Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Катастрофа на имотния пазар след 2012

Публикувано от demograph 
Re: Хейтър Петър е новият национален герой
14-01-2013 - 00:17:35
avatar
Quote
Брокеръ
Чудя се ако заселим два стадиона с рептилии в България, дали ще започне поскъпване на имотите, а? :]

Иначе всичко е ясно, Демограф е прав:
Бебета в депресия

Според мен ще падат и в следващите 4 години до нива - 149лв за кв.м. *drunk*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
14-01-2013 - 08:32:39
Според проф. Вихра Миланова, национален консултант по психиатрия, обществото трябва да полага много повече грижи за психично болните, отколкото в момента, за да се избегнат трагедии като тази в столичния квартал “Гоце Делчев”.
“Необходими са законодателни проблеми, за да се регулират проблемите с психично болните у нас”, каза пред Нова телевизия проф. Миланова.

Според нея най-големият проблем е в това, че тежестта за обслужването на тези болни хора пада върху близките, най-често родителите. Когато обаче те си отидат или също се разболеят, психично болните остават без надзор и може да възникнат сериозни ситуации.

“От 2000 година отпадна задължителната регистрация на тези заболявания, премина се към доброволна. Това е сериозен проблем и би трябвало да се върне старата система”, смята още националният консултант по психиатрия.

Според проф. Миланова друг проблем е отношението на близките –синдром, който е познат сред специалистите като “стигма”, те не искат обществото да знае за състоянието на техния близък, крият го и така създават условия за нови опасни ситуации.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
18-01-2013 - 22:10:33
Quote
Joan
Quote
demograph

Не се включвам, защото няма още какво да коментирам - новата година дойде, но данните на НСИ за цените на жилищата още не са готови.
Иначе моята количествена прогноза за последното тримесечие на 2012 е 3% спад (баса с Joan). Не е много, не е "катастрофа", но все пак е забележима промяна след "платото" от първите 9 месеца на годината. Ще става все по-лошо. Да видим дали ще позная.
Иначе демографската криза се вихри с пълна сила.

От гледна точка на баса ни с Joan, чак през Април ще имаме данни за истинска дискусия. Преди това ще видим само има ли 3% спад за 4-то тримесечие на 2012 или не.

Поздрави на всички! Да сте живи и здрави през новата година!

Привет, Демограф, и за много години!

Само да вметна онова, което иворад е извадил като цитат, че прогнозата ти за наемите бе за по-рано от цените. Тоест, в частта за наемите вече сме в първите месеци на твоята прогноза. И би ми било интересно да го коментираш - според теб има ли драстичен спад на наемите в София от октомври 2012 до този момент? И смяташ ли, че нивата на анемите с атакива, че да се обезсмисля даването под наем.

Баммммм, само да отбележа една седмица от момента, в който уважаемият "демограф" влезе в поредната си фаза "от умрел - писмо"...
Явно спешните занимания със световните демографски проблеми от страна на лицето, което не прави разлика между "миграция" и "емиграция", му пречат да отвърне на простолюдието...
:]
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
19-01-2013 - 21:31:21
avatar
Quote
ivorad
Quote
Joan
Quote
demograph

Не се включвам, защото няма още какво да коментирам - новата година дойде, но данните на НСИ за цените на жилищата още не са готови.
Иначе моята количествена прогноза за последното тримесечие на 2012 е 3% спад (баса с Joan). Не е много, не е "катастрофа", но все пак е забележима промяна след "платото" от първите 9 месеца на годината. Ще става все по-лошо. Да видим дали ще позная.
Иначе демографската криза се вихри с пълна сила.

От гледна точка на баса ни с Joan, чак през Април ще имаме данни за истинска дискусия. Преди това ще видим само има ли 3% спад за 4-то тримесечие на 2012 или не.

Поздрави на всички! Да сте живи и здрави през новата година!

Привет, Демограф, и за много години!

Само да вметна онова, което иворад е извадил като цитат, че прогнозата ти за наемите бе за по-рано от цените. Тоест, в частта за наемите вече сме в първите месеци на твоята прогноза. И би ми било интересно да го коментираш - според теб има ли драстичен спад на наемите в София от октомври 2012 до този момент? И смяташ ли, че нивата на анемите с атакива, че да се обезсмисля даването под наем.

Баммммм, само да отбележа една седмица от момента, в който уважаемият "демограф" влезе в поредната си фаза "от умрел - писмо"...
Явно спешните занимания със световните демографски проблеми от страна на лицето, което не прави разлика между "миграция" и "емиграция", му пречат да отвърне на простолюдието...
:]

Аз мисля, че нашите форумни катастрофици, демографи и прочее работят в тясно сътрудничество с астрономите от РОСКОСМОС и НАСА. Първо обявиха, че астероида Апофис ще удари Земята, после почнаха до го отлагат.:]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-01-19 21:32 от САХИБ 31.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
20-01-2013 - 14:14:57
Quote
САХИБ 31
Quote
ivorad
Quote
Joan
Quote
demograph

Не се включвам, защото няма още какво да коментирам - новата година дойде, но данните на НСИ за цените на жилищата още не са готови.
Иначе моята количествена прогноза за последното тримесечие на 2012 е 3% спад (баса с Joan). Не е много, не е "катастрофа", но все пак е забележима промяна след "платото" от първите 9 месеца на годината. Ще става все по-лошо. Да видим дали ще позная.
Иначе демографската криза се вихри с пълна сила.

От гледна точка на баса ни с Joan, чак през Април ще имаме данни за истинска дискусия. Преди това ще видим само има ли 3% спад за 4-то тримесечие на 2012 или не.

Поздрави на всички! Да сте живи и здрави през новата година!

Привет, Демограф, и за много години!

Само да вметна онова, което иворад е извадил като цитат, че прогнозата ти за наемите бе за по-рано от цените. Тоест, в частта за наемите вече сме в първите месеци на твоята прогноза. И би ми било интересно да го коментираш - според теб има ли драстичен спад на наемите в София от октомври 2012 до този момент? И смяташ ли, че нивата на анемите с атакива, че да се обезсмисля даването под наем.

Баммммм, само да отбележа една седмица от момента, в който уважаемият "демограф" влезе в поредната си фаза "от умрел - писмо"...
Явно спешните занимания със световните демографски проблеми от страна на лицето, което не прави разлика между "миграция" и "емиграция", му пречат да отвърне на простолюдието...
:]

Аз мисля, че нашите форумни катастрофици, демографи и прочее работят в тясно сътрудничество с астрономите от РОСКОСМОС и НАСА. Първо обявиха, че астероида Апофис ще удари Земята, после почнаха до го отлагат.:]

Уауууу, как не се досетих, че нашият Демограф е отлетял в космоса, за да наблюдава изкъсо демографските процеси на застрашаващия земния живот астероид...какво съм го заврънкал с искания да се изкаже по собствените си прогнози за ужасна катастрофа на наемния пазар при положение, че човекът се занимава вече с глобални космически проблеми, а не с някакви си дреболии!...
winking smiley:]
Анонимен потребител
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
20-01-2013 - 14:31:26
И imotenbalon (го) няма от 3 месеца и нещо.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
24-01-2013 - 16:04:17
Quote
Joan


Привет, Демограф, и за много години!

Само да вметна онова, което иворад е извадил като цитат, че прогнозата ти за наемите бе за по-рано от цените. Тоест, в частта за наемите вече сме в първите месеци на твоята прогноза. И би ми било интересно да го коментираш - според теб има ли драстичен спад на наемите в София от октомври 2012 до този момент? И смяташ ли, че нивата на анемите с атакива, че да се обезсмисля даването под наем.

Здравей Joan, за много години!

Готови са данните на НСИ за цените на жилищата за 4-то тримесечие 2012:
[www.nsi.bg]
Спад от само 0.5% за София-столица се разминава значително с този от моята прогноза (3%). Рискът да загубя баса нараства силно. Признавам, че съм крайно изненадан. Нямам идея за причините. Явно действуват и неотчетени фактори. Ще изчакаме новите данни през Април и тогава ще коментирам и демографските данни за 2012 от НСИ.
За наемите - нямам идея откъде мога да взема достоверни данни, които да коментирам. Съдейки от движението на цените, съм склонен да предположа, че и при наемите ситуацията е подобна.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
25-01-2013 - 17:29:54
Quote
demograph

Здравей Joan, за много години!

Готови са данните на НСИ за цените на жилищата за 4-то тримесечие 2012:
[www.nsi.bg]
Спад от само 0.5% за София-столица се разминава значително с този от моята прогноза (3%). Рискът да загубя баса нараства силно. Признавам, че съм крайно изненадан. Нямам идея за причините. Явно действуват и неотчетени фактори. Ще изчакаме новите данни през Април и тогава ще коментирам и демографските данни за 2012 от НСИ.
За наемите - нямам идея откъде мога да взема достоверни данни, които да коментирам. Съдейки от движението на цените, съм склонен да предположа, че и при наемите ситуацията е подобна.

Мерси, ще ги погледна. И аз като гледам, ако няма големи икономически сътресения (което не е изключено), ще пия твое вино smiling smiley . Ние всъщност на вино ли се хванахме, че не помня. За причините - икономически са, аз си поддържам тезата за силна корелация с БВП, който се задържа в момента, така че за мен не е необяснимо.

За наемите мисля, че има задържане, а на малките жилища дори лек ръст. Но и аз нямам достоверни данни, само лични наблюдения. Тук пишат брокери, може да кажат.
Анонимен потребител
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
25-01-2013 - 20:11:10
За наемите мисля, че има задържане, а на малките жилища дори лек ръст.
-----------
Правилно.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
25-01-2013 - 22:18:58
avatar
Quote
demograph
Quote
Joan


Привет, Демограф, и за много години!

Само да вметна онова, което иворад е извадил като цитат, че прогнозата ти за наемите бе за по-рано от цените. Тоест, в частта за наемите вече сме в първите месеци на твоята прогноза. И би ми било интересно да го коментираш - според теб има ли драстичен спад на наемите в София от октомври 2012 до този момент? И смяташ ли, че нивата на анемите с атакива, че да се обезсмисля даването под наем.

Здравей Joan, за много години!

Готови са данните на НСИ за цените на жилищата за 4-то тримесечие 2012:
[www.nsi.bg]
Спад от само 0.5% за София-столица се разминава значително с този от моята прогноза (3%). Рискът да загубя баса нараства силно. Признавам, че съм крайно изненадан. Нямам идея за причините. Явно действуват и неотчетени фактори. Ще изчакаме новите данни през Април и тогава ще коментирам и демографските данни за 2012 от НСИ.
За наемите - нямам идея откъде мога да взема достоверни данни, които да коментирам. Съдейки от движението на цените, съм склонен да предположа, че и при наемите ситуацията е подобна.
Браво Демограф, честна позиция!
С наемите положението за обществото е по-зле. Нарастват. Аз съм наемодател, та от личен опит заявявам. Няма големи отстъпки , но няма и подаръци вече.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход