела за най-необходимото, ако моеш кажи кво мое да са купи за деня с теа пари?!
Виждам, че ти смяташ, че семейство с такъв доход е "стабилно" и нема нужда да продава. Направо съм изумен от ниската ти летва, баси..........

Остава да те посъветвам, да си прочетеш пак поста..............., но за по- прегледно, ще ти пейстна тук:.

"Е, тва е! Каза го най-после! Ми хората които визираш (500лв. мес. заплата) са около 86% от населението! "
Има и друго, точно те са собствениците на престарелия панелен и тухлен сграден фонд.
И още нещо: точно те, притиснати от нужда ще продават евтино. Вече си залагат жилищата на частни кредитори за смешни пари и мноу сериозни лихви."


За пенсионерите- аз те питах, дали не чакаш всички да измрат, та да се освободят огромните площи, щото ако мрат на порции, няма да освободят достатъчно "излишни" жилища.
Никъде не съм казала, че твърдиш, дето 1000 лв. са пари. Тук, в този форум, всички сте богаташи, затова не бих си и помислила, че сте наясно, че 86% от хората, ако получават по 500лв. заплата, пък да са поне двама в семейство, биха били дори доволни, затова не ми приписвай ненаписани от мен, слова.smiling smiley
Защо не пробваш да видиш гората, вместо да се втренчваш в дървото?
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
27-12-2011 - 15:20:34
Quote
камелия

Защо не пробваш да видиш гората, вместо да се втренчваш в дървото?
Ми щот явно имам греда в окото...една моя позната, брокерка-химичка ми го каза преди време.
Добре де, тогава имам прост въпрос: Как живеят с 10, 20, или 30 лева на ден? И как хора с такива доходи ще поддържат кола и имот, и как ще плащат данъци, саниране, тръби на парно? Има пенсионери с по два три имота и с пенсия 136 лева. Колко време ще издържат?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-12-27 15:55 от darkside.
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
27-12-2011 - 16:30:50
avatar
Quote
darkside

Добре де, тогава имам прост въпрос: Как живеят с 10, 20, или 30 лева на ден? И как хора с такива доходи ще поддържат кола и имот, и как ще плащат данъци, саниране, тръби на парно? Има пенсионери с по два три имота и с пенсия 136 лева. Колко време ще издържат?

Прост отговор- както са го правили досега- 20 години след като им се изпариха спестяванията.
Няма самотни пенсионери с пенсия 136 лв. и 2-3 имота............необитавани. Просто няма и не знам защо се ловиш на тоя фолк.........
2-3 имота, дори да им носят по 100-200Е, пак им връзват над средната заплата.
Пък, винаги има желаещи да обгрижват някого срещу онаследяване.smiling smiley
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
27-12-2011 - 16:43:09
Това с доглеждането е таралеж в гащите. почват се едни дела от законните наследници ,немат край
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
27-12-2011 - 18:31:52
Quote
darkside
"Иф ю синг Пенке ле, ху ю лисън тую!" Тва е стара ирландска поговорка!
Кемъл, къде твърдя, че ще умрат 2.5 млн. пенсионери? Ника ми е Дарки, а не Гьобелс.......
Къде твърдя, че сички с доход до 500 лв. ще продават?
И къде твърдя, че 1000 лева са пари? Ако в некое семейство влизат само 1000 лева, то е на ръба на мизерията. 33 лева на ден са мизерно оцеляване. Аз не моа да ги раздела за най-необходимото, ако моеш кажи кво мое да са купи за деня с теа пари?!
Виждам, че ти смяташ, че семейство с такъв доход е "стабилно" и нема нужда да продава. Направо съм изумен от ниската ти летва, баси..........

Хм, 1000 лева ......... Ами да, по една Финландия, две кутии Давидофф, два хляба и кило сирене с домати на ден, значи стигат.
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
27-12-2011 - 19:13:30
Quote
darkside

Кемъл, къде твърдя, че ще умрат 2.5 млн. пенсионери? Ника ми е Дарки, а не Гьобелс.......

Мартеничке, Камелия много точно ти посочи къде и как си казал онова, което според вдъхновената ти наглост не си бил казал. Ти не прокоментира този факт по никакъв начин.
Следователно никът ти не е нито Дарки, нито Гьоби. Поми е!
:]
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
27-12-2011 - 20:40:38
Иворадчо, мноу си забавен, майна! Не разбра ли, аз не коментирам, мен ме коментират и анализират. А аз просто казвам!
Мноу си злобен, брато....да немаш некви проблеми с мене? Познаваме ли се? Да не е по женската част нещо, щото имам тоа навик, сичко под ножа..........
Ако и тва не е, не моа да ти помогна.
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
27-12-2011 - 22:05:03
Quote
камелия

Сега, пита се, за чий бяс, 86% от населението ще хукне да си продава жилищата, след като знаем, че само 7% от всичките купени жилища през пика, са с клатещи се кредити, а огромната част от тези 86% собственици, нямат ипотеки?
Каква нужда би притиснала някое семейство, в което влизат едни 1000 лева, та да хукне да продава дома си?
И къде в тази картинка са пенсионерите- при получаващите 500лв. ли в останалите 14% от населението?
И като измрат поголовно тия 2.5 милиона пенсионери, дали пък ще стане наведнъж, дали пък няма да имат наследници, имащи нужда от покрив над главата, или имащи нужда от парите, които би носил един наем?

Камелке, гледам поомекна и вече не си ъперски хардлайнер. Първо не е нужно всички собственици на веднъж да тръгнат да продават апартаментите си. Тях просто няма кой да ги купи. Много пъти съм кавал, че на мен да ми подараят една двустайна панелка в Люлин с единственото условие да живея в нея, любезно ще откажа. Говоря ти съвсем честно! Относно пенсионерите те си умират един по един, а наследниците не винаги са един и не винаги могат да се разберат. Причини за продажба на жилища животът дава много - смърт, разводи, тежки заболявания за които трябват пари, емиграция и куп още. Като казвам, че поомекна виждам, че и ти усети на къде е посоката на цените в следващите години. Е сега реши да дрънкаш на струната, че цените ще падат ама никой няма да продава. Ще продават Камелке, ще продават. Не всички, но животът е такъв, че ще принуди макар и малцина да продават, което е предостатъчно защото готовите да купят са по-малко от малцина.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход