Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Катастрофа на имотния пазар след 2012

Публикувано от demograph 
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
16-12-2012 - 11:41:58
Quote
paio
Никога не са присмивай на по-възрасните хора...не е възпитано..

Тук не се майтапим с възрастта. А с тъпотата, комбинирана с мегаломания. Това не е възрастов белег!
:]
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
16-12-2012 - 11:44:30
Quote
ivorad
Quote
paio
Никога не са присмивай на по-възрасните хора...не е възпитано..

Тук не се майтапим с възрастта. А с тъпотата, комбинирана с мегаломания. Това не е възрастов белег!
:]
Ми мноу хубаво е, че си самокритичен, бравос на теб момче!
Анонимен потребител
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
16-12-2012 - 12:07:44
Зайче, имам личен въпрос - винаги ли си бил толкова мрачен субект ? И втори въпрос, ако позволиш - усмихваш ли се някога, освен в случаите, когато прочетеш , че някой е зле, все едно по каква причина ? И по темата - никога не си твърдял, че ще ги раздават по две за лев, този извод се налага от апокалиптичните ти прогнози, до една неуспешни впрочем. Ако главата на раменете ти не бе само архитектурна особеност, отдавна да бе разбрал, че освен, че си скучен провинциалист, който никога няма да преодолее т.нар "провинциален синдром", ти и нищо не отбираш нито от имоти, нито от данъците , свързани с тях. Поздрави от батко ти.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
17-12-2012 - 13:57:47
Quote
Joan
Quote
demograph
Най-сетне излезе цената, която ще използваме за основа на моята прогноза в баса ми с Joan: 1447.33 лева/кв. метър за трето тримесечие 2012 за София (столица).
[www.nsi.bg]
[www.nsi.bg]
Няма да подлагам методиките на НСИ на съмнение - приемам данните им за обективни и наблюдаваме дали прогнозата ми се сбъдва.

Започва първата фаза на Великият срив на имотните цени.

Понеже условията някъде се изгубиха сред писанията тука, да припомня, че басът върви с условие и то е общоикономическото развитие на България, измерено черз БВП.

Така че ето и другата основа на баса.

[www.nsi.bg]

БВП (2 трим 2012) по текущи цени 19077 милиона лева. За трето тримесечие ще изчакаме.

Ето и БВП трето тримесечие на 2012 - 21 734 лева по текущи цени. А също и темп на изменение спрямо същия период на 2011 - 100,9, тоест задържане.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
18-12-2012 - 00:50:08
citat : Понеже сте ми симпатични, а и ми харесва упоритостта с която браните една загубена кауза ( задържането на цените на имотите на нереалистични нива) ще отделя малко време за да ви обясня някои неща, които ще ви помогнат да осъзнаете къде точно живеете. България вече 20 година се управлява от произлизащи от ДС на КГБ номенклатурчици. Родителите на въпросните номенклатурчици бяха поставени на власт от окупационните сталински войски през 1945 г. Основното изискване на сталинистите бе поставените на власт българи- т.нар.партизани да бъдат с много нисък коефициент на интелигентност, за да изпълняват безропотно разпорежданията от Москва и в същото време да бъдат жестоки и безскрупулни, за да могат на всяка цена да запазят властта. Тази жестокост и глупост се прояви чрез избиването на по-голямата част от българската интелигенция по време на социализма и в сриването на икономиката на страната. Именно факта, че доведоха народа до глад през 80-те години (което се случи и във всички соц.страни по същото време и по същите причини) ги принуди през 1989г. да изимитират демократична революция с елементи на дворцов преврат, за да могат да запазят властта в страната. Политическата власт я запазиха като нароиха десетки партиики , чиито лидери бяха и продължават да са лоялни към ДС на БКП фигури. Съдебната власт запазиха чрез конституцията от 1991 г. която действа и днес, според която прокурорите и съдиите и следоватилите са НЕСМЕНЯЕМИ и се назначават от Всишия Съдебен Съвет който се състой основно от верни на ДС хора. Това е и причината и до ден днешен никой необвързан с ДС на БКП да не може да заеме отговорен правораздавателен пост били то като съдия, прокурор или следовател. Икономическа власт запазиха по-много интересен начин. Понеже те самите знаят , че нямат интелектуалния капацитет да се занимават с нормален бизнес и понеже трябваше все пак да се прехранват решиха да печелят от престъпна дейност ( така и така старите канали за изнасяне на наркотици и оръжие от Живково време бяха и още са в техни ръце) За тази цел организираха борческите групировки. Които и до ден днешен функционират( малко по прикрито ) благодарение на неработещата , подчинена на ДС на БКП съдебна система. По този начин никой непринадлежащ към ДС на БКП не можа да завърти печеливш частен бизнес. Малкото който успяха, бяха пребити и бизнесът им отнет и даден на хора произлизащи от ДС на БКП. В тази обстановка малкото останали интелигентни хора в страната предпочетоха да избягат в чужбина, а българите останали в България разбраха , че с честен труд, образование и човешко отношение към другите нищо не може да се постигне. И всеки се впусна да мами , краде и насилва останалите. И спряха да бъдат хора. И България влезе в една смъртоносна спирала. Това заедно с неработещата съдебна система са причината България да се превърне в освирепяла лудница каквато е днес. Разбира се всичко гореописано отблъсна почтенните чуждестранни инвеститори ( и привлече, няколко западноевропейски педофила и руската мафия която си строи дворци по морето, но това по никакъв начин не подпомага икономиката ни )което доведе до още по-голяма мизерия. В следствие на гореописаната несигурност и безпътица българите спряха да раждат и това ни превърна в страната с най-голям демографски срив в света. Този срив е вече необратим. И като допълним че циганите раждат по 7-8 деца нещата стават плачевни. С една дума НЯМА ПРИЧИНИ БЪЛТАРИЯ ДА СЕ ОПРАВИ. Единсвеният шанс за излизане от този омагьосан кръг е да се приеме закон за лустрацията с който да се забрани на всички обвързани с ДС на БКП да заемат държавни постове. Това мисля , ви е ясно, че по мирен път няма да стане. А за революция трябва гражданско общество, а не оскотели дребни тарикати-чалгаджии в каквото се превърна българският народ.Така че стига с бълъшкия оптимизъм че нещо щяло някога си да се оправи, незнайно защо от само себе си. Нацията загива, а с нея и имотитния пазар. А това , че между 2003 и 2008 разни панелки струващи до тогава по 100 евро квадрата започнаха да се продават по 1000 евро квадрата, и разни стари кооперации струващи по 240 долара квадрата започнаха да се купуват по 1500 евро квадрата няма нищо общо с икономиката а с едно явление което е типично за българския народ и се нарича " очакване на чудо от чужбина". Такова явление имаше 1878 г. след освобождаването от турско. Който е запознат с историята ни знае до какви разочарования и трагедии е довел факта, че очакваното икономическо благоденствие така и не се е случило. Второто такова явление е идването на комунистите на власт. Всички знаем какво бе разочарованието след това. Третото такова явление е приемането ни в Евро съюза. Българина очакваше заплатите да станат като в Западна Европа за две-три години. Да има правосъдие, справедливост и нормален живот като на запад. Цените на имотите да надминат тези в Шверцария. И българина се юрна да купува. И строители се юрнаха да строят бързо и некачествено, защото купувачи бол. А купувачите понеже нямаха пари започнаха да теглят кредити без да имат елементарна кредитна култура и без да осъзнават, че като изтеглиш 100 бона връщаш 300 бона заради лихвите. Липсата на информация сред населението затова що е то ЕС , попречи да се знае следното. ЕС не е държава. Той не може насилствено да смени неработещата ни съдебна система и да изгони от властта подлогите на ДС и Путин. Не може да наложи единна минимална заплата за всички държави членки. ЕС е просто една територия без физически граници, на която всеки народ сам си определя съдбата, чрез управляващата го политическа класа. Българските властимащи ви ги описах. От тях нищо добро не може да се роди. И разочарованието дойде. И хората разбраха , че заплатите никога няма да станат европейски. Спряха да купуват имоти на ненормално високите цени.Тези които бяха купили с надеждата, че заплатата толкова много ще се вдигне, че няма да осещат вноските, се събудиха и разбраха , че заплатата никога няма да се вдигне (освен закъснелите и недостатъчни компенсации на инфлацията) и започнаха да вият ... и съдебни изпълнитли започнаха да вадят гордите кредитополучатели на улицата... Цените за пет години паднаха почти наполовина и ги очаква още много падане и нови и нови дъна докато достигнат стойности поносими за скромните възможности на населението. Възможности гравитиращи около 250 евро на квадрат за качествени сгради в добрите квартали на София и
големите градове и около 100 евро на квадрат за провинцията.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
18-12-2012 - 09:22:20
Джолан, не разбра ли, че реалния живот "навън" няма мноу общо с измислените данни на измислени агенции за проучвания?......Огледай се малко, егати....
Около 90% от хората мислят еднакво. Що ли? Щото Машината за Манипулиране е Перфектна - медиите са ги облъчили, на медиите се има доверие, квото е написано или на екрана в 20 часа е Единствената и Неподправена Истина. Калкулатора на Имот.бг ти казва ясно "колко струва моя имот"........Да, ама имота отдавна не е само "квадратни метри"! Мое ли 100кв. м. вмирисан коптор в центъра на София, дет само че не е паднал, посмъртно нема де да паркираш, да струва колкото 100кв.м. луксозен апартамент на километър от него, щот не бил точно до НДК?!....
И тва ша продължава с пълна сила, щото на повечето горната част на тялото "им ги е слабо развита" както викат у Кнежа.......или така им изнася по-скоро.

Портокалче, мноу верен с действителноста цитат! +1000!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-12-18 09:31 от paio.
Анонимен потребител
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
18-12-2012 - 13:38:17
още много падане и нови и нови дъна докато достигнат стойности поносими за скромните възможности на населението. Възможности гравитиращи около 250 евро на квадрат за качествени сгради в добрите квартали на София и
големите градове и около 100 евро на квадрат за провинцията.
--------------
Мое ли 100кв. м. вмирисан коптор в центъра на София, дет само че не е паднал, посмъртно нема де да паркираш, да струва колкото 100кв.м. луксозен апартамент на километър от него, щот не бил точно до НДК?!.
-------------
Не съм вярвал, че подобни тъпотии мога да прочета тук. Как сте се събрали само - отборче от комплексирани провинциалисти, които никога няма да разберат, че да живееш в европейска столица е скъпо. Ама вие хич и не ми трябвате тук, и без това София се вмириса от подобни на вас.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
18-12-2012 - 14:07:57
Quote
spgufi
... да живееш в европейска столица е скъпо. Ама вие хич и не ми трябвате тук, и без това София се вмириса от подобни на вас.

Ти в колко Европейски столици си бил? Аз съм бил в 8 и никога няма да посмея да нарека София европейска столица, във вида, в който е в момента.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
18-12-2012 - 14:44:41
avatar
Quote
Seira
Quote
spgufi
... да живееш в европейска столица е скъпо. Ама вие хич и не ми трябвате тук, и без това София се вмириса от подобни на вас.

Ти в колко Европейски столици си бил? Аз съм бил в 8 и никога няма да посмея да нарека София европейска столица, във вида, в който е в момента.

абе аз съм бил в около 6 европейски столици и предпочитам софия пред Атина например. А Рим и Виена с негрюхите и мюсюлманчетата хич не ми се връзват, а Париж отдавна не е париж от преди 20 г. .... вервай ми лично мога да сравня. Само дето доходите в Софето са далеч от споменатите столици ... а във Виена се намират прилични неща на Софийски цени - Малко с ремонтите е проблем, ама с тюрките лесно се разбираме smiling smiley
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
18-12-2012 - 16:58:01
spgufi

Апартаментите трябва да могат да ги купуват обикновените българи - тези дето работят за 500-1000лв в момента.
Можеш ли да си представиш че при сегашните цени това е възможно.
Или чакаме европейци, китайци, марсианци.
И за кво да идват тука - щото много хубаво се живее или хората са добри?
Та ние сме вълци - гледах един епизод на Биг брадър - най-голямо впечатление ми направи КУЛТУРАТА на македонците и просташината на българите там.

Ето и една статия за СИРИЯ:
[www.trud.bg]
И Цитати:
След толкова години на бедност и несигурност българите са страшно озлобени и затворени в себе си. Направо не можах да ги позная, когато се прибрахме тази година. Преди не беше така”, клати глава жената. “Имам чувството, че днес тук в България помощта от близък е по-скоро изключение, отколкото закономерност. Наскоро майка ми получи бъбречна криза и помолихме съсед да ни закара до болницата. Вместо съпричастност срещнахме хладно равнодушие”, Вече гоня 40-те и това ми е първия път когато удрям някой, странно ми е че са и лапетии ама грам не съжалявам. Бетер циганите сме.

Да не говорим че и в този форум (не че е изключение от другите) се сипят такива обиди и агресия, че сигурно ако се видим на живо ще се изпотрепем.

Едно от момичетата паднало в час по физическо и било безкрайно изненадано, че вместо съчувствие получило от съучениците си присмех и подигравки. Двете големи момичета, които са в единадесети и дванадесети клас, са изумени от липсата на уважение, което връстниците им проявяват към учителите и възрастните хора въобще.
“Не може да отговаряш на учител, да бягаш от час, да вдигаш шум, да влизаш и да излизаш от класната стая по време на занятия”,

“Хората в Сирия силно вярват, че ще бъдат наказани от Господ, ако излъжат, откраднат или измамят”, разказва Искра. Направило впечатление, че за повечето българи религията е куха съвкупност от ритуали и нямат нито вяра, нито страх от Бога

Ето Ви един пример от този уикенд.
17 годишен гамен преби племенника ми дето е на 7 години.
Получи един шамар от братовчед ми пред родителите му и директорката на училището и вечерта събра "приятелчетата" си да си отмъщават.
Бяха порядъчно нашляпани - просто не уцелиха компанията. Очаквам още спречквания.
Акъла ми не го побира - такава агресия



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-12-18 17:05 от bota156.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход