Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Катастрофа на имотния пазар след 2012

Публикувано от demograph 
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
15-01-2011 - 16:26:38
Ето една новина, имаща отношение към въпроса с притока на чужденци в България:
[www.vesti.bg]

Мисля, че с влизането на страната в Шенгенската зона притока на чужденци дори ще намалее.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-15 16:27 от demograph.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
15-01-2011 - 16:33:51
Quote
demograph
Не мога да ви задължа да приемете моето мнение.

Няма начин да бъде прието очевидно некомпетентно мнение. Посочих поне четири дрънчащи признака на огромна некомпетентност в писанията Ви. Никакъв коментар от Ваша страна. Показателно.
Що се отнася до прогнозирането за сектор НИ - упорито се опитвате да си самовнушите, че ако един човек не приема КАТАСТРОФИЧНИТЕ Ви прогнози, то той непременно счита, че само след месец пазарът ще се юрне нагоре.
Очевидно не знаете, че негативните трендове имат много широк спектър и се разполагат между полюса на катастрофите /които така упорито и сладостно Ви се присънват/ и полюса на съвсем умерения спад, опиращ в състоянието на нулев тренд. Т.е - дори и да не се приеме перспективата на тоталната катастрофа, това по никакъв начин не изключва прогноза за продължаващ спад в цените на НИ.
Е, аз съм от хората, които застъпват мнението, че в следващите 6 до 12 месеца вероятно спадът на имотите ще продължи. С по-нисък темп от този през последните 2 години, но все пак - надолу. Надеждата е, че в края на тази година ще се постигне ситуация на баланс, а през пролетта на следващата, ако икономиката дръпне нагоре, предстои умерено покачване. И ако това икономическо стабилизиране се окаже трайно, ако интеграционните порцеси с ЕС се задълбочат и на стопанското равнище - никаква катастрофа през 2015-а няма да се случи, защото България ще е във фаза на растеж и ще става все по-привлекателно място за живот и инвестиции.
Това е, в което съм убеден и вярвам , че ще се случи. И подобна вяра е позитивна за всички, защото осъществяването й ще е успех за всички българи, а не само за "лакомите" брокери.
Вие страдате от маниакално черногледство. Ваше право - само не се опитвайте да го прикривате зад псевдокомпетентни демографски писания. Защото и за страничния човек е напълно ясно, че не сте никакъв демограф, а просто поредният психопат във форума, който е готов да удави всички около себе си заради своята съдба на неудачник.
Със здраве!
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
15-01-2011 - 16:40:41
Quote
demograph
Ето една новина, имаща отношение към въпроса с притока на чужденци в България:
[www.vesti.bg]

Мисля, че с влизането на страната в Шенгенската зона притока на чужденци дори ще намалее.

Пореден пример за малоумното Ви отношение към проблема - явно в представите Ви "чужденците" се изчерпват единствено с нелегалните емигранти. Няма как да се сетите, че има и друг модел - на млади, квалифицирани хора от страни извън ЕС, които биха искали да се възползват от по-добрия стандарт и перспективи на страната ни. За хора с подобен бекграунд всички разумни правителства дават преференции за заселване.
Хеликоптерите са за тарамбуките, чиято мечта е единствно да дойдат и плюскат за сметка на ЕС.
Успявате ли да вденете поредната си заблуда?
*xxx*
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
15-01-2011 - 16:40:55
avatar
Тези неудачници отначало тръгват оригинално с различни никове, но после стават толкова прозрачни и предвидими в апокалиптичните си писания, че си приличат като две капки боза. Всички си приличат по това, че нямат нищо и затова така злобеят. Готови са да затрият целия свят само и само да не останат само те в блатото. Колко са жалки!
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
15-01-2011 - 16:55:35
Господин СТОПАНИН, смея се с глас!
Цитирам: "Готови са да затрият целия свят само и само да не останат само те в блатото." - страхувате се, че с моите мнения мога да затрия целия Ваш свят? Да затрия розовия свят на имотните балони, където можеш да забогатееш за година от почти нищото и после да живееш (примерно като наемодател) цял живот без да работиш висейки във форумите?
Не - повярвайте ми, не ми е по силите!
Но поне Ви извиних за грубостите - Вие просто се страхувате от мен.
Оценям искренността Ви!
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
15-01-2011 - 17:07:42
avatar
Quote
demograph
Господин СТОПАНИН, смея се с глас!
Цитирам: "Готови са да затрият целия свят само и само да не останат само те в блатото." - страхувате се, че с моите мнения мога да затрия целия Ваш свят? Да затрия розовия свят на имотните балони, където можеш да забогатееш за година от почти нищото и после да живееш (примерно като наемодател) цял живот без да работиш висейки във форумите?
Не - повярвайте ми, не ми е по силите!
Но поне Ви извиних за грубостите - Вие просто се страхувате от мен.
Оценям искренността Ви!
.................
Радвам се че се веселиш! Но веселбата ти няма да продължи дълго. Ти се веселиш на мое предположение какви са ти желанията. За способностите ти не съм имал съмнения, че човек неспособен да си купи сламена колиба едва ли е способен да затрие света. Много по големи се опитваха, пък разни с ментални отклонения във форума ли:]? Ти се вземаш много насериозно май? Да не си от едно заведение за душевноболни заедно с лица наричани Маранди и Паламуд?
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
15-01-2011 - 17:28:32
Quote
demograph
Господин СТОПАНИН, смея се с глас!

Г-н Демограф, на Стопанина може и да се смеете, ама по отговорите ми не смеете и дума да пророните.
Защото за пореден път става ясно, че от демография разбирате колкото свиня от опера, след като считатате, че новодоставените хеликоптери имат отношение към желания приток на свежа кръв за страната ни.
Отново да повторя - хеликоптерите ще намалят нивото на нежеланата, незаконна емиграция, желаните емигранти ще получат нови преференции от правителството ни, така че количеството на тези хора ще расте, а не намалява с времето! И това ще е благотворно за демографската ситуация в страната!
Някакъв коментар на поредната си груба грешка в оценките ще направите ли, или пак ще си замълчите благоразумно?
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
15-01-2011 - 17:35:19
avatar
Quote
ivorad
Quote
demograph
Ето една новина, имаща отношение към въпроса с притока на чужденци в България:
[www.vesti.bg]

Мисля, че с влизането на страната в Шенгенската зона притока на чужденци дори ще намалее.

Пореден пример за малоумното Ви отношение към проблема - явно в представите Ви "чужденците" се изчерпват единствено с нелегалните емигранти. Няма как да се сетите, че има и друг модел - на млади, квалифицирани хора от страни извън ЕС, които биха искали да се възползват от по-добрия стандарт и перспективи на страната ни. За хора с подобен бекграунд всички разумни правителства дават преференции за заселване.
Хеликоптерите са за тарамбуките, чиято мечта е единствно да дойдат и плюскат за сметка на ЕС.
Успявате ли да вденете поредната си заблуда?
*xxx*

Тъй като имам дългогодишен поглед върху този модел който представяш, ще трябва дя те разочаровам. На тези млади, клалифицирани хора едва ли България е в полезрението за бъдещо развитие и възползване от "високият" ви стандарт.
Какво може България да предложи на такива хора? НИЩО абсолютно НИЩО така че несе заблуждавай в този модел. България ще бъде подминавана като малка гара от тези хора.
Абе оди да си пиете аповете че ви личи колко сте изперкали. Вече си педставяте учени от целия свят как се натискат на бариерата да се докопат до високият ви стандарт. Вие сте луди! Най отговорно ви го казвам!
Не сте мечтатели, луди сте!

Продажба на загуба да се счита като печалба към днешна дата.

Ни копува ни продава
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
15-01-2011 - 17:44:39
Quote
ТОРТКО


Тъй като имам дългогодишен поглед върху този модел който представяш, ще трябва дя те разочаровам. На тези млади, клалифицирани хора едва ли България е в полезрението за бъдещо развитие и възползване от "високият" ви стандарт.
Какво може България да предложи на такива хора? НИЩО абсолютно НИЩО така че несе заблуждавай в този модел. България ще бъде подминавана като малка гара от тези хора.

Драги Тортко, разбирам, че за определен брой миячи на чинии зад океана е малко трудно да преглътнат истината, че днес един образован българин спокойно може да изкара повече пари от гастарбайтер, който преди 10 години със заплатата си от 1000-2000 $ минаваше за милионер в следвиденова България.
Единствената рецепта в ситуацията е "Гълтай!".
Поздрави от бившата ти Родина*ok*
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
15-01-2011 - 17:56:44
avatar
Тази истина трудно ще я преглътнат, даже може и да им преседне. Толкова бяха намаани, когато се върнеха от зад гьола и се фукаха кво било там яаауууууу. А сега по-голями гащници, господа никои там и ронещи крокодилски сълзи в български форуми.:] Нещастници!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход