Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Катастрофа на имотния пазар след 2012

Публикувано от demograph 
Анонимен потребител
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
08-01-2013 - 11:37:55
Щото пазара на кремвирши не е умрял!
------------
За първи път да напишеш нещо вярно. А кой пазар е умрял, че не се сещам ,а зайче пайче ?
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
08-01-2013 - 12:26:32
Quote
paio
Quote
ivorad
Quote
paio
Някой призовава ли ви с такова настървение да купувате телевизори или кремвирши?!! А леки коли?!

Eййййййй, вярно, бе, как не бях се сетил , че никой не рекламира кремвирши, леки коли и телевизори. От вчера!...
......................................................................
Други халюцинации имал ли си напоследък?
:]
Да си видял реклама "Сега е момента да си купите кремвирши!"..

Ааааааа, значи рекламите не "призовават" да купуваме един продукт?
Конгениално, как не бях се сетил досега....

:]
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
09-01-2013 - 10:01:17
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
10-01-2013 - 10:31:49
avatar
Quote
paio
Quote
Продавач
Как е вървят ли сривовете и драмите?:] Или започнаха да се поизчерпват?
Да, вървят си по план, нема некви изненади засега. Малко бавно се сриват, ма то не е централен курс, все пак.............Голямата драма предстои, за тва са се разбързали с разни призиви по телевизиите и в нета от типа "За бога братя!Купувайте!"
Ако сичко си беше наред, немаше да има изобщо такива агресивно-отчаяни приказки по сички възможни медии!...Някой призовава ли ви с такова настървение да купувате телевизори или кремвирши?!! А леки коли?!

clap::} Бавно се сриват а? smiling smiley)) Ама кое по-точно се срива?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
10-01-2013 - 13:05:59
Quote
ivorad
Quote
ivorad
Quote
ivorad
Quote
demograph

Започва първата фаза на Великият срив на имотните цени.

Прогнозирал си нещо съвсем конкретно за началото на 2013. Скоро ще разберем дали си познал.

Новата 2013-а настъпва след около 2 седмици.
Просто напомням winking smiley

Е, 2013-а тече вече трети ден, да ни е честита!
Мога ли да попитам г-н Демографа какво става с кризата на наемите и "Великия срив на цените", които бе прогнозирал за началото на 2013? Сега трябва да сме в разгара на тази криза - защо никой не я забелязва ?
Удивен съм....
eye popping smiley

О, трогнат съм! Я как горещо и многократно ме призовавате! Аз си мислех, че сте щастливи от отсъствието ми - да не смущавам невинните и непорочни душици на кандидат-купувачите с мрачни прогнози. Да не би да сте ме признал за баш-експерт и да искате бизнес-съвет?

Не се включвам, защото няма още какво да коментирам - новата година дойде, но данните на НСИ за цените на жилищата още не са готови.
Иначе моята количествена прогноза за последното тримесечие на 2012 е 3% спад (баса с Joan). Не е много, не е "катастрофа", но все пак е забележима промяна след "платото" от първите 9 месеца на годината. Ще става все по-лошо. Да видим дали ще позная.
Иначе демографската криза се вихри с пълна сила. Според регистъра на ражданията на сайта на МЗ (проверих го тази сутрин - 10.01.2013) родените през 2012 са 63514. Това все пак не е окончателният брой, защото тук не влизат родените в чужбина деца (български граждани). След малко повече от три месеца ще имаме окончателния брой раждания. Твърде е възможно, да счупим рекорда и 2012 да се окаже годината с най-малко раждания в България от Съединението на Княжеството с Източна Румелия насам.
Така или иначе, броят родени деца е индикатор какво се случва с хората в детеродна възраст в демографски и икономически аспект. Това са и основната група купувачи на жилища. НЯМА НИКАКВА ВЪЗМОЖНОСТ ЗА ПРОДЪЛЖИТЕЛНО ЗАДЪРЖАНЕ НА ЦЕНИТЕ НА ЖИЛИЩАТА НА СЕГАШНИТЕ НИВА, ДА НЕ ГОВОРИМ ЗА РЪСТ!
А дали причините са повече икономически или демографски може дълго да се спори.

От гледна точка на баса ни с Joan, чак през Април ще имаме данни за истинска дискусия. Преди това ще видим само има ли 3% спад за 4-то тримесечие на 2012 или не.

Между другото ivorad, каква е Вашата прогноза за 2013?

Поздрави на всички! Да сте живи и здрави през новата година!
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
10-01-2013 - 13:15:18
Quote
Продавач

clap::} Бавно се сриват а? smiling smiley)) Ама кое по-точно се срива?
Имотите се сриват бавно, Продавачо! ....Имотите......
Чети по-внимателно.....
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
10-01-2013 - 13:40:46
avatar
Quote
paio
Quote
Продавач

clap::} Бавно се сриват а? smiling smiley)) Ама кое по-точно се срива?
Имотите се сриват бавно, Продавачо! ....Имотите......
Чети по-внимателно.....

Кои имоти по-точно кои ми беше мисълта? :]

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
10-01-2013 - 13:56:14
Хилядите обявени и непродаваеми на обявената цена коптори и къщи на село "с красива гледка", за тях иде реч!
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
10-01-2013 - 14:59:53
avatar
Quote
paio
Хилядите обявени и непродаваеми на обявената цена коптори и къщи на село "с красива гледка", за тях иде реч!

Не всичко може да бъде продадено в това няма никакво съмнение. Най-търсенето нещо обаче не са къщи на село, а апартаменти при това двустайни в големите градове най-вече София и Варна. Тухлени с акт 16. И колко се сриват те според теб? Ясно е, че и в София има хиляди мезонети с големи квадратури и тераси, които не са нужни на никой и ще си продават още дълго и цените им ще падат още, но в крайна сметка на кой му пука? Колко млади български семейства имат "нужда" от мезонет 250кв.м.? И какво от това като му падне цената? Кой ще се възползва? И какво като в Добрич, Сливен, Монтана, Враца, Лом, Видин и т.н. им падат цените след като хората от там заминават или за чужбина или идват в София и Варна?

Жилищата в София от които се интересуват повече от 60-70% от кандидат купувачите не им падат цените. Това са най-вече южните райони, младостите и половината център, Иван Вазов, Лозенец, Изток и т.н. Или и там предстои срив последван от цунами? :]

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
11-01-2013 - 00:25:45
Quote
demograph
Quote
ivorad
Quote
ivorad
Quote
ivorad
Quote
demograph

Започва първата фаза на Великият срив на имотните цени.

Прогнозирал си нещо съвсем конкретно за началото на 2013. Скоро ще разберем дали си познал.

Новата 2013-а настъпва след около 2 седмици.
Просто напомням winking smiley

Е, 2013-а тече вече трети ден, да ни е честита!
Мога ли да попитам г-н Демографа какво става с кризата на наемите и "Великия срив на цените", които бе прогнозирал за началото на 2013? Сега трябва да сме в разгара на тази криза - защо никой не я забелязва ?
Удивен съм....
eye popping smiley

О, трогнат съм! Я как горещо и многократно ме призовавате! Аз си мислех, че сте щастливи от отсъствието ми - да не смущавам невинните и непорочни душици на кандидат-купувачите с мрачни прогнози. Да не би да сте ме признал за баш-експерт и да искате бизнес-съвет?

Не се включвам, защото няма още какво да коментирам - новата година дойде, но данните на НСИ за цените на жилищата още не са готови.
Иначе моята количествена прогноза за последното тримесечие на 2012 е 3% спад (баса с Joan). Не е много, не е "катастрофа", но все пак е забележима промяна след "платото" от първите 9 месеца на годината. Ще става все по-лошо. Да видим дали ще позная.
Иначе демографската криза се вихри с пълна сила. Според регистъра на ражданията на сайта на МЗ (проверих го тази сутрин - 10.01.2013) родените през 2012 са 63514. Това все пак не е окончателният брой, защото тук не влизат родените в чужбина деца (български граждани). След малко повече от три месеца ще имаме окончателния брой раждания. Твърде е възможно, да счупим рекорда и 2012 да се окаже годината с най-малко раждания в България от Съединението на Княжеството с Източна Румелия насам.
Така или иначе, броят родени деца е индикатор какво се случва с хората в детеродна възраст в демографски и икономически аспект. Това са и основната група купувачи на жилища. НЯМА НИКАКВА ВЪЗМОЖНОСТ ЗА ПРОДЪЛЖИТЕЛНО ЗАДЪРЖАНЕ НА ЦЕНИТЕ НА ЖИЛИЩАТА НА СЕГАШНИТЕ НИВА, ДА НЕ ГОВОРИМ ЗА РЪСТ!
А дали причините са повече икономически или демографски може дълго да се спори.

От гледна точка на баса ни с Joan, чак през Април ще имаме данни за истинска дискусия. Преди това ще видим само има ли 3% спад за 4-то тримесечие на 2012 или не.

Между другото ivorad, каква е Вашата прогноза за 2013?

Поздрави на всички! Да сте живи и здрави през новата година!

Толкова много приказки, за да не кажете нищо по следните си твърдения:

Quote
неДемограф
2) Октомври 2012 – зима 2013 – 2014 година: Криза на пазара на наемите, поради рязко намалено търсене (особено на маломерни жилища). Пазара на продажби на жилища се повлиява със закъснение и кризата при него не е в тази степен, както при пазара на наемите. Някъде в началото на 2013 година цената на наемите спада до стойности под които даването на жилище под наем се обезсмисля, поради разходите за амортизация и ремонт за собствениците. Цените на наемите спират да падат, но голям брой жилища остават незаети.
..........................................................

Във всеки случай, очаквам след Октомври 2012 година влиянието на демографските да доминира над това на останалите фактори на имотния пазар. От този момент нататък цените ще вървят само в една посока – надолу.


Това поведение не е никаква новост - Вие никога не коментирате резилящите Ви грешки. Ослепявате за тях!
Щраус?
:]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход