Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Катастрофа на имотния пазар след 2012

Публикувано от demograph 
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
14-01-2011 - 21:06:51
avatar
Quote
batko
Quote
СТОПАНИН ... .
Quote
Joan
Quote
demograph

Между другото - Вие сте много "костелив" опонент и примера с Ловеч е прекрасно хвърлен камък в моята градина.
Не съм запознат със ситуацията в Ловеч и ще Ви помоля да разкажете повече за движението на цените там през 2004-2008 година. .....

Всъщност Ловеч беше само пример за малък областен център. Няма никаква особена разлика между него и, да кажем, Хасково. Затова ще говоря по-общо за областните центрове, а само за тях, защото данните на НСИ за цени на жилищата са само в областните центрове. Ама ще е другата седмица - трябва и да се бачка smiling smiley
..................
Знаете ли кое е най-тъпото в тоя форум? Това, че демограф не е истински демограф, а по-скоро думограф, но това не прави на никой впечатление!!! Казах го веднъж-дваж, но тъпирите-сривльовци продължават да му задават научни въпроси на един смешник-думограф който си няма хал-хабер от науката демография и география на населението и селищата. Абе пълна невежест царува тука!!!:g:
Най тъпото в този форум си ти.Безсилието ти е тотално и освен обиди и ругатни нищо съществено няма от теб.Вземи си изливай простотията на друго място
..................
Моите доводи бяха, че той си няма хал-хабер от терминологията и даже ми благодари за инфо. Твоите доводи какви са освен, че си мизерен гащник-сривльо без капка акъл и озлобен от бедността и нещастието???
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
14-01-2011 - 21:14:42
Не очаквах да слезете и Вие на това ниво господин СТОПАНИН. До днес Ви уважавах.
Всъщност Вас какво Ви интересува кой съм аз? Това какво отношение има към споровете тук? Авторитети, които да Ви водят за ръка ли са Ви нужни?
Тук са моите идеи и разсъждения. Ако не Ви харесват - опровергайте ги с факти, цитати и математика. Всеки носи глава на раменете си и може да преценя какви решения да взема. Не случайно се позовавам на общодостъпните и безплатни данни на НСИ - всеки мой опонент може да ги прегледа и да ме обори ако може.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
14-01-2011 - 21:24:23
avatar
Quote
demograph
Не очаквах да слезете и Вие на това ниво господин СТОПАНИН. До днес Ви уважавах.
Всъщност Вас какво Ви интересува кой съм аз? Това какво отношение има към споровете тук? Авторитети, които да Ви водят за ръка ли са Ви нужни?
Тук са моите идеи и разсъждения. Ако не Ви харесват - опровергайте ги с факти, цитати и математика. Всеки носи глава на раменете си и може да преценя какви решения да взема. Не случайно се позовавам на общодостъпните и безплатни данни на НСИ - всеки мой опонент може да ги прегледа и да ме обори ако може.

Безплатните и общодостъпни бълнувания на статистиката са жалък и смешен опит за систематизиране на някакви данни.
А и щом смяташ че един мост с пет броя магазини е определящ фактор за цени на имоти, вземи заведи хората които смяташ че са те научили на нещо наречено демография, на брега на някоя река и си наловете риба без въдица.
Твърде много хора са се научили да говорят наукообразно и затова трябва да им се вярва.
Че и авторитети и иксперти се изживяват.
Разходи се по улицата. Чуй някой зрял и живял човек.И си изгори представите за можене.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
14-01-2011 - 21:44:37
avatar
Ако науката Демография, като част от Географията беше лека жена, тя пак не би се дала на такива невежи типове със сривльовски наклонности като "Демографа"! Лошото е че се използват цели науки за оправданието на едни и същи мизерници. Дано все пак има и учени и учили хора тук и забележат фалша! Такива смешници като демограф, които се считат за представители на цяла наука благодарение на инфото от само една статистика не са само за съжаление! Те са за съд. Страшни боклуци!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:g::g::g:
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
14-01-2011 - 22:08:54
Quote
demograph

Тук са моите идеи и разсъждения. Ако не Ви харесват - опровергайте ги с факти, цитати и математика. Всеки носи глава на раменете си и може да преценя какви решения да взема.


Факти?
Готово:
1. Появява се човек, който бърка "емиграция" с "миграция". И твърди, че е демограф.
2. Появява се човек, който прави демографски прогнози, без да включи в тях потока на имигрантите, който, макар и все още по-малък от емигрантския, е наличен. И този човек твърди, че е демограф.
3. Появява се човек, който основава демографските си прогнози без всякакъв анализ на вероятното влияние, което би оказало върху демографските процеси отскорошното ни членство в ЕС. И този човек твърди, че е демограф.
4. Появява се човек, който прави категорични и изключително конкретни прогнози за имотния пазар, въз основа единствено на предполагаеми демографски показатели. И този човек твърди, че е демограф.
.............................................................................

Извод: подобен човек не може да е демограф. Той е "демограф".
За да се съобрази това не е нужна никаква математика - посочените супергафове са достатъчни, за да бъде заключението ни стопроцентово. Понеже всеки нормален човек би следвало да е наясно, че истинските демографи не бъркат "емиграция" с "миграция", пресмятат всички налични компоненти на демографския процес, и най-вече - не се занимават с категорични прогнози за състоянието на пазара на НИ в една страна. Просто не им е работа да го правят.
Това е.

Някакви други въпроси?
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
14-01-2011 - 22:14:16
avatar
Той не е демограф, той е "думограф"! Лошото е че на такива смешници им е задаван въпроса : Гусин Демограф какъв е прираста на .......
Никой не посмя да го изобличи този псевдодемограф!!!!!!!!!!!!!!:g:
Ако такива пейзани бяха демографи щяха да познават поне основните показатели на прирастта.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
14-01-2011 - 22:28:11
Изглеждате ми нервни господа. А защо сте нервни, ако сте сигурни, че греша? Или мислите, че мога да срина имотния пазар в България само с моето мнение?! - Е, не се мислех чак за такъв фактор! smiling smiley
Мисля, че много добре знаете, какво предстои на имотния пазар...
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
14-01-2011 - 22:30:30
avatar
Quote
demograph
Изглеждате ми нервни господа. А защо сте нервни, ако сте сигурни, че греша? Или мислите, че мога да срина имотния пазар в България само с моето мнение?! - Е, не се мислех чак за такъв фактор! smiling smiley
Мисля, че много добре знаете, какво предстои на имотния пазар...
...................
Каквото и да мислиш, не си демограф, а само един дребен спекулант на имотния пазар от който нищо не зависи. Това топли ли те???
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
14-01-2011 - 22:39:03
avatar
Quote
demograph
Изглеждате ми нервни господа. А защо сте нервни, ако сте сигурни, че греша? Или мислите, че мога да срина имотния пазар в България само с моето мнение?! - Е, не се мислех чак за такъв фактор! smiling smiley
Мисля, че много добре знаете, какво предстои на имотния пазар...

За знаене знаем.Ма ти що бъркаш киселото млеееко с мъглата.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
14-01-2011 - 22:39:43
Quote
demograph
Изглеждате ми нервни господа. А защо сте нервни, ако сте сигурни, че греша? Или мислите, че мога да срина имотния пазар в България само с моето мнение?! - Е, не се мислех чак за такъв фактор! smiling smiley
Мисля, че много добре знаете, какво предстои на имотния пазар...

Коректните хора, при изложени факти 1,2,3...... по-скоро би следвало да коментират въпросните съвсем конкретни факти и тяхната интерпретация, а не да се занимават с нескопосано плюене.
Е, явно това правило не важи за "демографите".....
Какво да се прави - демографски проблем!
winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход